Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szex & Psziché fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
57735. Pipi57
máj. 5. 07:56

'Ha a szíved csordultig telt, akkor már nem beszélsz - hanem énekelsz. És ha a szíved túlcsordul, akkor már nem énekelsz - hanem táncolsz.'

~ Tony Parsons

57734. Kajati
máj. 5. 07:51

A rejtett gondolatokról néha a fátylát lelibbenti a szél...

és azok odasimulnak az álmokhoz.

Az álom betakarja leplével, elringatja szépen, úgy... mint búzát

a kalász saját belsejében.

Őrzi. Nem engedi tépázni a szélnek, nem engedi égetni a nap erejének...

megőrzi magának... az élete szépségének.

Minden ember rejt magában egy ilyen szép álmot,

és ez az álom átszövi a gondolatvilágot.

Nem kopik el sohasem a fénye, mindig megmarad örök büszkesége,

mely minden más fölé emeli.

Azért mert ez te vagy.... ez a te álmod...ezzel az álommal vagy teli.

Léria Dipán

57733. Cilumiluci
máj. 4. 20:09

"Egy pszichológus sétált körbe a teremben, miközben a stresszkezelésről beszélt a hallgatóságnak. Amikor felemelt egy vízzel teli poharat, mindenki azt várta, hogy a "félig tele vagy félig üres" kérdést teszi fel. Erre ő mosolyogva megkérdezte: "Milyen nehéz ez a pohár víz?"

Különböző válaszok érkeztek a hallgatóságból a víz súlyát megbecsülve.

Ő így válaszolt: "A víz abszolút súlya nem számít. Hogy milyen nehéz, attól függ, hogy meddig tartom. Ha csak egy percig tartom, nem probléma. Ha egy óráig tartom, fájni fog a karom. Ha egy napig tartom, elzsibbad és érzéketlenné válik a karom, majd megbénul. Egyik esetben sem változik a víz súlya, de minél tovább tartom, annál nehezebb lesz."

Így folytatta:"A stressz és az aggodalom az életben olyanok, mint ez a pohár víz. Ha egy pillanatra megéled, semmi sem változik. Ha egy kicsit tovább gondolsz rájuk, elkezdenek fájdalmat okozni. Ha egész nap rájuk gondolsz, bénultságot érzel, képtelen leszel bármit is tenni."

Emlékezz: " Tedd le a pohár vizet!"

57732. Kajati
máj. 4. 19:57
Egy nőt nem a ruhái tesznek gyönyörűvé, nem az alakjától, és nem is attól szép, ahogyan a haját fésüli. A szépség a nő szemében látszik, hiszen a szem az ajtó a szívhez, ahol a szeretet lakik. A valódi szépség a nő lelkét tükrözi."
57731. cicaaa65
máj. 4. 18:37

A jót könnyű szeretni, de az igazi szeretet ennél többről szól.

Mindennek két oldala van, semmi és senki sem egységes. Ha valakit szeretsz, a rossz oldalát is szereted, nem fordítasz hátat, mert tudod, hogy olyankor kell a legjobban szeretned, akár szavakkal, akár némán.

57730. Cilumiluci
máj. 4. 10:04

"A léleknek nem kell pénz,

A lélek mindig valami szépet remél.

Kell neki mindennap a pillanat,

Amikor valami szépet befogad,

És felerősítve sugározza tovább,

Hogy szebb legyen tőle a világ."

57729. Cilumiluci
máj. 4. 10:02

" Légy az, kiből árad a nyugalom.

Légy az, kire nem hat a hatalom.

Nyújtsd oda, hol kérik a kezedet.

S menj oda, hol fázik a szeretet. "

Gárdonyi Géza

57728. Cilumiluci
máj. 4. 09:08

"Óvd meg, amid van ... Az életed csodáit.

Óvd meg a szerelmet, a családot, a barátságot, a pillanatot!

Óvd meg a kincseidet! "

/Manna OWell /

57727. Cilumiluci
máj. 4. 09:07

"Az életed soha nem elég hosszú,

de azt, hogy milyen széles, azt Te döntöd el."

57726. Cilumiluci (válaszként erre: 57711. - Pipi57)
máj. 4. 08:59
:'( Nekem már nincs :'(
57725. Cilumiluci
máj. 4. 08:59

"Minden út a cél felé vezet,

ha nem térsz le róla el is érheted,

Ha nagyon kell, hát fel nem adhatod,

végigjárni a te feladatod." (Aranyosi Ervin)

57724. Wolverine
máj. 3. 21:31

"Hasonlóan láthatunk dolgokat, de megtapasztalni másként tapasztaljuk meg az életet."

Bnenergy

57723. Cilumiluci
máj. 3. 20:49

Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.”

Anatole France

"A legfőbb oka annak, hogy a kutyák ilyen rövid ideig élnek, az emberi faj iránit könyörületességben gyökerezik. Hisz mennyit szenvedünk egy kutya elvesztése iránt érzett fájdalmunkban tíz vagy tizenkét évnyi ismerettség után... Képzeljük el, mit éreznénk, ha kétszer ennyi idő után vesztenénk el őket.”

Sir Walter Scott

„A kutya az egyetlen teremtmény a világon, mely jobban szeret téged, mint saját magát.”

Josh Billings

„Akármilyen rövid a pillanat, mely része a mellettünk élő állatok életének, felélénkíti a miénket, és minden szempontból jobbá, tartalmasabbá teszi azt.”

John Muir

57722. Cilumiluci
máj. 3. 20:49

Mi az a szerelem?

Egy nap a diák megkérdezte a tanártól, hogy „Mi az a szerelem?”

„Ahhoz, hogy meg tudjam válaszolni a kérdésed, menj ki a mezőre és válaszd ki a legnagyobb búzát, amit csak találsz, és hozd el nekem.” – válaszolta a tanár.

„A szabály az, hogy a mezőn csak egyszer mehetsz keresztül, és nem fordulhatsz vissza egy olyan búzáért, amit már elhagytál.” – tette hozzá.

A diák felöltözött és kiment a mezőre. Az első soron haladva, talált egy nagy növényt, de úgy gondolta, hátha lesz még ettől is nagyobb a többi sorban, ami csak rá vár. Aztán meglátott egy másik példányt, ez még nagyobb volt. Viszont még mindig úgy gondolta, hogy talán beljebb a sorok között lesz egy hatalmas, ezért ezt sem szakította le.

Telt az idő és már lassan túl volt a búzatábla felén, amikor azt vette észre, hogy az itt található növények meg se közelítik méretben azokat, amiket eddig látott. Elgondolkodott és már bánta, hogy nem szakított le egyet közülük.

Amikor a végére ért, visszaindult az iskolába a tanárhoz üres kézzel.

„Ez a szerelem!” – mondta rögvest a tanárnő.

„Mindig kutatsz egy jobb után, és csak később jössz rá, hogy az igazit már elmulasztottad.”

57721. Cilumiluci
máj. 3. 18:59

"A lelki szépség oly varázsfényt kölcsönöz az ember egész valójának, hogy az egyszerű megjelenésével meghódítja a szíveket, és barátokat szerez anélkül, hogy tudná."

(Lev Tolsztoj)

57720. Kajati
máj. 3. 18:31

"" Ami fontos, azt csöndesen ébren kell tartani magunkban napról napra, egy pillanatra sem szabad elengedni.Egy napon valóság lesz! ""

Popper Péter

57719. Kajati
máj. 3. 18:12

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és ha nem találjuk, csak remélhetjük, hogy ő talál meg minket."

Született feleségek c. film

57718. Dory201 (válaszként erre: 57714. - Pipi57)
máj. 3. 13:09
nagyon szép idézet
57717. Cilumiluci
máj. 3. 11:37
Mi történne ha ma megfogadnád, történjen bármi, átlépsz ma mindenen? Legyen a Te főnököd a legnagyobb paraszt, vagy csalódj abban, akiben sosem hitted volna, hozzon a gyerek akármilyen jegyet, vagy törje el a legértékesebb vázát, mi lenne ha átlépéd, ha nem izgulnál, ha nem csinálnál világvégét ott, ahol valóban nincs. Mi lenne ha ma egyszerűen csak örülnél annak, hogy vagy, hogy létezel, szerethetsz és szeretnek. Mi lenne ha ma egyszerűen megértenéd, hogy vannak helyzetek, amikért kár feláldozni a perceidet, elvesztegetni azt az időt, amit többé már nem kapsz vissza. Elmegy, eltelik, éld meg bárhogyan, nem jön vissza többé. Mi lenne ha egész egyszerűen csak megbecsülnéd az időt, a tiédet, a sajátod, és nem engednéd, hogy belepiszkítsanak abba, ami számodra is a legértékesebb. Maga az élet. (Theodorovits Andrea)
57716. Cilumiluci
máj. 3. 11:37

"Minden apróságért hálás vagyok, minden kis darab ételért . Megtanultam jobban észrevenni és megbecsülni a dolgokat,

és azt is, hogyan kell szeretni még azt is, amit nem szeretek."

(Edith Eger)

57715. Cilumiluci
máj. 3. 10:45

„Szeretni és szeretve lenni a legnagyobb boldogság a világon”

Goethe

57714. Pipi57
máj. 3. 10:41

"Az egó így szólt: ha egyszer minden a helyére kerülne, meglelném a békét!

A lélek így szólt: ha egyszer meglelném a békét, minden a helyére kerülne!"

Marianne Williamson

57713. Pipi57
máj. 3. 10:41

"Egy sír felett a legkeserűbb könnyeket azokért a szavakért ejtjük, amiket nem mondtunk, és azokért a tettekért, amiket nem tettünk meg."

Harriet Beecher Stowe

57712. Pipi57
máj. 3. 10:40

"Hiszek a rózsaszín világban. Hiszem, hogy a nevetés a legjobb kalóriaégető. Hiszek a csókban, lehetőleg sok csókban. Hiszek abban, hogy erősnek kell lennünk, mikor úgy tűnik, hogy minden rosszra fordul. Hiszek abban, hogy a boldog lányok a legcsinosabbak. Hiszek abban, hogy a holnap egy újabb nap! Hiszek a csodákban." :-)

Audrey Hepburn

57711. Pipi57
máj. 3. 10:40

"Amikor a legnagyobb bajban vagyunk, rengeteget meríthetünk egy kutya néma, odaadó társaságából, melyet más forrásból nem kaphatnánk meg."

Doris Day

[link]

57710. Cilumiluci
máj. 3. 10:04

"Az élet már adott sokat,

Bódítót, furcsát és keservest,

De még valamit tartogat."

Ady Endre

57709. Cilumiluci
máj. 3. 08:53

" Mindig azt hittem,hogy muszáj megküzdeni az élet hullámaival,legyenek bár mekkorát is .

Talán mégsem olyan nagy őrültség sodródni velük ,amikor előrevisznek "

Nana c.film

57708. cicaaa65
máj. 3. 06:48

"Ne légy ma ez,

holnap emez,

s jövőre ismét

mást szemezz.

Érc légy, mely

mindig egy marad,

ne törmelék - dirib-darab."

Henrik Ibsen

57707. Cilumiluci
máj. 2. 19:48

"" A jó érzések Csodaországába való repüléshez nem kell más trükk, csak az, hogy arra gondoljunk, amit szeretnénk, ahelyett, hogy arra összpontosítunk, amit nem akarunk! "

(Lynn Grabron )

57706. Kajati
máj. 2. 18:05

Én nem születtem varázslónak, csodát tenni nem tudok,

És azt hiszem, már észrevetted, a jó tündér sem én vagyok.

De ha eltűnne az arcodról ez a sötét szomorúság,

Úgy érezném, vannak még csodák.

Mit tehetnék érted, hogy elűzzem a bánatod,

Hogy lelked mélyén megtörjem a gonosz varázslatot?

Mit tehetnék érted, hogy a szívedben öröm legyen?

Mit tehetnék, áruld el nekem.

Nincsen varázspálcám, mellyel bármit eltüntethetek

És annyi minden van jelen, mit megszüntetni nem lehet

Nincsen hétmérföldes csizmám, nincsen varázsköpenyem

Hogy holnapra már máshol leszünk, sajnos, nem ígérhetem.

Hát mit tehetnék, áruld el nekem.

Bródy János

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook