Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kecske a kertben..:) fórum

Kecske a kertben..:) (beszélgetős fórum)


162. Fenife (válaszként erre: 161. - 21f95a0056)
2012. márc. 18. 20:20

Én április közepén gondolom a gidák érkezését. az egyik anya lett volna most március végére "kiírva" de hamarabb megellett, sajna nem is maradtak meg a kicsik. Pedig az egyiket napokig cumiztattuk fent a lakásban. :-(((


Remélem a többivel minden rendben lesz.


Neked hány kecsód van?

2012. márc. 17. 17:34
igen , de nekem az ellés még odébb van......nagyon odébb...talán május vége.D
160. Fenife
2012. márc. 8. 07:52

Sziasztok!


Van még itt valaki aki kecskézik? Nekem pár héten belül ellenek a lányok. Szívesen cserélnék tapasztalatokat.

2011. máj. 26. 11:09

Sziasztok! Én is a kecsketartáson gondolkodom (3 gyerkőc mellett sok tejtermék fogy)

Milyen fajtát érdemes venni ? vagy mindegyik egyformán tejel? vagy ez a takarmánytól függ inkább? Szívesen fogadok minden tanácsot, csatlakozom "Fel a fejjel"-hez :-)

158. Fel a fejjel (válaszként erre: 157. - Fe1fe85329)
2011. jan. 26. 02:06

Köszi szépen a gyors választ :)

Remélem egyszer az én kertemben is lesz egy mekegő :)

2011. jan. 25. 22:28

Szia...

Az első két kérdésre a válaszom: Ha egyedül van akkor zajos ...kiabál..lévén hogy eredendően nyájban él társas lény...


a nőstény kecskéknek nincs szaguk megfeleő gondoskodás mellett, viszont egy ivarérrett bakot párzási időszakban messziről fel lehet ismerni az illata alapján ez az un. "bakszag"...


hűűű hogy mennyibe kerül...háát nyáron ha lehetősége van jó minőségű legelőn legelni akkor szinte semmibe....Télen viszont ha a tejtermelésre állasz rá érdemes abrakolni...nálam kukorica árpa korpa zabdarát kapnak...fűűű személyre lebontva....nem is tudom talán 1kg/állat / nap/...ezmellett vagy jó minőségű rétiszénát vagy lucernát adsz neki....nagybálás lucernaszéna...ára 4000-6000ft....a kisbálás árakat nem tudom sajnos...szerintem 1kecske simán elvan egy nagybálás lucernával több mint egy hónapot is akár....nekem 8kecske+párdb birka van +tehenek így én 2-3 naponta bontok bálát...


körmölni én tavasszal szoktam illetve igény szerint ősszel...

féreghajtózni szoktam még legelőre hajtatás előtt illetve a nyári szezonvégén apasztáskor...ez pár száz ft os tétel


szüksége van még nyalósóra ez is kb 500ft....jó sokáig elég...


Meg egy jó magas kerítésre mert nagyot ugrik..DDD

üdv a klubban, remélem hamarosan kecsótulaj leszel..:-)

ezen felül nekiadhatod a konyhai hulladékot, zöldséghéj szárazkenyér ilyesmi..

2011. jan. 25. 21:50

Sziasztok!

Gyerekkorom óta szeretnék egy mekit, most talán teljesülhet ez az álmom. Eddig csak állatkertben találkoztam velük. Mielőtt kecsketartásba kezdenék szeretnék kellően informált lenni.

Sok-sok kérdésem lenne hozzátok, pl.:

-Tartható egyedül, társ nélkül?

-Mennyire zajos(nem szeretném a szomszédok ellenszenvét kivívni, ill ne zavarja senki nyugalmát/?

-Mennyire szagos, a "házikója" környéke ha rendszeresen van takarítva?

-Kb. mennyibe kerül egy hónapra egy kecske tartása?

-Hogyan és milyen gyakorisággal kell ápolni a körmeit?

Na egyszerre ennyi :)

Köszi előre is :)

155. Fenife (válaszként erre: 153. - Ferlin)
2011. jan. 14. 09:38

Szia! Én is erre gondolok. Próbáld meg "megszelídíteni" mint egy kutyust.


Mindíg agresszív volt? P, mikor eteted akkor sem nyugodtabb? Talán csak valami baj van...

154. murva (válaszként erre: 153. - Ferlin)
2011. jan. 13. 18:23
Szia,két hónaposan kaptad és nem szoktak hozzád,nem voltál velük,hogy nem lettek kezesek?Nekem is voltak tavaly kecsóim két anya és egy bak ezek is kicsik voltak mikor vettem őket,de nagyon kezesek lettek,együtt voltak és egyszer ellettek aztán levágtam őket.Lehet,hogy nemszoktattad magadhoz őket?
153. Ferlin
2011. jan. 13. 16:56

Sziasztok!

Új vagyok még itt, nem tudom, mennyire él még a topik, remélem azért tudtok valamit javasolni.

3 éve kaptunk egy fiú és egy lány kecskét, akkor 2 hónaposak voltak. Azóta megnőttek... Az a gond, hogy a bak nagyon agresszív, folyamatosan támad. Karámban vannak, de néha-néha kiszöknek, és elég nehéz vele boldogulni. Van valami bevált módszer, amitől lenyugszik, vagy ez "személyiség"-függő?

Előre is köszi a válaszokat!

152. Rozália (válaszként erre: 151. - Rozália)
2010. szept. 9. 06:06
Megtaláltam, köszi:)
151. Rozália (válaszként erre: 150. - Murva)
2010. szept. 9. 06:02
Ez itt van a Hoxán? Vagy máshol keressem?
150. murva
2010. szept. 8. 20:01
Rozália ajánlom neked,hogy lépj be az állattartás:birka,bika,liba nevű klubba,sok jó dolgot megtudhatsz itt a kecsketartóktól.Szia
149. Rozália (válaszként erre: 148. - Fe1fe85329)
2010. szept. 8. 07:40
Köszi szépen:)
2010. szept. 8. 07:00

Rozália


Én kb akkora területen gazdálkodom mint te...tudok neked költségvetést is mondani....de időm nulla ha érdekel priviben megadom a számom hívj fel...

Üdv.Rose

147. Rozália (válaszként erre: 146. - Murva)
2010. szept. 8. 04:00
Tulajdonképpen valahogy így képzeltem el... Mármint, hogy mód van arra, hogy a téli takarmányt begyűjtsük nyáron.
146. murva
2010. szept. 7. 21:18
Szia Rozália!Én is így neki lelkesedtem tavaly mint te.Vettem két jerke és egy bak kecskét kicsiket 5000-ért darabját,a télen vettem nekik takarmányt,az idén mind a kettő ellett egy-egy kecskét,de a télre már nem akarom őket tartani,mert nem akarok nekik takarmányt venni,nekem is a kertben legelnek,de takarmány sajna nincs télre.Ma vágtam le a bakot,már a fagyóba van az anyák sajna hasmenésesek lettek az egyik elpusztult.Tehát úgy éri meg szerintem tartani ha télre való takarmányt is tudsz nekik kaszálni.Én ha még tartok akkor úgy fogom csinálni,hogy tavasszal veszek kiskecsókat és ősszel levágom őket,egyébként nem kell fűnyírózni rendbe tartják az udvart.
2010. szept. 7. 17:06

Elmondom, mire gondoltam: rokkantnyugdíjas vagyok, egy ideje és úgy néz ki, sajnos, ez így is fog maradni. Nagy kertes házunk van, az egész 2000 m2-en. Van egy hátsó füves rész, kb. az egész fele.

A párommal ketten élünk ott, ő is rokkantnyugdíjas.

Alig-alig jövünk ki a pénzünkből. Kertészkedni nem igen tudok, de valahogy úgy gondoltam, kecskét tartani talán... Ezért volt az érdeklődés. Semmit nem értek a kecskékhez, de volt így más is, gondolom:) Az áron kívül érdekelne, hogy ez az 1000 m2 hány kecske tartására lenne megfelelő. Van istállónk is régről, meg egyéb ólak... És lelkesedésem.

Ezeknek fényében segítenétek?

Megköszönöm.

144. linus79 (válaszként erre: 141. - Rozália)
2010. szept. 7. 15:14

szia gida 5-6000ft de lehet olcsobban mi az alpesi keveréket 3000-ért választásit gidánál a kortol függ

anya neten 12000-ért találsz olyat is akinek gidája van szerintem ezt érdemesebb , bak függö 10000-25000ig vannak igaz kecskék fajtátol is függenek

143. fe1fe85329 (válaszként erre: 141. - Rozália)
2010. szept. 7. 14:44
ez attól függ hogy milyen fajtát szeretnél...illetve hogy törzstenyészetet akarsz e..
142. fe1fe85329 (válaszként erre: 140. - Némethlaci)
2010. szept. 7. 14:44
a másik oldalon a másik kecskés topikban nemrég volt valakinek ilyen problémája azt hiszem spontán gyógyul csak nagyon sokára...de addig is Betadinozd és nem árt ha konzultálsz állat orvossal..
2010. szept. 7. 14:30

Sziasztok!

Szeretnélek megkérni benneteket, elmesélnétek, mennyiért lehet venni gidát, anyát, bakot?

Köszönöm szépen.

2010. aug. 29. 21:02

Sziasztok!

Vendégségben van már vagy 3 hete egy bak nálunk.

Az anya már csak kb egyharmad tejet ad naponta, ha elment a bak ez majd változni fog?

A tőgyén néhány napja megjelentek varos, szemölcsszerű sebek, vajon mi lehet ez?

Sőt a szája sarkai is mintha sebesek lennének.

2010. júl. 29. 21:14

Sziasztok


Lenne egy bak kecském ami 2és fél hónapos,és meg kellene tőle szabadulnom mert nem szeretném ha a testvéreivel felpározna.Ha valamit tudnátok legyetek szívesek szóljatok

138. linus79
2010. júl. 24. 13:41
segitségetek kérném a vemhes anya kecském egyre agresszivabb ökleli a kis kecskéket meg a nagyokat is ha adok enni hiába több hejre rakom mindenhonnan elüldözi löki a többit mit tegyek miért lett hirtelen ijen agressziv? velem nem simogathatom a kislányom is de a többieket most nem türi meg
137. fe1fe85329 (válaszként erre: 135. - Némethlaci)
2010. júl. 18. 01:00
Onnan sejthető leginkább hogy a következő üzekedési ciklus már kimarad....azaz a21 nap múlva elmarad az óbégatás..DD
136. linus79 (válaszként erre: 135. - Némethlaci)
2010. júl. 14. 10:46
azt nem lehet észre venni esetleg ha pár hétre üzetés után viszel bakot és ha nem engedi magához én 3 ho után láttam rajta hogy vemhes
2010. júl. 14. 09:03
Sziasztok! És azt honnan tudom, hogy már megtermékenyült?
134. linus79
2010. júl. 12. 13:23
mi februárba üzettük most fog majd elleni, ö semmi jelét nem adta hogy tüzelne a nuni se volt beduzzadva de a bak valahogy érezte hogy tüzelés elött áll mert csak ö utána szaladgált és végül felvette már érezni a kicsit ki lehet tapintani csak a miénk valahogy most agressziv a többit föleg a kisbakokat löki a kajátol elfele
133. fe1fe85329 (válaszként erre: 132. - Némethlaci)
2010. júl. 11. 17:59
szia! a kecskék ivarzási időszaka általában augusztus vége-szeptember től kezdődik...onnan lehet felismerni hogy ivarzik hogy ordít bőg a a nunija megduzzad, esetleg nyálka is folyhat belőle..az ivarzási ciklusa 18-22...de általában 21 napos

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook