Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4617. Százas Evelin (válaszként erre: 4610. - globus)
máj. 15. 19:58
Nade ha csak azt a növénykét fújod, figyelsz hogy másra ne szóródjon permet, akkor kipusztul, a többi meg megmarad, nem? Lehet, hogy többször is le kell fujkálni.
4616. syria (válaszként erre: 4603. - globus)
máj. 14. 21:05

Nagyon bosszantó lehet.

Tedd fel az adatlapodra a fényképét, hátha valaki felismeri!

4615. Százas Evelin (válaszként erre: 4611. - 55Judit)
máj. 10. 15:21
Ne tudd meg, amióta prediabeteszes vagyok, jobban kívánom az édességet, mint valaha. Csináltam egy másféle mákos rétegest is, annak köles volt az alja. Paleó. Nade darabonként volt vagy negyed kila egy-egy szeletke. A tetején keserűcsoki mázzal, természetesen.
4614. Százas Evelin (válaszként erre: 4610. - globus)
máj. 10. 15:19

Szívós egy növényke. De nem csúnya. :-)

Fu, nem tudom hogy sikerült, de bekapcsoltam a hangot. Marha rendes fószer felolvasta nekem, hogy mire válaszolok. Meg hogy mit nyomjak meg, azt is elmondta. Király. ezt mégegyszer nem tudom megcsinálni.

4613. Százas Evelin (válaszként erre: 4609. - 55Judit)
máj. 10. 15:17
A felső citrom rétegbe raktam valamilyen lét, méghozzá sokat. Utána meg pót zselatint, nehogy baj legyen. Nagyon nem volt citrom íze, de nem is volt rossz. Összességében tényleg nem volt rossz. Azért írtam hogy lépten-nyomon, mert a mákba is beleraktam a kókuszolajat, oda azt hiszem nemigen kellett volna. A datolya meg túlázott. Szóval imitt-amott eltévesztettem. Csak egyszer csináltam. Másodszor majd jobb lesz.
4612. 55Judit
máj. 10. 15:14
Meg ez amúgy is kertészkedős fórum, nem is offolom tovább.
4611. 55Judit
máj. 10. 15:14

Engem a sütik nem izgatnak. Nem sütök csak ritkán, mert egyedül kell megennem az egész tepsivel. Hízok. :)

Ma azért készítek sajtos pufikat, mert ezt megígértem fiamnak. De nem csinálunk rendszert ebből.:)

4610. globus (válaszként erre: 4608. - Százas Evelin)
máj. 10. 15:13
Nem lehet, mert veteményes van mindenfelé. Gyümölcsfák alatt is fut, szőlőben, virágok közt, még a használaton kívüli szalonnasütőt is megtámadta. Egyelőre nyerésre áll :(
4609. 55Judit (válaszként erre: 4607. - Százas Evelin)
máj. 10. 15:12

Hogy-hogy lépten-nyomon? Hányszor készítetted?

Milyen lé? Nem variáltál össze véletlenül 2 receptet? Nagyon nem ronthattad el, mert a hozzávalók magukban is fenségesek. Hát még kombinációban! :)

4608. Százas Evelin (válaszként erre: 4603. - globus)
máj. 10. 15:09
Valóságos áldás lehet. Fűmagot vetni már nem is kell. Csak ha pont nem gyepet akarsz, akkor mit kell vele csinálni? Én nem tudom. Fújd le gyomirtóval. Én vettem most egy olyat, hogy hektárban adja meg a szükséges mennyiséget. :-)
4607. Százas Evelin (válaszként erre: 4602. - 55Judit)
máj. 10. 15:07
Ha minden fórumba lehet, akkor ide is. Nem baj, a süti fotók is jók. Azt a mákos tortácskádat megcsináltam. Kicsit furi volt. Lépten-nyomon eltévesztettem, hova kell a kókuszolaj, hova nem, meg valami lét is vagy háromszor annyit öntöttem, mint kellett volna. Azért ehető volt.
4606. globus (válaszként erre: 4605. - 55Judit)
máj. 10. 15:03

[link]

Ilyesmi, de ennél is apróbb.

4605. 55Judit (válaszként erre: 4603. - globus)
máj. 10. 14:36

Nézd meg a következők fotóit, hátha beletrafáltam:

Ezüstös hölgymál, kerek repkény, kúszó boglárka.

4604. 55Judit (válaszként erre: 4603. - globus)
máj. 10. 14:27
Ha meg szeretném tudni egy növény nevét, beteszem a fotóját a "Milyen növény ez?" témába az indexen, és hamarosan választ kapok. Ezt te is megteheted most. :)
4603. globus (válaszként erre: 4601. - Százas Evelin)
máj. 10. 14:09
Nálunk egy talajtakaró aprócska növény terjedt el, nem igazán találok róla képet a neten. Max 1-2 cm magas, áttelel, kiirthatatlan, világoszöld színű. Szó szerint megeszi a kertet, átszövi a földet, amit kikapálás után nem lehet kirázni belőle. Földdel együtt hordjuk ki, és villámgyorsan visszanő, még szélesebben.
4602. 55Judit (válaszként erre: 4600. - Százas Evelin)
máj. 10. 12:48
Feltételezem hogy nem szelektálnak. Oda lehet, ide nem. Biztos minden fórumba lehet.
máj. 10. 07:33
Tegnap lefújtam gyomirtóval az eddig kiirthatatlan gazomat. Temető növény. Ott szokott ilyen futni a falakon, tulajdonképpen nagyon dekoratív. szép fényes levele van, valami fehér virágja, amiből később bogyó lesz. Na ennek olyan gyökere van, hogy iszonyat. És ahol elvágom vagy beszakad, mindenütt kihajt. Na most megkezdtem szisztematikusan irtani.
4600. Százas Evelin (válaszként erre: 4599. - 55Judit)
máj. 10. 07:11
Majd itt is lehet fotókat felrakni. A sütemény receptekhez biztosan, azt olvastam már valahol az előzetesben. Talán a kertészeknek is adnak lehetőséget.
4599. 55Judit
máj. 9. 18:11
Megnéztem a régi regisztrációmat. Annál még mindig nem vagyok jogosult semmit se csinálni. Nem baj, csak ez maradjon meg, mert én már másik e-mail címet nem csinálok. Ha nem tudok belépni, vagy valami lesz, marad nekem az index fórum. Ott is nagyon sok jó téma van, segítőkész emberekkel, és ott szoktunk csereberélgetni. A témákba is be lehet rakni fotókat, ezt is nagyon szeretem. Egyedül az itteni ismerősöket sajnálnám elhagyni. Jól érzem köztetek magam. :)
4598. Guruljka
máj. 9. 17:49

Köszönöm, Judit, megtaláltam tegnap, elég volt az aktivitásod megnézni.

A 700 nm nem is kicsi.

Ez nem az én témám, nem való nekem a kert.

4597. 55Judit (válaszként erre: 4596. - globus)
máj. 9. 17:06
Köszi szépen. Én már ennél a névnél maradok.
4596. globus (válaszként erre: 4584. - 55Judit)
máj. 9. 17:00

Volt ezzel némi technikai gikszer, itt írnak róla:

[link]

Ha jól értem, már kipróbálhatod a régi névvel bejelentkezést, újra jó lesz.

4595. 55Judit (válaszként erre: 4594. - Százas Evelin)
máj. 9. 15:16
A szerves trágya feltétlen előnyösen befolyásolja a tulajdonságokat, de ha a kis szem fajtajelleg, az nem fog változni. Viszont zamatosabb lehet, ha jó a tápanyag ellátottság. ha van trágyád, feltétlen adjad neki!
4594. Százas Evelin (válaszként erre: 4593. - 55Judit)
máj. 9. 14:25
Ha nagyon kicsi szemű a málna (eddig nem volt túl nagy) - lehet még növeszteni egy kis trágyázással?
4593. 55Judit (válaszként erre: 4592. - csgybzs)
máj. 9. 13:19
A kertemet zsírosnak nem mondanám, inkább szeméttel, rossz földdel töltött terület. De néha kap trágyalét a málnám, és tápoldatot is. Remélem szép lesz. Már nőnek a kis málnaszemek.
4592. csgybzs (válaszként erre: 4591. - 55Judit)
máj. 9. 12:52
Került el kis tő sógoromékhoz is, vittünk mikor odaköltöztek (Gödöllő környéke), ott jó agyagos, barna föld van. Kétszer akkor a málna nekik, mint nekünk a futóhomokon. A Balcsi környékén is zsíros barna föld van azt hiszem, biztosan szép termésed lesz.
4591. 55Judit (válaszként erre: 4590. - csgybzs)
máj. 9. 12:50
Én is erre tippeltem mikor termett és nézegettem a választékot. Idén szebb lesz és több a termésem, szétnézek még hátha mást is találok ami még jobban hasonlít. :) De valószínű a Fertődi narancs lesz.
4590. csgybzs (válaszként erre: 4588. - 55Judit)
máj. 9. 12:05
A képek alapján a Fertődi narancs málnára tippelek. Egyrészt ilyen a termése nálunk, másrészt igaz, hogy kétszer érik és erős támrendszer kell hozzá.
4589. 55Judit (válaszként erre: 4586. - Százas Evelin)
máj. 9. 11:53

Csak most látom, előttem már megválaszoltad a tetű kérdést.

Nálam eddig csak a mángoldokon volt amit teljesen sikerült megszüntetni, és van még egy kevés a kis meggyfa minden csúcshajtásán. remélem a mai dörzsölgetéssel teljesen véget vetek a hancúrozásuknak.

Neked valóban kell a létra és a vegyszer. A bio módszerekről azt olvasom, hatástalanok. Azok használata mellett hamarabb kipusztul a haszonnövény mint a tetű.

4588. 55Judit (válaszként erre: 4587. - csgybzs)
máj. 9. 11:49

A málna nevét nincs kitől megtudakolni, inkább csak próbálom beazonosítani az árusított fajták valamelyikére. Összehasonlítom a jellemzőket, és amelyikhez leginkább hasonlít, úgy nevezem majd el. :))

A hangya nem eszi meg a tetvet. A hangyák szimbiózist építettek ki a levéltetvekkel: a hangya masszírozza a tetvek potrohát, ennek hatására azok több mézharmatot választanak ki, amit a hangyák elfogyasztanak. De valamiért több is lesz a tetű, de pontosan nem tudom hogyan csinálják. :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook