Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karsai Dániel lett az év embere fórum

Karsai Dániel lett az év embere (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
35. a6e86abb96 (válaszként erre: 33. - Semiramis77)
jan. 21. 20:30
És akkor vonjuk meg attól is aki rászorul. Érdekes meglátás.
jan. 21. 20:30
a passziv eutanaziat kellene elfogadtatni egesz europaban (vagy vilagszerte). az eleg lenne. Felirhatjak orvosok, odakeszithetik a beteg melle apolok vagy csaladtagok. egyebirant meg az is elegendö, ha az ember megtiltja az eletben tartast. gyakori modszer az etel-ital visszautasitasa. EZT mindenkinek joga van alkalmazni (sajat magan). Folyadek nelkül a halal 48 oran belül bekövetkezik.
jan. 21. 20:26

Kb egy evtizede vitatkoznak rajta orvosok, pszichologusok, orvos-etikusok, filozofusok es laikusok. Maig nincs igazi megoldas.

Amit Karsai ker (aktiv eutanasia), azt lehetetlen teljesiteni. NEM SZABAD megengedni, hogy az idös, beteg/szenvedö emberek közönseges gyilkossag aldozatai legyenek.

32. Enissa (válaszként erre: 31. - Globus)
jan. 21. 19:00

Már nem emlékszem, talán ez sem tabletta volt.

Eleinte a kórház adta ki, aztán a kórház gyógyszertárából kellett.

31. globus (válaszként erre: 29. - Enissa)
jan. 21. 18:50
Régen volt cseppekben is, most nincs, vagy csak kórházi alkalmazásra. Pedig azt jobban lehetne titrálni, nem tudják túladagolni, mert gyorsabban elfogy.
30. 55Judit (válaszként erre: 28. - Channa*)
jan. 21. 18:37

Hihetetlen állapotok uralkodnak a kórházakban. A siófokiban fájdalomcsillapító sincsen. Szemműtétemkor vittem magammal, szerencsére nem kellett. Szobatársamnak viszont fájt a frissen műtött szeme és azt mondták neki menjen le a földszintre fájdalomcsillapítóért mert az osztályon nincsen. Épületen belül van gyógyszertár. Persze hogy nem hagytam lemenni fájdalommal, egyik szeme leragasztva és idősebb nálam. Én adtam neki 1 Algopyrint.

Felsorolni se tudnám a rossz tapasztaltokat.

29. Enissa (válaszként erre: 24. - Globus)
jan. 21. 18:30

A morfiummal az a gond, hogy teljesen kiüti.

Testvéremet legalábbis kiütötte.

Nekem adták ki személyi igazolványra. De már az sem hatott, a hasi aortára (is) átment a daganat. Könyörgött a morfiumért nekem, és olyan borzasztó volt azt mondani, hogy nem, értse meg abba hal akkor bele, én meg megyek a börtönbe, hogy eltettem láb alól.

Végül a kórházban adagolták neki, és szinte biztos vagyok benne, hogy megkegyelmeztek neki és elaludt.

28. Channa* (válaszként erre: 27. - Channa*)
jan. 21. 18:16
Ja, és a kórházba bekérték az összes gyógyszerét, mert nekik nincs olyanjuk...
27. Channa* (válaszként erre: 26. - Globus)
jan. 21. 18:15

Igen, volt egy köztes a skudexa vagy mi, de abból is kis dózis volt engedélyezve/felírva, nem mertük önállóan emelni az adagokat, csak akkor ha orvos azt mondta.


Szerencséje volt a dokinak, hogy nem voltam ott, amikor a placebót mondta, viszont akinek mondták nem mondtam semmit, ne boruljon ki mégjobban...

Mondjuk annyi volt, hogy háromszor visszakérdeztem, hogy jól értem e, hogy placebót mondtak? Azt mondta, hogy ő is rákérdezett kétszer és azt mondta az orvos, hogy igen, és jól reagált rá...

26. globus (válaszként erre: 25. - Channa*)
jan. 21. 18:00

Régebben volt egy köztes gyógyszer áttörő fájdalmakra, gyors fentanyl, kivonták. Senkinek nem szabadna aluldozírozás miatt szenvednie. Néha előfordulhat, hogy hatástalan, legalább próbálták volna meg.

A placebóra csak pillázok, úristen. Szemét ki kellett volna bökni, akinek eszébe jutott.

25. Channa* (válaszként erre: 24. - Globus)
jan. 21. 17:46

Alul volt lőve a fentanyl tapasz+oxidanor vagy mi.

Ugye azt megmondták, hogy mennyi időnként mennyit és emellett voltak olyan időszakok, amikor úm. fájdalomcsillapító nélkül volt.


A placebót kórházba adták neki. Az utolsó 5 napját kórházba töltötte, mert egy vizsgálaton észre vette az orvos, hogy olyan fájdalmai vannak, hogy üveltene ha lenne hangja...

24. globus (válaszként erre: 23. - Channa*)
jan. 21. 17:43

Fentanyl tapaszt a háziorvos minden további nélkül felírhat, hatástalanság esetén dózist emelhet! Még a hozzátartozó kérésére is, alanyi jogon jár a BNO kód alapján. Beteget nem kell vinni sehová, hospice orvosa további variaciókat állít be. Nem csak súlyos fekvőknél, annál jóval korábban.

Azzal egyetértek, hogy nem minden esetben sikerül. Anyunál több százas fentanyl után morfium lett beállítva, de azt a hatalmas kapszulát egy idő után nem tudta bevenni, aztán semmilyen gyógyszert. Visszaállították a korábban hatástalan tapaszra.

Annyit szenvedett, hogy megbeszéltük tesómmal, ha ugyanez a betegségünk lesz, azonnal öngyilkosok leszünk.

jan. 21. 17:29

Az év embere lett ilyen áron, egyébként azt sem tudná senki, hogy létezik...


Nem támogatom az eutanáziát egy kicsit sem.

A magyarok erre is alkalmatlanok lennének. Ebből is az lenne, hogy indok nélkül kinyírnák 100 Ft-ért az idős vagy beteg, e még az egészséges rokont is és nem azért, hogy könnyítsenek a szenvedésén.


Nem régen volt, hogy még a Heim Pál kórházban is volt olyan doki, aki pénzért olyan papírt állított ki a gyerekről, amit kért a szülő. Ha azt akarta, hogy autista legyen akkor olyat, ha azt, hogy ne mondják a gyerekre, hogy nehezen kezelhető, akkor olyat.


Biztos vagyok benne, hogy az orvosok pénzért simán kinyírnák az embereket, úgy sem szeretnek életet menteni és gyógyítani.


Egyébként van eutanázia Magyarországon. Passzív. Hosszú várólisták, félvállról vett betegek, vállvonagatós orvosok, nemtörődöm nővérkék.

Még azt sem adják meg az embernek, hogy ne kínok között kelljen meghalnia, azaz a fájdalomcsillapítást sem hajlandóak megtenni.


Ez friss tapasztalat. Karácsony előtti napokban azt mondták a fájdalom ambulancián, hogy majd 9-én menjünk, mert az orvosok szabin vannak.

Január 14-én azt mondta az orvos, hogy a rákosbeteg rokonunk nem morfiumot, hanem placebót kapott és jól reagált rá. Nem volt hangja, így nem tudott üvölteni. 2 nap múlva meghalt, de még ekkor sem csillapították a fájdalmát megfelelően.

22. 55Judit (válaszként erre: 21. - Timycat)
jan. 21. 17:17
RTL. 😀 Mindjárt kezdi!
21. timycat (válaszként erre: 20. - Timycat)
jan. 21. 17:15
Botor kérdés volt 😂 nyilván RTL nem a királyi
20. timycat (válaszként erre: 19. - 55Judit)
jan. 21. 17:11
Milyen adón lesz?
19. 55Judit (válaszként erre: 18. - Timycat)
jan. 21. 17:10

El tudná férjed magyarázni a gyereknek, hogy azzal a lépéssel sok szenvedéstől ment meg téged. Biztos megértené úgy mint az enyém is, de lehet hogy mégsem lenne képes rá.


Perceken belül beszélgetnek erről a tévében, szinte tudom, de mégis érdekel az otthon lakóinak a véleménye. Szerintem nincs olyan ember aki már látott elhalálozás előtti szenvedést és ezt kívánná magának.

18. timycat (válaszként erre: 17. - 55Judit)
jan. 21. 16:58

A gyerekem is szeret (remélem) de ő szerintem képtelen lenne rá, meg olyan teher ez, hogy nem lenne fair ezt rápakolni.

A férjjel már megbeszéltük akkor mikor megrogytam, hogy ha úgy alakulna... az hogy ez okozna-e törést közte és a gyerek közt, azt nem tudom. 🙄

17. 55Judit (válaszként erre: 16. - Timycat)
jan. 21. 16:52
A valódi szeretet az ilyen. keveseknek adatik ez meg. Főleg már manapság.
16. timycat (válaszként erre: 14. - 55Judit)
jan. 21. 16:50
Én a férjemben megbíznék, de másban nem, ő nagyon úgy gondolkodik, mint én, ő el tudna engedni kérésemnek megfelelően.
jan. 21. 16:45

Na most volt megint a reklámban, hogy a házon kívülben ma egy idősotthon lakóival beszélgetnek majd az eutanázia témában.

Bő fél óra. Akit érdekel nézzen rá!

14. 55Judit (válaszként erre: 13. - Timycat)
jan. 21. 16:35
Nincs olyan személy akiben ilyen szempontból 100%-ig megbíznék.
13. timycat (válaszként erre: 10. - Bozsu55)
jan. 21. 16:34
Passzív eutanázia esetében előre meg lehet jelölni (közokiratban, teljes bizonyító erejű magánokiratban vagy 2 tanú előtt ha írásképtelen) azt a személyt, aki dönthet helyette ha már ő nem tud. Persze ez utóbbi is vékony jég, hogy így vajon végül teljesül-e az akarata.
12. 55Judit (válaszként erre: 11. - Timycat)
jan. 21. 16:30

Spanyolországban még az is feltétel, hogy minimum 2 évet már életvitelszerűen kint kell tartózkodni a kérelmezőnek.


Minden estre ha engedélyeznék, kevesebb lenne az idős kori öngyilkosság. Meg szerintem nagyobb lelki megpróbáltatást is jelent még addig végezni az embernek magával amíg önállóan megteheti. Nem sok biztos módszer van az a baj. Én csak egyet ismerek, de azzal meg az a probléma hogy mást meg bajba sodor az ember vele.

11. timycat (válaszként erre: 8. - 55Judit)
jan. 21. 16:25

Vagy ha úgy felbolydul a nép, hogy jelentős szavazat mennyiség lenne veszélyben (internet adó, napelem ügy). De erről szó sincs most.


Engem az arrogancia háborít fel, mondván miért nem addig lépett, amíg önállóan el tudott menni Svájcba. Tehát az érv, hogy addig kellett volna véget vetni az életének, amíg még jól van, segítség nélkül meg tudja tenni. Ez milyen már? Ez a magyarázat irtó rossz jövőt vetít elő. 😕


Másrészt azt sem akarják felfogni, hogy ha önállóan el is ment volna és elvégezteti az eutanáziát, suttyomban, akkor is a magyar szabályok szerint a svájci intézmény minden jelenlevője, engedélyezője, résztvevője Mo-on büntetőjogilag felelősségre vonható.

10. bozsu55 (válaszként erre: 5. - Enissa)
jan. 21. 16:19
Igen. Én úgy tudom tiszta elme követelmény. Márpedig időskorban igencsak eggyütt gyengül az elme és a fizikai állapot.
jan. 21. 16:17
Nem vagyok biztos, de mintha néhány napja az lett volna reklámban, hogy a mai Házon kívül műsorban is ő lesz. Vagy az ügye. Nem?
8. 55Judit (válaszként erre: 4. - Timycat)
jan. 21. 15:54
Nem tudom minek kellene történni ahhoz hogy beadják a derekukat. Az eddigi gyakorlat az volt hogy amit kimondtak, azon csak akkor változtattak ha az ő érdekeiket szolgálta a változtatás. Most erről nincsen szó.
7. 55Judit (válaszként erre: 6. - Babi11)
jan. 21. 15:51
Úgy gondolom sokan kiállnak az ügye mellett, mert a 10 jelöltből 70% rá szavazott.
jan. 21. 15:47
Örlök neki, én is szavaztam rá. Nem csak magának segít, hanem sok embernek, ha sikerült elérni a célját. Remélem úgy lesz.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook