Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Katonás rend vagy kreatív káosz? fórum

Katonás rend vagy kreatív káosz? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Katonás rend vagy kreatív káosz?

1 2 3 4 5
43. 372f7e7275 (válaszként erre: 42. - Loch ness)
2008. szept. 30. 14:52
azért nem zsákba gyüjtöttem mert már jártam így...van kandallóm,kinyitottam az ajtaját,oda raktam azonnal,ha megtelt bedobtam egy gyufát,szinte késő estig ez volt:)
42. loch ness (válaszként erre: 41. - 372f7e7275)
2008. szept. 30. 14:45
Nekem ott figyel egy 120 literes szemeteszsák tele papírszeméttel, amit el kell égetnem... Plusz a többi rendetlenség... de most fellelkesítettél, ma este folytatom, karácsonyra csak rend lesz :)
41. 372f7e7275 (válaszként erre: 39. - Loch ness)
2008. szept. 30. 14:13

ép nemsoká befejezem a hálót,kidobtam mindent a szekrényekböl amit nem hordtam pl évek óta már...pontosabban nylonszatyrokba gyüjtve napi szinten adom át a szomszédasszonynak ő is és gyerkője is kisebb méret mint mi vagyunk,fel van hatalmazva hogy ami nem kell nyugodtan rakja ki a kuka mellé,majd jó lesz másnak...így csináltam a többi vacakkal is,az ágynemütartóba csodálatos módon minden belefér mostmár úgy hogy nem kell leerőszakolni ehhez...az iratos szekrény még alakul de cska picike halmaz maradt a régiekböl viszont tegnap egész nap égettem a kandallóban:))



és így tovább,egyszer csak rend lesz:))

2008. szept. 30. 14:05
A kérdésre válaszolva szerintem a középút a legjobb! Nem kell mindennek glédába állnia, lehet itt-ott összevissza, csak tisztaság, az legyen, ha már rend nincs. Bár, nem tudom elképzelni, hogy lehet rendesen takarítani, ha rendetlenség van. Paradoxon!
39. loch ness (válaszként erre: 26. - 372f7e7275)
2008. szept. 30. 10:18
Ez nekem is reménysugár! Én is évek óta küszködöm a rendetlenséggel, és éppen így kezdtem rendet rakni mostanában. Hátha akkor végre nekem is sikerül?
38. a9e1c02a7b (válaszként erre: 37. - Leoborta)
2008. szept. 29. 10:30

Köszi, legalább nem vagyok egyedül :)


Én most nagyon jó kislány voltam, még az erkélyen is feltakarítottam, pedig az a másik mumus.

37. Leoborta (válaszként erre: 36. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 29. 08:46

Nyugodj meg, nálam is a csempe, ajtó akkor kerül sorra, ha látszik rajta a "cucc", de akkor muszáj. És karácsonyra általában áttörlöm az egészet. A radiátor reménytelen eset, mert ugyan lapos, de nem jön le róla a por csak úgy, mert valahogy "rásül" a melegtől, vagy mi a fene. Egyszer életemben nedves mosószeres szivaccsal átdörzsölgettem, na akkor volt látható eredménye. De azóta nincs rá hangulatom, csak végigtörlöm egyszer egy évszázadban.

A zuhanyfülkén pont a Nálad leírtak miatt csak egy mosható függöny van. Max. havonta leakasztom, kimosom.

2008. szept. 28. 07:40
Kár, hogy nem tanítják mostanában a házimunkát az iskolában. Úgy érzem, sokkal több időt eltöltök vele mint kéne, hatékonyabban is meg lehetne csinálni, rövidebb idő alatt. Lenne egy rendszer, miután mi jön, hogy biztos ne maradjon ki semmi. Azért kérdeztem ezt az ajtó, csempe, radiátor dolgot, mert én ezeket valahogy eléggé ritkázom. Jó, a tusolóban vízkőtelenítem a csempét, és a mosogatónál is letörlöm, mert látszik rajta a cucc. De ahol nem látszik, ott valahogy mindig elmarad. A radiátor nálunk tiszta rés meg lyukacs, síma áttörléssel nem igazán lesz tiszta. Aztán ott van a tusolófülke ajtaja: ahol fedi egymást a két ajtó egy rövid szakaszon, sehogy sem tudom kitakarítani. Nem fér be a kezem sem egy ronggyal, hogy kitörölném. Ez eléggé idegesítő, mivel vízkövesedik, még ha a kosz nem is nagyon megy bele. Akinek fülkéje van, hogy csinálja? Bár lehet, hogy csak a miénk ilyen idétlen megoldású.
2008. szept. 27. 20:21

Ha akarom ,ha nem káosz.

Még csak nem is kreatív,egyszerűen kialakul.

Szóval nem akarom mentegetni magam,lusta vagyok és rendettlen :)))

2008. szept. 27. 19:44
A katonás rendet nem szeretem, de a túlzott rumlit sem. Ahol minden az élén áll, olyan mintha egy múzeumban lakna.
2008. szept. 27. 19:10
A katonás rendtől rosszul vagyok (3 gyerek mellett, ja és most már van egy cica is, mondjuk esély sincs rá), a kreatív káoszt simán átlátom, de néha az is kiakaszt, így próbálok a kettő között lavírozni. :o))))
32. Leoborta (válaszként erre: 30. - M_Marcsa)
2008. szept. 27. 19:05

Abszolút elég!

Anyós meg nálam ne csináljon semmit, mert idegbajt kapnék, ha elkezdene takarítgatni.

2008. szept. 27. 14:48
ablakot én havonta de van hogy kéthetente:))viszont másban meg rendetklen vagyok,tehát a szekrényben eddig bent káosz volt,mostmár majdnem mind rendben,épe ezeken vagyok hogy alakitsak rajta
30. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - Leoborta)
2008. szept. 27. 14:43

Én is 2-szer mosok ablakot évente:karácsonykor és húsvétkor.


Ha zavarja anyóst, mossa meg nálad.:)

29. 372f7e7275 (válaszként erre: 27. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 27. 14:29

ajtókat kb hetente letörlöm,de ha észreveszek rajta egy nagy csokifoltot pl mert a gyerkőc megfogta kkor ahogy észrevettem letörlöm de csak azt a részt és hetente sem súrbáncolást értek alatta csak körbetörlöm gyorsan.

radiátor:az enyém lap,kb kéthetente végigszaladok rajtuk egy félszáraz ruhával kivülröl mert alul megtelepszik a por,olyankor többnyire leszedem a felső srété az enyém már könnyen rám és odadugom a porszivócsövet,de csak úgy gyorsban,az össz radiátor ha 5percet igénybe vesz szóval nem puculom agyabfőbe és sikálom ha kell ha nem...

csempe a konyhámban csak a mosogató feletti részen van,mosogatás végén egy nedves ruhával tönnybire snassz végigtörlömmha kell naponta többször...gáztűzhelynél nekem a csempe előtt a gáz teteje van felhajtva azt főzés végén mikor a lapját letörlöm azt is...wct naponta,ha kell többször is,körülötte a csempét is de a többit a fürdben kb kéthetente...helyileg a z esetleges két gyerek melletti koszt azonnal

2008. szept. 27. 14:14

Ajtot 3 havonta mosok,radiàtort nem tul gyakran,a csempéket viszont minden hétvégén,mivel a konyhàban rendszeresen fözök,és sokszor felcsp az olaj a csemppére(nem szép làtvàny9

A fürdöszobàt is minden héten,mert naponta fürdünk..

27. a9e1c02a7b (válaszként erre: 26. - 372f7e7275)
2008. szept. 27. 09:14

Nálam a kidobással nincs gond, néha még azt is kidobom, amiről később kiderül, hogy kellett volna.


Én inkább az ilyenekkel állok hadilábon, hogy ajtók lemosása, radiátor takarítás, csempe lemosás. Ezeket ti milyen időszakonként mossátok le és hogyan?

2008. szept. 27. 08:52
Én most kezdek rendesedni:)Két kisgyerek mellett én is porszívózok,követmosok stb sűrűn,kosz nincs nálam többnyire.Viszont soha nem találni nálam semmit...tudom én többynire melyk fiókba van besuppasuztva de nehéz megtalálni...Most elkezdtem szisztematikusan sorban rendetrakni.Sorba megyek egyesével minden fiókon,plocon,és kidobom könxörtelenül amkiket évek óta nem tettem,a pár még hasznos de nemtudomhovategyem dolgot széepn dobozba teszem,de van aminek már pakolás közben helyet is találok....lassan halad és jelelneg úgy néz ki a ház mint ahol kölzötnek,de egyszer vége lesz talán és a kkor a káosz is csökken:)
25. a9e1c02a7b (válaszként erre: 23. - Leoborta)
2008. szept. 27. 08:47
Na, kb. nálunk is így van. :)
24. pintyőke72 (válaszként erre: 20. - 3cf80f2b78)
2008. szept. 26. 19:33
én is .És szintén nehezen tolerálja a 3 fiú az állandó pakolást, takarítást.
23. Leoborta (válaszként erre: 18. - 376fd391e9)
2008. szept. 26. 19:32

Minden relatív, ahogy a rend is. Mindenkinek más a fontos.

Én hetente 1x porszívózok, felmosok mindent, WC-t 2-3x hetente igény szerint takarítom, mert elhányom magam, ha foltos, büdös WC-be kell mennem. Mosdót hetente 2x takarítom.

DE: itt-ott letett (nem a földre és nem szemét) ruhák, könyvek, táska, kulcs, szemüveg, toll, ceruza, csavarhúzó, vitaminos doboz, elemlámpa, zsebnaptár, papír, telefontöltő - ezek mindig lesznek nálam az asztalokon, ágyon, fotelben. Ez nem kosz, csak káosz. A koszt, bűzt én sem szeretem. A mosatlan edényt sem tűröm evés után sokáig, pedig nincs mosogatógépem.

22. 372f7e7275 (válaszként erre: 11. - Leoborta)
2008. szept. 26. 19:30
én meg lomos vagyok de ablakot nagyon sokszor takaritok:)le sem irom hányszor:)
21. Leoborta (válaszként erre: 14. - Nodra)
2008. szept. 26. 19:22

Jujj de jó, hogy megnyugtattad a kicsi lelkemet. Ezután is csak 2x fogom mosni az ablakomat (anyám szerint is minimum a 3).

Egy idő után már tényleg nem lesz koszosabb, lemossa az eső. Néha ez csak 1-2 hét, időjárástól függően.

2008. szept. 26. 16:04
Rend,és tisztaságmániás vagyok!Ezzel az agyára is megyek azoknak,akik velem élnek:-))
2008. szept. 26. 15:13

Szeretem a rendet, Deee....

A ház van értem és nem én a házért. Szeretem jól érezni magam benne. A kosz nem esz meg bennünket és ablakot is pucolok 2-3x évente. Próbáltam én mindig szép rendet tartani de nekem soha nem sikerül.

Igaz káosz sincsen , szerintem átlagosak vagyunk.

De én így jól is érzem magam.


Nem bírom ha valahol vagyok és patikába érzem magam :(

2008. szept. 26. 14:55

Rendmània?Attol függ mi szàmit rend màniànak.Nàlam minden nap felporszivozok,a dvd-k és a könyvek a polco nagysàgrend szerint vannak,a fürdöszobàm mindig csillog,az àgyat mindig felkelés utàn megigazitom, utàlom ha valami poros,és ahogy itt valaki irt,nàlam is az asztalon a tàvirànyito mindig ugyanolyan szögben àll.

Minden ruha a szekrényben van,és persze levasalva,nàlam rend uralkodik,de van ugy hogy a mosatlan éjjel ott marad az asztalon,és csak màsnap mosom el.

Viszont van egy ismerösöm,akihez utàlok menni:Tele van az àgy csipszes zacsikkal,különbözö csokikkal,meg zsebkendökkel...

A 12 éves làny lego gyüjteménye a földön szanaszét hever.

A nagyobbik 16 éves làny szobàjàban a ruhàk a földön hevernek..

a fürdöszobàban a mosdokagylo tele van fogkrém maradvànyokkal,a plafon tele van penésszel,annyira hogy màr fekete,és a wc büzlik a pisiszagtol.

Nem tudom de ezektöl a dolgoktol ràm jön a rosszullét,és olyanmor hazamegyek,még nagyobb rendet tenni magam körül.Nem voltam én soha rendmàniàs,mindaddig mig nem làttam az elözöleg leirt körülményeket.

17. loch ness (válaszként erre: 12. - Szimba)
2008. szept. 26. 11:41
Nem az a baj számomra, hogyha valaki rendmániás, hanem ha ezt rám akarja erőltetni az illető. Pokollá lehet tenni vele egymás életét.
2008. szept. 26. 11:21
Én szeretnék rendet tartani itthon, de nem nagyon megy, nálunk mindenki rendetlen (velem az élen, sajna). Ezen változtatni kellene, mert az igaz, hogy ha káosz van itthon, akkor a fejünkben is káosz van. A rend a kiegyensúlyozottságot sugallja számomra. Jó, persze! Nem múzeumi rendet szeretnék, csak annyit, hogy ha csöngetnek, bátran ki merjem nyitni az ajtót. A védőnő is mindig kupiban jön, úgy szégyellem.
15. Nodra
2008. szept. 26. 10:23
Egyébként észrevettem, hogy ahol dohányoznak ott sokkal gyorsabban bekoszosodik. Valahogy megköt rajta a füst.
14. Nodra (válaszként erre: 11. - Leoborta)
2008. szept. 26. 10:20

Dehogy. Én csak évente egyszer mosom meg, mindig tavasszal. Végül is nem ezen homokozok:) Lemossa az eső.

Vészvétem a rémanyós miatt.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook