Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karsai Dániel lett az év embere fórum

Karsai Dániel lett az év embere (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
95. hottie (válaszként erre: 92. - Józsibirka)
jan. 24. 12:26

A férjem nap mint találkozik ALS -es betegekkel a munkája során, én, amíg aktívan dolgoztam többet ilyen beteg embert gondoztam. Nem szoktam személyes dolgokról nyilvánosan írni, de…

Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, hogy van róla fogalmam miről írok:


Egy pillanatig sem szeretnél ezeknek a betegeknek helyében lenni, de ha ne adj isten, ennek a betegségnek csak a közelébe is kerülnél, könyörögnél a megváltásért.

94. Józsibirka (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
jan. 24. 12:23

Hová imadkozik most már,


Gondold el,

Hitetlenül Élni Életében,,


Most meg csak úgy menekülne, hát ez , hogy?

értesz naggyából?

93. michelle.r (válaszként erre: 92. - Józsibirka)
jan. 24. 12:21

"Bele se gondol mit beszél....."


Ahogy te sem.

92. Józsibirka (válaszként erre: 83. - Michelle.r)
jan. 24. 12:19

Vallástalan , imádkozik , hova ,,

Nevetséges , mit akar az....


Bele se gondol mit beszél.....

jan. 24. 11:22

Sose lessz ilyen Magyarországon, Sose!


Főleg mostanság!!!!!

90. 55Judit (válaszként erre: 88. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 23. 19:16
A feléig se. Nem voltam rá képes. Eszembe juttatta a saját szenvedésemet és bezártam.
89. michelle.r (válaszként erre: 86. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 23. 18:11

Engem is. Szívszorító történetek, borzalmas lehet megélni, hogy tavaly nyáron még a tengerben lubickolt, tegnap még ki tudta emelni magát a székből, holnap meg lehet, hogy a száját sem tudja megtörölni.


Ha nem is általánosan, de az ALS betegeknek kötelezően engedélyezni kellene.

88. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 87. - 55Judit)
jan. 23. 16:13

Te is megnézted a videót?

Számomra vadidegen emberek csaltak könnyeket a szemembe.

Akkor el lehet képzelni, mit éreznek ezek az emberek és a szeretteik.

87. 55Judit (válaszként erre: 86. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 23. 16:11
Aki most ellenzi, az is könyörögni fog érte mikor szenvedni fog.
86. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 83. - Michelle.r)
jan. 23. 15:59
Megnéztem a videót. Csak megerősített abban, amit idáig az eutanáziáról gondoltam.
85. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 81. - Channa*)
jan. 23. 15:35

A nevesítés (egy másik fórumozó megnevezése a nickjén) csak olyan esetben negatív, ha az gáncsoskodás, ellenszenv, sárdobálás céljából történik. Pont ezért írtam lentebb, hogy senkiben ne merüljön fel rossz érzés azért, hogy megneveztelek. Nem rossz szándék vezetett. Konkrétan emlékszem rád, nem akartam azt írni, hogy valaki azt kérdezte tőlem korábban, hogy...

Szóval ilyen alapon te is nyugodtan megnevezhetted Enissát.


A lényeg nem is ez, hanem az, hogy ki hogyan vélekedik az eutanáziáról.

Megértem a te érzéseidet is, pontosan értem, mire gondolsz a visszaélésekkel kapcsolatban. Pont ezért írtam korábban is, hogy ez egy nagyon összetett dolog.


De ha már újra felmerült ez a téma, akkor újra elmondtam a véleményemet.

Azt is írtam, hogy Karsai Dániel esetében teljesen más oldalról kell megközelíteni ezt a kérdést.


Továbbra is azt mondom, amit idáig. Mai eszemmel, a legjobb belátásom szerint az eutanázia engedélyezése mellett teszem le a voksom. Kicsi porszemek vagyunk mi ennek eldöntésében, de véleményünk van. A tiéd, és még sokaké, más, mint az enyém. Mint olyan sok más kérdésben.

84. michelle.r (válaszként erre: 81. - Channa*)
jan. 23. 14:40

Nem tudom, Enissának mi volt a problémája, biztos, hogy komoly. Hála az égnek, hogy visszajött, rákból is láttam már nem egy embert meggyógyulni.


Az ALS-ből nincs visszaút, és fogalmunk sincs meddig tart, csak azt tudjuk, hogy mi a vége. Karsai sem azt mondja, hogy már most meg akar halni, hanem azt, hogy akkor, amikor már a kezét nem tudja felemelni, amikor már a légzőszervi izmok is bénulnak, és már tényleg semmi sincs, csak a szenvedés.

jan. 23. 14:32

A pokol tüzén süljenek ropogósra örökkön-örökké, akik erre ítélik ezeket az embereket:


[link]


Nagyon kemény videó. Borzalmas lehet eszt tiszta, ép elmével végig csinálni. Végig nézni, ahogy nem csak a saját, de a család élete is tropára megy.


Nagyon remélem, hogy az, aki jobbulást kívánt Karsainak, maga is megtapasztalja vagy a sajátja, vagy valamelyik szerette bőrén, hogy mennyire várható jobbulás 😡

82. Borian (válaszként erre: 81. - Channa*)
jan. 23. 11:46
Ebben igazad van, de rák (kivéve néhány formáját) ma már szerencsére nem egyenlő a halálos ítélettel. De van olyan betegség, ami igen, az okát sem, gyógymódját sem ismerik és sajnos biztos az elkerülhetetlen végkimenetel. Karsai Dániel esete is ilyen, ott minek végigkínozni szegényt?
81. Channa* (válaszként erre: 77. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 23. 09:40

Nem a nevesítés miatt írok!


Igen, megkérdeztem, látom, hogy nem kortól függ a vélemény.


De írtam azt is, hogy jó magyar módjára, ennek kapcsán is több hátránya lenne, mint előnye, mert biztos vagyok benne, hogy sokan, akár a fiatal! szülő házáért is képesek lenne megöletni pl. a saját anyját. Képesek lennének hamisítani, kényszeríteni csak, hogy nekik házuk legyen.


Több haláltusát végig néztem, az elmúlt 35 évben. Nem volt könnyű, sőt! Az utolsónál, mi is megkönnyebbültünk, ahogy a haldokló is, hogy vége lett, de sosem tudhatjuk, hogy valóban vége lenne.


Én is nevesítek most, pedig nem szeretek, de Enissa pont ebben a fórumban írta le, hogy ő is volt olyan állapotban, amikor inkább meghalt volna, mint tovább szenvedjen. Ha akkor van eutanáziára lehetősége, akkor nagyon rossz döntés lett volna részéről, hiszen felépült és jól van.


Most a férjemet írom, aki 32 évesen rákos volt. Műtétek, kemoterápiák, fájdalmak, hányás és minden ami ilyenkor van. Ha akkor esetleg úgy dönthetett volna, akkor nagyon rövid házasságom lett volna és a gyerekünk nem is ismerné az apját. Így, hogy végig csinálta, azóta is jól van. Látod? Én is önző vagyok, mert arra gondolok, hogy nekem lett volna rövid a házasságom és a gyereknek nem lenne apja és nem arra, hogy mennyit szenvedett a férjem...


Természetesen nem tudhatjuk, hogy ki az aki egyszer csak a gyógyulás útjára lép, nálunk is lehetett volna másként, de szerencsére élettel folytatódott.


Biztos vagyok benne, hogy rengeteg rossz döntés születne, ha engedélyezett lenne.

A magyar orvosok képtelenek normálisan kommunikálni az emberrel, arról ne is beszéljünk, hogy a legtöbbet egy kicsit sem érdekli a betege sorsa. Egy bizonyos kor felett, meg már azt gondolják, hogy felesleges foglalkozni velük.

A legtöbb magyar buta, képtelenek logikusan gondolkodni, dönteni, önzők, harácsolók. Hány rossz döntés születne emiatt?


Igen, borzasztó végig nézni egy szerettünk haláltusáját, és nem az utolsó 3 napról beszélek, amikor már egyértelműen látszik, hanem az előtte lévő időszakról.


És tudom, hogy elvileg az eutanáziába saját magunknak kellene belegyezni...

80. timycat (válaszként erre: 75. - 55Judit)
jan. 23. 09:28

Igen, abszolút értem amit írsz, tapasztaltam is magamon is.

De arról sem lehet megfeledkezni, hogy pont az általam felvetett aspektus visszaélésre is adhat okot, sőt egyfajta elvárásként szolgálna a beteg és/vagy idős ember felé, hogy tegyen már pontot az élete végére. Ezt az érvet is elfogadom, megértem, sajnos van is benne reális veszély 😕


Nagyon nehéz téma, szerintem nincs is tökéletes megoldás, de ami most van annál lehetne jobb.

79. 55Judit (válaszként erre: 77. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 23. 09:08
Azt hogy megtennéd, hát én is. A kutyámért, macskámért is megtettem pedig ők nem is kérték. Náluk az orvossal közösen döntöttük el hogy mi a legjobb. Hát akkor hozzám tartozómért hogy ne tenném meg. Soha nem bocsájtanám meg magamnak ha valaki azért élne kínok között mert én hagytam mikor segíthettem volna is.
jan. 23. 08:56
Jaj! Nem néztem meg, benne maradt a hiba. Elírtam Karsai Dániel nevét. Sajnálom.
jan. 23. 08:47

Korábban volt már szó itt az eutanáziáról.

Amikor azt írtam, hogy egyértelműen pártolnám, akkor Channa* reagált, és megkérdezte tőlem, hogy hány éves vagyok, hogy ilyen egyértelműen kijelentem. Azt válaszoltam, hogy a véleményem nem korfüggő. Valóban nem az. Olvasva a hozzászólásokat, látható, hogy akik az eutanázia mellett teszik le a voksukat, különböző korúak, tehát semmi köze a véleménynyilvánításnak az ember korához.

Channa* nevesítése senkiben ne keltsen semmilyen negatív érzést részemről, csak emlékszem, hogy nekem szegezte a kérdést, amin csodálkoztam, hogy miért ne lehetne a véleményem az, hogy méltányosnak tartanám, ha az eutanázia engedélyezett lenne hazánkban (is).


Most újra felmerült a kérdés, Karasi Dániel esete kapcsán.

Tudom, hogy nem egyszerű ez. Sok összetevője van, nagyon is bonyolult. Vegyük az én esetemet. Egy olyan hozzátartozóm, aki szenvedne, és tudnám róla, hogy visszafordíthatatlan ez a szenvedés, esetleg kínok kínja várna rá még hosszú ideig, és ő még tiszta elmével nyilatkozna arról, hogy méltósággal szeretne távozni, megtenném...

Mostani eszemmel így gondolom.


Tudom, hogy Karsai Dániel esete egészen más. Ezzel ő maga van legjobban tisztában. Tudja, hogy mi vár rá. Ő is úgy érzi, joga lenne dönteni a sorsáról. Megértem őt.


Jaj, tényleg nagyon összetett dolog ez. Lelkileg is.

76. 55Judit (válaszként erre: 75. - 55Judit)
jan. 23. 08:12
Ja, és szegénykém ő is elmondta napjában százszor hogy "meg akarok halni, segítsetek"
75. 55Judit (válaszként erre: 74. - Timycat)
jan. 23. 08:09
Én is. És ha tudjuk hogy megváltás lenne hozzánk tartozónak a halál, inkább örülnénk neki. Hát lehet engem megkövezni, de mikor barátnőm szenvedése véget ért, én megkönnyebbültem. nagyon hiányzik, szerettem őt, valószínű ezért fájtak annyira a kínjai is. De örülök hogy nem kellett úgy tovább vegetálnia.
74. timycat (válaszként erre: 73. - 55Judit)
jan. 23. 08:04

Plusz arra sem gondolnak, hogy ez a gyereknek is mekkora teher lehet, ha nincs lehetőség igénybe venni segítséget, akkor akár évekre is "elvehetik" a gyereküket a munkától, a saját gyerekeiktől, a kikapcsolódástól, az élettől stbstb. Nem fair.


Ahogy persze az eutanázia is megterhelő a családnak, de én a kisebbik rossznak érzem.

73. 55Judit (válaszként erre: 68. - Timycat)
jan. 23. 07:58
Úgy gondolom azok ellenzik a kegyes halálhoz való jogot és annak megvalósítását, akik azt hiszik hogy ők biztos megússzák azt hogy hetekig, hónapokig ágyban forgassák, mosdassák, etessék, pelenkázzák őket. Ami még rosszabb, hogy nem látják el őket rendesen mint erre nagyon sok példa van amitől okkal rettegnek az emberek. Az emberi méltóság elvesztésére meg nem is gondolnak, mert ők?? Hát ők biztos nem. A többi ember meg nem számít.
72. csemár (válaszként erre: 63. - Tumbo2)
jan. 23. 07:52
Imádkozzon.
71. 55Judit (válaszként erre: 64. - A6e86abb96)
jan. 23. 07:51
De igen. Főleg azok hozzáállása, akik feladata a törvényalkotás.
70. 55Judit (válaszként erre: 66. - Zakariás napja van)
jan. 23. 07:47
A halálhoz való jognak egyenlő értékűnek kellene lenni az élethez való joggal.
69. 55Judit (válaszként erre: 63. - Tumbo2)
jan. 23. 07:45
Kérjem orvosi, vagy alternatív segítséget mert mindkettő van. Ha egyikre sem hajlandó, legalább az étkezését változtassa életigenlő módon és mozogjon többet!
68. timycat (válaszként erre: 64. - A6e86abb96)
jan. 23. 07:24

Nem, már csak azért is "nagyon kellett" ez az ügy, mert hihetetlenül és egészségtelenül messze került a modern ember a haláltól. Azért mert "kellemetlen" a téma a halál még van, és tud kegyes lenni és kegyetlen is, utóbbira jó felkészülni. Nem csak eutanázia kapcsán, idős ápolása, fenntartása, elhelyezése stbstb. Az életünkben a halál fix, be fog következni mindegy mit teszünk, az odavezetō utat amennyire lehet kell "élhetővé" tenni.


Ahogy sok esetben a végrendelkezést is fontosnak tartom, számtalan olyan eset, helyzet van, ahol a törvényes öröklés rendje nem fair vagy olyan vitát robbant ki a családban, ami örökre összeugrasztja a hátramaradtakat. Ez az örökhagyó felelőssége is. Én a tiszta helyzetek embere szeretek lenni, ebben is.

67. Borian (válaszként erre: 63. - Tumbo2)
jan. 23. 06:24
a depresszióra van gyógyszer
66. Zakariás napja van (válaszként erre: 1. - 55Judit)
jan. 22. 19:50

Volt egy ilyen cím:


"Eutanázia: halálkultusz vagy szabadságjog?"


Mindenesetre legyen úgy ahogy ő akarja!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook