Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jöjjön a harmadik gyermek? fórum

Jöjjön a harmadik gyermek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
79. Nina1978 (válaszként erre: 75. - Anyegin)
2013. dec. 22. 19:08
nem minden magyar bayernben meg ausztriában él! ;)
78. kriszta773 (válaszként erre: 73. - 130454e42d)
2013. dec. 22. 19:08
nekem is csak ideig-óráig lehetett megoldani, de így terveztem, mert ugye gyereket akartam, és előre így szerveztem a dolgokat :) és nem, neme arról van szó, hogy ki mikor megy vissza dolgozni, mert a reggelt együtt is lehet indítani, nem fog belehalni a gyerek abba, hogy egy órával korábban kel, de az számít, hogy anyuci gondoskodik róla, tanítja öltözni, megállni az úttest előtt, olvasgatni a rendszámtáblákat, megtanítani arra, hogy az utcán ne dobja el a gyerkőc a szemetet, ne simogassa meg a kutyákat, mielőtt megkérdezné a gazdájukat, köszönjön az ismerősöknek stb., és ne a bébiszitter :) de lehet, hogy csak nekem fontosak ezek a dolgok, és másoknak nem :)
77. Nina1978 (válaszként erre: 75. - Anyegin)
2013. dec. 22. 19:07

nem ott él a kishölgy :)


kicsit arrébb.

76. Nina1978 (válaszként erre: 72. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 19:06

Minden eddigi fontos momentumot megéltem a fiammal és a lányommal is és ezután is meg fogok!


Ne osszad az észt ilyen bőkezűen, mert még a végén elfogy.

Ha neked meredek az életvitelem, megértem. Ha számodra ekkora ellenszenvet vált ki a babysitter fogalom, megértem azt is. Megértek mindent.

75. anyegin (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2013. dec. 22. 19:06
na azért itt ausztriában (gyanítom, itt él a kishölgy) lehet választani 1 -töl 2,5 évig , van vagy 3 lehetöség :-)
74. michelle.r (válaszként erre: 70. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 19:06
Szerintem úgy jó élni, hogy az embert nem szorítják kényszerek. Neked így jó, láthatóan ő is jól érzi magát a saját életében. Minden mondatodból süt a kioktatás :(
73. 130454e42d (válaszként erre: 72. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 19:04
De, arról van szó, hogy ki mikor megy vissza. nem minden munkát lehet otthonról végezni, nem minden munkahelyre vihető be gyerek.
72. kriszta773 (válaszként erre: 71. - Nina1978)
2013. dec. 22. 19:02
hiába hisztizel, te is megoldhatnád, a bébiszitter sem kényszer nálatok, de te így döntöttél :) attól, mert több ember különbözőképpel látja, oldja meg a helyzeteket, attól még nem biztos, hogy egyik rosszabb a másiknál. nekem csak az furcsa, hogy a gyerkőcöknél (minden életkorban) annyi új élmény, klassz dolog van, kár nem ott lenni és együtt megélni. és itt nem is arról van szó, hogy ki mikor megy vissza dolgozni
71. Nina1978 (válaszként erre: 69. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 19:00
te megoldottad, gratulálok!
70. kriszta773 (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2013. dec. 22. 18:59
csakhogy mint ő írta, maradhatna a gyerkőccel is, nem kényszer :) én is azt írtam magamról is, hogy maradnék tovább a gyerekkel, ha csak kényszerből nem kéne otthon hagyni és dolgozni :(
69. kriszta773 (válaszként erre: 66. - Nina1978)
2013. dec. 22. 18:57
én nem tudom így felkapni a vizet, mint te, mert nem érzek rosszakat :) a gyerekem születése óta dolgozom, megoldottam úgy, hogy nagyrészt otthon tudjak, míg kicsi, ha mennem kellett, vittem magammal :) nekem többet számít, hogy reggel együtt keltünk, csináltuk, csináltam a reggelit, öltöztünk (tanítottam öltözni, pakolni, cipőt fűzni), együtt mentünk bölcsibe, oviba, dumcsiztunk, diliztünk. nem passzoltam volna le bébiszitternek, hogy oldja meg ő, mert akkor nekem nem gond, és a gyerek is aludhat még egy órát :) de mint említettem, másmilyenek vagyunk, mindenki másként oldja meg, és ahogy te, ti megoldjátok, úgy simán beleférne egy harmadik gyerek is, ha vágytok rá, szerintem nem kell félteni a gyerekeket nagy lelki sérülésektől. sajnos annál nagyobb sérüléseket is fognak szenvedni, mint egy új tesó, de meg kell tanulniuk a problémákat kezelni, a különböző helyzetekbe beletanulni, beleélni :) úgyhogy ha csak ez tart vissza a harmadik gyerektől, hogy a másik kettő nem jól venné, szerintem ettől ne tartsál :) sőt később még jobb lesz, legalábbis nekem ez a véleményem, mert jó, ha felnőtt korukban is számíthatnak egymásra, a családra :)
68. Nina1978 (válaszként erre: 65. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 18:55

és így karácsony szellemében, szívből örülök, hogy az én kioktatásommal újra fontosnak érezhetted magad.

de sajnállak is, hogy csak ennyi jut! :)

67. michelle.r (válaszként erre: 65. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 18:55
Nézz utána, hogy mely országokban mennyi a szülési szabadság. USA-ban pl. ha jól emlékszem, 6 hét.
66. Nina1978 (válaszként erre: 61. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 18:51

Komolyan mondom, agyrém! :D

Te, aki jó szülő vagy, mert sokat foglalkozol a gyerekeddel, te viszed óvodába-iskolába... Te mondod azt, hogy rángassam ki a gyereket az ágyból hatkor, fél hétkor, aztán rakjam be az apja mellé az autóba vagy magam mellé, menjünk át kis krokodilt énekelve a legnagyobb staukon, és az fantasztikus lesz nekünk, mert semmiről nem maradok le.


Te honnan a fenéből tudod, hogy én mennyi időt áldozok a gyerekeimre? Hogy jössz te ahhoz, hogy egy kutyakölyök neveléséhez hasonlítod az én gyerekeim nevelését? Ki a büdös fene vagy Te, hogy mindent ilyen flottul tudsz abszolválni?

Tudod mit? Én meg azt nem tudom megérteni, hogy 10 órára óvodában, kötöttségek között hagyod a gyerekedet. Ahol vagy eszik vagy nem (mert nem mindig szeretik azt a kaját, ami adott), vagy jól érzi magát vagy nem!


Köszönöm szépen a hozzászólásaidat.

65. kriszta773 (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
2013. dec. 22. 18:48
szerintem az 1 hónap és a 3 év között azért van még pár alternatíva :) itt sem marad az anyák többsége 3 évig otthon, ugyanis meg kell élni :)
64. M0ncsa (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
2013. dec. 22. 18:46

:DDD

LIKE!

63. michelle.r (válaszként erre: 49. - Nina1978)
2013. dec. 22. 18:46
Hogy ez mennyire így van, arra itt is sok-sok remek példát találhatsz :DDD
62. michelle.r (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 18:44
Mint írta, nem Magyarországon él. Máshol nem túl megszokott, hogy anyuka 3 évig nem dolgozik, csak gyerekezik. Csak a magyar gyerekeknek van szükségük az anyjuk közelségére, a világ nagyobb részén nem ;o)
61. kriszta773 (válaszként erre: 56. - Nina1978)
2013. dec. 22. 18:44

nem állítottam, hogy eddig dolgozol, éppenhogy furcsállottam volna :) mert reggel is van idő elvinni oviba, meg érte menni, miért lenne rosszabb a gyereknek, ha egy órával előbb kel és egy órával tovább van az oviban? hidd el, hogy egy gyereknek többet jelent a szüleivel lenni, mint hogy megkap "mindent" :) bevallom, én is beleőrülnék, ha főállású anyának kéne lennem (azért még elismerem, elfogadom, hogy valakinek pedig ez a jó), de rengeteg olyan érzésről lemaradsz, ami fantasztikus, és soha nem tapasztalod meg.

te írtad, hogy 1 hónapig voltál a gyerekeiddel, utána mentél vissza dolgozni. őszintén, én még ha egy kutyakölyköt fogadtam be, arra is több időt áldoztam az elején, amíg szobatiszta lett, neveltem, tanítottam, gondoztam, míg kellett :) én sem ülnék a gyerek mellett napi 24 órát 10 éves koráig, na de az első pár hónapban mindenképp több időt töltenék vele :)

de mint írtam, ez a te életed, a te hozzáállásod, nem értem, hogy miért ne vállalhatnál ilyen feltételekkel egy harmadik gyereket, hiszen nincs akadálya, nem?

60. Nina1978 (válaszként erre: 58. - Michelle.r)
2013. dec. 22. 18:40

Az! :D


Még mindig itt gondolkodik a szőnyegen, közben már kipurcantott egy távirányítót is, de ez sem segített neki döntésre jutni :D

59. Nina1978 (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2013. dec. 22. 18:38

Túlélni nagyon sok mindent túl lehet...


Csak a kérdés, hogyan. Hogyan tudjam megmagyarázni egy egyévesnek, hogy mi vár rá. Egy háromévessel könnyű volt. Bár elég nagy csalódás volt neki, amikor meglátta, hogy "ez rózsaszín".

58. michelle.r (válaszként erre: 35. - Nina1978)
2013. dec. 22. 18:38
Bölcs gyermek :D
57. michelle.r (válaszként erre: 26. - Nina1978)
2013. dec. 22. 18:35

Akármilyen tudatos szülő vagy, egy új gyerek érkezése mindig "belerondít" a meglévő(k) világába.

Számos pszichológus írt már arról, hogy középső gyereknek lenni a legrosszabb. Rá sosem irányul osztatlan figyelem és mindig van kisebb, akire jobban kell figyelni. De sokan túlélték már ;)

56. Nina1978 (válaszként erre: 52. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 18:34

ki mondta azt, hogy reggel öttől este nyolcig dolgozom? hol olvastál ilyet?


miért rángassam ki a gyereket fél hétkor az ágyból azért, hogy velem és a férjemmel párhuzamosan készüljön (készítsem össze), miért rakjam ki háromnegyed nyolckor az óvodában, amikor ráér 9-re is odaérni?

Miért hagyjam háromnegyed ötig az óvodában kötöttségek között, ha van ki elmenjen érte 3-ra?


Addig vagyok anya, amíg megszülöm a gyereket? Te nem vagy komplett :)

55. michelle.r (válaszként erre: 22. - Nina1978)
2013. dec. 22. 18:31
Megválaszoltad a saját kérdésedet. Észrevetted? ;)
54. Nina1978 (válaszként erre: 51. - M0ncsa)
2013. dec. 22. 18:30
:)
53. nbandus (válaszként erre: 49. - Nina1978)
2013. dec. 22. 18:28
Azert 1 honap es 1 ev kozott is hatalmas kulonbseg van a baba szempontjabol. A Te gyerekeid sosem fognak annyira rafaszkodni hozzad, mintha othon lettel volna veluk 1-2 evet... errol barmilyen szakembert megkerdezhetsz...
52. kriszta773 (válaszként erre: 49. - Nina1978)
2013. dec. 22. 18:27

de te a másik véglet vagy, aki addig anya, amíg megszüli a gyereket, aztán rohan vissza dolgozni (vagy bármi mást is csinálhatnál), és este pancsizik a gyerekkel, mert mégiscsak egy család :) én is dolgozó anya vagyok, de minden reggel én vittem a gyereket oviba, én mentem érte, még ha sokszor nehéz is volt megoldani. valahogy nehezen hiszem el, hogy te reggel 5-től este 8-ig dolgozol, ha igen, akkor minek annyi gyerek, de tényleg? :) reggel például mi az akadálya, hogy oviba vidd a gyerekedet? nálunk például este 6-ig volt ügyelet az oviban, oda lehetett érni munka után is (és még otthon is dolgoztam)

szerintem nagyon kevés anya válna el önként az 1 hónapos gyerekétől, nem féltetted sosem?

51. M0ncsa
2013. dec. 22. 18:27

Szia!


Ritkan mondok ilyet a hoxan, de most csak biztatni tudlak - a helyetekben en bevallalnam a harmadikat (foleg, hogy te nem kattansz bele, mert dolgozol; ferjed szeretne; megengedhetitek magatoknak... mi kell meg?)


A fikazokra ne hallgass, sok orszagban csak par het, par honap, max. 1 ev a szulesi szabadsag, megis gyerekek millioi nonek ugy fel tobbe-kevesbe normalisan, hogy bolcsodebe, ovodaba jartak, vagy eppen bebisinter, nagyi vigyazott rajuk.


Szerintem speciel az a nemnormalis, hogy a gyerek 3 eves korig nem megy rendszeresen kozossegbe. Nem beszelve arrol, hogy ha ennyi ideig otthon kellene maradnom a gyerekkel, meg is kattannek. Biztosan szep hivatas az anyasag, de a szamomra legnehezebb resze az unalom (amikor mar ezredszer enekeled el ugyanazt a dalocskat, mondod el ugyanazt a mondatot, aaaa! Es kozben a gyerek mellett semmi ertelmesre nem marad ido). Van, akit ez szellemileg kielegit, engem nem.


Igaz, lehet, hogy kicsit tovabb maradtam volna otthon a picivel, nem csak 1 honapig, az kicsit kevesnek tunik. Fel evig, mondjuk, ha lett volna valasztasi lehetosegem. De persze ez a te dontesed.


Naszoval, mivel most nem en vagyok a tema, hanem te: szerintem siman. A kozepsonek csak akkor lesz baja, ha eleve tul erzekeny, es el is hanyagoljatok. Oda kell figyelni, hogy kapjon eleg figyelmet, es nem lesz baj.

50. Nina1978 (válaszként erre: 48. - Tücsimücsi)
2013. dec. 22. 18:25
Húha. Most megkaptam :). Hiszen Te itt laksz nálunk és látod, hogy nem foglalkozom velük. Tudod mit, barátom! Többet ér az a 3 óra, amit aktívan velük vagyok, mint az a 12 óra egy olyan anyával, aki leteszi a baby tv elé a gyereket és érezd jól magad, amíg én különböző fórumokon csapkodom a klaviatúrát, megmondva a tutit mindenkinek, mert tudod kicsi gyerekem, én jó és gondoskodó anyád vagyok, csak te számítasz nekem, senki más, ezért kiállhatatlankodok egy sort az interneten, mert nekem ez jár! :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook