Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jöjjön a harmadik gyermek? fórum

Jöjjön a harmadik gyermek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
169. spinneli (válaszként erre: 168. - M0ncsa)
2013. dec. 29. 13:18

Persze, egy idő után beállt a rendszer, utána már könnyebb volt.

Pár kisebb pályázatot meg is írtam itthon, januártól lehet néhány szombaton dolgozni is fogok a munkahelyen, én sem az a típus vagyok, aki elvan hosszabb ideig "felnőtt tevékenység" nélkül, nekem mondjuk az 1 hónap érzelmi szempontból is kevés lett volna, de nem vagyunk egyformák.

168. M0ncsa (válaszként erre: 166. - Spinneli)
2013. dec. 29. 11:50

Ha'de nem? :D

Tovabba azt is elhiszem, hogy vannak munkahelyek, beosztasok, amit nem lehet csak ugy otthagyni. Illetve lehet, de akkor el is bucsuzhatsz tole vegervenyesen.



Temanal maradva: gondolom, ugy, hogy "jo" babai voltak. Nemelyik az elso honapokban csak eszik-alszik, a masik veglet meg, amelyik vegigorditja az elso 3 honapot, mert hasfajos. Nyilvan a tobbseg a ket veglet kozott van valahol.

Idohianyban amugy szerintem inkabb a rutintalansag miatt szenvedtel, meg a hormoningadozasok is bezavartak. Igy utolag belegondolva, az eleje nem is volt olyan veszes. Az igazi haddelhadd akkor kezdodott, amikor a kolok elkezdett maszni es joval kevesebbet aludni (9 honapos kor korul). Cserebe olyankor mar jopofabbak, interaktivabbak, mint a korai vegetativ allapotukban. No de, majd meglatod :)

167. cab59af884 (válaszként erre: 166. - Spinneli)
2013. dec. 29. 11:31

Sziasztok, igyekeztem végiolvasni a hozzászólásokat, és a következő a véleményem (lehet dobálózni utána):

Nekem van 2 fiam, mindkettőt én viszem reggelente oviba, bölcsibe, és vagy én, vagy a férjem megyünk értük. Mindkét gyerekem 1 évesen ment először bölcsibe, és nem szenvedtek hiányt a szeretetünkből, boldog, kiegyensúlyozott, egészséges lelkületű gyerekek. Most várom a 3. babánkat.

Mindkét gyereknél, és a 3-nál is ez a terv, 6 hónapos korától visszamegyek dolgozni, bár igaz, én itthonról végzem a munkámat, heti 1x kell bemennem az irodába.

Bár imádom a gyerekeimet, és nem sajnálom tőlük az időt, szükésgem van másfajta agymunkára és felnőtt társaságra is. Jah, és bocsi, de engem nem elégít ki a játszótéri anyukák egysíkú társalgása...ez vagyok én.

Mi nem az ingyen tankönyvért, vagy hasonlókért vállaltuk be a 3. gyereket, hanem azért, mert imádjuk az első kettőt is, és úgy érezzük, elférne még egy harmadik is, akit szerethetünk,és így lenne teljes a családunk.

Sokféle felfogás létezik, lehet kövezni azért, mert nem ülök 3 évig otthon a gyerekkel, de nekem így teljes az életem, és a férjemé is.

Kedves fúrumindító: ha szeretnétek a 3. babát, vállaljátok be, de mérlegeljétek, elég időt tudtok-e majd rászánni (nem bölcsi és ovi kérdése a dolog), esetleg nem tudsz-e 6 órás munkakört vállalni, hogy délután több időtök maradjon egymásra. TE döntesz, nem mások.

166. spinneli (válaszként erre: 148. - M0ncsa)
2013. dec. 29. 11:01

Az csak kényszer lehet, nem? Menekülni előle, amint közelebb jön.

:)


A témánál maradva én nem tudom, hogy 1 hónap után hogy lehet otthon hagyni a babát-nem, nem érzelmi kötelék miatt, hanem menedzselés szempontjából: visszagondolva én 1 hónap után azt sem tudtam, hogy hol vagyok, kb. 6 hét után kezdett beállni valamiféle rendszer, 10 hét után tudtam 3 percnél többet tölteni a zuhanyzással, és a 14. hét után jutottam el oda, hogy belefért már a babán kívüli hosszabb, más jellegű elfoglaltság.

:)

165. michelle.r (válaszként erre: 164. - 130454e42d)
2013. dec. 29. 01:13
mert múltidő :P
2013. dec. 28. 23:31
"vertést"? :D
163. 6b006fc769 (válaszként erre: 162. - Michelle.r)
2013. dec. 28. 23:27
Elírtam, na és?! :DD Nem kell azonnal azzal a szexista agykurkásszal dobálózni!:DD
162. michelle.r (válaszként erre: 157. - 6b006fc769)
2013. dec. 28. 23:23
vertést, miiiii? :D:D:D Freud társaságában borozgatsz? :o))
161. 130454e42d (válaszként erre: 160. - Michelle.r)
2013. dec. 28. 23:23
A trash költészet halhatatlanja :)
160. michelle.r (válaszként erre: 159. - 130454e42d)
2013. dec. 28. 23:22
A drága Dew-i? ;)
159. 130454e42d (válaszként erre: 156. - Michelle.r)
2013. dec. 28. 23:06

Ez olyan rossz, hogy már jó :) A Hoxának is van saját költője, ismeritek?

[link]

158. 6b006fc769 (válaszként erre: 154. - 130454e42d)
2013. dec. 28. 23:05
Ez jó hír:))
157. 6b006fc769 (válaszként erre: 156. - Michelle.r)
2013. dec. 28. 23:03

Ez nagyon jó:DDD


Valahogy Karinthy Frigyes Egyszerűség c. verést juttatta az eszembe:


Nem hivalgó, cifra páva

Nem modern az én szivem.

Egyszerűség lakik benne

Mosolyogva szeliden.


Egyszerű, de tiszta nóták

Amiket én dalolok -

Mert a szívem súgja őket,

Nem is olyan nagy dolog.


Úgy csicsereg az én szívem

Egyszerűen, szabadon,

Mint a pintyőke madárka

Fönt a lombos ágakon.


Ami a szívemen fekszik

Azt dalolom, semmi mást:

Legelő, kicsiny birkáktól

Tanultam a versirást.


Egyszerű és tiszta nóta,

Gólyafészek, háztető -

Nincsen benne semmi, ámde

Az legalább érthető.


A jó Isten egyszerűnek

Alkotta az eszemet,

Nincsen abban nagy modernség

Csak szelídség, szeretet.


Kicsi kunyhó, szerető szív,

Messze égbolt, tiszta, kék -

Fulladjon meg Ady Endre

Lehetőleg máma még.

2013. dec. 28. 22:50

Magassarkú cica

Na, mit kaptam Karácsonyra?

Ugye, jól áll ez nekem?

Magassarkú kis cipőmben

riszálom a fenekem.

Nem vagyok egy plázacica,

de öltözni szeretek.

Gumicsizmát parkettára,

ugye, mégsem vehetek!

Macskanadrág a combomon,

ugye milyen jól mutat?

Magassarkú kis topánban,

kopogtatom az utat.

És ha beindul a buli,

angyal szárnyon suhanok,

s ahogy bombázóhoz illik,

néha el is zuhanok…

(Aranyosi Ervin)



Beleszerettem :)Azt hiszem, kidobom a Radnóti összest ;)

155. michelle.r (válaszként erre: 150. - 6b006fc769)
2013. dec. 28. 22:47
Tuti megkattantam volna, ha nem tehetem meg, hogy akkor és annyit dolgozom, amennyit akarok. 4-5 hónaposan már bevittem az irodába, én a tárgyalóasztalnál osztottam az észt, ő mellettem egy széken. Nagyon kellett brillíroznom, hogy rám figyeljenek, ne őkegyelmére :DD
154. 130454e42d (válaszként erre: 150. - 6b006fc769)
2013. dec. 28. 22:45
Én is hasonlóan éreztem, minél nagyobbak a lányaim annál jobban élvezem a társaságukat. A kamaszkor eddig a kedvencem :)
153. michelle.r (válaszként erre: 149. - Kriszta773)
2013. dec. 28. 22:45
Valószínűleg ingyen tankönyvekre, meg nagycsaládos kedvezményekre hajt :/
152. michelle.r (válaszként erre: 148. - M0ncsa)
2013. dec. 28. 22:44

A nyitó hozzászólását elolvasva röhögtem a tagesmutter-en, azon gondolkodtam, micsoda nyafka picha, pár év alatt már nem jutnak eszébe a szavak.


Aztán szépen lassan kibontakozott egy teljesen normális, felelősségteljes ember, aki pontosan tudja mit miért csinál, és biztos vagyok benne, hogy nem fog beletörni a bicskája a családbővítésbe, mert megtervezi az életét.

151. michelle.r (válaszként erre: 147. - Csillubaba)
2013. dec. 28. 22:41

"Mostantól rendelhetsz verset születésnapra, névnapra, Valentin napra, nőnapra, anyák napjára, húsvétra, karácsonyra, télapóra, esküvőre. Rendelhetsz barátnak, kedvesnek, szülőknek, nagyszülőknek, üzleti célra. Ebből a saját verseskötetem kiadását fogom finanszírozni. Köszönettel és nagy örömmel várom a megrendeléseket."


Szeretettel: Aranyosi Ervin


Komoly költő, fajsúlyos véleményét tényleg illene megfogadni :DDD

150. 6b006fc769 (válaszként erre: 148. - M0ncsa)
2013. dec. 28. 22:10
Érdekes a harmadik versszakban az a beszűkült világ. Én akkor éreztem a világot beszűkültnek, mikor itthon voltam és gyakorlatilag az időm nagy részét kizárólag az akkor még evő-szaró-alvó-ordító gyerekkel töltöttem. Nagyon hiányzott az érdemi munka és a felnőtt társaság. Mondjuk az is tény, hogy a kisbabás időszaknál sokkal jobban tetszik a járó-beszélő.
149. kriszta773 (válaszként erre: 148. - M0ncsa)
2013. dec. 28. 22:09
attól, mert egy nő anya lesz, még nem szűnik meg nőnek, embernek lenni :) kiteljesedhet mindkettőben, vagyis mindháromban. de bennem felmerül a kérdés, ha valaki egy hónap után visszamegy dolgozni csak azért, mert nem bírna ki többet a gyerekével és a munkahelyén érzi jól magát (nem a kényszer viszi rá), az nekem az anyai ösztönök, a kötelék hiányát mutatja, akkor meg minek 3 gyerek? hogy meglegyen a kvóta? :)
148. M0ncsa (válaszként erre: 147. - Csillubaba)
2013. dec. 28. 22:01
Tudod, csillubaba, nem csak penzert lehet dolgozni. Lehet azert is, mert orommel csinalod. Elkepesztonek tartom, hogy ez senkiben nem merul fel, hogy valaki szereti a munkajat???
2013. dec. 28. 19:55

végigolvastam az egészet. a fórumindítót nem minősítem, csak küldöm neki Aranyosi Ervin versét:


Gondolkodj el kérlek,

miről szól az élet?

Pénz, vagy a családod

tesz boldoggá téged?


Amit pénzért kaphatsz,

mind kacattá válik!

Ilyen kincset gyűjtesz,

egészen halálig?


Egész nap dolgozol,

Őket ritkán látod.

Beszűkül, odavész,

saját kis világod.


Nem látod, gyermeked

lelke hogyan éled.

Kihagyod a csodát!

Más életét éled.


Persze, könnyű ezért

másokat okolni,

- miattuk dolgozol,

mert kell a sok holmi.


Arra hivatkozol

- mások is így élnek!

Ám ők sem szeretnek,

s parancsszóra félnek!


Te sem tehetsz másképp,

a pénz ma az Isten!

Családra, gyermekre

elég időd nincsen.


Gondolkodj el kérlek,

miről szól az élet,

ha azt mások által,

betáblázva éled?

146. krubecs
2013. dec. 26. 16:48
Én 3 gyermekes Anyuka vagyok. Így teljes az életünk, hogy 3-an vannak és nagycsalád lettünk! :-)
145. 39dbe380da (válaszként erre: 141. - 93ca7ebb15)
2013. dec. 24. 00:03
Lehet, miután hazatértek a közösségből pár évesen; de semmiképpen nem 1 év alatt.
144. 39dbe380da (válaszként erre: 40. - Nina1978)
2013. dec. 24. 00:01
Egy ilyen embernek még egy aranyhalat sem adnék.
143. spinneli (válaszként erre: 138. - 73b76d9063)
2013. dec. 23. 18:10
Hát, nekem inkább visszataszító.
142. Nina1978 (válaszként erre: 141. - 93ca7ebb15)
2013. dec. 23. 17:57

Figyelj, kár itt bármit mondani.


- komolytalan

- polgárpukkasztó-kamu

- szar emberek vagyunk a férjemmel, de inkább én, mert feltettem egy kérdést, amiről azt gondoltam, hogy a 21. század kapitalista világában nem tépáz meg senkit lelkileg.

Mégis.

141. 93ca7ebb15 (válaszként erre: 124. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 23. 17:54
Valakivagyok: napi 3 óra nagyon is lehet minőségi együttlét és jó kapcsolat... Ha azalatt a szülő tényleg a gyerekkel foglalkozik, szerintem többet kap a gyerek, mint egy átlag családban... és hogy öreg korban visszakapja??? Én nem azért szültem a gyerekem, és a kitesó(ka)t sem azért fogom, hogy öregkoromban meggondozzon. Remélem, hogy lesz olyan a kapcsolatunk, és leszek én annyira bölcs akkor, hogy át tudom ,majd adni nekik, és a gyerekeiknek azt a szeretetet, és bölcsességet, amit én kaptam a nagyszüleimtől, és amit anyukám ad nap mint nap a lányomnak... És akkor kölcsönösen segítjük egymást. De tudod mit, Sok öreg örülne, ha nem napi, de akár csak heti három óra szeretetet és törődést visszakapni a gyerekeitől.
2013. dec. 23. 17:27

Fasza. Mindenki aláz mindenkit.


Boldog Karácsonyt!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook