Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kecskeméten szülő kismamik! fórum

Kecskeméten szülő kismamik! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
154. bettike2007 (válaszként erre: 153. - Hedi13)
2010. júl. 7. 21:21
a haematoma a babák 70%-nál,mivel a szülőcsatornán átpréselődnek, előfordul az enyémen is volt de 2nap alatt felszívódott,nálatok hogy hogy nem??Mi volt a baj?
153. Hedi13 (válaszként erre: 146. - Drotifuti)
2010. júl. 7. 20:54

Nagyon sajnálom, hogy így jártatok!

Én nagyjából meg voltam elégedve, nagy szerencsémre a zuhanyzós, két ágyas szobába kerültem. Nem tudom mi lett volna, ha nem oda.. alig bírtam felkelni. Ha a másik folyosó lepusztult, koszos wc-jébe kellett volna átvonszolnom magam, biztos sokkal rosszabb élményekkel távoztam volna.

A szülészeten három műszakot volt szerencsém megtapasztalni, de csak pozitív dolgot tudok mondani. Tündérek voltak a szülésznők! Nagy meglepetés volt, mert mindenkitől csak rosszat hallottam a kméti szülészetről.

A csecsemős nővérek valóban olyanok, hogy csak úgy odaadják a babát és már mennek is.

A szobatársam mutatta meg (neki már a harmadik baba volt) hogyan fogjam a babát, hogyan tegyem mellre, hogyan pelenkázzam. Ezek nem tűnnek nagy dolgoknak, de egy első anyukának, aki ráadásul alig bír felkelni, mert szédül, annak bizony kicsit kihívás volt.

Az osztály nővérei is rendesek voltak, csak egy rövid hajú nő volt mogorva és csöppet sem kedves.

A babával minden rendben volt, leszámítva, hogy heamatóma lett a fején és ezt csak a haza menetel napján közölték, mintha nem lett volna nagy dolog. A gyerekorvos meg azonnal küldött bennünket sebészetre, mert két-három héten belül le kellett szívni, különben betokosodott volna a koponyájába.

Az orvosommal maximálisan meg voltam elégedve.

Szóval majdnem minden szép és jó lett volna, ha nem kaptam volna húgyúti fertőzést, amit csak antibiotikummal tudtak kikezelni. Tuti bent kaptam el a katéterezés során.. Ja és két hétig csupa kiütés volt a testem, a bőrgyógyász sem tudta megmondani mitől. Vagy a klóros ágyneműtől, vagy a fertőtlenítő szertől.

Túl lehetett élni azt az öt napot, de ha megtehetnem, a kistestvért nem itt szeretném világra hozni!

2010. júl. 7. 20:37

Én novemberben szültem és szerintem sem akkora tragédia ami ott van...

én baba-mama szobában voltam.szerintem jó dolog és ott is lehet pihenni mert a párnapos csecsemő rengeteget alszik napközben...

a csecsemősök... tényleg ugy van: szólni kell (akár többször is)

viszont az ügyeletes szülésznők aranyosak... (nekem a rövid szőke hajú mutatta meg a fejést:D és rengeteg tejem lett...)

Mindent egybevéve nem egy welness szálló,biztos van ennél jobb is, de nem lazítani megyünk oda...

2010. júl. 7. 20:20
Két hónapja szültem a Kecskeméten, volt hogy három üres ágy is volt a baba-mama szobában. Én is csak azért maradhattam ott, mert nem akart oda jönni senki, pedig hozzám sem adták le a babámat, mert vizsgálatra kellett várni. Szerintem jó hely. A csecsemősök között van ilyen is, olyan is. Nekem nem volt velük gondom. Amúgy aki annyira kíváncsi a babája aktuális súlyára, kéredzkedjen be szoptatási idő alatt a baba-mama szobába, ott van mérleg... :-)
150. sinkoneeszter (válaszként erre: 146. - Drotifuti)
2010. júl. 7. 19:04
Szia!Én is ott szültem 2007 nyarán!Császáros voltam első szülő kismami és a szobatársak között is 1 csaj volt, aki a másodikat szülte!Hasonló a szitu, mint ahogy leírad, kivéve, szóltunk, hogy segítsenek , mert nem tudjuk, mert első és segítettek!Kivétel egy csecsemős nővérke, aki úgy nézett ki, mint a Maróth Viki, ő nem, de felnyomtuk a főnővérnél!Még egy idősebb hölgy lejött és megmutatta, hogyan kell fejni, illetve volt egy idős növér(Piroska néni, kontyos), akinél sorbaálltak kifejésre a mamák!Összegezve, nincs ott semmi ismerősőm, de ha nem szólsz, honnan tudják, persze, ettől segíthetnének, de nem fognak!Amíg bent voltam, láttam elég sok a munka, "páciens" és elegük van, ennyi!
2010. júl. 7. 15:30
Én másfél éve szültem a kisfiamat Kecskeméten. Itthon derült ki,hogy szülés közben eltört a babám bal kulcscsontja... Bent senki nem szólt erről!!! Hetekig tartott amig összeforrt, az öltöztetésnél fájt neki , a mozgatásra sirt . Kérdem én,hogyan törhetett el? Valószinű megrántották amikor kibújt...oké előfordulhatott.De miért nincs kötelezettségük ezt elmondani???
148. Serry
2010. júl. 7. 15:08
Bízzatok az új seprűben. Új főorvosa van a szülészetnek kb 2 hónapja, aki Szegedről jött és ott a klinikán imákat zengenek állítólag róla.
147. bettike2007 (válaszként erre: 146. - Drotifuti)
2010. júl. 7. 10:55
Húh hát ez durva.Én is első babámat szültem itt lassan 1éve,akkor a babával nem volt semmi szerencsére,babákat hozták és dobták a csecsemősök és mentek is ki,néha jött a fiatal védőnő és ő sokat segített a szoptatásnál.Ha kérdeztem a baba súlyát flegmán vágták oda nincs idejük ilyesmire.Még a keveset bejutott családtagjaimnak se mutatták meg,ha kérték:-(Volt hiányosság bizony sajnos.....
2010. júl. 7. 09:39

Heló gondoltam leírom a megye példaképe: Kecskeméti Kórházról a véleményemet. Hát olvassátok:

Sajnos némi rendellenességet mutatott az NST vizsgálat a kicsi szívhangja meredeken zuhanni kezdet...és nem is egyszer....megijedtünk...Nemes doktor másnapra berendelt minket terheléses vizsgálatra.

A vizsgálat nem hozott jó eredményeket, még aznap császározni kellet..A doktor fél hétre igérte a műtétet már este negyed kilencre oda is ért...

A műtét szerinte jól sikerült,én ehez nem értek..de ha Ő mondja..

A baj ezután jött igazán!

Másnap a kedves nővérek hozták a Babánkat az első szoptatásra, ez egy olyan kórteremben volt ahol mindenki császárral és az első gyerekét szülte.

A nővérek oda hmmm....dobták..oké rakták a babákat a mamák mellé majd sietve távoztak ,meg is csodálkozták a mamák rendessen hiszen azt sem tudták mit kell velük csinálni..,és mivel tejük még nemvolt..a babák nem ettek ..a mi babánk cukros oldatot kezdett el hányni..mivel a műtét pár órás volt és pokolian fájt, nem tudott kedvesem a hányásba fuldokló babánkkal semmit csinálni..de az egyik mama sikított a nővérért és már nem is volt gond'

hozzáteszem a nővér köteles a helyszínen megvárni a szoptatás végét..

Az természetes dolog hogy semmiféle segítséget ,tájékoztatást nem adnak a baba súlyáról állapotárol,de az már igazán bosszantó hogy szoptatás előtt(hogy a nővérek megbeszéljék a tegnapi Mónika show történéseit)megetetik a babát tápszerrel hogy ők ne baba sírásba trécseljenek, hisz a babának jobb a táp mint az éltető anya tej..

Később megint nem tul jó hírek fogadtak ebben a Nemes intézményben..miszerint a baba köldöke nem gyógyul sőtt, begyulladt persze ez nem az Ő hibályuk, nem a kosz nemtörődömség,hanyagság okozta...ez természetes..

ezért persze a haza jövetel napokat,lassan heteket csúszik..és ma az is kiderült hogy a baba nem igen javulgat..sőtt.

De persze ők biztossan becsületesen ecsetelik,gyógyszerezik a kicsi köldökét..

az is érdekes hogy a seb nincs leragasztva és a pelust úgy rakták rá hogy az dörgöli a gyulladt sebet...

Mivel az immunrendszer a 3-6. hónap után alakul ki ezért különössen oda kell figyelni ezkre a fertőzésekre...Ők biztossan így is cselekednek...


EZ a mi megyei kórházunk ...Ilyen nemtörődömséget, az emberség teljes hiányával, a segítség nyújtás teljes hiányát én még sehol!nem hogy eggy kórházban nem tapasztaltam!! Tanuljatok kis mamák..ez undórító,gyomorforgató bicska nyitogató eljárás!!!!!

légy mindig külömb a másik embernél

145. Annamari80 (válaszként erre: 140. - Tneksz)
2010. júl. 6. 21:44
ma mentem el mellette, tök üres, múlt héten pakolták ki...
144. bettike2007 (válaszként erre: 141. - Mimmmi)
2010. júl. 6. 10:59
Én mehettem volna,ki is töltettek velem egy papírt,de inkább úgy döntöttem pihenek az 5nap alatt utána úgyis velem lesz mindig:-)
143. bettike2007 (válaszként erre: 140. - Tneksz)
2010. júl. 6. 10:57
Úgy tudom megvan még,cristina moda
142. sinkoneeszter (válaszként erre: 141. - Mimmmi)
2010. júl. 5. 15:27
Jó neked, én 2007 nyarán szültem, volt fogadott orvosom, aki ígéretet tett, de nem volt hely!Már nem is tudom, jó volt ez így, legalább valamennyit pihiztem a császár után!
141. Mimmmi
2010. júl. 5. 14:06

Sziasztok! Bocs, ha már nem aktuális... Én is baba-mamás szobában voltam, még 2008-ban. Egész várandósságom alatt arra készültem, szerettem volna oda kerülni. Hangoztattam ezt szüléskor is, de nem reagált senki semmit. Amikor az őrzőből a betegszállító fiú tolt ki engem, mondtam neki, hogy ilyen szobába szeretnék menni. Elment, körülnézett, aztán mondta, hogy van egy üres hely, és gyorsan betett oda :-) (Asszem valakit már be akartak tenni oda, akit megelőztünk, mert téblábolt ott egy csodálkozó apuka - azt mondták neki, ide hozzák a párját...) Később egy nővérke morcosan kérdezte, hogy hogy kerültem oda, amikor nem is töltöttem ki azt a bizonyos, lentebb említett papírt. Hogy töltöttem volna? A kutya nem mondott semmit és nem adott semmi papírt. El azért nem pateroltak, utólag töltöttem ki. A beteghordó fiúnak megcsókolnám a két kezét - nem tudom már, ki volt, de ismeretlenül is áldom Őt, nagyon hálás vagyok Neki!!!

Nagyon jó volt a baba-mama szoba - ugyan éjszakára elvitték a babám, de akkor sem tudtam szinte semmit aludni. Örömmel hallom, hogy már éjszakára is maradhat a baba! Remélem lesz alkalmam kipróbálni...

140. tneksz
2010. júl. 4. 08:43
Sziasztok,tudnátok nekem segíteni a Kuti butikkal szemben volt egy kismama ruházati bolt,az megszűnt mert egyik nap jártam arra de nem találtam?
139. bettike2007 (válaszként erre: 137. - Sinkoneeszter)
2010. jún. 21. 17:07
Akkor viszont nagy esély van császárra.Nekem Csuka Ferenc volt a dokim.
138. bettike2007 (válaszként erre: 135. - Sinkoneeszter)
2010. jún. 21. 17:05
Nem kell császározni szülhetsz simán.
137. sinkoneeszter (válaszként erre: 136. - Vandancsi)
2010. jún. 16. 14:59
Köszi, hogy megosztottad velem!Nálam a két szülés között(ha most összejön)3,5 év lenne!Igaz, tavaly átestem egy abortuszon(elhalás miatt), akkor sem tágultam és a már említett dokim végezte és azt mondta, hogy mégegyszer szülnék, tuti, hogy császározna, mivel most sem tágultam, az első szülésem pedig, harántfekvéses volt!
136. vandancsi (válaszként erre: 135. - Sinkoneeszter)
2010. jún. 15. 21:18

Szia!


Orvosa és kórháza válogatja. Sajnos ahogy én látom, a kecskeméti elég császár párti. Azt szokták mondani, hogy elég nagy valószínűséggel lesz császár másodjára is, de nem lehetetlen a sima szülés, kb 10-20 %-nak sikerül. Nem mindegy, hogy mennyi idő telik el a két szülés között, nekem ez elég kevés volt (másfél év). Az sem mindegy, és talán ez a legfontosabb, hogy miért volt császár az első. Nálam az volt a helyzet, hogy a 41. héten sem volt semmi fájás, megindították, oxitocin, de ettől is csak 1 ujjnyira tágultam ki. Ráadásul elég nagy volt Szabikám BPD-je, meg nagynak is saccolták, és azt mondta a dokim, hogy este 10-re lehet, kitágulnék, de addigra elfáradnék én is, a baba is, nem szeretné, ha beszorulna. Nem ellenkeztem, nem mertem. Mondjuk annyira nagyon nagy nem lett, a tippelt 4300 helyett csak 3800 gramm, de a feje tényleg nem volt kicsi.

Hannával megint nem volt egy deka fájásom se, így a 40.hét 6. napon megcsászároztak, mert a méhlepény már 3.fokban érett volt. Ő kisebb volt, 3350 gramm, feje is kisebb, kifért volna simán is, de nekem ez volt fent megírva. Sokat bánkódtam már ezen, pedig tudom, hogy csak az a fontos, hogy egészségesek és szépek, de azért mindig marad bennem egy kis űr.

De drukkolok, hogy Neked összejöjjön! :D

135. sinkoneeszter (válaszként erre: 141. - Vandancsi)
2010. jún. 15. 15:53
Szia!Bocs, hogy belekontárkodom a beszélgetésetekbe? Én is császárral szültem az elsőt és most a másodikkal próbálkozom? Szeretném tudni azért szültél másodszor is császárral mert az elsőt is? Én így szeretném és a dokim a Dr. Nyírády Tamás volt, megvoltam maximálisan vele elégedve!
134. bettike2007 (válaszként erre: 133. - Bridgett)
2010. máj. 13. 18:49
Nem tudom a lányom minden alkalommal mohón várta a cicit:-)
2010. máj. 13. 17:43

Sziasztik!

Igen első baba , és ha rendben megy minden szeretném ha velem maradna.Több más mellett tényleg a szopizás miatt is szeretném a roomingot,mert én is hallottam, hogy a csecsemősök megitatják aztán persze nem akar szopizni utánna

132. Icuka4 (válaszként erre: 127. - Ágota35)
2009. nov. 21. 13:27
Szia! Én is 2010 januárra vagyok kiirva,ha van kedved beszélgethetünk.
131. ani0201 (válaszként erre: 130. - Moncsa85)
2009. nov. 3. 11:38

A szülés miatt nem igazán izgulok,nem tudom még mi vár rám :-)

Most napi szinten jobban izgat, hogy mennyit mocorog, szépen növöget-e ....

130. moncsa85 (válaszként erre: 129. - Ani0201)
2009. nov. 2. 19:52

neked sincs már sok...

izgulsz???:)))

Én már nagyon...:D

129. ani0201 (válaszként erre: 127. - Ágota35)
2009. nov. 2. 19:40

Szia,

Én is csak ritkán nézegetek fel, én december 6-ra vagyok kiírva.

128. moncsa85 (válaszként erre: 127. - Ágota35)
2009. nov. 2. 18:55

Szia! Hébe-hóba jár erre valaki..:(((

Én most 16ára vagyok írva...


ezekszerint Te januárra...

hogy viseled?????

2009. nov. 1. 20:40

Sziasztok!

Mennyire él ez a fórum? Van köztetek olyan esetleg, aki 2010 januárjában szül?

126. moncsa85 (válaszként erre: 125. - Hedi13)
2009. okt. 26. 18:13

Hát bizony mindhárom trimeszternek megvannak a nyügjei...:))

Mi volt a baj a dokival??

Még nem nagyon hallottam a nevét...

125. Hedi13 (válaszként erre: 124. - Moncsa85)
2009. okt. 26. 17:56

Szia!

Ennek örülök, hogy ismét jót hallok róla.

Ladányihoz jártam egy darabig.

Jól viselem a dolgokat, bár van egy-kettő kellemetlenség! :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook