Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kecskeméten szülő kismamik! fórum

Kecskeméten szülő kismamik! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2008. ápr. 25. 16:56

Sziasztok.

2008.04.17-én megszületett gyönyörű kislányunk,Regike.4050 gr és 54 cm.Tettem fel képeket is:)Szerencsére minden okés volt a szülésnél és a csecsemős nővérek is normálisak voltak.Ugyhogy nem volt annyira gáz mint gondoltam.A gyerekágyas nővérek pedig tüneményesek,talán ők segítettek a legtöbbet.Hétfőn már jöhettünk is haza.Tejcsi sajna nem nagyon akar lenni:(,ugyhogy pótolnom kell mert az én kislányomnak nem elég amennyit szopizik.De lényeg hogy itthon vagyunk,olyan Boldogság ez.

63. Arka (válaszként erre: 62. - Csgal)
2008. ápr. 23. 20:18
Dehogy aludtam, egy óra múlva szóltam neki újra, hogy most már tényleg jöjjön fel velem. A kicsi az fél hétkor született meg.
62. csgal (válaszként erre: 61. - Arka)
2008. ápr. 23. 08:51

És elaludtál? :-)))

Végül mikor született a kicsi?

61. Arka
2008. ápr. 22. 20:33

Sziasztok!

Én is Kecson szültem. Csak azt akartam elmesélni, hogy péntek reggelre voltam kiírva császárra, de már csütörtök reggel is éreztem, hogy keményedik a hasam, na estére már egész beerősödött, de gondoltam, hogy nem lehetek ilyen szerencsétlen, majdcsak kihúzom valahogy reggelig. De nem egyre erősödtek a fájásaim, egész éjszaka wc-re jártam... Kb.3 óra körül szóltam a nővérkének, hogy jöjjön fel velem a szülőszobára. mert szülnöm kell. Erre azt mondta, hogy nem biztos, hogy igazi fájás, menjek be a szobámba, feküdjek le és mondogassam magamnak, hogy alszom, alszom, alszom...

Így utólag elég vicces a dolog, de akkor hiába mondtam neki, hogy a harmadik szülésem...

De az a legviccesebb, hogy én képes voltam bemenni a szobámba és kipróbálni, hogy alszom, alszom...:)

60. csgal (válaszként erre: 59. - Serry)
2008. ápr. 22. 20:09

A védőnő szerintem is aranyos, bár én szerda délután szültem és hétfőn délelőtt jött, hogy kell-e segítség, tudok-e szoptatni, meg ilyenek. Hát addigra már megtanultam, mert már ötödik naposak voltunk. Lehet, hogy szabin volt, vagy beteg, viszont jó lett volna egy helyettes, mert fejni is a szobatársam tanított meg, akinek már a második babája született.

Gratulálok a te Gergődhöz, én is ilyen gyors szülést szeretnék másodszorra.

59. Serry (válaszként erre: 58. - Csingi-lingi)
2008. ápr. 22. 18:17

Na ez az. De valahol el lehetne fogadni, h rossz napja van. De, h az év minden napja rosszlegyen. Nem hiszem, h ennyire bele lehet fásulni az újszülött gondozásba. S igen is nekik mindig mosolygósnak kéne lenniük és türelmesnek. Mert sok mami tanácstalan , még akkor is ha már előtte szült. S ki fordul szívesen egy morgonchoz? Szerencsére az én meglátásom szerint műszakonként 1-2 ilyen nővérke volt. A többiek amennyire lehet rendelkezésre álltak, és tudtam tőlük kérdezni. De amit szeretnék még elmesélni!!!

A védőnéni előtt le a kalappal Aranyos vagy valami ilyen vezeték neve van. Volt, h napjában többször is oda jött megkérdezni, h segítsen-e van -e kérdés. Vagy egyszerűen amikor kimentem a mosdóba arra értem vissza, h dajkálja Gergőt. kérdezte nem baj? Olyan keservesen sírt, ho nem birta ott hagyni.:))))

2008. ápr. 17. 11:41

Szia Serry!

Nagyon gyors szülésed volt. Gratulálok!!! Úgy látom, hogy a csecsemősök nem lopták be magukat senki szívébe. Pedig szerintem ott nekik igenis, hogy türelmeseknek és segítőkészeknek kellene, hogy legyenek, mert nagyon sok anyuka tanácstalan, és tapasztalatlan. Még jó, hogy nem kell hosszú idő ott tölteni. (Mármint ha minden oké a babával és a mamával)

57. Serry
2008. ápr. 17. 11:25
Sziasztok! Febr-4én szültem Kméten Gergőt. Nekem nagyon gyors volt, még de. voltam 38hetes UH és NST-n aztán du. 1/4kor kezödtek otthon a fájások. Meg vártam a férjem, nagypapát riaztottuk a nagyhoz irány szülni. 17.15kor feküdtem fel a szülőágyra és 17.30kor vitték Gergelyt megmutatni apukának. Szóval ez gyors volt, még szerencse h a dokim ( kis Nyirády) volt az ügyeletes. Vele nekem jó tapasztalataim vannak. Féltem itt szülni, az elsőt Szekszárdon szültem. A szűlésznő aranyos volt, a csecsemősök közt sajna akad bunkó, volt, h szinte behajították a gyereket az ágyba a babás szobában. Mi ott voltunk élveztem. Ja és sikerült egy bunkó anyakönyvezetőt is kifognia a szobatársaimnak. Szoptak a gyereke és nem tudtak órára pontosan felmenni: erre a válasz: "nem igaz hogy nem érnek rá pontosan jönnö, itt nem csinálnak semmit" Jó mi még,h semmit sem csinálnuk. Éppen arra próbáltuk rávenni csemetéinke h ügyesen szopizzanak.
56. csingi-lingi (válaszként erre: 55. - Csgal)
2008. ápr. 15. 20:22

Szia Regi!

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Remélem, hogy boldogság költözött az életedbe, és megnyugodtál Te is. Ha majd hazaérsz, és lesz egy kis időd, írd le, hogy hogyan zajlott a kórházi léted!!!!!!!

55. csgal (válaszként erre: 53. - 56e930fc2a)
2008. ápr. 15. 18:15

Szia Regi!


Mostmár biztos túl vagy a nehezén, remélem minden rendben ment és egy tündéri kisember született az életedbe.

54. vandancsi (válaszként erre: 53. - 56e930fc2a)
2008. ápr. 13. 15:13

Sziasztok, szia Regi!


Én is Kecsón szültem, és császárral. Nem tudom, miért lesz Neked programozott császárod, de ha teheted és érzel magadban erőt, akkor kérd magad baba-mama szobában. Én a szülés utáni napon már ott voltam, és noha kicsit fárasztóbb, mint csak szoptatáskor lenni a babával, de hidd el, megéri. neked is jobb, a babának is. És sztem nagyon fontosak ezek az első napok. Császárosoknál eleve lassabban indul be a tej általában, de ha Veled van a baba napközben és akkor teszed mellre, amikor ő akarja, akkor nem lesz gond. Én négyágyasban voltam és abszolúte nem sírtak a babák, nyugodtak voltak, és mi anyák is. Nem mondom, néha már vártam a fél 10-et (akkor viszik el este), de a következő babómmal is így szeretném majd. Éppen elég, hogy születés után nem adják oda, mint a simán szülőknek.

Megkérdezhetem, hogy miért Kecsón szülsz és nem Cegléden? Sok ismerősöm inkább Ceglédet választja, annak ellenére, hogy kecskeméti.

Drukkolok nagyon, hogy minden okés legyen!

Szia

53. 56e930fc2a (válaszként erre: 52. - Csgal)
2008. ápr. 11. 12:40

Szia.

Akkor neked sincs jó véleményed a csecsemős nővérekről.Én is ettől félek,mert hétfőn be kell feküdnöm mert tervezett császáros leszek.Félek mindentől,de legjobbam a csecsemősöktől,hogy majd nem fognak segiteni semmiben (mellre tétel stb...)Kihez forduljak akkor segitségül?De azért a babákat ellátják?Mert én már nem is tudom mit gondoljak....

52. csgal
2008. ápr. 8. 15:08

Sziasztok!

Február 13-án szültem Kméten, dr.Nagy Károlynál. Két vetélés után sikerült Gergő, végig veszélyeztetett voltam, a végén felment a vérnyomásom is, de megúsztam Dopegyttel, nem kellett befeküdnöm.

A dokim szuper, csak ajánlani tudom, nagyon hálás vagyok neki. Egy hetet túlhordtam, be kellett indítani. A folyamat alatt (fél 10-től 16.45-ig tartott)többször feljött, hogy állok, mindig elmagyarázta, mi történik, a végén szabályosan kinyomta belőlem a kicsit. 3800 grammal született, 3. nyomásra meglett. Hihetetlen hálát érzek iránta. Baba-mama szobába rakatott, a kétszemélyes, saját fürdőszobásba.

A kicsi nem lehetett sajnos velem, mert besárgult, de a dokim minden nap bejött hozzám, és tájékoztatott a kisfiam állapotáról is. Vette a fáradtságot, mert a csecsemős nővérek semmiben nem segítettek, sokszor nem is válaszoltak, szabályosan kitépték a kezemből (vagy a cicimről). Borzasztó lelketlenek. Tudnék mesélni. Egyszer megjegyzést tettem, attól kezdve tiszta véletlen mindig Gergő volt az utolsó, akit kihoztak és ő volt az első, akit elvittek. Többet nem mertem szólni.

A gyermekágyas nővérek viszont tünemények, bármiben számíthattam rájuk.

A lényeg, hogy egészségesen hazajöttünk, most lesz két hónapos a kincsem.

A dokit tiszta szívből ajánlom.

51. Laryan (válaszként erre: 50. - Mimmmi)
2008. márc. 17. 15:01

Igen ott szültem!

Összeségében jó a véleményem a kórházról.Csak az újszülöttesek voltak barátságtalanok és egyáltalán nem voltak segítőkészek akkor.Most,hogy milyenek nem tudom.

50. Mimmmi (válaszként erre: 49. - Laryan)
2008. márc. 16. 17:50
És összességében a kórházról mi volt a véleményed? Ugye Te is Kecskeméten szültél? Mire készüljek? :-)
49. Laryan (válaszként erre: 47. - Mimmmi)
2008. márc. 13. 22:27

hát ezt csak most olvastam el újra,hogy így megjegyezted.Lemaradt az :SZ betű,bocsi.

Mivel rohantam két dolgom között, így esett ez meg.


Dr.Temesváry Béla a dokim,és én nagyon-nagyon megvagyok vele elégedve.Szerintem kitűnő orvos és profi.Abszolút pozitív a véleményem!!!

48. Mimmmi (válaszként erre: 45. - Csingi-lingi)
2008. márc. 13. 13:31
Még nem tudom, fogok-e választani szülésznőt. Ha választok, szívesen kérném az ismerősöd, ha azt mondod, hogy szívesen dolgoznak együtt a dokival. Úgyhogy ha megírnád priviben, megköszönném. :-)
47. Mimmmi (válaszként erre: 44. - Laryan)
2008. márc. 13. 13:25
(az elején szia volt, de a végén magázás, bocsi)
46. Mimmmi (válaszként erre: 44. - Laryan)
2008. márc. 13. 13:24
Igen, Tankó doktor a választott orvosom. Önnek/Neked ki volt a választott orvos(od)?
45. csingi-lingi (válaszként erre: 43. - Mimmmi)
2008. márc. 13. 12:47
Igen, van olyan, hogy az egyikkel szeret, a másikkal nem, de ezek a dolgok nem publikusak. Nekem az ismerősöm a vezető szülésznő volt, akivel nagyon együtt tudott működni a doki. De ahogy Laryan írta, nem muszáj külön szülésznő, de jó, ha van. Ha gondolod, priviben megírhatom, hogy melyik ez a szülésznő.
44. Laryan (válaszként erre: 43. - Mimmmi)
2008. márc. 13. 12:30

Szia!

Nekem nem volt választott szülésznőm,de nem is akartam,nem kötelező ha nem akarsz.Csak az orvosom volt választott de hozzá nagyon ragaszkodtam,és mivel voltak gondok azonnali császár kellett- a dokim rögtön rohant ahogy megtudta,méghozzá a műtőből(pont kész volt vmi nőgyógyászati műtéttel.)Nem volt még átöltözve sem!

De ha simán szül elvileg lehet nem lesz bent a doki,de szerintem ez is orvosra válogatja.Tankónál szül úgy olvastam,ugye?

43. Mimmmi
2008. márc. 13. 12:14
És van esetleg olyan, hogy az orvos szeret együtt dolgozni egy konkrét szülésznővel (amit más kórházaknál hallottam), és azt a szülésznőt érdemes keresni, vagy mindegy?
42. csingi-lingi (válaszként erre: 41. - Mimmmi)
2008. márc. 13. 11:45
Én is nagyon örültem, hogy ilyen gyorsan meg lett. Hát, hogy szokás-e, nem tudom, de nekem volt. És jó, hogy volt. Már szülés előtt 1 hónappal befektetett a doki a kórházba, mert nyitott volt a méhszáj, és jó volt, hogy volt ismeretségem. És igazából szerintem a szülésznő az, aki többet segíthet egy szülő nőnek. Az orvos csak a végszóra érkezett meg. Azaz, ott volt Ő a kórházban, de csak akkor jött be hozzám, amikor már a tolófájások jöttek. Jól jön egy szakember, amikor életed egyik legfontosabb eseménye előtt állsz. Véleményem szerint érdemes beszélni egy szülésznővel. Megéri!!!!!
41. Mimmmi (válaszként erre: 40. - Csingi-lingi)
2008. márc. 13. 11:13
Ez a 2 óra 50 perc nagyon szimpatikus... Jut eszembe: Kecskeméten szokás szülésznőt "fogadni"? Kell egyáltalán?
40. csingi-lingi (válaszként erre: 39. - Mimmmi)
2008. márc. 13. 10:27
Semmi gond, szívesen leírom még egyszer. Első baba, és 2 óra 50 perc alatt szültem meg, símán. Mondjuk a szülésznő barátnőm volt, úgyhogy némi "protekcióm" is volt, mert Ő végig bent volt velem. Kértem, hogy amilyen módszer van a szülés gyorsítására, kérdezés nélkül bevetheti nálam. A lényeg az, hogy a babának semmi baja ne legyen, és ne szenvedjünk sokáig. Mondjuk nálam az volt a gond, hogy nagyon rövid volt a köldökzsinór, és mivel a méhlepény még tapadt, elég nehézkesen tudott lánykám kibújni, úgyhogy kellett egy kis rásegítés is.
39. Mimmmi (válaszként erre: 38. - Csingi-lingi)
2008. márc. 13. 10:14
Bocsi, olyan sok hozzászólást olvastam... De azt asszem jól olvastam, hogy elég gyorsan meglett a baba, ugye? Ha első, akkor annál jobb, annál bíztatóbb :) Egy ismerősöm mesélte, aki ugyan nem Tankó dr-nál, de Kecskeméten szült, hogy neki mindhárom gyermeke gyorsan meglett: nem hagyták szenvedni, hanem nagyon sokat segítettek neki. Neked is ez a tapasztalatod, vagy amúgy is könnyebben szültél? Simán vagy császárral? Bocs, ha már írtál erről... És köszi :)
38. csingi-lingi (válaszként erre: 37. - Mimmmi)
2008. márc. 12. 11:56
Nekem csak Ő az egyetlen gyerkőcöm:) Valahol rosszul fogalmaztam? Lehet...Egyébként nagyon szívesen segítek, ha még van valami kérdésed!
37. Mimmmi (válaszként erre: 36. - Csingi-lingi)
2008. márc. 12. 11:23
Igen, nekem is azt ajánlják, hogy inkább pihenjek, amit a baba mellett nem fogok tudni megtenni - de hát első gyerek lesz, az elképzeléseim most még mások :-))) Több kérdésemre, ami fölmerült bennem, megtaláltam a másik kecskemétes fórumban a válaszod, de arra lennék még kíváncsi, hogy a kicsike, amelyik olyan gyorsan megszületett, a harmadik gyermeked volt? A másik kettő is a Tankónál született?
36. csingi-lingi (válaszként erre: 34. - Mimmmi)
2008. márc. 11. 20:03
Nekem az első éjszaka -szégyen, nem szégyen- jobb volt, hogy nem volt velem. Nagyon fáradt voltam. De utána már lehozták hozzám amikor csak ébredt. Tényleg jobb érzés, ha ott lehet mellettem.
35. Mimmmi (válaszként erre: 33. - 56e930fc2a)
2008. márc. 11. 19:15
Szia Regi! Várom a tapasztalataid, a kórházról is és Tankó doktorúrról is! Én utánad 2 hónappal, június végén szülök nála. Még nem félek :-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook