Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karsai Dániel lett az év embere fórum

Karsai Dániel lett az év embere (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
125. supin
jan. 25. 09:26
Eutanázia mindig létezett.
124. timycat (válaszként erre: 115. - Csemár)
jan. 25. 09:18

A jog mindig is megengedte, hogy "egy ember egy másik embert eltegyen láb alól."


Ilyen a jogos védelem esete, ez bárki által nehezen megkérdőjelezhető jog.

123. csemár (válaszként erre: 121. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 25. 08:39

Érzékeny téma ez.

Addig, amíg könyörületről van szó, akár hajlandő lennék is folytatni a párbeszédet. Az élet azonban ennél jóval bonyolultabb. És mi, emberek is eléggé "bonyolultak" vagyunk...


Csak tudnám, hogy is tudott meglenni az emberiség mindmáig az eutanázia nélkül!

122. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 114. - Timycat)
jan. 25. 08:19
Ugyanígy gondolom.
121. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 120. - Csemár)
jan. 25. 08:17

Értem. Komolyan mondom, azt hittem, hogy nem átgondoltan fogalmaztál így. De látom, hogy nem.


Nálam az "eltenni valakit láb alól" mást jelent. Gonosz, ártó, aljas szándékból elkövetett, megbocsáthatatlan bűnt.


Az eutanáziáért könyörgők megváltást kérnek a végeláthatatlannak tűnő szenvedéseik emberhez méltó befejezéséhez. Ha valaha lesz Magyarországon eutanázia, és valaki vállalja majd egy szerettének a kérését, az én értékrendem szerint nem "láb alól teszi el".

De másként látjuk.

120. csemár (válaszként erre: 119. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 25. 08:09

A meggyőződésemet írtam le erről a témáról. Olyan szavakkal, amelyek a legjobban kifejezik róla a véleményemet.

Sajnálom!

119. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 115. - Csemár)
jan. 25. 08:05

Nem kell sajnálnod. Ez a te véleményed.

Az enyém más. Nagyon más. Itt nem arról van szó, amit te írsz. Aki eutanázia párti, nem azon agyal, hogy eltegyen láb alól egy embert. Nagyon rossz kifejezést írtál. Tényleg így gondolod? Eltenni láb alól valakit...beszélő viszonyban sincs a kegyes halál gondolatával.

Így gondolom, és hiszem.

118. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 111. - Birebora)
jan. 25. 08:00

Az indulatok tegnap egyetlen ember esetében szabadultak el. Józsibirka nem bírt magával.

Egyébként a törlések miatt éppen az nem derült ki, hogy ő volt az, akinek embertelen és bántó megjegyzései voltak. Páran, akik itt voltunk, láttuk, hogy mit művelt. Akik nem tudják, ők pedig azon csodálkoznak, hogy mi miért nem értjük a törlések okát. Ilyen alapon tényleg az embertelenül hozzászólót védi a hozzászólások törlője. Hiszen pont azok a posztjai maradtak bent, amelyekkel tisztára akarta mosni magát. Szerecsenmosdatás tipikus példája.


Most sem értem, hogy miért lettek törölve a hozzászólásaink. Még törlés előtt láttam a tiédet is.

De ha már ki tudja, milyen okból lettek törölve, akkor inkább az összes törölve lett volna. Mert így már egy értelmetlen katyvasznak tűnik inkább, mintsem értelmes, egymással összefüggő beszélgetésnek.

Pl. a 102. hsz. törölve lett, de Józsibirka vigyorgó reagálása nem. Nem valami következetes törlés...


Na, mindegy. Ez az egész tegnapi agymenés méltatlan volt egy ilyen komoly témához.

117. csemár (válaszként erre: 116. - Timycat)
jan. 25. 07:56
Vannak érzéketlen emberek.
116. timycat
jan. 25. 07:45

Van fent pár napja a YouTube-on cca 1 órás riport Karsai Dániellel, döbbenetes, hogy milyen gyorsan halad előre a betegsége 😔 ahol ő most tart ott a többség már rég bezárkózva a halált vágyná, míg ő egyáltalán nem akar meghalni, csak "ember" szeretne maradni.


A riport alatt csak jobban felhúztam magam a szinte vigyorogva közölt "Jobbulást kívánok neki!" momentumon.

115. csemár (válaszként erre: 114. - Timycat)
jan. 25. 07:43

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Igen, az abortuszról is folynak viták, és orvosa válogatja, hogy vállalja-e.

Most meg ez az eutanázia...


Én megengedhetetlennek tartom, hogy egy ember egy másik embert eltegyen láb alól. (Akár egy kutyát... "Könyörületből"...)


Nekem ez a véleményem.

Sajnálom!

114. timycat (válaszként erre: 113. - Csemár)
jan. 25. 07:23
Az eredeti eskü szövege átdolgozva jogszabályban szerepel, az eredeti szöveg a mai világban "vállalhatatlan". Szóval ez a halálos méreg fordulat is csak egy jogszabály módosítása, ahogy pl az abortuszra vonatkozó rész, van orvos aki vállal van amelyik nem.
113. csemár (válaszként erre: 4. - Timycat)
jan. 25. 05:56

Nem csupán egy sima "jogszabálymódosításról van itt szó, sokkal többről.


[link]

112. 55Judit (válaszként erre: 111. - Birebora)
jan. 24. 16:21
Nem értünk mi ehhez. Lehet hogy véletlenül törölték amikor a birkáét sorban a trágár írásai végett. Azt nem láttam hogy te mit írtál.
111. birebora (válaszként erre: 105. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 24. 15:30
Az enyém is törölve lett. Legalább ilyenkor a törlőember mondhatna pár szót, hogy miért is. Ez egy olyan téma, ahol elszabadulhatnak az indulatok de, hogy azokat a hsz-kat védik amelyik embertelenek és bántók, hát nem is értem. Földön fekvő emberbe nem rúgunk.
110. a6e86abb96 (válaszként erre: 109. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 24. 15:07
Szeressük egymást gyerekek... :D Ki folytatja mert én eddig tudtam? :D
109. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 108. - A6e86abb96)
jan. 24. 15:06

A fene sem akart bevonni téged a beszélgetésbe. Te reagáltál az én hozzászólásomra. Szóval akkor miről beszélsz? Én csak válaszoltam.

De ne aggódj, többet nem beszélek veled. Nem, nem azért mert kifogytam az érvekből. Egészen más oka van.

108. a6e86abb96 (válaszként erre: 107. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 24. 15:03
Elmondta a véleményét. Ami ütközott a tieddel. Mi van ha ő nem szereti az öngyilkosjelölteket, aztan ennek itt hangot adott? Egyebkent miért vonsz bele engem? Amikor már az ember nem talál kész érveket, akkor jön a sárdobálás.
107. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 106. - A6e86abb96)
jan. 24. 14:55

Képzeld el, nekem mond valamit.

Ellenben a pártfogoltadnak (Józsibirkának) az utóbbi megnyilvánulásai szerint semmit nem mond.

Szegény, még majd sajnálom őt a lelki világa miatt. Aki beletaposott mások lelkivilágába, az ő volt.


Olvastad te egyáltalán, hogy az általa nyitott, és azóta törölt topicban miket írt? Ha igen, és még így is pártfogásodba veszed, te sem tudod, mit a tolerancia.

Egyébként valószínűleg az én hozzászólásomat sem olvastad, csak játszod itt a védőangyalt.


Megérdemlitek egymást.

106. a6e86abb96 (válaszként erre: 105. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 24. 14:48
Mert mondjuk nem gázolunk bele a másik lelki világába, még ha van is valós alapja. Tolerancia. Valakinek mond még ez a szó valamit?
jan. 24. 14:45

Azért arra kíváncsi vagyok, miért lett törölve a 102. hozzászólás. Az enyém volt. Semmi kivetnivaló nem volt benne. Nem volt gyalázkodó, semmi nyomdafestéket nem tűrő szót nem írtam.

Már szembesíteni sem lehet Józsibirkát a kritikán aluli viselkedésével? Ezt nem értem. Mondjuk sok minden mást sem itt, de ez legyen az én gondom.


De hogy az igaz szó miért baj, az elgondolkodtató.

Ha ez itt a színvonal, akkor ám legyen!

jan. 24. 14:38
Aki okos IGNORÁL !
jan. 24. 14:13

Meg irkál az is akihez hozzáse szóltam,

egésségére! Elfér...😄

102. Józsibirka (válaszként erre: 102. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 24. 14:11
Elférsz, te is, ...😄
101. Józsibirka (válaszként erre: 100. - A6e86abb96)
jan. 24. 12:53
Semmise..
100. a6e86abb96 (válaszként erre: 99. - Józsibirka)
jan. 24. 12:52
Ne trollkodjál mert kiraknak. :/ Csak nem beteg vagy? Jobbulást. :)
99. Józsibirka (válaszként erre: 98. - A6e86abb96)
jan. 24. 12:49

Semmi,

pihi van, várok diagnosztikára csak itt vagyok eredményeket várok, meg közben

nevetek jókat itten...😄

98. a6e86abb96 (válaszként erre: 97. - Józsibirka)
jan. 24. 12:39
Baj van a toronyban, Józsi? Mi bajod van neked? :D
jan. 24. 12:33
Na, Akkor,,, """" Hajrá Neki, mihamarabbbbbb ....! """""
96. Józsibirka (válaszként erre: 95. - Hottie)
jan. 24. 12:28

Én sem szeretnék úgy lenni,

Senki sem szeretne!


Én nem úgy irtam,

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook