Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
62541. Pipi57
2022. ápr. 18. 13:28

"Divatos lett ebben a világban.hogy mindenki mindenhez felületesen,de nagyon határozottan hozzászól!

Az emberek,hihetetlenül bátran ítélkeznek élők és holtak felett.Sokszor rácsodálkozom arra,hogy olyan emberek,akik szinte semmit nem tettek le az asztalra,milyen vehemenciával törnek pálcát mások felett."

Böjte Csaba

62540. Pipi57
2022. ápr. 18. 13:22

Ne ítéld meg a más által járt karmikus utat. Ne irigyeld a sikert, és ne szánakozz a kudarcon, mert nem tudhatod, mi a siker és mi a kudarc az adott lélek értékelésében. Ne nevezz csapásnak valamely eseményt, és ne nevezd örömtelinek se, amíg el nem döntöd vagy meg nem érted, hogy mi célt szolgál. (...) Kerüld a címkézést és az ítélkezést, míg teszed, amit teszel. Mert minden körülmény ajándék, és minden élményben kincs rejlik.


Neale Donald Walsch

62539. Pipi57
2022. ápr. 18. 13:18

"Soha ne aludj álom nélkül,soha ne kelj cél nélkül.

Ne élj senkiért,aki nem kész arra,hogy érted éljen.

Emlékezz:egyetlen nap sem olyan ,mint a másik,és senki nem olyan, mint te.Egyetlen ember van ,aki egész életedben boldoggá tud tenni,és ez az ember,Te magad vagy ."

Dalai Láma

2022. ápr. 17. 21:48

"Ha fennáll a veszélye annak, hogy valamit elveszítesz, azt képtelen vagy elfogadni. De ha mindent elveszíthetsz, akkor rájössz, hogy a valóságban nincs vesztenivalód..."

/Donato Carrisi: A gonosz természete/

62537. Cicamica3
2022. ápr. 4. 15:19

" Többet tanulhatsz valakiről,amikor meztelen,mint amikor visel valamit.Maga a hiány elárulja ,mi az ami fontos..."


Egy koreai sorozatfilmből az idézet és nagyon igaz.

2022. márc. 29. 09:15

„A parlament előtti téren több ezer főből

álló tömegnek szónokolt valaki: – Elég, ha egy pillantást vettek szűk

homlokomra, állati kapzsiságtól eltorzult arcomra, s azonnal

láthatjátok, kivel van dolgotok. Semmiféle mesterséghez, tudományhoz nem

értek, a világon semmire se vagyok alkalmas, legföljebb arra, hogy az

élet értelmét magyarázzam nektek s vezesselek benneteket a cél felé.

Hogy mi ez a cél, azt is elárulom. Egy-kettő meg akarok gazdagodni,

pénzt harácsolni, hogy minél több legyen nekem, s minél kevesebb nektek.

Ezért titeket még inkább el kell majd butítanom. Vagy talán azt

hiszitek, hogy már elég buták vagytok?

– Nem, nem – harsogta a tömeg fölháborodva.

– Tehát cselekedjetek lelkiismeretetek szerint. Ellenjelöltemet

mindnyájan ismeritek. Nemes, önzetlen férfi, hatalmas koponya, világító

elme. Van ebben a városban olyan valaki, ki melléje áll?

– Senki! – ordított a tömeg, mint egy ember.

– Nincs senki – és fenyegető öklök emelkedtek a levegőbe.

Besötétedett.”

(Esti Kornél, A becsületes város, 1932)

62535. Scherlock
2022. márc. 28. 17:19

"Bármily titokban cselekszel is jót, virága évek múlva is fejedre hulldogál."


G. G.

2022. márc. 26. 18:37

˝Az életet úgy tudjuk csak igazán megszeretni, ha el tudjuk fogadni, hogy ez így van, így volt, és így is lesz. Nem mindig a legjobbat fogjuk kapni, nem mindig úgy fognak alakulni a dolgok, ahogyan mi azt szeretnénk, de dönthetünk úgy, hogy mindig azt keressük, hogy adott helyzetben mi lehet a jó, vagy éppen mi az, amit az élet tanítani szeretne nekünk ezen keresztül.˝

/Szabó Péter/

2022. márc. 25. 12:01

"Ez hát nemes büszkeségünk,

Melyről annyiszor mesélünk?

Azzal dicsekedni váltig,

Ami szégyenünkre válik!...

Csak a magyar büszkeséget,

Csak ezt ne emlegessétek!"

(Petőfi Sándor)

2022. márc. 22. 21:36

Ha igazán figyelsz, meghallhatod a kövön kopogó esőcseppeket. Még a viharban is rálelhetsz egy kis békére.


James Norbury

62531. Sirmoon
2022. márc. 18. 08:39

Bántani valakit sok féleképpen lehet,de legnagyobbat ütni a szavakkal lehet.Szavaidnak hatalmuk van,használd őket bölcsen.A pofon csak az arcod éri,a szavak a szívedet,bár a lelked mélyén érzed, milyen mély sebeket ejtenek.


Ismeretlen.

2022. márc. 11. 17:56

˝Úgy érezzük, hogy amit teszünk, csak egy csepp a tengerben. Anélkül a csepp nélkül azonban sekélyebb volna a tenger.˝


/Teréz anya/

62529. Pipi57
2022. márc. 8. 09:39

A Nemzetközi Nőnap alkalmából sok szeretettel köszöntöm a FÉRFIAKAT!

A férfiakat, akik maguktól észreveszik, ha a nő fodrásznál volt.

Akik képesek átadni a TV távirányítóját és kézbe venni a mosogatószivacsot.

Akiknek az új cipő láttán nem az jut először az eszükbe, hogy mennyibe került, és akik nem csak akkor gondolnak a nőre, ha az előttük parkoló vezetőnek nem jön elsőre össze a balra-hátra ipszilon.

S akik, ha elmennek egy virágüzlet előtt, csendben elmosolyodnak, mert eszükbe jut a nő és vesznek neki egy szál virágot,

és nem csak ma...!


[link]

62528. Pipi57
2022. márc. 8. 09:35

Nők vagyunk. Tudunk álmodni, várni és vágyni, akár ezer életen át is egyért. Tudunk hallgatni, nyelni, tűrni, és ismét várni, mert nők vagyunk. Tudunk könnyes szemmel reggel kávét kavarni, bele hashajtót álmodni, majd megadóan belekortyolni, hogy neked jó legyen, hiszen nők vagyunk. Nők. Ezer teherrel a vállunkon, szeretve, de néha csupán tűrve, mert nők vagyunk. Szívünk tüskékkel tele, szemünkben a büszkeség tüze, mert nők vagyunk. Nők. A tűzhely felett állva, a családnak vacsorát kavarva, hajnalban a gyárban, majd az iskolában, otthon gyermekét csendben ölelő, téged éjjel szerető nők vagyunk. Erősek vagyunk. Gyengédek, ha engeded, de forgószél, ha bajt érez. Forgószél, ami eltarol mindent, mi az útjába áll, hogy a romok helyére ismét csodát álmodjon. Mert nők vagyunk. Angyalok vagy sárkányok, áldás vagy átok, hidd el, egyre megy. Erősek vagyunk. Mert nők vagyunk.

~ Todorovits Rea


[link]

2022. márc. 6. 18:40

˝A nagyböjt a fegyelem, a gyónás, az őszinteség ideje, nem azért, mert Isten gonosz vagy hibát találó vagy ujjal mutogat, hanem azért, mert azt akarja, hogy ismerjük a kitisztítás örömét, készen állunk minden jóra, amit most tartogat.˝

/N.T. Wright/

62526. 279d9bb316
2022. márc. 3. 07:49

Zelk Zoltán: Csak téged

Úgy mondom néked, mint egy leckét,

mert szeretném, hogy megtanuljad,

ha felelnem kell egyszer érted,

akkor te is, már vélem tudjad,

hogy én csak tégedet szeretlek :

meglestem a szomorúságot,

nem magamért, de temiattad

szövi-fonja körém e hálót.


És szívemet is rajtakaptam,

engem elárult, a te lépted

után fülel a jövendőben,

miattad virraszt. Mondd, megérted ?

Figyelj ide hát, példát mondok:

ha fekszem álmatlan s képzelgek,

félek valami szörnyű kórtól,

nem magamat, téged képzellek . . .


A te tested retteg testemben,

a te jövőd az én jövőmben,

így élek én magam veszítve

s téged kettőzve az időben.

Az időben, az elfogyóban,

mely nem örök, csak az istennek –

tanuld meg hát, hogy tudjad vélem :

én már csak tégedet szeretlek.

62525. 279d9bb316
2022. márc. 3. 07:48

Két karodban ringatózom

csöndesen.

Két karomban ringatózol

csöndesen.

Két karodban gyermek vagyok,

hallgatag.

Két karomban gyermek vagy te,

hallgatlak.

Két karoddal átölelsz te,

ha félek.

Két karommal átölellek

s nem félek.

Két karodban nem ijeszt majd

a halál nagy

csöndje sem.

Két karodban a halálon,

mint egy álmon

átesem.

2022. márc. 2. 09:14

Márai Sándor: Arról, amit légitámadás közben tanultam


Légitámadás közben azt tanultam, hogy a félelemérzet, mely a bombák közeli robbanásának lármájára az első negyedórában engem is megejtett, sokkal megalázóbb, emberhez méltatlanabb, semhogy érdemes lenne annak átadni lelkünket és idegeinket. Ezért megtanítottam magam arra – ami egyébként minden szándékunk és gondolatunk egyetlen, igaz értelme –, hogy nem szabad semmitől félni, mert aki fél a veszély pillanatában, hasztalan tanult, olvasott és gondolkozott elébb, az élet békés időszakában, hiába szűrt le tapasztalatokat az emberi élet értékéről és a halál természetességéről. Aki fél, az csal: egész élete során megcsalta önmagát, mert nem készült fel igazán, erős lélekkel a halálra. Ezért arra neveltem magam, hogy soha többé ne féljek semmitől, ami az emberek vagy a természet részéről fenyegethet; csak attól félek még, amit én vétkezhetem magam ellen; lelkiismeretem szavától félek; mert tetteink követnek.

62523. 814bd549b5
2022. márc. 1. 18:15

Vannak, akik imádják a borzalmakat, míg rájuk nem tör a borzalom. Figyelmeztetni kéne az emberiséget, hogy a borzalom, a háború és a tragédia nem játék. Utána nem lehet csak úgy felpattanni, hogy "Na, akkor mit eszünk este?".


Esztergályos Cecília

62522. Tkyd
2022. febr. 28. 22:41

Nem kell ide nagy idézet !

mikor valaki szépen kér valamit vagy valakit

és nem kap rá választ AKKOR

NAGYON SZÉP az emberi méltóság !

62521. Cicamica3
2022. febr. 28. 22:10

A nagy gondolatok mindig egyszerűek.A becsületes embereknek kellene úgy összetartaniuk,ahogy a gonosztevők összetartanak.Lám ez is milyen egyszerű.


L.Ny.Tolsztoj: Háború és béke.

62520. Gretaa
2022. febr. 27. 17:48
"Szavakból lesznek a könyvek,de az igazán jó könyvre nincsenek szavak." 📚
2022. febr. 27. 15:21

A háború egyidős az emberiséggel, a béke viszont modern találmány.


Henry James Sumner Maine

2022. febr. 26. 22:12

˝Nincs olyan érdek, amely megérne egy háborút, akármilyen érdeknek legyen az feltüntetve.˝


/Sánta Ferenc/

2022. febr. 19. 16:19

A barátság sohasem felejt. Éppen ez a csodálatos benne.


Oscar Wilde

62516. ÁBCD...
2022. febr. 17. 10:12

Amikor számba veszed, hogy ki mindenkinek kellene megbocsátanod, hányan is voltak az elmúlt évtizedekben, akik megbántottak így vagy úgy, valószínűleg kifelejted a sorból a legfontosabbat: saját magadat.


Pedig soha senki nem büntethet téged kegyetlenebbül, és soha senki nem okozhat neked nagyobb csalódást vagy fájdalmat, mint saját magad.!!!!!!!!!!!

62515. gabikka
2022. febr. 17. 10:02

"Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!"


Mark Twain

2022. febr. 16. 19:47

˝Miért születnek meg a könnyek? Mielőtt világra jönnek, hol időznek az emberben? Van-e joguk a könnyeknek könnyezni? - kérdezed. Halld a válaszom: te magad vagy az a hely, ahol a bánat, vagy a boldogság megszületik. Te adsz otthont örömnek és szomorúságnak; te választasz: melyiknek a pártjára állsz, és melyiket hívod életedbe.˝

/Lucius Annaeus Seneca/

62513. 814bd549b5
2022. febr. 13. 19:01

Ha szembejöttél volna az utcán, elmentem volna melletted. Nem is sejtettem, hogy ilyen boldogság rejlik bennünk.


Piia Leino

62512. 814bd549b5
2022. febr. 12. 20:44

A szándékosan bántó szavak mindig annak a gyengeségéről, kicsinyességéről és eszköztelenségéről árulkodnak, aki kimondja vagy leírja őket.


Sándor Alexandra Valéria

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook