Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Katonás rend vagy kreatív káosz? fórum

Katonás rend vagy kreatív káosz? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Katonás rend vagy kreatív káosz?

1 2 3 4 5
13. Jay néni (válaszként erre: 11. - Leoborta)
2008. szept. 26. 10:20
Ha sok a meló a 2x sem mindig jön össze. :))))
12. szimba
2008. szept. 26. 09:50
rendmániás vagyok, minden élére állítva (zavarja a szemem, ha nem)
2008. szept. 26. 08:39

Általában én is átlátom a káoszt, és nem szeretem, ha valaki (pl. férj) belenyúl, és odébb tesz valamit, mert akkor elvesztem a fonalat, és nem találom, amit akarok.

Van egy kérdésem:

Szerintetek az ablak piszkos, ha még átlátunk rajta erőlködés nélkül? Anyósom 4-5x mos ablakot évente. Én max. 2x, szerinte ez szégyen. Ez is a rend része? Tényleg fontos?

10. cypern
2008. szept. 25. 21:13
A renden bárki tud uralkodni, a káoszon csak a zseni. :)
2008. szept. 25. 15:30
Természetesen káosz! Kreatív.. ez tetszik! Próbálok rendet rakni, de sehogy sem sikerül. Talán mert nem érezném jól magam egy tökéletesen pedáns lakásban. Bár nálunk a káosz nem az én művem... a gyerekek számának növekedésével lett az. :-)
2008. szept. 25. 14:27
Világéletemben a kreatív káosz(ez tetszik) híve voltam. Ez úgy ösztönsen jött mindig. 6 évesen mikor édesanyám szólt hogy rakjak rendet a szobámban én mit tettem?? Szoba közepére nagy lepedő, abba beleszórni mindent(koszos ruha, játék) aztán az egészből csináltam egy nagy bagyut és elrejtettem az ágynemű tartóban. Arra már nem emlékszem hogy mi volt mikor megtalálták, csak arra hogy írtó nehéz volt:-)
2008. szept. 25. 12:36
tegnap megállapitották hogy katasztrofális rendet tartok és ezen változtatni kell hát én erre természetesen semmi szándékot nem mutattam csak elmondtam hogy a költözés bazárral jár és ahol élnek ott is az van...ugy hogy elmarasztaltak de már nem számit...
2008. szept. 25. 12:34
Nálunk sokszor úgy néz ki a lakás, mintha éppen bomba robbant volna. Anyám, ha jön, akkor majd rosszul lesz tőle, mert ő meg nagyon pedáns, rendmániás. Én meg nagyon laza vagyok. DE! A szekrényeimben példás rend uralkodik, mert ha egyszer elteszek valamit, akkor csakis a helyére. És a tisztaság is fontos. A lakásban itt-ott elhagyott cuccok (ruhadarab, könyv, számla, CD, játék) nem mindig zavarnak.
2008. szept. 25. 12:05

A hugom szokott idegbajt kapni tőlem, ha nála vagyok, vagyunk.:))☺ Neki még a könyvek is nagyság szerint vannak a polcon, a távirányító sem lehet akármilyen szögben az asztalon.


Ha nála vagyok 1-2 napig, akkor "szélviharként megyek át" a lakásán...s szerintem 2 napig rak rendet.:)) Na jó, magam után mindig rendet teszek, de az neki nem elég jó.:))


Basszus, már meggondolom, mikor megyek hozzá, mert fájdalmas az a rendmánia, amit birtokol.:))))

2008. szept. 25. 11:51

Ez az! Az otthonosság hiányzik egy túl pedáns ember körül. Hiába minden tiszta, rendezett, éppen attól fagy meg az ember.

Persze a túl nagy rendetlenség is lehet idegesítő. Voltam olyan embereknél, hogy azt hittem, ilyen nem létezik. Megnyugodtam, hogy nem én vagyok a legrendetlenebb ember a földön. Meg ha nálam rendetlenség van is, legalább zavar a dolog. Őket meg egyáltalán nem zavarta.

2008. szept. 25. 11:43
Én nem tudom jól érezni magam ott ahol pl.a fotelen is terítő van és azt mondják érezd otthon magad.Leülök a szélére és végig arra gondolok össze ne gyűrjem.Egy otthon legyen tiszta de otthonos,legyen szét egy könyv amit elalvás előtt olvasott valaki.Szeretem otthon jól érezni magam ehhez kell egy pici rendetlenség.
2008. szept. 25. 11:35

Ez nagyon igaz!

Nekem is borsódzik a hátam a szúrós szemű pedánsoktól, mert meg tudják keseríteni mások életét. Mondjuk az én életemet az keseríti meg, hogy nem tudok rendet tartani, de már jó úton vagyok. Az álmom az, hogy legyen rend nálam, de érződjön a lazaság, és legyen néhol egy-egy kis rendetlenségre utaló jel. Szerintem így a legjobb!

1. Hoxa
2008. szept. 25. 11:03
Rend a lelke mindennek? Lehet, hogy könnyebb, ha rend van körülöttünk, de a kreatív káosznak is megvan a saját bűbája. Biztos, hogy akik rendben élnek, boldogabbak?

Ugrás a teljes írásra: Katonás rend vagy kreatív káosz?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook