Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4635. Százas Evelin (válaszként erre: 4634. - globus)
máj. 24. 13:26
Hát én is abban reménykedtem, hogy majd besimul, megszokja a bőröm, mert szerencsésebb esetben az szokott történni. Talán túl erős volt a nap. Nameg már Harkányban is alapoztam nagyhirtelen.
4634. globus (válaszként erre: 4628. - Százas Evelin)
máj. 24. 12:33

Ilyen nekem is van, gyerekkorom óta. De leginkább az első napsugárzások után, úgy kb. júliustól már nincs.

Addig viszketek, de juszt is levetkőzök.

Néha csaláncsípés-szerű hólyagossá válik, máskor csak sima viszketés, nem tudom, hogy mi befolyásolja.

4633. PöttyösPanka (válaszként erre: 4632. - Százas Evelin)
máj. 24. 11:40
:)
4632. Százas Evelin (válaszként erre: 4631. - PöttyösPanka)
máj. 24. 11:27
A gyönyörködés igen jól megy. :-)
4631. PöttyösPanka (válaszként erre: 4630. - Százas Evelin)
máj. 24. 09:41
Akkor ez van. Délben csak ülsz az árnyékban, és gyönyörködsz a kertben.
4630. Százas Evelin (válaszként erre: 4629. - PöttyösPanka)
máj. 24. 09:16
Nem tudok, az idegesít. Mondjuk a viszketés is. Áh, nem vészes. Majd kikerülöm a legmelegebb időszakot. szép napsütéses kertem van. A legtöbb hely sokáig napfényes.
4629. PöttyösPanka (válaszként erre: 4628. - Százas Evelin)
máj. 24. 08:39
Ez nem jó :( Nem tudsz valami hosszú ujjú, de szellős ruhában dolgozni? Én a széles karimájú kalapomat is be szoktam vetni.
4628. Százas Evelin (válaszként erre: 4627. - PöttyösPanka)
máj. 24. 08:23
Napallergiás lett a vállam, hátam teteje. Csak kora délelőtt, meg az esti órákban tudok falazni, mert viszketek. Ez nagyban visszaveti az építkezés tempóját.
4627. PöttyösPanka (válaszként erre: 4626. - Százas Evelin)
máj. 24. 06:40
:)
4626. Százas Evelin (válaszként erre: 4625. - PöttyösPanka)
máj. 23. 14:50
Kőműves Klementina. Ha nem vigyázok, mindjárt kész. Sietni kell, be akarom fejezni, mielőtt megint elfogy az anyag. :-)
4625. PöttyösPanka (válaszként erre: 4624. - Százas Evelin)
máj. 23. 13:25
Mi vagy te, Kőműves Kelemen? :D
4624. Százas Evelin (válaszként erre: 4623. - PöttyösPanka)
máj. 23. 13:19

A műanyag nemcsak gagyi, hanem nagyon drága is.

Bármiből lehet komposztálót építeni, legyen az a férj kreatív. Én az voltam, belefalaztam az előbb néhány meztelen csigát, hogy jobban kössön a malter. :-)

4623. PöttyösPanka (válaszként erre: 4622. - Százas Evelin)
máj. 23. 11:17
Ellopkodod a leveles zsákokat :D Nagyon helyes, úgyis a földben a helye :) Nálunk idén még a komposztálót kellene megoldani, csak a műanyag olyan gagyi, de Férj nem akar fából építeni.
4622. Százas Evelin (válaszként erre: 4621. - PöttyösPanka)
máj. 23. 11:09

Hát valószínűleg egy másik magaságyást. Azt majd csak jövőre, majd megint elteszem a belevalókat. Ősszel nagyon sok van, de én a leveles zsákokat is ellopkodom a házak elől. :-) Megnézem hogy nem dió-e, meg szép tiszta levél-e, aztán gyere velem.

Nálam is csak az marad meg, ami túlélő művész. Azért van jópár ilyen.

4621. PöttyösPanka (válaszként erre: 4620. - Százas Evelin)
máj. 23. 08:58

Akkor gondolkodhatsz, hogy mit építesz ég :)

Igen, ez a mandarinfa ilyen, de muszáj is neki, ha az én mandarinfám akar lenni, mert nálam a megszoksz vagy megszöksz elv él a szobanövényekre. Eddig jól bírja a kiképzést :D

4620. Százas Evelin (válaszként erre: 4619. - PöttyösPanka)
máj. 23. 08:37

Le vagyok szánva, igen. Amit elkezdtem, be is fejezem. Nagyon sok itt a maradék tégla. Nem tudom mindet elhasználni, de legalább fogy.

Nagyon rendezett lesz a sövényeid környéke. A kis mandarinfád hatalmas jellem. :-)

4619. PöttyösPanka (válaszként erre: 4618. - Százas Evelin)
máj. 23. 06:55
Nagyon ügyes vagy, és nagyon leszánt :) Nálunk haladhat a szegélyrakás a sövények mellé, de ennyi. Viszont a kis mandarinfámnak jót tett, hogy megmetszettem. Sok új hajtást hoz, és mindegyiken vannak bimbók. Az egész szobában érezni a virágjai illatát :)
máj. 22. 11:21
Hahó, alszotok? Készen van félig a magaságyásom, hordom taligával a téglát, malterozok, minden. :-) Összegyűjtöttem már a belevalókat, most kíváncsi vagyok, elég lesz-e. Padlizsán palántákat kell még szereznem majd bele, más már minden megvan.
4617. Százas Evelin (válaszként erre: 4610. - globus)
máj. 15. 19:58
Nade ha csak azt a növénykét fújod, figyelsz hogy másra ne szóródjon permet, akkor kipusztul, a többi meg megmarad, nem? Lehet, hogy többször is le kell fujkálni.
4616. syria (válaszként erre: 4603. - globus)
máj. 14. 21:05

Nagyon bosszantó lehet.

Tedd fel az adatlapodra a fényképét, hátha valaki felismeri!

4615. Százas Evelin (válaszként erre: 4611. - 55Judit)
máj. 10. 15:21
Ne tudd meg, amióta prediabeteszes vagyok, jobban kívánom az édességet, mint valaha. Csináltam egy másféle mákos rétegest is, annak köles volt az alja. Paleó. Nade darabonként volt vagy negyed kila egy-egy szeletke. A tetején keserűcsoki mázzal, természetesen.
4614. Százas Evelin (válaszként erre: 4610. - globus)
máj. 10. 15:19

Szívós egy növényke. De nem csúnya. :-)

Fu, nem tudom hogy sikerült, de bekapcsoltam a hangot. Marha rendes fószer felolvasta nekem, hogy mire válaszolok. Meg hogy mit nyomjak meg, azt is elmondta. Király. ezt mégegyszer nem tudom megcsinálni.

4613. Százas Evelin (válaszként erre: 4609. - 55Judit)
máj. 10. 15:17
A felső citrom rétegbe raktam valamilyen lét, méghozzá sokat. Utána meg pót zselatint, nehogy baj legyen. Nagyon nem volt citrom íze, de nem is volt rossz. Összességében tényleg nem volt rossz. Azért írtam hogy lépten-nyomon, mert a mákba is beleraktam a kókuszolajat, oda azt hiszem nemigen kellett volna. A datolya meg túlázott. Szóval imitt-amott eltévesztettem. Csak egyszer csináltam. Másodszor majd jobb lesz.
4612. 55Judit
máj. 10. 15:14
Meg ez amúgy is kertészkedős fórum, nem is offolom tovább.
4611. 55Judit
máj. 10. 15:14

Engem a sütik nem izgatnak. Nem sütök csak ritkán, mert egyedül kell megennem az egész tepsivel. Hízok. :)

Ma azért készítek sajtos pufikat, mert ezt megígértem fiamnak. De nem csinálunk rendszert ebből.:)

4610. globus (válaszként erre: 4608. - Százas Evelin)
máj. 10. 15:13
Nem lehet, mert veteményes van mindenfelé. Gyümölcsfák alatt is fut, szőlőben, virágok közt, még a használaton kívüli szalonnasütőt is megtámadta. Egyelőre nyerésre áll :(
4609. 55Judit (válaszként erre: 4607. - Százas Evelin)
máj. 10. 15:12

Hogy-hogy lépten-nyomon? Hányszor készítetted?

Milyen lé? Nem variáltál össze véletlenül 2 receptet? Nagyon nem ronthattad el, mert a hozzávalók magukban is fenségesek. Hát még kombinációban! :)

4608. Százas Evelin (válaszként erre: 4603. - globus)
máj. 10. 15:09
Valóságos áldás lehet. Fűmagot vetni már nem is kell. Csak ha pont nem gyepet akarsz, akkor mit kell vele csinálni? Én nem tudom. Fújd le gyomirtóval. Én vettem most egy olyat, hogy hektárban adja meg a szükséges mennyiséget. :-)
4607. Százas Evelin (válaszként erre: 4602. - 55Judit)
máj. 10. 15:07
Ha minden fórumba lehet, akkor ide is. Nem baj, a süti fotók is jók. Azt a mákos tortácskádat megcsináltam. Kicsit furi volt. Lépten-nyomon eltévesztettem, hova kell a kókuszolaj, hova nem, meg valami lét is vagy háromszor annyit öntöttem, mint kellett volna. Azért ehető volt.
4606. globus (válaszként erre: 4605. - 55Judit)
máj. 10. 15:03

[link]

Ilyesmi, de ennél is apróbb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook