Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kecske a kertben..:) fórum

Kecske a kertben..:) (beszélgetős fórum)


42. d879a0c5b4 (válaszként erre: 40. - Zarahell)
2009. máj. 28. 19:00

Persze, értelek, és te is értesz, jók vagyunk! :D

Ismerlek kicsit, rendszeres naplóolvasód vagyok pár napja, remélem meggyógyulsz....


Szóval azért lesz nagy telek, mert szeretnék pacikat, meg talán mást is, de pacit biztos :))

És nem akartam azt mondani, hogy te rásózod anyukádra az állatokat, csak azt, hogy én se akarom :)


Hű, ezt jól megbonyolítottuk :D

41. Zarahell (válaszként erre: 36. - Fe1fe85329)
2009. máj. 28. 18:58

Igen, ez jó ötlet! :)


De most a "slag a szarvra" verzió lesz kipróbálva, így talán komoly baj nélkül lerendezik..

40. Zarahell (válaszként erre: 34. - D879a0c5b4)
2009. máj. 28. 18:55

Ja, és akkor ezt arra írtad, hogy ezért veszel nagy telket.. vagy mire írtad?


Csak mert érthetném úgy is, hogy azért írtad, mert az jön le, hogy én "rásózom" az állataim Anyácskámra. Csak mert nekem nincsenek állataim, hanem neki vannak. Szóval remélem, nem értettél félre. :) (meg én se téged)


Szép az a ló nagyon az adatlapodon! :)

39. fe1fe85329 (válaszként erre: 38. - 81f46d06d3)
2009. máj. 28. 16:11
Hát nem hiszem...majd meglátom mi lesz vele, egyenlőre jobb mint hogy két bakom legyen mert már nagyon tángálták egymást...ha jön valami jó "biznisz"..akkor elcserélem vagy eladom..vagy megmarad dísznek..DD..egyébként mennyibe kerül egy Búr gida??
38. 81f46d06d3 (válaszként erre: 33. - Fe1fe85329)
2009. máj. 28. 15:00
Ugye később nem fejni akarod a "kislányt"? Mert a búr kecske húskecske, olyan kevés a teje, hogy még a saját gidájának sem elég, mi is tápszerrel pótoljuk.
37. 81f46d06d3 (válaszként erre: 36. - Fe1fe85329)
2009. máj. 28. 14:59
Nálunk sok kecske van együtt és gyakran piszkálják egymást. Nekik nincsen elég hely, hogy elkerüljék a másikat? Merthogy a kecskéknek el kell dönteni, ki az erősebb. Viszont a bunyó nem vérre menő, nálunk még senkinek nem esett komoly bántódása. A kecskéknél rangsor van és az erősebb vezér akar lenni, ennyi. Egyébként a másik gidáját is csipkedik, harapdálják, ha az útjukba kerül...
2009. máj. 28. 13:00
Jahhh..zarahell..tegnap beszélgettem egy kecskés ismerősömmel ..és ő ilyen bunyónál azt csinálja hogy odaköti a két delikvenst közvetlen egymás mellé hogy éppen ne érjék el egymást...és büntiből bámulniuk kell a másikat....időnként tesz próbát, de pár nap alatt rájönnek ha verekedés van akkor jön a bünti...DDD
35. fe1fe85329 (válaszként erre: 34. - D879a0c5b4)
2009. máj. 28. 12:50
természetesen..DDDD
34. d879a0c5b4 (válaszként erre: 32. - Zarahell)
2009. máj. 28. 12:47

Van elég dolguk a szüleimnek nélkülem meg a leendő állataim nélkül is :)


Rose: Fénykép lesz? :)

2009. máj. 28. 12:34

Sziasztok!!


Ma új kislány érkezik az "..állományba" 8hetes őzbarna és búr keresztezésből született gidácska...


Egy kislegény viszont elmegy Füles..a szarvatlan bakocska..Nagyon bízom benne hogy jó helyre kerül anő akivel cseréltem lelkiismeretesnek tűnik és mindenképp továbbtartani akarja..


Szóval az egyik szemem sír a másik meg nevet..

32. Zarahell (válaszként erre: 31. - D879a0c5b4)
2009. máj. 27. 19:03

???


Ömm.. ezt nem értem..

31. d879a0c5b4 (válaszként erre: 30. - Zarahell)
2009. máj. 27. 18:34
Otthon van elég bajuk így is, nemhogy még az én állataimat is a nyakukba sózzam :))
30. Zarahell (válaszként erre: 23. - D879a0c5b4)
2009. máj. 27. 17:51

Nálam sincsenek, csak pár "földútnyira" Anyácskáméknál. :)) Én csak menőzök velük itt. :) hihi!


Annyira jófejek! Zsejci, a picilány mindig az orromat akarja megszerezni, mert azt hiszi, hogy nekem ott a cicim, és hogy abból tuti tej jön.. Mászik mindig a nyakamba. :)

29. Zarahell (válaszként erre: 28. - Fe1fe85329)
2009. máj. 27. 17:46

Hajhó! :)


Á, semmi.. Nem merte Anyácskám összeengedni őket, mert Dagi tiszta bolond.. :( Most ugye kaptunk tippeket, hogy a szarvára kellene tenni teniszlabdát, vagy slagot.. XD Jól fognak kinézni...


Úgy legyalább nem lenne nagyobb baj. Idővel csak megbékélnek.. 2 hete még barátnők voltak.. :S


Veletek mizu? Láttam, hogy tettél fel képeket a másik naplócskádba! Az a portré nagyon szép! :)

28. fe1fe85329 (válaszként erre: 6. - Zarahell)
2009. máj. 27. 16:02
Na mi a helyzet a kecskebunyóval?? megoldódott??
27. fe1fe85329 (válaszként erre: 23. - D879a0c5b4)
2009. máj. 27. 12:22
Szia Itt is..:):)..
26. 81f46d06d3 (válaszként erre: 24. - Fe1fe85329)
2009. máj. 27. 10:42

Tőlünk sem loptak el semmit, de szerintem ez a férjem érdeme, nemcsak a kutyáké. A férjem sokszor hangoztatja, hogy ha innen valaki elvinne valamit, azt ő tuti megkeresné... :-D

Azt kevés helyről hallottam, hogy állatokat lopnak, ez nekem furcsa. Kb. 10 éve ellopták egy lakásban tartott foxinkat, ami kiszökött és nagyon szelíd volt, azóta is sérelmezem.

25. 81f46d06d3 (válaszként erre: 23. - D879a0c5b4)
2009. máj. 27. 10:40
Csatlakozz, az nagyon jó lesz! :D
24. fe1fe85329 (válaszként erre: 22. - 81f46d06d3)
2009. máj. 27. 10:31

Na hát ugyan ez a helyzet nálunk is....Mikor idehoztuk a lovakat,láthatták a lószállítót mert 1órán belül már itt voltak a kupecek hogy adjuk el nekik..pedig gyalázatosan néztek ki szegénykéim...a férjem mérgében leszedte a karámról a lakatot és behegesztette az ajtót...jó lesz ez itt nekünk is ha lesz kerítés, meg szemben van a házzal ez a telek és akárhonnan rálátok....tőlünk még nem loptak el semmit(kopp kopp)...de szerintem ebben nagy része van annak hogy nagyon odafigyelünk mi is hogy ne legyünk szabad préda..de pl a múltor a tehenészetből elvitték a napos borjút..


Kutyák nálunk is vannak, bár retrieverek de jó nagyok már és a butábbja nem tudja hogy agolden nem bánt...jó fehér nagy bundájú így az okdondibbja kuvasznak nézi..attól meg nagyon félnek..DD

2009. máj. 27. 10:28

Sziasztok, csatlakozhatok? :)

Igaz, nekem nincs egy kecském sem, nagypapámnak van pár darab...

Én majd lovakat szeretnék, ill. egy már van rokonnál; mindenképpen nagy telkünk lesz, ahova sok állat elfér...

Az ellopástól mi is félünk, főleg, ha majd csak pl. a megyeszékhelyen találunk munkát és senki nem lesz otthon...

Azt találtuk ki, hogy a karámot majd körbeültetjük sűrű sövénnyel... Így se belátni nem könnyű, se bemenni...

22. 81f46d06d3 (válaszként erre: 21. - Fe1fe85329)
2009. máj. 27. 10:21

Te Jó Isten! Ez a férjem egyik legnagyobb félelme egyébként. Pár hónapja azt mondta, hogy itt, Magyarországon olyan cudar világ lesz, ha ez így folytatódik, hogy el fognak lopni mindent, amit érnek attól, akinek van.

Nekünk eddig bevált a villanypásztor és van két kutyánk (egy argentin dog és egy amerikai staffordsier terrier). Egyébként tavaly nyáron, amikor utolsó idős terhes voltam, a férjem feküdt be a fiammal a kórházba, Pestre. Mivel egyedül maradtam a házban, az összes cuccunkat, ami értékes (gépeket főként) átvitt a szomszédba, mert ott három férfi van. Senkinek nem mondtuk meg, hogy nem lesz itthon két hétig, csak a közeli családtagoknak. Itt is sok a lopás, de nálunk a kutyák még nagy visszatartó erő, remélem, sokáig (mindig félek, hogy csinálnak velük valamit, itt divat a kutyák megmérgezése). Nálunk minden körbekerített, az udvar kerítéssel és mellette ki van húzva a villanypásztor belül egy sorral, mert az emberek nagyon félnek a kutyáktól, sok idős "emberevő kutyának" hívja őket. Mondjuk ez azért érdekes, mert az egyik 8, a másik 4 éves múlt, de még senkit nem bántottak és az udvarból nem tudnak kimenni.

Ez a falu kicsi, alig van 180 lakos, de az emberek nem fordulnak egymás felé pozitívan, ezt nagyon nagy gondnak tartom. Irigylik, hogy van valamid, keresik a hibát benned, állandóan leskelődnek utánad. Itt az önkormányzati területeket nem tartotta rendben senki hosszú évekig pénzhiány miatt. Az egész falut nőtte a hatalmas gaz, főként a külterületeket. Amikor a férjem kibérelte őket legelőnek a kecskéknek, az egyik önkormányzati képviselő felszólalt, hogy ne adják oda, mert ott gyárat is lehetne építeni, munkahelyeket teremteni, olyan jó helyen van (az aprófalvas zalában, egy kis településen fog gyár épülni 2008-2009-ben, szerinte). Most, hogy a férjem lekaszált és rendbetett mindent, nem szólnak semmit jót, csak ferdén nézegetnek. Pedig nagyon szép lett a falu.

21. fe1fe85329 (válaszként erre: 20. - Fe1fe85329)
2009. máj. 27. 09:54
Ha meg elmegyünk itthonról mindenkit zárunk őrzünk kutyákkal lakattal..illetve felváltva megyünk el a férjemmel hogy valaki mindíg legyen velük..
20. fe1fe85329 (válaszként erre: 19. - 81f46d06d3)
2009. máj. 27. 09:53
Énis annyira várom már...hogy szabadon lehessenek...vettünk tavaly egy 600n.öles telket, meg a hátunk mögött még egy ekkorát...csak még nincsen bekerítve....rozikámat kipányvázom még sajna egyenlőre legelni, de nagyon szeretném beüzemelni aillanypásztort csk félek egy kicsit ha meglóg akkor illa berek...a lovaknak tavaly megcsináltuk a vas karámot...horror pénzért..de itt sajna az kell mert a fa karámból simán elviszik a nem idén barnult "lókereskedők" az állatot....úgyhogy egyenlőre kiskarámozunk meg pányvázva legeltetünk mert amit érnek mindent visznek legyen az borjú vagy kecske ló vagy takarmány, tök mindegy..:(
19. 81f46d06d3 (válaszként erre: 18. - Fe1fe85329)
2009. máj. 27. 09:46
Itt a faluban van egy ismerősünk, mangalicákat tart szabadon a telkén. Tőlünk vette az ötletet, vett villanypásztort, csinált nekik egy nyitott "beállót" télre és rossz időre, almol nekik oda, de túrnak egésznap. A férjem nagyot nevetett, mikor ez az ismerősünk elhívta, hogy traktorral csináljon a földbe "medencét" a malacoknak, hogy nyáron majd tudjanak fürdeni benne :D
18. fe1fe85329 (válaszként erre: 16. - 81f46d06d3)
2009. máj. 27. 09:42
Nálunk is így működik...DD...Körbála hegyek voltak itt is....télen még nem volt kecskénk, de az 50bála elfogyott......ha koszos az állat akkor az ő komfortérzete sem jó..nem tud táplálkozni rendesen, beteg lesz megjelennek a legyek az élősködők...stb..és mellesleg ha nem adjuk meg neki a megfelelő életkörülményeket akkor hasznot sem várhatunk tőlük..pl bennünket hülyének néznek hogy a malacok nincsenek betonkalitkába zárva, hanem kiskarámjuk van kedvükre túrhatnak bogarászhatnak...cscsinálok nekik dagonyát és fürödhetnek benne....sosem gondoltam volna hogy ilyen játékos és fürge állat....lehet hogy nem hízik így fel 200kilóra, de hogy egészségesebb lesz és nem megy tönkre a lába és nem kinlódik a levágásig a fix...(egyébként őket nem is akarjuk levágni mert anyának szeretnénk)
17. 81f46d06d3 (válaszként erre: 14. - Fe1fe85329)
2009. máj. 27. 09:40

Az Anivettől hozta a férjem a CMT-Test nevezetű anyagot. Hozzá vett egy tőgyfertőtlenítő folyadékot, tőgyápoló krémet, és a tejszűréshez korong alakú papírtörlőket (nem tudom pontosan megfogalmazni, de pont passzol a tölcsérbe, amit az üvegbe teszek).

Balázsnál minden hiába, nincs az a kakaó, aminél meg ne érezné, hogy kecsketejből van. Egyszerűen undorodik tőle. A kecskehúst megeszi, de sem a sajtot, sem a túrót, sem a tejet nem fogadja el. A kisebbik fiam 10 hónapos múlt, neki tettem már a tápszerhez, úgy körülbelül 70-30 arányban (a kisebbik rész a kecsketej), de nem érezte meg benne, elfogadta.

A férjem is issza a tejet, de csak hűtve, hidegen. Én nem vagyok nagy tejivó, inkább csak a kávémba teszek.

16. 81f46d06d3 (válaszként erre: 13. - Fe1fe85329)
2009. máj. 27. 09:35
A férjem tavaly több, mint 40 körbálát használt el a kecskéknek. Megetette télen és alájuk almolt. A férjemnek az a heppje, hogy utálja, ha koszos az állat, mert nem tiszta a környezete. Még az udvari etető körül is megteríti a földet szénával, hogy tudjanak tiszta helyen feküdni napközben. Ilyen locsos időben sok a munka, de tiszta-száraz időben azért nem vészes.
15. 81f46d06d3 (válaszként erre: 11. - Vargaanya)
2009. máj. 27. 09:33

Ez nem éppen felelős állattartó magatartás. Erről már beszélgettem egy másik fórumon, bár nem mindenki értett velem egyet. Szerintem gyereket, állatot csak annyit és akkor vállaljon az ember, amennyit felelősen el tud látni.

Én utálok megkötni állatot, főként egésznapra. Szerintem nem egy kellemes annak a kecskének az élete sem.

14. fe1fe85329 (válaszként erre: 12. - 81f46d06d3)
2009. máj. 27. 09:22

Melyik reagens anyagot hoztátok a mastitest-et??


hát nálam nem volt kérdés hogy isszák e vagy nem...a nagyfiam a mai napig nem tudja hogy kecsketejből issza a kakaót reggel..DDD...első nap mondta hogy furi izű..én mondtam nek hogy másfajta kakóport vettem...atán ondta hogy végül is finomabb ez a kakaó mert selymesebb lesz tőle a tej...DDDDDDD..a lányoknak meg automatikusan azt rakom az üvegükbe reggel és kész...ők észre sem vették...persze egy picivel több kakaót teszek hozzá és kész..DD


a férjemnek kötelező innia mert allergiás, ha nem iszik ráparancsolok, nincs apelláta..DD


Én nem iszom...de én semilyen tejet sem iszom soha

13. fe1fe85329 (válaszként erre: 11. - Vargaanya)
2009. máj. 27. 09:16
Hát sajnos az a baj hogy nem ritkaság az ilyen....elég felháborító..Én nem tudom...nálam van 3kecske 2 malac 1borjú, 2 ló, meg kutyák, mégsincs büdös...azt nem mondom hogy néha lószagot vagy malacszagot nem hoz egy egy fuvallat, de erjedő ammóniás ürülékszag soha nincs...nemrég meg is dícsért a hatósági! állatorvos hogy minden állatudvernak ilyennek kéne lennie...mondjuk azt hozzáteszem hogy a vagy a férjem vagy én reggel úgy kezdünk, hogy takarítunk almozunk..és ez másfél órát vesz igénybe minden áldott nap..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook