Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Katonás rend vagy kreatív káosz? fórum

Katonás rend vagy kreatív káosz? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Katonás rend vagy kreatív káosz?

1 2 3 4 5
2010. márc. 30. 22:31

Detto :) Nálam sem a tisztasággal van a gond.

Egyszerűen nehezen válok meg a dolgoktól. :)

2010. márc. 30. 22:28
Katonás rend... 2 órán át, amikor rendet rakok... aztán pedig a tisztaság és a kreatív káosz... :o)))
2010. márc. 30. 22:27

Néhány éve költöztem külön a kisfiammal egy másfél szobás lakásba.

Azt vettem mostanában észre, hogy nincs helyem. Nincs hová pakolni az új holmikat (játék, ruha, edény, stb.).

Helyet kellene felszabadítani...

2010. márc. 30. 22:20

Sziasztok!


Jó lenne ezt a fórumot egy kicsit újra feleleveníteni. :)

99. tixtina (válaszként erre: 88. - C42a13b98c)
2009. máj. 21. 01:04

Úgy van,teljesen mást takar a rendetlenség,és mást a mocsok.

Gondolom,úgy értette-a nagy rendetlenségben nehezebb takarítani.

Én megoldom.Kiszórok mindent a teraszra.Majd 20 nm-es.Aztán hetente elpakolászok:)

98. tixtina (válaszként erre: 91. - Annaluca)
2009. máj. 21. 01:00

Na látod,megfogalmaztad a gondolataimat.

Röviden-KÁOSZ.

Szűz jegyűek -tessék ilyenkor szemeket becsukni:)

2009. máj. 21. 00:39
Óriási káosz.. :D
2009. máj. 13. 14:51

Na, megyek, kicsit rendet rakok, mielőtt felébred a fiam!

Pussz!

2009. máj. 13. 14:44

Kinek mi a rendetlen?! Van aki már azt rendetlennek nevezi, ha egy darab mosogatlan edény van a mosogatótálban! Vagy nincs mindennap felsöpörve, felmosva.

Nálam sajna sokszor van rendetlenség, amivel együtt jár egy kis kosz is. Nekem ne mondja senki, hogy ahol rendetlenség van, ott mindíg rendesen fel is van takarítva!

A koszt én is útálom, azért arra odafigyelek és ha már nagy a rendetlenség akkor már én is ingerült leszek!

Mindennap próbálok rendet tartani, de valahogy nem megy! Ha egy nap belazítok, mint ma akkor egyből káosz van! Úútáálom, hogy állandóan csak rendet kell tenni és takarítani!

94. katácskák (válaszként erre: 91. - Annaluca)
2009. ápr. 2. 14:59

De jó, mert én is igy vagyok ezzel:)

Azt mondják, helyesebben valahol 1 Bölcseleti könyvben olvastam hogy a zseni átlátja a káoszt is:)

2009. márc. 26. 10:19
Két lányom van, 12 és 10 évesek. A nagyobbnál mindíg rend van,igaz nem az a kimondott katonás, de be lehet menni a szobájába és mindíg megtalál mindent. A kicsi teljesen ellentéte, max az ajtón ha be lehet lépni és semmiféle "zsarolás" ellenére nem hajlandó ezen változtatni! Nem mondom, hogy én katonás rendet tartok a dolgaimban, de ő még ezen is túlszárnyal!
2009. márc. 25. 14:19
Én a rendet szeretem, de a fiam szobájában időnként katonás káosz van:D
2009. febr. 15. 23:12

Én a káoszra szavazok!

Ha valami miatt össze kell pakolni, utána egy hétig keresgélem a dolgaimat. A rendetlenségben mindíg tudom, mi hol van.

2009. febr. 5. 21:07
Egy kis ez,egy kis az:-))
2009. febr. 3. 09:51
hát nálunk a sokaság miatt csak a káosz a megfelelő szó itt nem lehet katonás rend mert laktanyává alakulnánk... persze a lazaságnak meg megvannak a következményei...
88. c42a13b98c (válaszként erre: 87. - Lovascsaj)
2009. febr. 2. 21:58
Szerintem a rendetlenség nem egyenlő a mocsokkal! Azt én is utálom. Tisztaság és rendetlenség azonban nem egymást kizáró fogalmak...De múzeumban se szeretnék élni, bár kétségkívül néha kicsit túl jól sikerül ez a törekvésem...:-)
2009. febr. 2. 14:52
Én a rendet szeretem!El nem tudnám képzelni a mocskot!!!A mocsok az UNDORÍTÓÓÓÓÓ!!!:-))))) xd
2009. jan. 26. 00:31
Fizikai alaptörvény, hogy a spontán folyamatokban az entrópia, azaz a rendezetlenség mértéke mindig nő. Magyarán, piszok rendetlenség van nálam is folyton:-)
2009. jan. 25. 23:23
Elutaztak a drágáim 1 hétre,és egyedüllétemet arra használom,hogy átrendezek,elvégzek régóta tervezett dolgokat.És a kreatív káoszt speciális renddé varázsolom
2008. dec. 16. 21:26
Jelenleg, egyelőre kreatív káosz. És csak reménykedni tudok, hogy Karácsonyra úrrá leszünk rajta. :o))
2008. dec. 16. 21:20
Sziasztok!Kihalt lett eza fórum.Pedig jó ötlet volt.Ha jár erre valaki,azért ne fogja vissza magát.
82. hettikem (válaszként erre: 81. - Silvercat)
2008. nov. 3. 21:04
Szerintem teljesen normális vagy.Én is imádok nagytakarítani,mert egy aktív tevékenység,és utána a teljes boldogság következik.A tudat,hogy a legkisebb porcicát is száműzted,az valami csoda.És az illata is más a lakásnak,már pszichésen is.
2008. nov. 2. 12:50
Tegnap megint belehúztam.Kipakoltam MINDENT a szobából,van amit a konyhába,pár dolognak már csak a lépcsőházban jutott hely.Leporszívóztam a falakat/hullámos szélű glettvassal minták vannak ráhúzva,úgyhogy nem sík felület/ablakpucolás,függönymosás,parkettapolírozás,majd ezt eljátszottam a másik szobával is.Ma a konyha van soron,csak pihennem kell egy picit:)Egy ismerősöm szerint ez már túlmegy a normalitás határán,tekintve,hogy ezt átlag 3 havonta megcsinálom.Ő,aki önjelölt pszihológus,azt mondja,hogy a lelkemben/fejemben?/uralkodó káoszon próbálok így úrrá lenni.Nem tudom,de én nem érzem,hogy valamilyen gondom lenne,egyszerűen csak kikapcsolódásként fogom fel a nagytakarítást.És olyan elégedett tudok lenni amikor mindennel végeztem!Sok olyan lakásban jártam már,ahol fele annyi időt sem töltöttek takarítással mint én,mégis még az én kritikus szemem is mindent rendben talált.Úgyhogy vagy az Ő technikájuk jobb,vagy tényleg bolond vagyok!:))
80. hettikem (válaszként erre: 78. - Silvercat)
2008. okt. 19. 20:44
Kösz hogy érted miről beszélek.Én nem vagyok trehány,de ha választanom kell a gyerek estimeséje,és a mosás közt,hát a mesemondást választom.Másnap elkészül a dolgom.Minden nap főzök,hetente mosok ki színenként mindent,nem halnak szomjan a virágaim,takarítok,de talán azzal,hogy emberek vannak körülöttem kicsit előnyösebb a helyzetem.A család sűrűn írja át az ember programját.A macska ráadásul elég öntörvényű társ,ha jól tudom.Nem mindíg hajlandó barátkozni.Pótold csak a családot,nem gond ez.És ha a barátnődnél elmosogatsz az csak a jó kapcsolatotok eredménye,mert nekem pl.ez bizalmi dolog.A barátnőim nálam simán megkeresik,amit szeretnének a konyhaszekrényből,mert jól érzik magukat itt.Én is csak olyan helyen tudok otthonosan mozogni,ahol jól érzem magam.A sógornőmnél viszont a mosogató a törzshelyem.Attól,ami ott van sokszor....a falnak megyek.Mosogattam már nála 1,5 órát egyfolytában,pedig gépe is van.
2008. okt. 19. 18:31
Nincs rosszabb egy trehány nőnél, aki lusta rendet rakni. Az olyan mindig talál kifogást.
78. silvercat (válaszként erre: 74. - Hettikem)
2008. okt. 19. 18:22
Nem bántódtam meg,és való igaz,hogy egyedül élek.Illetve három macskával.Ezért is fontos mondjuk a takarítás.Két "laza" nap után ellepne a macskaszőr!:))Most éppen nem dolgozom,nem járok sehová időm mint a tenger.Mondjuk gondoltam már rá,hogy ez valami pótcselekvés lehet nálam,de képes vagyok a barátnőmnél is elmosogatni ha nála vagyok.Szerencsére nem sértődik meg,tudja,hogy ilyen lüke vagyok:))
2008. okt. 18. 20:48

Nekem is olyan a beállítottságom,hogy meló után amit el lehet végezni,azt megteszem,de megszakadni nem fogok.Manapság az is nagy szó,hogy még nincs takarítónőm.Az ismerőseim közt van akihez heti kétszer jár.Mos,főz,takarít,rámol.Akkor mit csinálnak ők?Mert nem dolgoznak késő estig...Én nem bírnám hogy más pakoljon a szekrényembe.Le a kalappal azok előtt,akik megcsinálják más "ganyézását".Nálunk még nem volt olyan gond,hogy valaki a tisztaságunkra panaszkodott volna.Sőt! Szeretnek jönni rokonok,barátok,mert otthonos,kuckós,"lakott" a házunk.Az anyósom állandóan segíteni akar,és a kérésem ellenére feltakarít mindent,bár mielőtt jön,én kipucolom a felgyülemlett mosnivalót,stb.Amit kérek,azt bezzeg nem csinálja.Pedig isteni fej!

A ti rendezgetős akciótok olvasása után én is kipakoltam a felgyülemlett cuccokat.A gyerekjáték válogatás titka szerintem a szervezés:én a barátnőmmel szoktam játékokat cserélni,mert az ő ovijukban senkinek sem lesz ismerős a leselejtezett játék.A kreatívkodáshoz gyüjtött cuccot itt az oviban felhasználjuk karácsonyi bazárhoz,amikor díszeket csinálunk,és eladjuk az ovisok javára.A gyerekruhákat 4-5 barátommal,rokonommal körbeörökítjük.A ruhásszekrény tartalmából válogatott,nem hordott cuccot átválogatják a barátnők,majd megy a Máltaiba.TÖK SOK HELYEM LETT!!!!!Bár nincs az a hely,amit ne raknék idővel tele.Mi lenne,ha minden ősszel tartanánk egy ilyen rámolást????

2008. okt. 18. 14:15
Én néha van úgy hogy napokig csak este vagyok itthon arra van erőm,hogy elmosogassak,ilyenkor már nem lenne kedvem a takarításhoz.Ilyenkor kicsit káosz lesz,aztán helyére kerülnek a dolgok.
75. a7a90ace89 (válaszként erre: 74. - Hettikem)
2008. okt. 18. 13:59
Ezk bennem is megfordultak.☺
74. hettikem (válaszként erre: 73. - Silvercat)
2008. okt. 16. 20:29
Nem szeretnélek bántani,de neked van munkád,gyerekeid,és HOBBID?Gondolom minderre időd nincs.Vagy van egy gyors módszered minderre?!Irigylem a kitartó munkádat.Egyik barátnőm 3 gyerek mellett napi 2 felmosás,stb.És dolgozni jár estig.El is került egy időre szanatóriumba,mert nem ment fizikailag a 24 órás munkanap.Gondolom te a makulátlan tisztaságban érzed jól magad.Tényleg nem szeretnélek ezzel megbántani.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook