Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
7347. jennyvagyok (válaszként erre: 7346. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 24. 19:50

Ezért nem vetettem eddig.

Holnaptól határozottan melegszik az idő, így azt hiszem lehet kezdeni végre a vetest.

Répa retek borsó, ezeket mindig egyidőben szoktam.

Ha tényleg megjön a meleg, nem lesz gond!

7346. a97b9a4e4e (válaszként erre: 7345. - Libikóka)
2021. márc. 24. 19:33
Az lehet hogy kihajtott, csak termés nem lesz rajta. Nagyapamek marcius vegen-aprilis elejen vetettek a borsot, azt mondta mindig hogy megkell varni hogy elmuljanak a fagyok, mert semmi nem lesz belole. Itt meg a heten fagyott. Krva hidegek voltak az ejszakak.
7345. libikóka (válaszként erre: 7344. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 24. 19:23

Hát én máshogy tudom,februárban is ellehet tenni ha nem fagyos a föld :))Az amit összel ültettem mostanra 10 cm,simán kibírta a fagyokat.

De hát igazán így is úgy is lesz belőle:))

7344. a97b9a4e4e (válaszként erre: 7343. - Jennyvagyok)
2021. márc. 24. 19:17
Hideg van ahhoz még. Szerintem várj még egy par napot. A borso nem fog kikelni ha hideg foldbe veted el.
7343. jennyvagyok (válaszként erre: 7338. - Libikóka)
2021. márc. 24. 19:15

Nálam a madársaláta áttelelt, ma már cdioegettem róla.

Az őszi spenótot letsposták a szarvasok. Azt kb egy hete vetettem. Igazából a fagy miatt még semmit nem lehetett csinálni, ásni sem.

Na most végre fel van ásva, ma vetettem retket, salátát sárgarépát. Holnap fogom a borsót. Itt tartok most.

Ja, még nem metszettem meg a fákat!

7342. a97b9a4e4e (válaszként erre: 7341. - Libikóka)
2021. márc. 1. 20:59

Nekem a most, neked a must. :D

De tenyleg jo az is. Jol tud esni. ;)

7341. libikóka (válaszként erre: 7339. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 1. 20:57
A must jutott eszembe:))))) Meg sült kukorica:))))))))))) Hmmmmmmmmmm:))
7340. sanyinak (válaszként erre: 7339. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 1. 20:54
A diófára picit várni kell... 😁
2021. márc. 1. 20:52

Csemegekukoricat meg őszibarackot ultetnek mindenhova, mert imadom. :D Meg szőlőt is, hogy legyen jó bor belőle. Meg akkor mar egy diófát is, ami alá le lehet ülni nagy nyári melegben, a borocskával a kezedben.

Bakker, nem kellett volna eladni a tanyát. :(

7338. libikóka
2021. márc. 1. 20:38

:))Hétvégén voltunk kint,borsókáim életben,fokhagyma 10 cm, sonkahagyma is, salátáim kicsit megfagytak múltkor, de jövő héten szétrakom őket ,rendbejönnek:))))Szóval indul minden:)Palántát idén veszem.

Nálad?:))))))

2021. márc. 1. 20:06
Sziasztok kertészkedők! Mit csináltok? Hogy vagytok?
7336. jennyvagyok (válaszként erre: 7335. - 55Judit)
2020. aug. 18. 16:26
Köszi :)
7335. 55Judit (válaszként erre: 7333. - Jennyvagyok)
2020. aug. 18. 09:51

A gyümölcsfák szórása közben valószínű került szer a veteményre is. A káposztaféléknek régen is sok kártevője volt.

Paradicsom magot érdemes az első érett paradicsomokból szedni, mert nyár elején még nincs gombafertőzöttség. de csak akkor szedd meg a magot, ha a zacskón a név mellett nem volt F1 jelölés.

2020. aug. 11. 20:51
Kitaláltam, hogy az ilyen kiírthatatlan növényeket kitelepítem a patak partra, ott terjedhet kedvére. Inkább az nőjön (citromfű, menta, stb.), mint a gaz! :D
7333. jennyvagyok (válaszként erre: 7330. - 55Judit)
2020. aug. 11. 20:46
Igen, konténereset, többet nem tudok róla. Viszont már vannak rajta pici fügék! :) Nekem ízlik a manó, nyilván a bolti után melyik nem ízlene? Aminek viszont örülök, magától kikelt a fürtös koktél paradicsomom, amiről tavaly nem vettem magot, mivel elég betegecske volt már ősszel. Kora tavasszal végig ezt a fajtát kerestem a boltokban, vittem magammal a régi zacskóját, és nem találtam sehol. Úgyhogy nagy az öröm, nem várom meg az őszt, hamar szedek magot belőle! :)Ez nagy kedvencem. Amúgy nekem is kicsi a kertem, és sok féléből van levéske. A zöldbabról azt hittem vége, erre újra virágzik! :) Van uborka, paprika, paradicsom. A kelkáposztát megtámadta valami, pedig olyan szépen indult. A legfőbb bánatom a kertben a sok kártevő. Gyerekkoromban nem emlékszem ilyenekre, pedig egész nyáron kint voltunk a kertben. Csak krumpli bogarat szedtünk, apu meg csak a gyümölcsfákat permetezte.
7332. 55Judit (válaszként erre: 7331. - Globus)
2020. aug. 8. 12:40
tavaly kaptam fórumtárstól 3 szál tormát szaporításra. Mostanra meg véglegesítettem az elhatározást, miszerint nem rakok el többé savanyúságot. legalábbis olyat biztos nem, amibe torma is kell. Még idén megpróbálom kiirtani, remélem sikerül. Úgy tudom, nincs olyan hogy ne lehessen egy növényt befolytani, hisz mindegyik a levélzetén keresztül lélegzik. max. 2 év alatt el kell hogy haljon. Még a füge is elhal, pedig annak is jól lemegy és elterül a gyökérzete. Bármi s az gazság, megpróbálom a tormával. Idén több füge bokrot is ezzel a módszerrel szüntetek meg, mert kiásni már nem tudnám őket.
7331. globus (válaszként erre: 7324. - 55Judit)
2020. aug. 8. 12:03

Tormagyökér is kutya tud lenni.

30-40 cm mélyre ásva még nincs vége a gyökérnek. Ha csak elkapálom, inkább bokrosabb lesz. Sajnos, kezd tele lenni vele az udvar is.

7330. 55Judit (válaszként erre: 7329. - Jennyvagyok)
2020. aug. 8. 11:45

Én fügemániás vagyok. Szuper az a fügefa! Milyen fajtát kaptál? Gondolom konténeres, így bármikor kiültetheted. de ami a lényeg, hogy tedd 10 centivel lentebb ültetéskor, mint ahogy most van. ha kell, bátran szedd le a leveleket ami föld alá kerülne. Erre azért van szükség, hogy a gyökérnyak olyan mélyre kerüljön, hogy erősebb fagy esetén se fagyjon ki. Így ha tövig s fagyna a fügéd, tőről ki tud hajtani. A füge későn ébred. Áprilisban kezd hajtani, elfagyás esetén májusban, de a június sem ritka. Tehát nem kell mindjárt kiásni ha tövig fagy.


A manó már csak ilyen. Elég korán terem ha időben vetjük, bőven is terem, de az íze nálam nincs benne a top 4-ben, aminél többet jövőre már nem is ültetek.


Még érik a szeder, már kezd érni a málna másodtermése, van olyan füge aminek leérett az első termése, van olyan fajta ami most érik. Mire mindről lefogy az első hullám, a korábbiakon elkezd érni a másodhullám. Ezért jó több félét ültetni. Mindnek más jellemzői vannak.Idén lesz szelektálás, szedek ki bokrokat amik nem annyira váltak be, és megmarad a top 10 bokor. :)


Pici a kertem, de sok mindenből van kevéske. Érik mindenféle pari, van zöldbab, uborka, és szépen nőnek a luffa tökök ami nálam újdonság.

7329. jennyvagyok (válaszként erre: 7328. - 55Judit)
2020. aug. 6. 20:53

Ahhh....most vasárnap voltak kint levágni a füvet (rétet, gazt) s pont nem voltam otthon, lementem barátnőmmel a Dunára. Az akácok meg csak nőnek, nőnek.

Viszont érik a manó! :) Nagyon sok van rajta, muszáj volt karózni, mert eldőlnek a súly miatt!

Nálatok mi jó terem most a kertben?

Ja, és kaptam egy fügefát a barátnőmtől szülinapomra.

Úgy gondolom, majd a kánikula elmúltával ültetem csak ki.

7328. 55Judit (válaszként erre: 7327. - Jennyvagyok)
2020. júl. 30. 10:09
Mire jutottál? Hogy áll az ügy?
7327. jennyvagyok (válaszként erre: 7326. - 55Judit)
2020. jún. 10. 10:55

Igen, már csak ez lesz a megoldás. Erdészeti sarj stopot ajánlották rá, de Hermeszben egy szakeladó, elmondta, hogy azt én nem vehetek, az engedélyhez kötött. Viszont elmagyarázta a totális gyomírtóval hogyan tudom megoldani a problémát. Már ki vagyok okosítva, most kezdtek kijönni a sarjak, így el kell kezdenem a vele való foglalkozást. Kíváncsi vagyok mire jutok.

A szomszéd egyébként együttműködő, beszéltem velük erről, és azt mondták benne vannak, állnak minden költséget. Na de mégsem vágathatom ki a kertjükből a fákat? Idén még ( a korlátozás miatt, gondolom) csak egyszer voltak kint, 2-3 órára, így még erről beszélni sem tudtunk. De muszáj lesz, mert pont a veteményesem fölé nőnek a fák, az amúgy is árnyékos kertemben.

7326. 55Judit (válaszként erre: 7325. - Jennyvagyok)
2020. jún. 9. 06:07
Hát ez maga a horror. Valószínű csak a totális gyomirtó viszi ki. De mivel a szomszédból mindig át fog terjedni, évente mindig meg kell ismételni. Lehet hogy kétszer is. Viszont akkor azt a területet nem tudod semmire használni. Ha a szomszéd családja együttműködő és együtt gyomirtóznátok, valószínű egyszerre lehetne végezni vele.
7325. jennyvagyok (válaszként erre: 7322. - 55Judit)
2020. jún. 8. 22:17
Ez a lila (rózsaszín) akác invazív növény. Mindent uralni akar, ezért rettentő nehéz megszabadulni tőle. Főleg, ha a szomszédban, pont a kerítés tövében is nőnek ezerrel. Nem egy-két db sarj van, hanem rengeteg. a patakpart is tele van. Majdnem sírva fakadtam, amikor megláttam, hogy amit tavaly kivágtam fát, iszonyat erővel kihajtott, egy hét alatt nagy lombot növesztett. Amiért legfőképp utálom, hogy ronda tüskés. Szinte bármilyen kesztyűt veszek fel, és óvatos vagyok, de tuti, hogy egy-két tüske megszúr, ami napokig is érzékeny tud lenni, s hát én a kezemmel dolgozom. Másik dolog, jó, ha valaki csak úgy ki tudja kapálni, de nem az én kertemben. Oda te bele nem vágod a kapát. Az ásás se semmi volt, mire feltörtem az ugart azon a részen, ahol veteményes kertet alakítottam ki. Nem a veteményesben nőnek ezek a sarjak, ott én is ki tudom kapálni. És igen, így van 2 hetente lehet őket vagdosni, metszőollóval, ágvágóval. Ennyit tettem eddig. De a szomszédból ami áthajlik hozzám, szinte belóg a kertbe, mert most tele van virággal, és esett is, lehúzza, az félelmetes. Amig picik voltak, ki kellett volna őket vágni. De a néni már 80 feletti, a gyerekei meg ha jönnek, csak a legfontosabbakat végzik el, fűnyírás, stb. Emlékszem tavaly nyáron talán egy hónapig nem voltak, tele lett a kert akáccal, s ezalatt 1-1,5 méteresre nőttek, szinte erdő lett. Ha ez 2 évig úgy lenne hagyva, sűrű bozótos lenne az egész. A másik játékos a trombita folyondár. Szintén invazív, de legalább nem tüskés, könnyebb vele boldogulni.
7324. 55Judit (válaszként erre: 7323. - Globus)
2020. jún. 8. 16:44
Erről van szó. Sosem értettem hogy nem lehet valamit kiirtani. Ha mélyen van a gyökérzet, akkor meg a felszínre kerülő hajtásokat el kell kapálni, amit kibújnak. Elég 2 hetente ránézni. Én azzal a füge bokorral teszek így, ami nem vált be, de mire ez kiderült pár év csak eltelt. Elvágom földfelszínen mert kiásni nem tudnám, és a megjelenő hajtásokat egyszerűen kitöröm. Párszor elvégzem, és befullad.
7323. globus (válaszként erre: 7321. - Jennyvagyok)
2020. jún. 7. 17:00
Nálunk is nőnek kis magoncok, valahogy lefialtatja magát. Kikapálom, azt' cső.
7322. 55Judit (válaszként erre: 7321. - Jennyvagyok)
2020. jún. 7. 16:54
Hogyan próbálod?
7321. jennyvagyok (válaszként erre: 7320. - Globus)
2020. jún. 2. 22:49
Én az akácot nem tudom kiírtani.... :D
7320. globus (válaszként erre: 7319. - Kajati)
2020. jún. 1. 17:50

Ez komoly? Kukorica kivételével többi magától nő :) Bugát nem ismerem.

Nálunk a tormát nem lehet kiirtani, hiába ássuk, tele van vele már az udvar is.

7319. Kajati
2020. jún. 1. 17:26
Bodza,kőris,akác,buga, kukorica ,torma.Sorolhatnám még mit lehet termeszteni
7318. Kajati (válaszként erre: 7289. - C42836861b)
2020. jún. 1. 17:25
Büdöskét szoktunk közé ültetni
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook