Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jöjjön a harmadik gyermek? fórum

Jöjjön a harmadik gyermek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
49. Nina1978 (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 18:21
Nem arra vágyom. Ebben biztos lehetsz. Gyerekeket szültem és dolgozó nő vagyok. Felelősség két oldalról. Az én véleményem az, hogy nem attól leszek jó anyja a gyerekeknek, ha minden nap minden órájában csak ők teszik ki a gondolataimat. 3év csak a gyerekkel, olyan szinten beszűkíti véleményem szerint egy nő látóterét, amivel utána rohadt nehéz visszailleszkedni egy munkahelyre, vagy ha már nagyon sarkos akarok lenni, a felnőttek világába. Nagyon sok házasság is azért romlik meg, mert a nő csak anya...
2013. dec. 22. 18:18

Ahogy nyilatkozol erről a dologról, szerintem neked kettő bőven elég (sőt, egy elég lett volna), még velük se foglalkozol eleget. Az kevés hogy este 5-6 óra után "repülnek" feléd. Ennyi idős gyerekeknek több idő kell anyából. SOKKAL TÖBB!!!

1 hónapos gyerek mellől meg elmenni dolgozni? Hát nem semmi...!! Ilyet nem sűrűn hallottam még.

47. kriszta773 (válaszként erre: 45. - Nina1978)
2013. dec. 22. 18:12

nézd, ez a te életed, ilyen hozzáállással és nevelési igényekkel simán belefér nálatok egy harmadik baba, nem értem a kétségeidet. az biztos, hogy engem nem lehetne semmivel sem elválasztani az 1 hónapos babámtól, agyon is csapnám, aki megpróbálná :)

nekem furcsa ez az anyaság, hogy szülök, passzolom a bébiszitternek, megyek dolgozni, aztán este családozok. szerintem az első 2-3 évében nem véletlen, hogy a gyereknek nagy szüksége van az anyja közelségére (aki nálatok a bébiszitter), utána már nyitnak a világra, a többi emberkére, és jobban érzik magukat társaságban, böcsiben, oviban :) szerintem sokat veszítesz, de valahogy az az érzésem, nem is arra vágysz anyaként, amiről én írok

2013. dec. 22. 18:04
Engem nem zavar, hogy szeretik. Én azt mondtam, hogy nincs ezer szálú kötődésük az alkalmazotthoz.
45. Nina1978 (válaszként erre: 44. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 18:03

öt után is játszanak. öt után is elénekli a kis krokodilt :)

sőt, fürdés közben is kimondja a kicsi, hogy mama :)

44. kriszta773 (válaszként erre: 40. - Nina1978)
2013. dec. 22. 18:01
de az új tettüket nem alvás közben fogod látni :) legfeljebb cserélni a pelusban :))))))))) de ennél azért klasszabb dolgokat is produkálnak, aminél te nem vagy jelen :(
2013. dec. 22. 18:01

Talán egy is elég lett volna, mert igazából az embernek arra jut ideje amit fontosnak érez.

Ha velük akarnál lenni, velük lennél.

42. Nina1978 (válaszként erre: 39. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 18:00
és nem kötődnek a babysitterhez. egyáltalán nem. szeretik, tisztelik, szót fogad neki a nagyobb, de amikor kinyitom az ajtót, repülnek felém.
41. kriszta773 (válaszként erre: 36. - Nina1978)
2013. dec. 22. 18:00
akkor nagyon rosszul csinálod :) mert kis, nemlétez dolgok miatt aggódsz, a fontos dolgok felett meg átsiklasz :) ha úgy érzed, nem akarod, hogy az egész életed a gyereknevelésről szóljon, ne szülj harmadikat, akkor tökéletesen be tudnád osztani az idődet, energiádat a kettőhöz. mert nem maradnak ilyen picik, jön majd az iskola, a tiniévek, és vagy a bébiszitterrel fognak mindent megbeszélni, vagy neked kell anyaként alkalmazkodnod és jelen lenned :) sokan megoldják munka mellett is, senki nem tud ezerfelé szakadni :)
2013. dec. 22. 17:59
1 hónapig voltam itthon mindkettővel. Szívesen mentem vissza dolgozni, mert tudtam, hogy akkor még nagyobb szívvel éjszakázom velük, ha kell, még nagyobb lelkesedéssel tudom fogadni egy-egy új tettüket. :)
39. kriszta773 (válaszként erre: 33. - Nina1978)
2013. dec. 22. 17:57
szerintem abban nem érhet semmi hátrány anyaként, hogy az ovi után egy-két órát más vigyáz a gyerekedre (ezzel az erővel ugyanolyan, mintha az oviban maradna még pár órával tovább). de egy 1 évest nem passzolnék le bébiszitternek egész napra, és gondolom nem párnapja van így, hanem talán pár hónapja, legfeljebb akkor, ha megélhetési kényszer vinne rá. neked nem hiányzik, hogy ne csak megszüld, hanem legalább az első hónapjaiban, egy-két évében ott legyél, és lásd, érezd a fejlődését? így alakul ki szép kötődés, és igen, akár a bébiszitter felé, ha ő van ott nagyobb részben :)
2013. dec. 22. 17:57

ők az életem értelmei, de bediliznék, ha a mindennapjaim arról szólnának, hogy mosom a szennyest, pelenkát cserélek és óvodába jövök-megyek.

számomra ez nem kielégítő tevékenység.

2013. dec. 22. 17:55
söt. a legfontosabb. mivel néhány szülönek a gyerekeire nincs ideje.
36. Nina1978 (válaszként erre: 34. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 17:55

talán igazad van. az első mondatod... tudod, kicsit lelkiismereti kérdést csinálok belőle, hogy mennyit vagyok velük. :)

így a kisfiúnktól általában majdnem engedélyt kérek, ha pl. el akarunk menni szórakozni a férjemmel, vagy csak beülünk egy vacsorára.

sokan azt gondolják, hogy érzéketlen vagyok, amiért nagyon pici koruktól a nevelésükben segítséget vettem igénybe. de előjön ez az oldal, hogy mindenben a legjobbat akarom nekik... hogy ne sérüljenek, hogy ne érezzék rosszul magukat.

2013. dec. 22. 17:51

most kérdeztem tőle. :D

még gondolkodik a válaszon :P

34. kriszta773 (válaszként erre: 29. - Nina1978)
2013. dec. 22. 17:50
nekem furcsa a te hozzáállásod, mintha a gyerekeidtől kéne engedélyt vagy elnézést kérned, hogy jöhessen még egy :) inkább olyan, mintha kifogást keresnél, hogy miért nem "szabad" egy harmadikat is szülni, mert ugye elvileg minden adott hozzá, nagy családot akartok, anyagilag is bírjátok, marad a megzavarjuk a harmóniát szöveg :) komolyan úgy gondolod, hogy bár nagyon vágytok harmadik gyerekre, nem okozna problémát a mindennapjaitokban, ellátásban, de ezzel rosszat tennétek a már meglévő gyerkőcöknek? mégis mivel, hogyan? :)
33. Nina1978 (válaszként erre: 32. - Anyegin)
2013. dec. 22. 17:50

de azért miért kéne fennakadnom, vagy még gondolkodni is rajta, hogy előtte elmesélte a napi kis hülyeségeit annak, aki vigyáz rá?

lemaradok valamiről? nem. háttérbe szorulok? nem.

a gyerekeim jobban fogják szeretni a babysitterüket? szerintem nem. mert egy intelligens nő van velük, aki nem akarja átvenni az anya szerepet, nem is veszi át, hanem csak szórakoztatja, ellátja őket abban az időszakban, amíg én felnőtt, tanult emberhez méltó feladatokat látok el :)

32. anyegin (válaszként erre: 29. - Nina1978)
2013. dec. 22. 17:45
tuti nem régebben mint én. nem ítélkeztem, véleményt írtam. kérdeztél, válaszoltam. pluszba még tapasztalatból is, mikor anyukák azt hiszik, nekik mesél el a gyermek mindent. valóban, miután a tagesmutternak, babysitternek már elmesélte. :-)de nekem tényleg mindegy, mindenki úgy él, ahogyan helyesnek tartja, mindenki igyekszik a számára helyeset tenni. és mindenki számára más a helyes.
2013. dec. 22. 17:44
Egy éves lesz jövő hónapban... Beszélgetni vele róla, hogy lesz egy kistestvére? :)
2013. dec. 22. 17:36

Szűk baráti körünkben volt rá példa sajnos, hogy a középső gyerek annyira megváltozott a kistestvér érkezése után, hogy pszichológushoz kellett hordani.


Ez a félelmem.

29. Nina1978 (válaszként erre: 27. - Anyegin)
2013. dec. 22. 17:32

:D

Régen olvastam és hallottam már magyar szót, de én is egy lehelletnyi iróniát kisejtettem mindegyikőtök irományából.


Borzasztóan tudnak emberek vélekedni és nem utolsó sorban majdnem még ítélkezni is :)


De köszönöm mindegyikőtöknek! :)

Jó volt újra érezni az otthoni mentalitás ízét :)

28. kriszta773 (válaszként erre: 22. - Nina1978)
2013. dec. 22. 17:30
akkor pedig mi ez az idétlen kérdés? :) a második gyereknél nem féltél, hogy tönkrevágja szegény egyeske lelki világát? :)
2013. dec. 22. 17:29
csak én magyarázom bele az iróniát? ;-)
2013. dec. 22. 17:28
Az öregedést ne feszegessük ide bele :). Az nagyobb félelmem, mint az, hogy egy harmadik gyereket is világra hozzak, ezzel esetleg megsértve, belerondítva a már meglévő kettő harmóniájába. :D
25. Nina1978 (válaszként erre: 20. - Anyegin)
2013. dec. 22. 17:22
Nálad a pont :)
24. 171925f409 (válaszként erre: 22. - Nina1978)
2013. dec. 22. 17:21
Persze nektek kel,hogy jó legyen:)Tőlem akár lehet 4-5 gyereketek is:)
23. Nina1978 (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2013. dec. 22. 17:21

Fiú-lány felállásunk már van! :)

Egyikünk sem nőtt fel nagy családban. :)

22. Nina1978 (válaszként erre: 14. - 171925f409)
2013. dec. 22. 17:20

Mindegyikünknek van egy olyan állása, amit szeretünk. Imádjuk egymást és a gyerekeinket is. És pénzből élünk mi is.


Nem lenne érvágás, ha itthon lennék és csak a család lenne a feladatom, de nekem az nem megy. Mindig nagy családra vágytunk mindketten, megtehetjük, hogy jöjjön egy harmadik. Boldogan játszom velük munka után és hétvégén, nem fásulok bele a mindennapokba. Nem teher számomra az anyaság így, hogy a nap 8-9 órájában fontos feladatot is ellátok. Érted?

21. 171925f409 (válaszként erre: 20. - Anyegin)
2013. dec. 22. 17:17
Valamiből nekik is élni kell:)
20. anyegin (válaszként erre: 17. - Nina1978)
2013. dec. 22. 17:16
akkor nosza. legalább nem lesz a tagesmutter, meg babysitter munkanélküli :-)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook