Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kecskeméten szülő kismamik! fórum

Kecskeméten szülő kismamik! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
184. sinkoneeszter (válaszként erre: 183. - Moncsa85)
2010. aug. 12. 15:12
Szia, Szabadszállási vagyok és 2007. június 1-én szültem Nyírádi Tamásnál, Gabcsi a fiam és császárral szültem!Most "készítjük a kistesót, aki 1 kicsit várat magára még!
2010. aug. 12. 15:06

már szültem:)

tegnap volt 9 hós a kisfiam, Noel.

Kazacsay az orvosom.


és Te??

szültél?fogsz?kinél?merre laksz?:)

182. sinkoneeszter (válaszként erre: 181. - Moncsa85)
2010. aug. 12. 14:57
Az jó, akkor ketten vagyunk!Te szültél, vagy fogsz majd Kecskeméten? Kihez jársz? Minden érdekelne ezzel kapcsolatban?
2010. aug. 12. 14:26
én igen:)
2010. aug. 12. 14:06
Hahó, senki nem jár erre?
179. csaga
2010. aug. 6. 22:13

Kedves Kismamák.

Bár én nem Kecskeméten szültem, de kecskeméti vagyok. Két csemetével büszkélkedem (6 éves 1 éves).

Kálváriánk nem mindennap ezért is gondoltam, hogy megosztom veletek. 22 évesen lettem terhes a lányunkkal tervezett baba volt nagyon örültünk neki.

Őt Szabadszálláson szültem Dr. Altorjai Balázsnál.Az volt a heppem, hogy én nem merek bemenni szülni a Kecskeméti kórházba annyira rossz híre volt. Kaptam is érte hideget meleget a családtól, hogy majd útközben megszülök meg felelőtlen vagyok stb... Minden a legnagyobb rendben ment. Nem kaptam olyan finomságokat mint a beöntés vagy az oxitocin, de ihattam és anyukám is velem volt végig tehát a lehető legtermészetesebb szültem. Bár mint első gyerekes anya inkább sodródtam a történésekkel és féltem is a szüléstől. A gyermek nőtt és 4 év után újra babaprogramba kezdtünk már kicsit tudatosabban.2008 októberében késett a mensim volt nagy öröm kb. 2 hétig mikor is elmentem a dokihoz. Közölte, hogy ez nem gyerek hanem egy öklömnyi nagyságú ciszta és ki kell venni, de két hét múlva megnézi még egyszer hogy nő-e ez az izé. Visszamentem és kiderült mégis terhes vagyok, de a mensinhez képest nagyon kicsi a baba és műteni akkor is kell. Hazaküldött, hogy beszéljük meg mi legyen a babával. A döntés nagyon fájt de nem nem mertünk kockáztatni nem vállaljuk a babát. Újabb magánrendelés legnagyobb meglepetésemre ketten vártak a dokim meg egy Kecskeméti jó nevű doki akit felkért konzultáli. A fejem fölött (lábam közt) megbeszélték, hogy mik is a baba esélyei nem nagy egyetértésben. Pánikoltam elmentem egy 3. orvoshoz itt Kecskeméten, ő azt tanácsolta hogy ne tartsuk meg a kicsit nagyon valószínű hogy nem lenne egészséges. Volt 3 véleményem 3 orvostól egy igen egy nem és egy talán. Végül is abban maradtuk, hogy megműt nem altat csak valami specko altatóval amitől a bébinek nem lesz baja azután majd látjuk mi lesz. A ciszta a jobb petefészkemen volt így az ki kellet venni, és ha a babánk is onnan fogant azt ő nem éli túl. Decemberben megműtött kiszedte a cisztát a petefészket és a petevezetéket. Ezután vártuk a csodát se görcs se vérzés, de volt szívhang és a súlya is gyarapodott. Még 6 hosszú hét volt a 20 hetes genetikai vizsgálatig és az is jó lett. 5 hónapos terhesen mondhattam el először hogy igen gyerekünk lesz és meg fog születni, de mikor is azt nem tudtuk mert az első ultrahangon kicsi volt így volt kb. 3 hét + - a kiíráshoz képest.Felmerült bennem hogy mivel decemberbe a műtétnél felvágott csak császár jöhet szóba, a doki kinevetett. Így 2009 július 8.-án megszületett a fiunk 3500grmmal 52cm-en makk egészségesen természetes úton kb a 42. héten. Kiskunfélegyházán. Szintén kimaradtam a beöntéses borotválós történetből.Ezúton is köszönöm az ott dolgozóknak mindet. A műtétnél annyira féltem a katétertől, hogy elájultam a mosdóban miután kivertem a balhét, hogy az én lábam közé azt biztos nem. Össze szedtek megnyugtattak, hogy ha nem muszáj akkor végül is ok. Ébredés után szó nélkül hozták az ágytálat és még egy korty kávét is kaptam. Elfogadták a döntésem és tiszteletben tartottak engem. Kecskeméten nem tudom, hogy reagáltak volna a nővérek a hisztimre. Elmondhatom hogy ezt a gyereket Dr. Altorjai Balázsnak köszönhetjük, mert ő harcolt az én gyerekemért, harcolt a fiunk az életéért, hogy megszülessen és hálás vagyok neki mindenért amit kaptunk. Neki nem számít pénz vagy egzisztencia, őt az élteti hogy egy új életet a világra segítsen. Mindkét szülésnél hajnali 2 körül hívtam, hogy szülünk, és jött ott volt és segített.Szülés után pénzt nem hogy nem kért még el sem fogadott. Felejthetetlen élmény volt a szülés. Kiskunfélegyházán bezárt a szülészet, így remélem Kecskeméti szülészeten ti is találkozhattok ezzel a rendkívüli emberrel.

178. tneksz (válaszként erre: 177. - Bridgett)
2010. aug. 5. 11:06
Ezt megnézem köszi ott még sosem jártam,itt az ideje.
177. bridgett (válaszként erre: 173. - Tneksz)
2010. aug. 4. 15:48
Én nemrég szültem,de most jártunk a decathlonban és láttam magasítható derekú nadrágot(térd-2500 ft ,és hosszú fazon is volt), amit simán hordhatsz kismama nadrágként és biztos lesz a méretedben. Jó babavárást!
176. bridgett (válaszként erre: 156. - Drotifuti)
2010. aug. 4. 15:42
Én is nagyon sajnálom, hogy ilyen dolgokon mentek keresztül, holott valóban egy kis odafigyeléssel megelőzhető lett volna(halkan mondom, hogy a köldökápolás nem orvosi feladat). 2 hónapja szültem én is és most örülök igazán annak, hogy baba-mama szobában voltunk,nem 4* szálloda,de a gyerek mellettem volt végig és a csecsemős nővérek kivét.mindenki kedves volt, én láttam el a gyereket,én mértem, én etettem, én pelenkáztam, én vigyáztam a köldökére, meg hogy ne karmolja agyon-vissza magát. Esett a baba súlya,zrikáltak is miatta a csmősök, hogy majd nem mehetünk haza,meg is etették, hazaadás előtt, hogy jó súlyunk legyen:(. Aztán hazamentünk és köszönjük 2 hónap alatt 2 kg-t hiztunk.
175. tneksz
2010. júl. 13. 20:42
Köszi a tippet:))és a jó kívánságot.
174. Annamari80 (válaszként erre: 173. - Tneksz)
2010. júl. 12. 20:23

Örülök, hogy benéztél. :) Majd Te úgy is eldöntöd, hogy mit látsz jónak, mi tetszik, mire van pénzed és mit veszel meg. Én csak egy tippet adtam, mert nekem bevált és jó szívvel tudom ajánlani másnak is! ;)

Boldog babavárást Neked!

173. tneksz (válaszként erre: 168. - Annamari80)
2010. júl. 12. 19:52

Takko-ba benéztem most épp ki volt fosztva de tényleg vannak jó cuccok volt már hogy kifogtam,a Brendonba is bementem de ott elég kis méretű ruhák voltak én meg amúgy sem vagyok kis db.

Takkoba még vissza megyek majd,karácsonyi babám lesz addig meg biztos kell hosszú téli naci.

2010. júl. 12. 16:38
Nem tudom mennyire vagytok "használruhásak" én a teszveszen szoktam nézelődni, nacit például már egész olcsón lehet venni, és persze nem agyonhasználtan!
171. bettike2007 (válaszként erre: 170. - Annamari80)
2010. júl. 11. 11:21
hát nekem benne volt a tavasz és a nyár is,majd kiderül de jobb ha télen kismama valaki,szenvedtem a melegtől és dagadt a lábam...
2010. júl. 11. 10:06
Persze, én is előveszem majd a tavaly nyáron használt darabokat, csak hát, ha mondjuk télen lesz nagy pocakom, akkor sokra nem megyek majd velük...
2010. júl. 10. 22:48
Nekem már lesz 2 kismama gatyóm ami remélem akkor is jó lesz,pár felsőm is,de addig ki tudja jók és használhatók lesznek-e...
2010. júl. 10. 22:34

Így van, nézni kell az akciókat, mert lehet fillérekért jót venni, meg drágán sz@rt is.

De ha újra kismama leszek, akkor én a Takko-ban fogok először szétnézni! :)

2010. júl. 10. 22:26
Én ma anyutól egy szoknyát kaptam a Promodban 2700ft-ért alkalmi,nézni kell az akciókat.
166. Annamari80 (válaszként erre: 164. - Bettike2007)
2010. júl. 10. 17:17

Senki nem mondta, hogy a Takko-ban nem kínai van. Viszont nagyon jó felsők/ruhák vannak, amiknek a szabása kimondottan kismamás, én ezért ajánlottam a kérdezőnek ezt az üzletet. ha figyeli az akciót és neki is van törzsvásárlói kártyája, vagy csak figyeli, hogy mikor van családi nap, akkor 30% kedvezménnyel vásárolhat.

Amúgy a minap vásároltam egy nyári nadrágot és egy felsőt egy kínai üzletben, 2800 Ft volt darabja...ennyibe kerül a Takko-ba is, tök mindegy hova megyek, itt is, ott is ugyanannyi.

165. Annamari80 (válaszként erre: 163. - Hedi13)
2010. júl. 10. 17:08
Nekem kismama naci nem kellett, csipőfarmerom volt, azt használtam egy darabig, de szerencsére mire már nőtt a pocakom, addigra jött a tavasz és végül a nyár és akkor gumis derekú vászonnacit vettem, hosszút a hűvösebb napokra, térdig érőt a melegebb napokra. Darabja 1500 ft volt, a Takko-ban!
164. bettike2007 (válaszként erre: 163. - Hedi13)
2010. júl. 10. 10:06

igen nadrágot én is kellett hogy vegyek azt máshogy nem tudtam megoldani,a nadrágjaim nem akartam átszabni,de a felsők 1kivételével mind rendes felsők voltak,én kínaiban vettem,mert a Takko-ban is azok vannak(rá van írva a ruhák cmkéjére)és drágák!

És én is csinosan öltöztem,örültem a pocimnak,az Alföldben sem voltak olyan drágák a ruhák 3000körül de akkor már a végén voltam és nem vettem többet.

163. Hedi13 (válaszként erre: 161. - Annamari80)
2010. júl. 9. 21:55
Én csak két db kismama nacit vettem, ezekre feltétlen szükség volt. Felsőkből nem kellett kismamásat venni külön, a korábbi méretem felül u.úgy jó volt. Egyébként az Alföldben nem rossz az a butik! A Brendonban is lehet kapni cuccokat, arany áron...
162. bettike2007 (válaszként erre: 161. - Annamari80)
2010. júl. 9. 20:20
én a crist,mod.ban vettem 1felsőt és két kismama nadrágot a felsőt 1500ért a nadrágokat 2500ért épp kiárusítás volt,szerintem az nem drága......
161. Annamari80 (válaszként erre: 159. - Tneksz)
2010. júl. 9. 18:35

Ha rám hallgatsz, akkor ne menj külön kismama üzletbe, mert iszonyat drága és fölösleges.

A Kutival szemben is sima női pólók/felsők voltak, csak mellrész alatt volt egy madzag és ettől ők már kismama pólóként árulták és iszonyat drágán.

Én pocakosan minden felsőmet a TAKKO-ban (Malom 1. em.) vettem. 2500-3000 forintért nagyon csini felsőket vásároltam és ha akarom, akkor most is lehet hordani, mert nincs ráírva, hogy ez pocakos felső, hiszen nem is kismama boltban vettem.

Jó dolgokat lehet ott kifogni, csak jól szét kell nézni, figyelni az akciókat (én törzsvásárlóként volt, hogy 30%-al olcsóbban vásároltam ott)

És jól esett, hogy mindig megdicsértek, hogy milyen csinos kismama vagyok! :-) És én is elégedett voltam, ami nagyon fontos, mert sok kismama elkezd depizni, ha nő a hasa, és már rögtön bálnának nevezi magát, és sír, hogy nem tud mit felvenni, és kismamaként nem lehet csinos. Dehogynem! :-)

Jó vásárlást!

160. bettike2007 (válaszként erre: 159. - Tneksz)
2010. júl. 9. 17:51
hát börze már volt,de az Alföldiben van kismamaruha üzlet,nem annyira olcsó,de hol nem??
159. tneksz (válaszként erre: 145. - Annamari80)
2010. júl. 9. 14:39
köszi a válaszokat butik ügyben,akkor keresgélhetek tovább:((
158. sinkoneeszter (válaszként erre: 156. - Drotifuti)
2010. júl. 8. 16:09
iGAZÁN SAJNÁLOM, HOGY ÍGY JÁRTATOK, JOBBULÁST A BABÁNAK ÉS JÓ EGÉSZSÉGET AZ ANYUKÁNAK ÉS A BABÁNAK IS!!!
157. bettike2007 (válaszként erre: 155. - Hedi13)
2010. júl. 8. 11:06
hát igen....
2010. júl. 8. 08:59

Én egy apuka vagyok, egyébként..ma a baba 23 napja van bent,még mingig bent! a köldök gyulladásból fertőzés lett ahogy irtam is,ők azt mondják nem attol...hát persze...igaz csak 13 napra gyógyult be addig nyitott seb volt..most a koraszülött osztályon

védő felszerelésben lehet szoptatni..de miért kellet anno 9 napot várni ezzel? szakmailag gyalázatossan rossz orvosok vanna ott...biztos van kivétel is..

kedves kismamák én nem beszélek mellé,minden úgy van ahogy írtam..és nem tudom mit szolnátok 23 nap után ebben az igénytelen koszos szakmailag nulla korházban?!!!

Persze vannak jóindulatú nővérek is..nem mind ijen

155. Hedi13 (válaszként erre: 154. - Bettike2007)
2010. júl. 8. 07:34
Igen, sok babánál van valóban. Kisfiamé nem szívódott fel, elég nagy volt, így mindenképp menni kellett vele. Persze azért nem volt olyan nagy tragédia, de azért örültem volna, ha nem a hazamenetel napján közlik. :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook