Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4758. Százas Evelin (válaszként erre: 4755. - Syria)
tegnap 16:22
Miért, nincs otthon fejsze, balta? Az kell hozzá. :-)
4757. tumbo (válaszként erre: 4751. - Syria)
tegnap 16:07
én is hülyén vetettem az idén,összevissza.tök,cukkini sütőtök keveredik,de van köztük tavalyról kelt uborka is.
4756. tumbo (válaszként erre: 4755. - Syria)
tegnap 16:04
ha sütöm,nem hámozom.arra való a nagykés,meg a klopfoló,hogy szétvágjam.
4755. syria (válaszként erre: 4754. - Százas Evelin)
tegnap 16:02
A sütőtököt elvágni is alig bírom, nem hogy meghámozni. A fiam feladata, ő pikk-pakk megcsinálja.
4754. Százas Evelin (válaszként erre: 4753. - Syria)
tegnapelőtt 16:49

Én tavaly elhoztam otthonról egy öregecske, sötétzöld cukkinit, kiderült hogy nem kellett volna levenni, magtöknek szánták.

Annak volt sárga a húsa. El is gondolkodtam, hogy a cukkini az sütőtök szeretne lenni felnőtt korában? A héjával egyszerűen nem lehetett mit kezdeni. Meg akartam hámozni, nem engedte. Megfőztem azzal együtt, na úgy már ki lehetett kaparni a belsejét. Lett valami tökpürém.

4753. syria (válaszként erre: 4752. - Százas Evelin)
tegnapelőtt 15:39

Igen, ha jól emlékszem éppen zöldes héjú tökből vettem ki a magot. Akitől kaptam, annyi volt neki, hogy nem tudta elhasználni, idő meg nem volt, hogy tovább érjen.

Azt hittem, azért zöld, mert olyan fajta. Belül sárga volt, s köretnek bevált.

4752. Százas Evelin (válaszként erre: 4751. - Syria)
júl. 16. 09:58
De a sütőtök akkor nem lesz édes. Az is jó köretnek?
4751. syria (válaszként erre: 4746. - Tumbo)
júl. 16. 08:52
Szerintem nem baj, ha zöld marad, azt is meg lehet sütni köretnek. Pont egy ilyen ajándékba kapottból szedtem ki a magot. Semmi különbség nincs a vásároltból kiszedetthez képest; ha nem tudnám melyiket hova ültettem, nem tudnám őket megkülönböztetni. Bár ahogy össze-vissza kúsznak, a fene se tudja, melyik-melyik fészekből van. :)
4750. PöttyösPanka (válaszként erre: 4749. - Százas Evelin)
júl. 16. 06:44
:D
4749. Százas Evelin (válaszként erre: 4748. - Tumbo)
júl. 16. 06:42
Azt tavasszal kellett volna, már szedhetnéd a paklikat róla.
4748. tumbo
júl. 15. 19:22

nem kell nekem paradicsom,hagyma, retek,

ezentúl csak kártyát vetek.

4747. Százas Evelin (válaszként erre: 4744. - Syria)
júl. 15. 18:49
Az enyémen is csak két kicsike van, hasonló területen. Akkor az is el van késve. Majd sietnek.
4746. tumbo (válaszként erre: 4744. - Syria)
júl. 15. 18:48
az előfordulhat.volt olyan év,hogy sok zöld maradt.
4745. globus (válaszként erre: 4743. - Százas Evelin)
júl. 15. 18:45
Én meg már nem merek befőzni, mert nincs hová tenni, se üveg... baracklekvárt pici tormás, majonézes üvegekbe töltöttem, nagyokat tartalékolnom kell őszibarack kompóthoz. Körtére már gondolni sem merek, talán addig valamiféle csoda történik. Ha más nem, letörik a faág :)
4744. syria
júl. 15. 18:36
Tele van a sütőtökmezőm (3*2 m) virággal, de csak egy kb. 9 cm-es termést látok. Szerintetek nincs elkésve?
4743. Százas Evelin (válaszként erre: 4742. - Tumbo)
júl. 9. 10:24

Azokat én is folyton megpótolom, a lomizáskor nagy tízlitereseket gyűjtögettem, vagy négyet. Az mostmár azért fogyik, amikor abban dunsztoltam, az egyiknek halkan levált az alja.

De kaptam a szomszéd nénitől is üvegeket, elhoztam anyámtól is a padlásról, Dunát lehet már rekeszteni velük. Majd legfeljebb most meg én dobálom ki lomtalanításkor.

4742. tumbo (válaszként erre: 4740. - PöttyösPanka)
júl. 9. 10:11
a nyárikonyhám már félig van üveggel.mondom a lányomnak,többet ne hozz,mit tegyek bele.pár üveg lecsót,paradicsomivólét,más nincs.se barack,se szilva.
4741. Százas Evelin (válaszként erre: 4740. - PöttyösPanka)
júl. 9. 09:41

Kispesten azért szüntették be az üveges konténereket, mert felborogatták a hajléktalanok, hogy kiszedhessék a visszaválthatósokat.

Most ott vannak a nagy áruházakban az automaták, azokba lehet dugdosni.

A házi szelektívben meg csak papírt, múanyagot meg fémet lehet gyűjteni, üveget nem. Az most megy a pazarlóba. Én is mindent elteszek ami még valamire jó lehet, aztán már elborít az üveg.

4740. PöttyösPanka (válaszként erre: 4736. - Syria)
júl. 9. 09:32

Jó kis vízi-erőmű :)

Amelyik üveget fel lehet használni, az megy a kamrába. A többit időnként elvisszük a gyűjtőhelyre. Bár ott is az a helyzet, mint amit Tumbo ír. Állatában púposan van.

4739. Százas Evelin (válaszként erre: 4736. - Syria)
júl. 9. 09:01

Időnként én is locsolok kannával. Egy kerek, százliteres kukám van erre a célra. elhessegetem a szúnyogokat, és megmerítem. :-)

van kiépített locsoló rendszerem a kertben, de nem használom, mert az pont nem ott locsol, ahol kellene. Legalább a fele csak kárbamenne, meg egyébként is, sok olyasmi van aminek az a jó, ha a tövéhez kap egy nagy vödörrel, nem az a permetező víz kell neki.

Arra azért jó volt, hogy a vízelzáráskor egyik ősszel az egyik nyitvamaradt véletlen, csak reggel vettük észre. Jó nagy tócsa lett. A vízszámla is jó nagy lett.

4738. tumbo (válaszként erre: 4736. - Syria)
júl. 9. 08:50
mikor nekem üveghiányom volt,az öcsém barátnőjétől kaptam olyan pálinkásüveget,amin az ára is rajta volt.talán ötven forint.
4737. tumbo (válaszként erre: 4735. - PöttyösPanka)
júl. 9. 08:48
nálunk is van üveggyűjtő konténer.ha látnád,mi van körülötte.talán gyakrabban kéne elvinni.
4736. syria (válaszként erre: 4735. - PöttyösPanka)
júl. 9. 08:38

A kútvíz hidegségét úgy oldja meg évek óta, hogy esővíz híján feltölti valamelyik fedhető tárolóját, s amikor már nem túl hideg, nem rest kannával locsolni. A mini házi vízi-erőművem:

[link]

:D

Nálunk havonta csak egyszer ürítik a szelektíves kukákat. Hát, amiket látok: sokszor be se tudják csukni főleg a műanyagosok tetejét, úgy meg van pakolva. (Persze lehet, hogy csak azért, mert lusták összenyomni a flakonokat.) A közvetlen szomszédjaim kukájába (azon ritkán vannak dugig) ilyenkor belecsempészek 1-1 holmit.

S az üveggel mit csinálsz? Én a legtöbbet kimosom, félreteszem, előbb-utóbb biztosan szüksége lesz rá valakinek. :) A többi szintén megy az In...S..R szelektív gyűjtőjébe.

4735. PöttyösPanka (válaszként erre: 4734. - Syria)
júl. 8. 10:02

Szerintem az is előnye az esővíznek, hogy a kútvíz nagyon hideg. Nyáron kánikulában maximum reggel lenne szabad locsolni vele. De az öntöző arról fog menni, ami ugye éjjel locsol majd, tehát nem hűti hirtelen le a földet, amit nem szeretnek a növények. A levendulát meg társait simán meglocsolom esővízből délután. Pedig elvileg reggel kéne pont a lehűlés miatt.

Értem. Mivel tőlünk az üvegen kívül kéthetente elviszik a szelektív hulladékot, elég kényelmes vagyok, hogy rájuk bízzam. A zöldhulladékot is akkor viszik, de már van komposztálóm :)

4734. syria (válaszként erre: 4733. - PöttyösPanka)
júl. 8. 08:46

A szomszédasszony (ha van elég esővíz) egyrészt azért nem használja a kutat, mert ahhoz áram kell (nem mintha nem telne arra a pár forintra a nyugdíjából), másrészt, mert esküszik az esővízre. Szerintem az utóbbiban igaza van, főleg, hogy tudom: az ivóvízrétegből jön a kútjának vize.

A papírt, a fémet viszem a MÉH-be, amikor éppen arrafelé van dolgom, az oda-vissza út benzinköltségét nagyjából fedezi a hulladékért kapott összeg. :)

Az elenyésző műanyag pedig az In...S..R szelektív gyűjtőjében köt ki. Mindig adódik használt elem, elromlott elektronikai cucc. Havonta 1-2 alkalommal elég menni, amúgy is ott intézem a komolyabb vásárlásokat. A kommunális kukát van, hogy csak 2-3 hetente kell kirakni, annyira nincs szemetünk.

4733. PöttyösPanka (válaszként erre: 4732. - Syria)
júl. 7. 13:42

Nekünk is van fúrt kút a kerben. Nem is kell sok esővíz. Ez is azért van, mert másból megmaradt a műanyag dézsa, és gondoltam befogom.

És a szelektív hulladékot hova teszed? :D

4732. syria (válaszként erre: 4731. - PöttyösPanka)
júl. 7. 12:18

A 79 éves szomszédasszonyom is gyűjti az esővizet, pedig van szivattyús kútja. Látom, hogy minden dézsát lefed valamivel. (Milyen jó, hogy nincs kettőnk közt palánk. :D)

Nekem könnyű, mert mind a két szelektív kukámat vízgyűjtésre használom, egy kb. 100 literes hordóra meg éppen illik egy műanyag fedő. :)

4731. PöttyösPanka (válaszként erre: 4730. - Syria)
júl. 6. 14:25

Azt nem szeretnék :(

Vagy veszek egy halat XD

4730. syria (válaszként erre: 4709. - PöttyösPanka)
júl. 6. 14:22
Az algásodást nem tudod megúszni, viszont könnyű lesikálni. Mindenképpen le kell fedni valamivel, (ha más nincs fóliával), ha nem akarsz a portádon szúnyogokat tenyészteni.
4729. Mezei Virág (válaszként erre: 4728. - PöttyösPanka)
júl. 6. 14:21
Családi házban lakó sógoromnak ajánlották az étolajas megoldást, állítólag bevált. Ők is gyűjtik az esővizet.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook