Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Katonás rend vagy kreatív káosz? fórum

Katonás rend vagy kreatív káosz? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Katonás rend vagy kreatív káosz?

1 2 3 4 5
2008. okt. 16. 20:00
A barátnőim szerint a lakásom mindig úgy néz ki mint a Lakáskultúra magazinban fotózott kérók.Naponta porszívózok,hetente egyszer port törlök mindenhol/a szekrények tetején is!/kétnaponta teljes fürdőtakarítás-csempemosás.Valaki írta a távirányítókat,azoknak nálam is megvan a pontos helyük:))Minden élére állítva,elvágólag,úgyhogy katonás rend!
2008. okt. 16. 19:47

Sziasztok!

Nálatok pl. a párotok speciális rendszere mennyire fedi a ti elképzeléseteket a dolgok helyének tekintetében?

Nálunk véletlenül sem az a megfelelő hely,ahova én rakom.Mivel pakolás után már semmit sem talál meg,így az én agyam olyan mint egy kartonozó.Érdekes agytorna.Vizuális típus vagyok,és ha én teszek el valamit,azt képileg látom,hogy hol is rejtőzik.Aztán az aprónép belerondít a képembe....

2008. okt. 16. 15:36
Az én fiaim rendetlenek nem tudom rendre nevelni őket hiába próbálom.Az ő szobájuk mindig rendetlen.
70. tafonta (válaszként erre: 68. - Doboska.p)
2008. okt. 6. 14:48
Értem!
69. Sirga
2008. okt. 6. 10:38
Nekem az íróasztal a kritikus pont. Ha rendet rakok, semmit nem találok! Ha kupi van, akkor nem kell keresnem: pont oda nyúlok, ahol a szükséges dolog van! Úgyhogy inkább... rendnek látszó, kreatív káosz! :)
2008. okt. 6. 10:32
Én a kettő közöttire szavazok. Nem vagyok a pedáns rend híve , viszont szeretem ha ren van körülöttem. Szóval értitek???
2008. okt. 6. 07:08
Hát nálunk a porszívó az ajtó mögött volt, aztán odekerült egy polc, most a sarokban van a hálószobánkban. Nagyon esztétikus, de le se ..rom.
66. a9e1c02a7b (válaszként erre: 65. - Leoborta)
2008. okt. 5. 08:38
Nálunk is ez a legnagyobb baj, hogy kevés a hely. Pl. a porszívónak nincs is rendes helye, és még sorolhatnám...
65. Leoborta (válaszként erre: 62. - 372f7e7275)
2008. okt. 5. 08:15

Csak egy a baj, hogy szinte tele vannak rakva, kevés a hely bennük. Sokan vagyunk kis lakásban. Pedig tavasszal lomtalanítottam egy nagyot, de jövő tavasszal újra fogok. Igazából egy jó kis gardrób hiányzik, amibe mindent be lehet nyomni.

Azért is nem teszek el néha valamit, mert amíg nem tudom hol legyen a helye, addig inkább hozzá sem nyúlok, aztán csak hentereg, kallódik.

64. tafonta (válaszként erre: 63. - 372f7e7275)
2008. okt. 3. 13:25
Igen, az kell! :)
2008. okt. 3. 09:17
viszont egy kis ez az kell szanaszét nekem hogy otthonos legyen:)
62. 372f7e7275 (válaszként erre: 61. - Leoborta)
2008. okt. 3. 09:16
ha a szekrényben rend van már előrébb vagy mert van hova tenned:))rajta:)
2008. okt. 3. 09:15
Jó takarítást, rakodást mindenkinek! Még a végén én is kedvet kapok, ha gyakran benézek ide. Kezd furdalni a lekiismeret, habár a fiókokban, szekrényekben nálam mindig szép rend van, az asztal, az ágy, a mosógép teteje, fotel... nálunk a zsibvásár helye .
60. 372f7e7275 (válaszként erre: 59. - Loch ness)
2008. okt. 3. 08:28
én eddig mindíg belekezdtem de most azonnal helyet is kerestem mindennek,vagyis előtte kitaláltam minek hol lesz az uj helye melyk fiókot,szekrényt minek nevezem ki:))méág van ez az szanaszét de haladok:)
59. loch ness (válaszként erre: 58. - 372f7e7275)
2008. okt. 3. 08:27
Ez tetszik, hogy örülnek a fiókjaid... hétvégén készülök én is egy nagyobb örömöt szerezni nekik - meg persze magamnak is! Már belekezdtem amúgy, csak folyton abbamarad, és visszatér a zsibvásár...
58. 372f7e7275 (válaszként erre: 42. - Loch ness)
2008. okt. 2. 15:22
Teee,tök jó érzés hogy örülnek a fiókjaim és benézve rend van:))Magam sem gondoltam volna hogy ennyi kupit felhalmoztam:)))Szóval lekesitelek,kezdj bele:)mingyá karácsony:))
2008. okt. 2. 08:33
rend
56. 372f7e7275 (válaszként erre: 51. - Tafonta)
2008. okt. 2. 08:33

én is változtatgatok:))


pl most saját magamnak vezettem be rendszabályokat tisztaruha-száradóruha,szárazruha-vasalásügyben:))két napja tartom :)

55. loch ness (válaszként erre: 54. - Tafonta)
2008. okt. 2. 08:31
Nem baj. Most már csak előjön az a baba, és akkor leszedem. Csak jó volt követni, hol is tartanak.
2008. okt. 1. 15:38
Ja! Bocs! Eléggé flreérthető az a vonalzó.
53. tafonta (válaszként erre: 52. - Loch ness)
2008. okt. 1. 15:37
Nem értem. Most miről van szó?
52. loch ness (válaszként erre: 45. - Tafonta)
2008. okt. 1. 15:24
Ez már a második félreértés a vonalzóval kapcsolatban... Pedig oda van fölé írva, hogy kié. Szóval nem az enyém. Akkor tuti nem a rendrakáson járna a fejem...
2008. okt. 1. 14:37

Igen, a játékok más téma. De este azért elpakoltatom velük a játékokat, már csak biztonsági szempontok miatt is, nehogy éjjel valamire rálépjenek, ha fel kell kelni. Nálunk pl. csak a konyhában lehet étkezni. Ez régebben nem így volt és nagyon szörnyű állapotok uralkodtak! Sikerült egy lakásfelújítás után következetesen leszoktatnom erről a családot. A kis gyerkőcöknek is csak éjjelre jöhet innivaló (ne kelljen azért felkelni), de csak kupakos flakonban, és csak víz vagy édesítős tea jöhet, színes és ragacsos lötyik nem.

Szóval ezzel a változással máris sokat sikerült javítani az itthoni színvonalon.

50. 372f7e7275 (válaszként erre: 49. - Dina2)
2008. okt. 1. 09:25
A gyerekjáté-vár főleg nálam sem a kosz vagy lom kategória...arrol próbálom őket meggyőzni hogy a gyerekszobában épitsenek várat,de pl ha beteg valamelyk vagy efféle akkor úgyis a nappaliban táborozunk,tehát rendhagyó alkalmakkor ott is szabad...ott nem áll hetekig igaz:))De a gyerkszobában alkothatnak ahogy akarnak...
49. Dina2
2008. okt. 1. 09:17

Én azon csodálkozom időnként, hogy a nővérem is, meg én is (na jó, főleg ő...) sztem aránylag rendszeretők vagyunk, főleg a tisztaság/takaritás szempontjából, miközben az anyukánk...hát hogy is mondjam, kissé hanyagolja ezeket a dolgokat.

én kb.másnaponta porszivózok (gyerekek tevékenységétől függ), hetente 1-2szer portalanitok, wc-t naponta-másnaponta, kádat, mosdót hetente, ablakot, függönyt 1-2 havonta.

a lakásban rendet tudok tartani, viszont a szekrényeimben, fiókokban következetesen káosz van. néha, amikor ráunok, katonás rendre hajtogatok mindent, de ez csak egy hétig marad igy, aztán megint a feje tetején van az összes ruha, halmokban állnak a papirok és más dolgok.

de végül is, ha váratlan vendég jön, azért nem kell zavarban legyek és mindig le tudom ültetni és tiszta pohárból kinálni.

az más, hogy a gyerekszoba néha teritve van kockákkal meg kisautókkal, erről a határozott véleményem, hogy a gyerek nem tud önfeledten játszani, ha állandóan a rendre kell figyelnie. néha napokig állan a fiam által épitett várak a szoba közepén. hetente egyszer mindent szabályosan sorbarakunk, rendszerezünk, megjavitunk, aztán kezdődhet elölről.


érdekes dolog még nálam, hogy az exem szerint egy haláli rendetlen nő vagyok és állandóan sz...ban éltünk otthon. mióta külön vagyok, bár semmit nem csinálok másként mint annak előtte, mégis bárki jön hozzám, megdicséri, milyen szép rend és tisztaság van...jókat szoktam mosolyogni magamban ezen:-)

48. a9e1c02a7b (válaszként erre: 47. - Leoborta)
2008. okt. 1. 08:56
Nekem is van olyan ismerősöm, akihez nem is szeretek menni, illetve vinni a gyerekeket, mert... Legalább erősödik az immunrendszerük, mi? Viszont van olyan ismim is, akinél mindig rend és tisztaság van. Múltkor azért szabadkozott, mert a konyhában volt egy-két mosatlan tányér, mert éppen előtte ettek. Jajjj, mondom, nálunk ilyen, amikor rend van. Ott mindig megfogadom, hogy én is rendes leszek. Már alakul, a héten egész jól utolértem magam. Csak a szennyes ruhák szaporodnak, mert nem szárad sehova az előző adag.
2008. okt. 1. 08:24

Tegnap voltam egy rokonnál... Ezek után úgy érzem, nálam példás rend van. Hát, hogy ott mi volt! Mint egy raktár! Mindent takargatnak, százéves hazsnavehetetlen dolgokat, és a szutyoktól ragad minden! Még a zongorabillentyűk is.

Szóval megdícsérem magam, meg Titeket is, nagyon rendszeretők vagyunk.

46. 372f7e7275 (válaszként erre: 44. - Tafonta)
2008. szept. 30. 19:52
ami újság,szórólap,efféle,azokat én összegyüjtöm,ép most volt papirgyüjtés az iskolában a fiamnak,minden tavasszal,ősszel van....viszont a számlaféleségeket,azok boritékait,itthoni feljegyzéseim és efféléket amin bármi adatom rajta lehet mind elégetem még összetépve sem dobom soha ki....
45. tafonta (válaszként erre: 42. - Loch ness)
2008. szept. 30. 19:47
Egyébként látom hogy mindjárt szülsz?? Akkor csak óvatosan! Vagy éppen a beindulást erősíted?
44. tafonta (válaszként erre: 42. - Loch ness)
2008. szept. 30. 19:45
Papírszemetet miért kell elégetni? Elvihetnéd inkább hulladékgyűjtőbe! Vagy nálatok nincsen?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook