Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karsai Dániel lett az év embere fórum

Karsai Dániel lett az év embere (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
65. tumbo2 (válaszként erre: 54. - A6e86abb96)
jan. 22. 15:43
miért,ha emberek vagyunk dönthetnünk kéne,nem egy láthatatlan valaki,akiben nem is hiszünk.csak szenvedj,még egy állaton is előbb megkönyörülnek.
jan. 22. 15:41
Titeket nem hangol le ez a téma?
63. tumbo2 (válaszként erre: 50. - Semiramis77)
jan. 22. 15:39
nagyon igaz,aki depressziós ,élni nem akar az mit csináljon?
62. Sirga (válaszként erre: 60. - Borian)
jan. 22. 15:03

Tökéletesen, maradéktalanul leírtad a gondolataimat, véleményemet.

Számomra ebben az az egyik legdrámaibb, hogy egy rendkívüli elme lesz elzárva a világtól.

Egyébként örülök, hogy ő nyert, rá szavaztam, de nem hiszem, hogy ez bármiben is befolyásolná az ügyét.

jan. 22. 07:22
Az édesapját személyesen ismertem, országos hírű történész professzor, évekig jártam az előadásaira én is. Nagyon szigorú tanár hírében állt, sokan nem is kedvelték a diákok közül, de EZT nem érdemelte sem ő, sem a család... Ez most nagyon sz.rul érintett így hétfő reggel...hiába telt el azóta majdnem 20 év 😥😥😥 Szívből kívánom neki(k), hogy sikerüljön amiért küzd 🖤
60. Borian
jan. 22. 06:55

Amit a passzív eutanáziáról vagy a kegyesen túladagolt morfiumról írtok, az Karsai esetében mind nem működik.


Az ALS nem fáj. Nincs gyógyszer, amit túl lehet adagolni, mert nincs gyógyszer. Lassan lebénul, a bénulás a végtagok felől halad a központi szervek felé, végül nem fog tudni beszélni, nyelni. elveszíti a kommunikáció képeségét, be lesz zárva a belső világába. Gyomorszondával fogják táplálni. Végül a légzőizmok bénulnak le és megfullad.

Borzalmas betegség. A legrosszabb, hogy a tudat végig ép marad.

59. Semiramis77 (válaszként erre: 58. - Liliom10)
jan. 21. 23:45

szomoru:-(

igen, aki meg akar halni, az meg is hal...

58. liliom10 (válaszként erre: 34. - Semiramis77)
jan. 21. 22:42
Egy ismerősömnek (régebben) meghalt az idős édesanyja. Boldog házasságban élt a férjével, aki nem bírta elviselni a felesége halálát, hiába élt együtt a lányával és annak családjával. Nem evett,nem ivott. Hiába könyörögtek neki, azt mondta, elment az életkedve, nem akar élni a felesége nélkül. Hamar meg is halt. :(
57. Enissa
jan. 21. 22:26

Nagyon nehéz ez a téma. Azt tudom, hogy volt idő amikor akkora fájdalmaim voltak, hogy éltem volna a lehetőséggel, ha megteszi valaki.

Azóta változott meg a véleményem erről a témáról, hogy csodák igenis történnek.

56. Semiramis77 (válaszként erre: 55. - A6e86abb96)
jan. 21. 22:20

ha szenvedett, akkor biztosan nem. paillativ elletas nem merült fel nala? annak kereteben ui. (gyakorlatban) lehetseges a kegyes halalhoz valo segitsegnyujtas.

Sajnalom. :-(

jan. 21. 21:38
Nagyanyam biztos nem a szenvedést választotta volna, ha választhatott volna. De őt senki nem kérdezte.
54. a6e86abb96 (válaszként erre: 52. - Semiramis77)
jan. 21. 21:37
Én már nem tudok mit hozzáfűzni a dolgokhoz. Majd talán vki más.. Egyebkent is mindegy mi hogy gondolkodunk, úgy se az fog történni. Meg amúgy is csak az tudhathatja igazán hogy mi lenne neki jó aki abban a cipőben jár mint az itt említett úriember. Kevesek vagyunk mi ahhoz hogy ilyen dolgokról döntsünk.
53. bozsu55 (válaszként erre: 13. - Timycat)
jan. 21. 21:21
Óh,az nagyon nagy feladat....
jan. 21. 21:04
.. es nem, nem szeretnem, ha eltünnel innen -epp ellenkezöleg. nekem fontos a tema, nagyonis. es termeszetesen ismernem kell a tarsadalmi hozzaallast es az egyeni velemenyeket (minel többet) ahhoz, hogy valoban segiteni tudjak. ugyhogy megköszönöm, ha maradsz! :-)
51. Semiramis77 (válaszként erre: 44. - A6e86abb96)
jan. 21. 21:01

Sajnalom, hogy neki es neked is (!) at kellett ezt elned. valoban "nem szep latvany", ezen kivül sajnos igen lelekrombolo is az itt maradottaknak.

A ket kiszaradas közti különbseg az, hogy a vese leallasa fokozatosan törtenik, az etelmegvonas utani koma viszont relativ gyors.

Ertem en, hogyne ertenem, hogy "mindenkinek" jobb lett volna az eutanazia lehetösege, hiszen ki szeret szenvedni vagy azt nezni?

(Bar a beteg sosem azt erzekeli, amit mi, egeszsegesek, akik öt körülveszik.)

jan. 21. 20:57
mindenesetre en nagyon drukkolok Karsainak. NEM az aktiv eutanazia engedelyezesevel kapcsolatban, hanem abban, hogy KELL, hogy az ember beszeljen rola, KELL, hogy az egyhaz egyes kepviselöi ne alszenteskedjenek, KELL, hogy ezeknek az embereknek emberhez melto eletük es halaluk legyen. (Es - vegre - ne legyenek kivetelek ez alol a psziches betegek se.)
jan. 21. 20:54
nem kiabalok, hanem KIEMELEK. oriasi különbseg. es megint tevedsz, ezzel foglalkozvan (es a lehetö legetikusabban eljarva), az eutanaziat tamogaton messze nemcsak az en velemenyemet mondom, hanem azon masfel tudat emberet es csaladjaiket is, akiket utolso napukig (es azon tul) kisertem (valamennyien az eutanaziat valasztottak).
jan. 21. 20:50
Az eutanazia pedig, HA etikusan alkalmazzak, az emberiseg egyik legnemesebb cselekedete. HA.
47. a6e86abb96 (válaszként erre: 46. - Semiramis77)
jan. 21. 20:50
Most miért kiabálsz? Anélkül is értem amit írsz. Én leírtam mit gondolok erről az egészről, te is leírtad a te verziód. Hol itt a probléma?
46. Semiramis77 (válaszként erre: 44. - A6e86abb96)
jan. 21. 20:48

oriasit tevedsz. nem tudod, ki vagyok, hol es mit csinalok. vadaskodsz, ahelyett, hgy ERTÖN olvasnal.

szivesen beszelgetek, ha gondolod, magyarazok is, de vitaba nem megyek bele.

meg leirom, hogy valamelyest kepbe kerülj: MINDENKINEK JOGA VAN ELDÖNTENI, MIKOR ES HOGYAN HAL MEG. ez az ember utolso szabad döntese. AKTIVAN BELEVONNI BARKIT IS, AZ A MASIK EMBER ELETENEK MEGBELYEGZESE. ehhez pedig meg egy haldoklonak sincs erkölcsi joga.

45. Semiramis77 (válaszként erre: 42. - Unom)
jan. 21. 20:44

TEvedes: EZ a beteg döntese.

az aktivban meg a beteg belekenyszerit valakit egy gyilkossagba. NEM, NEM EZ a megoldas.

44. a6e86abb96 (válaszként erre: 39. - Semiramis77)
jan. 21. 20:43
Láttam a nagyanyámat kiszáradni. Mind a két veséje leállt. Nem volt egy szép látvány. Az eutanáziának az a lényege hogy megkönnyítse a beteg távozását, te meg megnehezíteni akarod. De nem csak a betegnek, hanem a hozzátartozóknak is.
jan. 21. 20:43

PONT EZ az, amit NEM LEHET engedelyezni.

nem is lesz. Maradnak a "jol bevalt" modszerek: a taplalkozas visszautasitasatol kezdve a "Dignitasig"/"Exit"-ig.

42. unom (válaszként erre: 41. - Semiramis77)
jan. 21. 20:43
De ez nem a beteg döntése. Az aktív eutanázia pedig az.
jan. 21. 20:41
(egyebkent, ha nem is engedelyezett,a klinikan szenvedve haldoklo embereken bizony az orvosok segitenek. egyreszt: lehet am a morphint is tuladagolni, hiszen annak mennyiseget a beteg fajdalma hatarozza meg. masreszt lehetöseg van olyan szert adni a betegnek, ami - szinten a fajdalomcsillapitas jegyeben - a pacienst szedalja.DE
40. Semiramis77 (válaszként erre: 36. - Unom)
jan. 21. 20:36
tevedsz, tudom, hogyan megoldhato. kivaloan ismerem mindharom svajci intezmeny müködeset. EPP EZERT irom, hogy aktivkent NEM fogjak soha engedelyezni.
39. Semiramis77 (válaszként erre: 37. - A6e86abb96)
jan. 21. 20:35
ez az europai bevett szokas. akar hiszed, akar nem. a komaban nem erzed, ahogy kiszaradsz. ugyanakkor meg nem terheled ra senkire ennek iszonyu terhet.
38. Semiramis77 (válaszként erre: 35. - A6e86abb96)
jan. 21. 20:33

eg< turot. De NEM kenyszerithetsz senkit olyan szituacioba, hogy tudatosan meg kelljen teged ölnie. Ez etikailag. moralisan NEM megengedhetö. a "gyilkosodnak" (mert akkor is az, ha valoban joindulatbol teszi) együtt kell elnie a gyilkossagaval. es az borzaszto.

bolt/van ilyen paciensem, tudom, mit okoz egy ilyen tett...

37. a6e86abb96 (válaszként erre: 34. - Semiramis77)
jan. 21. 20:31
Az de szép halál. Kiszáradni. Meg éhen halni. Írsz ám marhaságokat.
36. unom (válaszként erre: 33. - Semiramis77)
jan. 21. 20:31

Több országban megoldották. Az, hogy te valamire nem tudsz megoldást nem jelenti azt, hogy nem létezik.

Amiről az utolsó mondatban írsz, annak köze nincs az eutanáziához.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook