Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
tegnap 10:55

kb 1 hete elkezdett teremni a sima zöld cukkinink is :) / az első ültetést megette a meztelencsiga :( / idén nem volt olyan sok , mint tavaly , de a citromsárga héjú csodálatosan szép lett , ültettem sárgát + csíkosat + gömbölyűt , igaz , mindegyikből csak 1-1 dupla tövet :)

gyökereztettem 2 tő jostát / a szomszédból áthajlott a csirkeudvarba , levágtam 1 szálat és 2 tövet gyökereztettem belőle :) + kaptam gyökereztetni fekete tüskementes szedret is / cefetül gazdag leszek :D má' csak indiánbanánt kéne venni :)

5275. Százas Evelin (válaszként erre: 5274. - Guruljka)
szept. 19. 21:34
Na pont ezt nem akarom pufogtatni. Én is szeretem a kutyát, és különbenis, élni és élni hagyni.
5274. Guruljka (válaszként erre: 5273. - Százas Evelin)
szept. 19. 19:53
Jó, fogjuk rövidre. Kié a ház?
5273. Százas Evelin (válaszként erre: 5272. - 55Judit)
szept. 19. 19:30

Nem hinném hogy megkötném. Csak félig tréfásan mondtam, nem harciromboló az. Ilyen derék 4 és 6 kila közti súlyú, kifejletten.

Hogy kötném már meg másnak a kutyáját? Az a fiam barántnőéjé lenne. De ez már a második variációjú terv, talán ebből se lesz semmi.

Egy ekkora kutty csak nem lehet irdatlanul kártékony. :-)

5272. 55Judit (válaszként erre: 5271. - Százas Evelin)
szept. 19. 17:37
Pici kutya és megkötöd? Egyáltalán minek oda a kutya? Hát komolyan mondom, vérzik a szíven. Ne is írjál többet erről.
5271. Százas Evelin (válaszként erre: 5270. - 55Judit)
szept. 19. 15:07

Erre idáig én sem gondoltam. Most kezdek csak filózni, hogy ez akár eléggé balul is elsülhet. Nem is csak a kert miatt.

De ez pici kutya, akár szerencsénk is lehet, majd meglátjuk.

5270. 55Judit (válaszként erre: 5269. - Százas Evelin)
szept. 19. 14:43

És mi az oka annak, hogy a fiadék előbb visznek kutyát a házhoz, mint ahogy a megfelelő körülményt biztosítani tudnák neki?

Elég baj az nekem hogy ennyire állatbarát vagyok. Sokkal könnyebb lenne az életem ha tudnám félvállról venni a mostoha körülményeket. Bocs hogy nem tudtam szó nélkül megállni, tudom hogy ettől nem változik semmi csak magamat túrázom.

5269. Százas Evelin (válaszként erre: 5268. - 55Judit)
szept. 19. 14:10

Az a gond, hogy az a kutya a fiaméké lenne, a kert az meg csak az én dógom. :-)

Nekem is megszakadna a szívem, ha meg lenne kötve.

5268. 55Judit (válaszként erre: 5266. - Százas Evelin)
szept. 19. 13:36
Ne aggódj miatta, hanem tanítsad majd folyamatosan. Csak így való kutyát tartani. Én úgy tartottam a kutyámat hogy ő boldog legyen. Tanítottam folyamatosan, nem is ment a kertbe, mindig mondtam, hogy csak az úton megyünk. Akinek nincs a kutyára ideje, vagy nincs hozzá türelme mégis tart, azt súlyos adóval sújtanám. Aki megkötve tartja, azt kikötném én is. Annak engedném hogy kutyát tartson, aki a boldog életet is biztosítja neki.
5267. Százas Evelin (válaszként erre: 5265. - Datolya)
szept. 19. 12:42

Milyen édes. :-) De hát némelyik virághagyma elég mérgező. Jó, értem, nem ette meg csak megrágta. A részéről játék volt.

Aki dolgozott a virághagymákkal, annak meg gutaütés.

5266. Százas Evelin (válaszként erre: 5263. - Forrest2010)
szept. 19. 12:41

Jaj, ne is mondd, még itt sincs az új kutya (sose volt a háznál még kutya, de lesz) máris a frász tör ki, mit fog az csinálni.

Kipusztulnak a fák, ha itt vizel, jóvan. De van ám kinn jónéhány cserépbe ültetett dolog is. Nehogymán kirakja őket.

Elveim ellen való, de akkor bizony meg lesz kötve. Fenébe.

5265. Datolya (válaszként erre: 5263. - Forrest2010)
szept. 19. 10:06
A munkatársnőmnek mindig kiszedte az összes elültetett virághagymáját...meg is rágta...végül csak rózsákat ültetett.
5264. Datolya (válaszként erre: 5259. - Százas Evelin)
szept. 19. 10:04
Lehet hogy a szárazság miatt, vagy nem jól érzik magukat...biztosan nem oda jár következetes az összes kóbor kutya:))
5263. forrest2010 (válaszként erre: 5251. - Százas Evelin)
szept. 18. 20:57
egyik nap Bundy nézett 1 olyan kutyarombolást a facebookon , kiszórta a kutya a fele földet , kicibálta a virágokat....a virágtartóból és befeküdt a helyére , olyan ártatlan szemekkel nézett , pedig jól seggbe lehetett volna billenteni érte , ha volna szíve hozzá a zembernek :(
szept. 18. 20:51
Ma kapott a férjem 2 klassz kis fej pöfeteg gombát a lányunktól , ebédre is vacsira is azt rántottam neki :) már jónéhány éve h nem tud gombát szedni menni , azóta nem sok rántott pöfit ehetett :( de ma bepótolt 1 évet :) 30 éve lesz a héten h Anyum elment örökre , azon az őszön rengeteg pöfeteget hozott a férjem az erdőből , vittünk neki is még néhány fejet akkor a hónap elején , legrosszabb álmomba se jutott volna eszembe h 54 évesen olyan gyorsan elmegy .( :(
5261. forrest2010 (válaszként erre: 5253. - Dodi44)
szept. 18. 20:46
látod az volt a férjemnek / v az egyik haverjának ? / ki volt teregetve Anyóskámnál és a piszok Bundy beleszórt néhányat a pundra bugyiba , szegény nem tudta elképzelni , h mi az a sok kis lik :( a bugyogón :(
5260. forrest2010 (válaszként erre: 5257. - Tumbo)
szept. 18. 20:34

nemrég a fiam vett 1 kiló körüli fokhagymát náluk a sp.rba , nem volt olyan szép hófehér , de belül nagyon klassz egészséges , megpucoltam belőle néhány fejet , mert fogok főzni majd 1 falat kocsonyát.....

a fagyosba szokott olyan lenni , mintha zselés lenne , olyan átlátszó is , dehát ahhoz még korán van , h fagyott lenne :(

5259. Százas Evelin (válaszként erre: 5258. - Datolya)
szept. 18. 18:24
Aha. Akkor érdemesebb kivinni a kuttyot az utcára. Ott úgyis döglenek a fák megfele. Az ember nem is tudja, miért. Csak nem... ?
5258. Datolya (válaszként erre: 5255. - Százas Evelin)
szept. 18. 18:12
A kutyapisitől.
5257. tumbo (válaszként erre: 5256. - Dodi44)
szept. 18. 17:55
itt is kínai fokhagyma van.
5256. Dodi44 (válaszként erre: 5250. - Datolya)
szept. 18. 17:24

Jaj ne is mondjatok! Ugy kethonapja vettem fokhagyma fejet. Tegnap este csinaltam fokhagymas piritos. Hat halljatok, kibontottam egy gerizdet, es atlatszo volt, majdnem olyan volt, mint a gel!!!

De se ize-sebuze sem volt!!!

En meg ilyent nem lattam!!!

Jaj de jo nekunk, hogy manapsag mar minden genetikailag megvaltoztatott!!!

Ilyenkor szeretnek szellemme valni, es akik ezt csinaljak velunk, annak a csaladjaval es vele duplan etetnem meg!!!

5255. Százas Evelin (válaszként erre: 5254. - Datolya)
szept. 18. 17:23

Mármint micsoda? A kutya, vagy a macska? Volt hat évig a fiamnak macskája, nem pusztultak a növények.

Kutya az még csak lesz, de akkor majd valahogy rászokatjuk hogy ne hugyáljon összevissza. Ha minden igaz törpe pincser lesz, azt mindenre meg lehet tanítani, cirkuszi kutyának is jó. Még arra is, hogy ne ugasson.

Puding próbája a megevés. :-)

5254. Datolya (válaszként erre: 5239. - Százas Evelin)
szept. 18. 17:20

Nagy tévedésben vagy, ahova odapisil az ki is pusztul.

Guruljka jól tudja. mi is tapasztaltuk.

5253. Dodi44 (válaszként erre: 5245. - Forrest2010)
szept. 18. 17:17

A ferjed kutyaja, az nekem a legpuska volt. Amiutan magamlabara alltam, azota van mindenfele. (tobb mint harom...)

[Amiota a 9/11 volt, a kormany felhasznalt arra, hogy azota a csuzli is "fegyver"-nek van minositve! :-)))

(a sok idiota ingyenelo politikus!!!) ]

( Elemezzuk csak, a politikus szot... A Poli = sok, Tik = kullancs (angulul)... ugye ez eleg sokat mond...

5252. Datolya (válaszként erre: 5247. - Százas Evelin)
szept. 18. 17:16
Igen az olyan tényleg imádni való jószág, a legtöbb nem olyan.
5251. Százas Evelin (válaszként erre: 5249. - Dodi44)
szept. 18. 17:15
Elég sok bors kéne. :-) Leginkább azt utálom hogy ha a szobanövényeimet rongálják, hát azokat csak nem borsozhatom be. Ezek most még benti cicák, 11 nap múlva fogom kiengedni őket a kertbe, ott mostmár felőlem oda mennek ahova akarnak.
5250. Datolya (válaszként erre: 5249. - Dodi44)
szept. 18. 17:13
Elég gyorsan elmegy az illata.
5249. Dodi44 (válaszként erre: 5246. - Százas Evelin)
szept. 18. 17:09
[Ahova nem szeretned, hogy a macsek odamenjen, vagy fekudjon, szorjal egy kis orolt borsot. ]
5248. ... én
szept. 18. 16:42

Vettem ma egy törpe őszibarackot.Név szerint Bonanza.

Van valakinek tapasztalata a gondozásában?

Még egy feketicsi meggyet és egy oszlopos mandulafát szeretnék-ha addig(pl.október közepéig) meg nem gondolom magam-, és ha a mi kertészetünkben lesz.Mert neten nem merek rendelni,nehogy úgy járjak, mint az almafámmal, hogy pont az az ága törik le szállítás közben, ami a legszebb, és a legjobb pozícióban áll.Az almafámnál pont azt a rügyet zabálták le a rigók, ami kellett volna a kordon szimmetriájához.

5247. Százas Evelin (válaszként erre: 5245. - Forrest2010)
szept. 17. 07:10

A mi tacsink az Pici volt. Mi is imádtuk, kis kutya, nagy jellem. Kergette a macskákat de ha a cicc megállt, akkor ő is minden lábával lefékezett. :-) Minden rendesebb macska nagyobb volt nála.

Pici kutya tudott cikkcakkban haladni az ágyások között, meg lett rá tanítva. Nem drimbolt a kertben, szépen derékszögben fordult, tényleg imádnivaló egy jószág. :-)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook