Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kecske a kertben..:) fórum

Kecske a kertben..:) (beszélgetős fórum)


12. 81f46d06d3 (válaszként erre: 10. - Fe1fe85329)
2009. máj. 27. 09:15

Kecske hamar szelidül, a férjem is fejt tavaly olyat, amit azelőtt még nem fejtek. Aztán összecsiszolódtak :D

Nekünk sem volt tőkénk, képzeld, két kecskével kezdtünk 6 éve, egy parlagi, koromfekete anya-lánya duóval (Kormi és Babi). Már mindketten elpusztultak végelgyengülésben :( Ez a nyáj egy fokozatos eredmény...

A férjem a búrokkal szeretne foglalkozni, ezek húskecskék, a többi anyát leépítené és a helyükre is búrok kerülnének. Persze ez is pénz, pénz, pénz... Márciusban a hét anyáért és egy bakért fizetett több, mint 300 eFt-ot, megvette nekik a gyógyszereket, hogy leoltsa őket és már el is ment félmillió forint. Egy gida 40 eFt, a férjem meghirdette a kisbakokat és már van is rá jelentkező. Lesz nagy sírás-rívás!

Nekünk van 4-5 fejős anyánk, de nem bajlódunk a fejésükkel, mert az emberek itt kicsit ódzkodnak a kecsketejtől és aki nem, az ingyen szeretné kapni (ha már úgyis van). A nagyfiam nem issza meg sajnos, pedig nagyon jó lenne, autóimmun beteg és bizonyított tény, hogy a kecsketej javulást hoz autóimmun betegek állapotában. Talán majd a kicsi... Hoztunk Pestről reagens anyagot, amivel lehet vizsgálni a tejet, hogy jó e, azt is használjuk.

2009. máj. 27. 09:06
Sziasztok! Én magam nem vagyok kecskeimádó, bár a férjemék régen tartottak állatokat, ezt is, azt is, ő szereti őket. Csak azért írok ide, hogy megosszam veletek, vannak sajnos olyan állattartók, akikre nem lehet jót mondani. A mi szomszédunkban is van egy darab kecske. A bajok ott kezdődnek, hogy iszonyatosan büdös van, (bár erre az udvara is okot ad), azon kívül kiereszti a hátsó kertbe, csak úgy menj Isten hírével alapon, a kert persze nincs bekerítve sem. És ha én véletlenül nyitva hagyom a hátsó kaput, akkor bizony annyi a rózsáimnak, meg az orgonámnak, sőt, tapasztalatom szerint a tuját is imádja... És nem nagyon fél tőlem, ha ki akarom küldeni. Mostanában megköti, úgy engedi ki. Hát, csak érdekességként meséltem el, remélem ritkaságszámba megy az ilyen állattartó.
10. fe1fe85329 (válaszként erre: 9. - 81f46d06d3)
2009. máj. 27. 09:01

Szia!


Nagyon örülök hogy írtál, és szépek nagyon az állataid......megmondom őszintén azt gondoltam hogy zarahellel majd ketten irogatunk, úgy sem vevő senki erre a témára...(igen ..Diéta pasik kisbabás fórumok...pörögnek inkább)


nehéz dolog tudom amikor hozzánő az ember szívéhez az állat..Én is úgy indultam neki rozi kecskémmel hogy nem akartam megszerezni..mert mi van ha eladjuk mi van ha le kell vágni..próbáltam haszonálatnak tekinteni...de Ááááá..nem igen megy..csak öszecsiszolódtunk pedig alig 1,5 hónapja van nálam....Ő szelíd sem volt mert az előző helyen lovakkal,bakkal disznókkal együtt lakott és ő volt az utolsó a rangsorban....nagyon döcögősen indult a fejés is...szerintem egyébként ezért is adták el mert nem hagyta magát.....


Most ott tartunk hogy a gidákat egy hónapja leválasztottam, és napi 1,2-1,8litertejet ad ..nálam a gyerekek isszák meg..


a gidanevelésen én is gondolkoztam már,de hogy beindítsam, ahhoz kellene valamennyi tőke és azzal most elég híján vagyunk...meg amit indítani akarok most az a bikaborjú nevelés ...úgyhogy most egyenlőre cserélgetek, vagy ha jó vételt látok akkor arra lecsapok...No meg leginkább fiatal állatokkal szeretnék kezdeni hogy saját állományt nevelhessek fel...


szeretnék még egy fejős anyát mostanában(már kilátásban is van)..nekema tejre sajtra túróra a közvetlen környezetemben is lenne kereslet....remélem kivárják míg lesz annyi ami meghaladja a saját szükségleteinket..DD

2009. máj. 27. 08:39

Helló. Tegnap este "kibuktam", itthon babázok és az nem mindig könnyű...

Nem tudom, hogy a kertben tartott kecskék miatt miért van büdös. Talán egy nem kellően tisztántartott istálló miatt? :-( Nálunk nincsen ilyen probléma, nincsen büdös. Egy falu szélén lakunk, hatalmas a telek. Tulajdonképpen három udvarra van elosztva, amiből egy a házhoz tartozik, kettő pedig a kecskéké. A kecskék egy belső udvaron (ami lezárható) és egy külső, 12 hektáros teleken élnek. Minden 8 soros villanypásztorral van körbekerítve, hogy ne tudjanak másnak kárt tenni (imádják a gyümölcsfákat, ami nem egészen tetszik mindenkinek). Ilyenkor nyáron szabadon és önállóan közlekednek az egész teleken, bármikor mehetnek ki legelni, aztán jönnek haza inni és vissza, egésznap járnak-kelnek. Télen csak a kis udvarban vannak, felesleges nekik a nagy telek, nincsen fű legelni. Hatalmas etetőből (belefér 1,5 körbála) esznek szénát. Van egy nagy istállójuk, de csak télen zárjuk be őket éjszakára, főként az ellési időben.

Takarmányozásuk széna és esténként kukorica, amivel csínján kell bánni, mert ha sokat eszik a kecske, akkor elpusztulhat. A férjem egyet fej csak és kizárólag esténként, akkor ad a Tehénke nevezetű kedvenc kecskéje 2,5 liter tejet. A tejet a szomszédunknak feji, aki megissza. Tavaly sok volt a tej, 4-5 kecskét fejt, akkor csináltunk sajtot, túrót, de csak magunknak, eladásra nem. A tejfeldolgozás feltételei nagyon szigorúak, ha valaki eladásra szeretne gyártani, szinte egy átlagembernek megvalósíthatatlanok.

A kecskének túl sok betegsége nincsen, de a kullancsokra és a külső élősködőkre fogékony, különösen, ha mint nálunk, mehet a mezőre, az erdőbe. A férjem a tavaszi első legeltetés előtt kétszer oltja le őket, hogy ne legyen gond velük.

Nekünk 30 parlagi és szánentáli anyánk van és őket egészíti ki egy 7 anyából, gidákból és bakból álló búr tenyészkecske "mag". A férjem szeretne velük foglalkozni, most még nem főállásban, de kiterjesztené a birtokot (Bir-Búr Birtoknak hívja, mert Biró a vezetékneve :-D ). Mi a gidák eladását tekintjük fő célnak, Húsvét előtt kamionokra veszik át őket elég jó áron és viszik Olaszországba, levágásra. Az a gond, hogy az embernek a szívéhez nőnek a gidák, én a leadás előtt két nappal mindig egésznap bőgök, a férjem is kicsit "hülyén" viselkedik. Tudjuk, hogy ezért tartjuk őket, pénzt kapunk értük, de fáj a szívünk valamennyiért.

Most van két anyánk, amitől nem válnék meg, nem engedem a férjemnek sem eladni, sem levágni. Nem nagyon örül neki, mert a kecske is megöregszik és vannak vele gondok. Jártunk már így két éven, hogy nem engedtem neki hozzányúlni az öreg kecskéhez, de nagyon sokat szenvedtek (mi is), mire elpusztultak.

Teszek fel néhány képet, nézzétek meg, kiváncsi vagyok, mi a véleményetek.

Egyébként örülök a fórumnak, főként annak, hogy nem mindenkit csak a diéta és a pasik érdekelnek (mondjuk a diéta engem is érdekel). Remélem, találkozunk itt, szép napot.

8. fe1fe85329 (válaszként erre: 4. - 81f46d06d3)
2009. máj. 26. 22:10
Mindenféle téma érdekel engem Pl takarmányozás,tartás fejés, tejfeldolgozás, betegségesk, és maga a kecskés élet..DD
7. fe1fe85329 (válaszként erre: 4. - 81f46d06d3)
2009. máj. 26. 22:09
Hűűű az igen...40anya...nem semmi..Én is "kicsi vagyok"..egy szánentáli anyám van és két gidája..egyenlőre...a gidák "félig" eladva illetve elcserélve..DD
6. Zarahell (válaszként erre: 4. - 81f46d06d3)
2009. máj. 26. 21:18

Tyűű! Hát, igazából nem is nálam vannak a kecskék, hanem Anyácskámnál, de minden nap ott lógok. :)

De mi "picik" vagyunk. :) 2 nagy csaj van, meg 2 kicsi. :)

Nálunk keverékek vannak, az egyik parlagi-féle, a másik "fületlen".

5. badonyimariaeva (válaszként erre: 4. - 81f46d06d3)
2009. máj. 26. 21:15

Nem semmi!

Az én szomszédomban is van egy pár kecske,de olyan büdös van a kertben,alig lehet kint megmaradni.

Most készülök újra a hivatalba menni,mert már ablakot sem lehet az udvar felé nyitni.

Gondolom nálatok nincs ilyen probléma,mint itt a környéken.

Különben imádom a kis kecskéket,olyan kis cukik.

2009. máj. 26. 21:00

Nekünk vannak kecskéink, 40 anyaállat és még néhányan gidák. Milyen dolgokra gondoltatok a kecskékkel kapcsolatban?

Nektek milyenek vannak és mennyi?

2009. máj. 26. 20:42

ÁÁÁ!! Itt vagyok, csak elméláztam a naplóírásban!


Remélem, lesz más is. :S

2009. máj. 26. 19:47
Zarahell!! gyere!!...:):)
2009. máj. 26. 19:45
Kecsketartók! Gyertek tapasztalatokat cserélni, gyűjteni vagy csak úgy beszélgetni a kecsókról...:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook