Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
59742. aházg
okt. 12. 11:36

Minden ember képes az örömre?

Inkább azt mondanám,hogy minden ember lelke mélyén él az öröm.

Akármi rakódik rá,akármilyen nehéz sors,tragédia,baj,szerencsétlenség,a lélek legmélyén az öröm él.

Müller Péter

okt. 11. 22:51

˝A szeretet az az anyag, amely mágikus energiával, erővel rendelkezik. Ezen áll vagy bukik a világ.˝

/Böszörményi Zoltán/

59740. gabikka
okt. 11. 20:52

"Az aggodalom nem képes megóvni bennünket a holnapi szomorúságtól, de meg tud fosztani minket a mai nap élvezetétől."

(James Kurtz)

okt. 10. 22:07

"Húzd ki magad és mosolyogjál,

nincs jobb gyógyszer a mosolyodnál,

bármilyen nehéz, ne hagyd, hogy megtörjön,

az élet szabadság, nem pedig börtön."

Deniz

okt. 10. 22:02

"Jól tudom, hogy sohasem az valósul meg, amire az ember törekedik,

hogy legtöbbször kudarcot vallunk tökéletességről szőtt ábrándjaink

valóra váltásában, de az ember tévedésekből, vesztett csatákból tanul,

és csak így tudja mindig újrakezdeni a harcot."

-Károlyi Mihály-

59737. Gretaa
okt. 10. 21:52

"Te jól tudod, a költő sose lódit:

az igazat mondd, ne csak a valódit,

a fényt, amelytől világlik agyunk,

hisz egymás nélkül sötétben vagyunk."

59736. Kajati
okt. 10. 18:03

Vannak az életben pillanatok, amikor menthetetlenül egyedül vagy. Ilyenkor hiába van társad, hiába van családod, hiába vannak barátaid: egyedül vagy. Bizonyos kérdéseket egyedül kell megoldanod, senki nem segíthet rajtad, senki helyetted el nem végezheti. Kifejezhetem ezt úgy is, hogy vállalnod kell valamit az életből, valami kockázatot, valaminek a felelősségét, egyedül, a magad erejéből.

Wass Albert

okt. 10. 16:56

"Ne felejtsd el soha az álmaidat, mert az álmokból lesz életed hajtómotorja, reggeleid tőlük kapják meg a maguk ízét és illatát."

Marc Lévy

okt. 10. 13:58

˝Az öregkor hasonlít a hegymászáshoz. Minél magasabbra hágsz, annál fáradtabb vagy, nehezebben kapsz levegőt. De sokkal jobban átlátod a dolgokat.˝

/Ingmar Bergman/

okt. 9. 21:15

˝Jegyezd meg jól, de ne csüggedj soha, remény, csalódás, küzdelem, bukás, sírig tartó nagy versenyfutás. Keresni mindig a jót, a szépet, s meg nem találni - ez az élet.˝

/Madách Imre/

59732. Cilumiluci
okt. 9. 20:09

"Ott vagy otthon, ahol a szíved lakozik."

Audrey Niffenegger

okt. 9. 19:54
"Ne aggódj a mosolygás miatt! Az én szám alig mosolyog, de ez nem jelenti azt, hogy az agyam sem mosolyog."
59730. Kajati
okt. 9. 17:58

Van a kávé…

A fekete. Olyan, mint az élet. Sötét és keserű. És van a kávéház. Ahol nem a kávé a legfontosabb, hanem a találkozás. A beszélgetés. Két ember beszél, beszél, beszél, és egy napon a kávé más értelmet nyer. Átalakul érzelmekké. Többé már nem egyszerű kávé, hanem barátság, szeretet, vagy éppen szerelem. Az iránt, akivel a kávézás élményét az ember megosztja. Attól kezdve minden csésze kávé ezt jelenti. A másikat. Még akkor is, ha nincs jelen. Emléke, emlékeztetője lesz. És ekkor már nem sötét, és nem keserű.

Létezik ilyen kávé."

59729. aházg
okt. 9. 10:14

Akinek nincs sérülés a kezén,megfoghatja a mérget,mert a méreg nem árt annak,akinek a bőre ép. A bűn éppígy nem árt a bűntelennek.

Dhammapada 124.

okt. 9. 10:00

"Vannak az életünkben olyan események, amelyekről - miközben javában zajlanak még - tudjuk, hogy sohasem felejtjük el. Ilyen egy-egy jó beszélgetés, egy ölelés, néha egy szép zene; amíg éled, egy Hang azt mondja benned, szívd magadba jó mélyen ezt az élményt, mert ebből kell táplálkoznod egy életen át!" Ne felejtsd el!... Ide vissza kell találnod, mindig!"

Müller Péter

59727. Gretaa
okt. 8. 21:48
"A fantázia vágtató csikóit el nem veheti senki,és álmaim tobzódásába senki bele nem szólhat."
okt. 8. 20:48

˝Sokszor azért nem tudjuk élvezni a jót, mert félünk, hogy bekövetkezhet valami rossz. Arra figyelj, amid van, ne arra, amid nincs.˝

/Pierre Franckh/

59725. Kajati
okt. 8. 18:52

Takarítsd ki az életedből mindazt, ami káros, visszahúz, leural, meggyötör. Fontos, hogy a helyére kerüljenek a dolgok, tudod, mint a rendrakásnál. Hogy tudd, ki és milyen helyet foglal el az életedben..Mi az, ami kell..és mi az, ami feleslegessé vált.

Lehet, hogy fájdalmas lesz és kicsordul a könnyed, amikor egy-egy széttört és újraragasztott dolgot egy mozdulattal kihajítasz (mert bíztál benne, hogy ugyanolyan lesz) , és még az is előfordulhat, hogy utánanyúlsz, hogy “hátha mégis”…

Ne áltasd magad. Ami eltört, az sosem lesz már olyan, mint volt. A repedések meglátszódnak és mindig is ott lesznek – akár látod, akár nem...

Jurák Kata

59724. Kajati
okt. 8. 17:43

Beértél.

Mint gyönyörű piros alma a lomb tetején, akiért mindenki érte akar nyúlni.

Csak maradj még ott... ne akarj könnyen legurulni.

Leesni pláne... hiszen minél többször ütöd meg magad,

a felszín alatt annyiszor több lesz mi a jövődre kihat.

Csak maradj még.... csak tündökölj... ráérsz még mindenre.

Nézz a sok másra, kik ott vannak elkelve, és a tömegben eltemetve.

Csak mosolyogj a fa tetején... a nap, és a hold fénye is a tiéd...

várd ki az időt, mert egyszer olyan jön, akiért a fa kinőtt.

Léria Dipán

59723. Kajati
okt. 8. 17:32

Akkor még nem tudtuk 51

Már csak nézem visszahúzódott emlékemet.

Egykor, koldusa voltam, s vagyok szerelmednek.

Minden nap kiülök a padra, rád várakozva,

hosszú fekete hajam, kifehéredett azóta.

Tenyeremet összeteszem, úgy várok Rád,

miközben végig pergetem, azt a szép éjszakát,

amikor eggyé váltunk testben, s lélekben,

akkor még nem tudtuk, ez volt egy igazi szerelem.

Évszakok váltakoztak, emberek jöttek, mentek,

valaki titokban, a padomon ülve, engem lefestett.

Megmaradt ez a kép, bennem a sok-sok érzés.

Szomorúan nézem, ugyan mi maradt még.

Ma is várlak úgy, ahogyan ezelőtt vártalak,

s ha felismersz még engem, kérlek gyere vissza.

Együtt szeretnék ülni veled azon a padon,

újra átélni azt a szép napot, érezni csókod.

59722. gabikka
okt. 8. 13:53

Útravaló

“Ha szeretsz, más szemmel nézel a világra;

nagylelkű leszel, megbocsátó, jószívű.

Az emberek óhatatlanul is hasonlóan viszonyulnak majd hozzád, s hamarosan abban a szeretetteljes világban élsz,

amit te magad teremtettél.”

Anthony de Mello

okt. 8. 10:01
„Nem kell háttérbe vonulnod csak azért, hogy mások jobban érezzék magukat.” (Testvérek c. sorozat)
59720. eperkelepke (válaszként erre: 59719. - Gabikka)
okt. 7. 21:47
Ez nagyon igaz. ♡
59719. gabikka
okt. 7. 21:39

"Az embernek szüksége van arra, hogy fontos legyen. Ez az egyik legalapvetőbb emberi igény. Ha valakivel nem törődnek, annak az élete hanyatlásnak indul. Ha nem érzi, hogy fontos valakinek - legalább egyvalakinek -, akkor az egész élete jelentéktelenné válik.

Ezért a szeretet a lehető legjobb terápia."

Osho

okt. 7. 15:57

˝Nem mindig diadalmenet az élet, nem csupa siker, de az is igaz, hogy bármi sikerülhet, ha az ember valóban akarja, de nem azonnal; sikerülhet, ha kitartóan, saját vágyával összhangban cselekszik, és ha hitelesen sajátja a vágy; nem pedig olyasmi, amit mások "ültettek" a szívébe.˝

/Jorge Bucay/

59717. dorotea54
okt. 7. 13:28

"Nekem jobban fáj, mert én távozom el. Az ember, ha kedves barátaitól búcsúzik,

a búcsúzás percében zálogul mindig otthagy a szívéből egy darabkát. Ezért a

darabkáért pedig vissza akar térni. Remélem, visszajöhetek érte."

/Berkesi András/

okt. 7. 08:39

„Az emberek idővel elvesztik azon képességüket, hogy meglássák a napos oldalt, pedig az mindig létezik.” ☀️☀️☀️☀️

(Matthew Quick)

59715. dorotea54
okt. 6. 20:21

Ha igazán szereted a természetet, mindenhol megtalálod a szépséget.

Vincent Van Gogh

okt. 6. 19:19

˝Tudod, kerültem már nagyon elkeseredett állapotba. Nos, arra jöttem rá, hogy semmi mással, csak a mosoly aranysugarával tudom szétoszlatni a bensőmben lebegő ködöt. Erre azt fogod mondani: nehéz mosolyogni, ha az ember boldogtalan. Ez így is lenne, de a mosolyt tanulni kell. És hamar rájössz, hogy sokkal nehezebb boldogtalannak lenni, ha mosolyogsz.˝

/Francois Garagnon/

okt. 6. 17:23

Ha tudsz, segíts másokon. Ha nem, legalább ne árts nekik.

(Dalai láma)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook