Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
61161. Kajati
2019. máj. 25. 19:17

Tudod anyának lenni azt jelenti, hogy valamikor kitépték a szívem, megfelezték, hogy a

tiéddel együtt doboghasson újra. Meghaltam. Meghalt bennem a szertelen, a bohém, és az

esztelen, helyette megszülettem én. Az anya. Anya, aki melléd rendeltetett, holott tudtam,

nem az enyém vagy, nem birtokollak, csupán vigyázhatok rád. És vigyáztam. Vigyáztam

akkor is, amikor nem tudtam mit jelent a sírás, és nem voltam nyugodt akkor sem, ha alszol.

Vigyáztam rád az első lépésnél, és míg élek, imámmal az összeset óvom majd. Mert anya

vagyok. Akkor is az voltam, amikor a karjaimban tartottalak és nem tudtam, merre menjünk tovább, anya, amikor tudtam, hogy minden változó, de hittem, te ezt nem érezheted majd.

Anya voltam. Az vagyok. Történjen bármi, a tiéd vagyok. Kötelék vagyok, a tiéd, a miénk,

amit sosem tép majd szét az élet. Mert anya vagyok. Neked. Veled. Általad.

(Todorovits Rea)

61160. 16b5d6ae34
2019. máj. 25. 19:10

Mikor szeretek, nem vagyok szegény, és akit szeretek, az sem szegény.


Mollináry Gizella

61159. Kajati
2019. máj. 25. 19:02

Gyerekként az ember úgy gondolja, hogy az idő csak teher, amit jó lenne siettetni, hogy végre felnőtt legyen. Ez azonban hatalmas csapda - mivel felnőttként érti csak meg, hogy a percek és az órák a legértékesebb dolgok a világon. És senki nem élhet örökké. Ezért rohadt nagy bűn elpocsékolni azt a keveset, ami megadatik.

(J. R. Ward)

61158. 184481d874
2019. máj. 25. 08:53
"...Ember küzdj és bízva bízzál..." Én magamra nézve pozitivan használom.
61157. Kajati
2019. máj. 25. 07:51

"Az élethez mindig kell egy kis rosszaság, egy kis zamatos és huncut lendület, amelyben képes vagyok könnyedén belenevetni tévedéseim és hibáim hűvösen mély kútjába.

Kell az a picinyke őrületláng, amelyben már nem félek létem visszhangjától, mert tudom, hogy történhet bármi, minden értem van.

Kell az egyszerű, jófajta mámor. Amibe bele lehet veszni, meg lehet tőle bolondulni.

Kell a színjátékok és játszmák nélküli élet, amelyben az őszinte szó úgy folyik a torkomból, mint a sűrű gyógyító méz.

Az élet kell a maga természetességében és benne minden; füst, láng, parázs, hamu, könny és öröm."



❤ ❤ ❤

61156. Kajati
2019. máj. 25. 07:49

Akit féltékennyé akarsz tenni, azt hiheti boldog vagy mással.

Elenged. Pedig lehet, hogy szeret.

Léria Dipán

61155. Kajati
2019. máj. 25. 07:46
“Ne várj arra, hogy a dolgok majd könyebbek, egyszerűbbek, vagy jobbak lesznek! Az élet mindig bonyolult marad. Tanulj meg most boldog lenni! Különben kifutsz az időből.”
61154. Kajati
2019. máj. 25. 07:45
"A szépség a tekinteteket vonzza, de a személyiség a szíveket ejti rabul."
61153. 0b970a67a0
2019. máj. 25. 06:57

"Van aki a vízcseppben is meglátja a világot...és van olyan,aki a világban sem fedezi fel azt a pici szépet,amiért érdemes élni."


(Léria Dipán)

61152. Kajati
2019. máj. 24. 18:13

Szabó Lőrinc: A kimondhatatlan


A szíved majdnem megszakad

szólnál, de szavad elakad,

szólnál, de görcs és fájdalom

fuldoklik föl a torkodon,

oly mélyről, mintha lelkedet,

a recsegő idegeket

húzná magával, úgy sajog

szád felé néma sóhajod.


S egyszerre oly gyönge leszel,

hogy szárnyas szédülés ölel,

fogaid közül valami

sírás, valami állati


nyöszörgés kínlódik elő

s azt hiszed: a következő

pillanat mindent, ami él,

elfúj, mint pókhálót a szél.

61151. Kajati
2019. máj. 23. 19:03

"Az élet olyan nagy ajándék, hogy bűn belefáradni. Minden nap erre kell gondolni."

Márai Sándor

61150. Kajati
2019. máj. 23. 19:00

Az évek végtelennek tűnnek, amíg ott állunk a forgatag közepén, és bizonytalanul tapogatózunk tovább az ismeretlen jövő felé. De ha visszatekintünk a múltra, az az érzésünk, hogy az idő viharos sebességgel robogott el.

- Jostein Gaarder -

61149. Kajati
2019. máj. 23. 18:19

Amelyik ember nem tud álmodozni... az mindig csak a hideg tényeket látja.

Olyan ő, mint a gyermek, aki minden nap mese nélkül alszik el.

Léria Dipán

61148. Kajati
2019. máj. 22. 19:59
"Az élet igazi értelme az, hogy boldog legyél, örvendj az életednek. Hogy elérj oda, ahonnan nem akarsz megint máshová eljutni."
61147. Kajati
2019. máj. 22. 19:48

A sebeket már ki tudjuk égetni, de arra a bajra, amit egy mondat okoz, még nem találtunk orvosságot.

- Honoré de Balzac -

61146. Pipi57
2019. máj. 22. 18:37

"A világ naponként változik. Minden nap bizonyos időben leszáll az este, de mire felvirrad, a világ már nem ugyanaz, mint előző nap volt."

(Murakami Haruki)

61145. Pipi57
2019. máj. 22. 18:35

"Ne felejtsd el soha az álmaidat, mert az álmokból lesz életed hajtómotorja, reggeleid tőlük kapják meg a maguk ízét és illatát."

(Marc Lévy)

61144. Pipi57
2019. máj. 22. 18:34

"A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk."


(Széchenyi Zsigmond)

2019. máj. 22. 18:31

˝A dolgok gyönyörűek, ha szeretjük őket.˝

/Jean Anouilh/

61142. Kajati
2019. máj. 22. 18:13

Móra Ferenc: Köszönöm, hogy Te vagy

Köszönöm, hogy te vagy.

Az órát köszönöm,

Amelyben fényül nyert e

Világtalan világ,

Köszönöm, hogy kezed

Kinyújtottad felém,

S árnyául elfogadtál sugárzó

életednek…

61141. 16b5d6ae34
2019. máj. 22. 08:40

Rettenetesen nehéz lesz téged elfelejteni. És még nem is tudom, hogy valaha rászánom-e magam. Már nem csillogtatod a szemem. Már csak monoton nyelem a kávét, a könnyek helyett. Már csak valami égi hatalom tudná megjósolni, hogy jelenleg merre tartasz. Vagy hogy fájok-e neked.


Albert Tímea

61140. 16b5d6ae34
2019. máj. 22. 08:36

Ha a szíveden ütnek sebet, a vérzés épp elég heves ahhoz, hogy belehalj.


Zhou Wei Hui

61139. 39a6fdc607
2019. máj. 22. 07:18

"A fizika legfontosabb tanulsága, hogy bármi is legyen a valóság végső természete, az nagyon különbözik attól, mint amilyennek a hétköznapok során látszik."


Max Tegmark

61138. 0b970a67a0
2019. máj. 22. 05:12

"Az élet olyan, mint egy léghajó. Ha magasabbra akarunk szállni, meg kell tanulnunk elszakadni dolgoktól, és kidobni a kosárból azt, ami nem enged felemelkedni."


(Raphaëlle Giordano)

2019. máj. 21. 19:02

Van egy általános igazság, amivel mindannyiunknak szembe kell néznie, akár akarjuk, akár nem. Egyszer minden véget ér. Akármennyire is vártam ezt a napot, sosem kedveltem, ha valami véget ért. A nyár utolsó napja, egy nagyszerű könyv utolsó fejezete, a búcsú egy közeli baráttól. De a befejezés elkerülhetetlen. A levelek lehullanak, becsukod a könyvet, elbúcsúzol. Számunkra ez is egy ilyen nap. Ma búcsút intünk mindennek, ami ismerős volt, mindennek, ami kényelmes volt. Tovább lépünk. De attól, hogy elmegyünk - és ez fáj - lesznek emberek, akik részesei maradnak az életünknek, akármi is történjen. Ők a mi biztos talajunk, a sarkcsillagaink, és az apró tiszta hangok a szívünkben, amelyek velünk lesznek, örökre.


Castle

61136. Kajati
2019. máj. 21. 18:10

A boldogság olyan, mit a tavasz:

Tél temetése, nyár ígérete.

Nem cél, csak egy út valahová.


V Varga Zoltán

61135. 16b5d6ae34
2019. máj. 19. 19:26

Osztrovszkij:


Tudod, mi a bánat?



"Ülni egy csendes szobában,

s várni valakire, aki nem jön többé.

Elutazni onnan, ahol boldog voltál,s otthagyni szíved örökké.

Szeretni valakit, aki nem szeret téged,

könnyeket tagadni, mik szemedben égnek.

Kergetni egy álmot, soha el nem érni,

csalódott szívvel, mindig csak remélni.

Megalázva írni könyörgő levelet,

sírdogálva várni, soha nem jön rá felelet.

Szavakkal idézni, mik lelkedre hulltak,

rózsákat őrizni, melyek megfakultak.

Hideg búcsúzásnál, forró csókot kérni,

mással látni őt, nem vissza fordulni.

Kacagni boldogan, hazug lemondással,

otthon leborulni, könnyes csalódással.

Aztán átvergődni hosszú éjszakákat,

imádkozni azért, hogy Ö meg nem tudja mi is az a bánat."

61134. Kajati
2019. máj. 19. 18:05

"A magány oldószere az őszinteség, őszinte pedig csak ahhoz lehetsz, akit szeretsz.

Olyan van, hogy nem mondok el neki mindent. Hallgatok, mert nem tartozik rá, vagy nem akarok fájdalmat okozni neki. Hallgathatok tapintatból is. De ha már megnyílok - ami nagy ritkaság -, csakis olyan előtt nyílok meg, akit szeretek.

Ha valakihez nem vagy őszinte, s nem akarod kinyitni előtte magad, biztos lehetsz, hogy a szó igazi értelmében nem szereted. Lehet az apád, az anyád, vagy éppenséggel a gyereked. Lehet az élettársad is. Ha az őszinteség a mércéd, megdöbbensz, hogy mennyien nem szeretik egymást. Páncélban járnak nappal, s páncélban fekszenek éjjel a kettős ágyban is, melyet csak az ölelés kényszerítő pillanatában nyitnak ki - de a lelkük magányos marad."


Müller Péter

61133. Kajati
2019. máj. 19. 08:59

Az ölelés, tudod,

nem köt a korhoz.

A megfáradt szív is,

örömöt hordoz.

Lenni kell álomnak,

lenni kell oknak,

- legyen céljuk

a fáradt karoknak!

Ölelés, és mosoly?

- Várja a lélek!

Érzi, - még itt vagyok,

- érzi, hogy - élek!

Szeretet parazsát

ne hagyd kihűlni!

A lélek fájdalmát

arcodra ülni.

Tárd ki a szívedet,

élj szeretettel!

- Öleljen, örüljön,

míg él, az ember!


Jónás Éva

61132. Pipi57
2019. máj. 19. 07:56

"El kell felejtenünk a napok és az órák fogalmát, hogy jobban odafigyelhessünk a percekre."

(Lao-ce)

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook