Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
61188. Kajati
2019. máj. 30. 18:02

Ne sajnáld a tegnap el nem ért álmait... mert a ma hoz helyettük újakat.

Léria Dipán

61187. ab61752c45 (válaszként erre: 61185. - Pipi57)
2019. máj. 30. 08:50
és mégis öngyilkos lett.lehet itt szépeket mondani,de az emberen győz a kétségbeesés,akkor vége.
61186. ab61752c45 (válaszként erre: 61180. - Pipi57)
2019. máj. 30. 08:49
és milyen igaza van.két öcsém meghalt,pedig az idősebb szeretett élni.jókat enni,inni,és megtalálta azt a nőt,akivel boldog volt.de sajnos hamar vége lett.
61185. Pipi57
2019. máj. 30. 08:34

"Utolsó pillanatig erősebbnek lenni, mint a helyzet, amelyet külső erők teremtenek meg körülöttünk. Lélekben nem adni fel semmit, nem engedni; ez a titok."

(Márai Sándor)

61184. Pipi57
2019. máj. 30. 08:33

"Ha szeretetet adsz, akkor már benne vagy a másikban, benne élsz, a része vagy. Minél többet adsz magadból, annál több és jobb leszel."

(Kulik Andrea)

61183. 240a440c77
2019. máj. 29. 22:41

“Az élet nem tartogat már számomra túl sokat, megismertem és láttam már mindent, amit csak lehetett. Utálom ezt a kort, hányok tőle.”


“Utálom a körülöttem lévő embereket, mindannyian hamisak, és az életük csak egy paródia. Nincs tisztelet, nincs adott szó, minden csak a pénz körül forog. Reggeltől estig csak bűnözésekről lehet hallani. Biztos vagyok benne, hogy sajnálkozás nélkül fogom itt hagyni ezt a világot”


Alain Delon

61182. 16b5d6ae34
2019. máj. 29. 18:37

A tapasztalat igazolja, hogy aki nem bízik semmiben, az nem csalatik meg soha.


Leonardo da Vinci

61181. Kajati
2019. máj. 29. 18:32
Belül keressétek a fényt, önmagatokban leljetek menedéket! Vezéreljen az igazság, mint fény a sötétben, mert az lehet csak menedéktek! Magatokban, ne másban higgyetek!
61180. Pipi57
2019. máj. 29. 08:53

Minden akkor következik be, amikor eljön az ideje.

Az életet nem lehet siettetni, nem lehet szabott időrendbe kényszeríteni, ahogy sokan szeretnék. El kell fogadnunk, ami az adott pillanatban adatik. És ne követeljünk többet.


Brian Weiss

61179. Pipi57
2019. máj. 29. 08:46

Valaki hiánya az az állapot... amikor minden tökéletes lenne az életben, ha ő is ott lenne.

Léria Dipán

61178. Pipi57
2019. máj. 29. 08:39

Egy kicsit


Mindig jön valami új, amiért érdemes élni,

amiért a régi rosszból tovább lehet lépni.

Amikor ha úgy érzed hogy elfogyott az álom,

fényként jelenik meg a régi homályon.

Csak várj… várj egy pillanatot csendben,

bár ez az, amit ritkán tud az ember.

Pedig a zajtól az értelem elszalad,

és csak a durvaság, ami benne megmarad.

Csak csitt… csak egy kicsit…

csak addig, ameddig az élet újra rád hinti kincseit.

Léria Dipán

61177. Kajati
2019. máj. 28. 18:33

Az ember akkor a legmagányosabb, amikor

sokan vannak körülötte,de nincs ott az az egy,

aki benne van minden csöndben.

61176. Kajati
2019. máj. 28. 18:31

"Ha barát kell, a legjobb leszek. Ha magányra vágysz, én a csönd leszek. És ember leszek, mert emberre vágysz: ki szeret, ki elfogad, s kit igaznak látsz."


(Charles Dickens)

61175. Kajati
2019. máj. 28. 18:21

A szomorúságnak ki kell nyitni ajtót-ablakot, hogy elszállhasson, nem pedig a szívünkbe elzárni, hogy örökre emésszen bennünket.

- Szabó Magda -

61174. 16b5d6ae34
2019. máj. 28. 16:10

Kezdem gyanítani, hogy mindabban, ami fontos és másíthatatlan, nincs véletlen. (...) Vannak pillanatok, amikor játszik velünk az élet, s kissé összecseréli bennünk mindazt, amiről azt hittük, hogy végleges.


Márai Sándor

61173. 16b5d6ae34
2019. máj. 28. 16:07

Láttam a napot lemenni olyan városok fölött, amelyekben minden talpalatnyi helyet az életért tolakodó, küzdő emberek töltöttek meg. Életet adtam. Szerelmes voltam. Minden képzeletet felülmúlóan megváltoztam. Láttam, ahogy emberek halnak meg sikátorokban, láttam, hogy mások hihetetlen helyzeteket élnek túl, volt részem boldogságban, sötétségben, bánatban, és az egyetlen, amiben még mindig biztos vagyok, hogy az élet kifürkészhetetlen rejtély, változás (...), ami mindenre képes.


Joanne Harris

61172. Pipi57
2019. máj. 28. 15:53

"Tanítsd meg a gyermeknek, hogy gyakran az utolsókból elsők lesznek, de a sor vége is gyönyörű, ha emelt fejjel, egyenes gerinccel áll, mert belátni a tájat.

Tanítsd meg neki, hogy minden könny gyémánttá válik, ha tesz érte, csak egy picit.

Tanítsd meg neki, hogy a szép szív az, ami öltöztet, és a mosoly valóban képes megváltoztatni a világot.

Tanítsd meg neki, hogy a kenyér fele mindig odaadható annak, akinek nincs, és lehajolni azért, aki elbukott, szárnyakat ad.

Tanítsd meg neki, hogy nem minden út járható, de ami az övé, azon repülni is képes lesz.

Tanítsd meg neki, hogy a csodákra bizony várni kell, de ha tiszta a szív, a varázslat mindig érkezik.

Tanítsd meg neki, hogy nem minden nap szép, de minden napban van valami, amiért érdemes élni. Tanítsd meg, élni, küzdeni, játszva győzni vagy elbukni.

Tanítsd meg felállni, könnyeket letörölni, tanítsd tisztán, tanítsd szívből, tanítsd őszintén sírni és nevetni. Mert kell, mert neked szánta az élet. Nem véletlen kaptad a gyermeked, szükséged van rá."

Todorovits Rea - Látom az Életed

61171. Pipi57
2019. máj. 28. 08:05

Az igazi boldogság néma, mint a harmatcsepp közepe, mint a titkos vágy, melyet nem kiált el senki."

~ Fekete István

61170. Kajati
2019. máj. 27. 18:28

Amelyik ember nem tud álmodozni... az mindig csak a hideg tényeket látja.

Olyan ő, mint a gyermek, aki minden nap mese nélkül alszik el.

Léria Dipán

61169. 184481d874
2019. máj. 25. 20:39
"A szerelemhez több kell... nem elég a szép szem, a varázslatos mosoly, a simogató hang. (...) De még a finom lélek, a szerető szív sem. (...) A szerelemhez nem elég. A szerelemhez több kell. Te kellesz."
61168. 16b5d6ae34
2019. máj. 25. 20:30

Valakit, valamit szeretni kell.

Nyíló virágot, kék eget.

Minden koldusnál százszor koldusabb,

Ki senkit, semmit nem szeret.


Endrődi Sándor

61167. 16b5d6ae34
2019. máj. 25. 20:27

A szeretet a legnagyobb sötétségben is átsegít.


Flash - A Villám c. film

61166. Kajati
2019. máj. 25. 19:54

Csak az a szív tus sírni amit érzés ölel körbe,

hisz az érzés gyöngyszeme az ember hulló könnye.

61165. Kajati
2019. máj. 25. 19:47

Ha folyamatosan keményen hajszoljuk magunkat anélkül, hogy egy kicsit is lazítanánk, az ugyanolyan, mintha autót vezetnénk, és sosem töltenénk meg a tankot. A pihenés fontos, és minél elfoglaltabbak vagyunk, annál nélkülözhetetlenebb."

(Kate Middleton)

61164. turkkati
2019. máj. 25. 19:44

“Susienak hatéves korában a legféltettebb kincse egy gyöngyfüzér volt. Az sem érdekelte, hogy hamisak. Mindenhová felvette és minden nap játszott velük. Szerette a gyöngyöket.

Az édesapját is szerette. Apjának üzleti ügyekben gyakran napokra el kellett utaznia. Az első otthon töltött napját mindig megünnepelték. Susie ma, felnőtt korában sem felejtette el azt a hetet, amelyet apja keleten töltött, Amikor végre hazatért, egész délután a lányával játszott. Amikor este lefektette, megkérdezte tőle:

- Szeretsz?

- Igen, apu. Mindennél jobban szeretlek.

- Mindennél jobban?

- Mindennél jobban.

Apja egy pillanatra elgondolkozott.

- Még a gyöngyöknél is jobban? Odaadnád nekem a gyöngyeidet?

- Jaj, apu - felelte. - Azt nem tehetem. Szeretem a gyöngyeimet.

- Értem - válaszolt apja és puszit nyomott a homlokára. Mielőtt Susie elaludt, apja kérésén gondolkozott. Amikor felébredt, még többet törte rajta a fejét. Reggel sem ment ki az eszéből, sőt nap közben sem. Végül este odavitte apjához a gyöngyöket.

- Apu, jobban szeretlek, mint ezeket. Vedd el, a tied.

- Nagy örömmel hallom - felelte apja állva, miközben kinyitotta az aktatáskáját - Ajándékot hoztam neked.

A kislány kinyitotta a kis lapos dobozt és a lélegzete is elállt. Gyöngyök. Igazgyöngyök csillogtak benne.

Vajon nem tartogat-e a mi mennyei Atyánk is igaz gyöngyöket számunkra? Valódi szeretetet kínál nekünk. Az Ő ajándéka az igazi ajándék, de nem kapjuk meg addig, amíg le nem mondunk az utánzatról.

Milyen gyöngyöket vár tőlünk? Milyen bizsut kellene kiengednünk a kezünkből? Készek vagyunk-e elcserélni a kisebb ajándékokat Isten ismeretének nagyobb ajándékáért? Ha készen állunk rá, elmúlik az irigységünk. Ha igazi szeretetet kapunk, a féltékenység nem tud fellángolni.”


/Részlet Max Lucado: Ahogy szeretni érdemes c. könyvéből/

61163. Kajati
2019. máj. 25. 19:26

"Egy olyan világban,

ahol szinte mindenki,

folyton álarcot visel,

megtisztelő kiváltság,

ha valaki megmutatja,

neked a lelkét."

(ismeretlen szerző)

61162. Kajati
2019. máj. 25. 19:19

Az élet

Vándor... az életedben az a történet a legszebb

ami itt volt, átölelt egy pillanatig.., és elvesztetted.

Csupán egyetlen ölelés érzése maradt utána,

amit soha nem múlhat felül az élet összes bája,

mert nem vetekedhet más szépséggel varázsa.

Ott él örökre... valahol eldugva mélyen benned,

hol égbe emelve, hol megmutatva saját vermed,

és te hiába engednéd, ő téged soha nem enged.

Fogva tart... vagy talán nem ő, te tartod őt fogva.

Olyan érzés... amit más nem múlhat felül soha.

Léria Dipán

61161. Kajati
2019. máj. 25. 19:17

Tudod anyának lenni azt jelenti, hogy valamikor kitépték a szívem, megfelezték, hogy a

tiéddel együtt doboghasson újra. Meghaltam. Meghalt bennem a szertelen, a bohém, és az

esztelen, helyette megszülettem én. Az anya. Anya, aki melléd rendeltetett, holott tudtam,

nem az enyém vagy, nem birtokollak, csupán vigyázhatok rád. És vigyáztam. Vigyáztam

akkor is, amikor nem tudtam mit jelent a sírás, és nem voltam nyugodt akkor sem, ha alszol.

Vigyáztam rád az első lépésnél, és míg élek, imámmal az összeset óvom majd. Mert anya

vagyok. Akkor is az voltam, amikor a karjaimban tartottalak és nem tudtam, merre menjünk tovább, anya, amikor tudtam, hogy minden változó, de hittem, te ezt nem érezheted majd.

Anya voltam. Az vagyok. Történjen bármi, a tiéd vagyok. Kötelék vagyok, a tiéd, a miénk,

amit sosem tép majd szét az élet. Mert anya vagyok. Neked. Veled. Általad.

(Todorovits Rea)

61160. 16b5d6ae34
2019. máj. 25. 19:10

Mikor szeretek, nem vagyok szegény, és akit szeretek, az sem szegény.


Mollináry Gizella

61159. Kajati
2019. máj. 25. 19:02

Gyerekként az ember úgy gondolja, hogy az idő csak teher, amit jó lenne siettetni, hogy végre felnőtt legyen. Ez azonban hatalmas csapda - mivel felnőttként érti csak meg, hogy a percek és az órák a legértékesebb dolgok a világon. És senki nem élhet örökké. Ezért rohadt nagy bűn elpocsékolni azt a keveset, ami megadatik.

(J. R. Ward)

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook