Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jöjjön a harmadik gyermek? fórum

Jöjjön a harmadik gyermek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. dec. 31. 15:03
5 évet voltam otthon 2 gyerekkel és gond nélkül visszatértem a munka világába (jogász). Nem hinném, hogy elbutultam és a világ sem forgott el körülöttem. Mondjuk engem a karriernél és a pénznél mindig is jobban érdekeltek a kis kedvteléseim. Én sem vagyok az anyák gyöngye, de egy hónapos babát nem hagynék másra.
198. nbandus
2013. dec. 31. 14:43
Nem a vihart akarom kavarni a fórumban, de azért tegyünk már különbséget fél év kihagyás, meg 3 év kihagyás között. Nem feltétlenül marad mindenki otthon 3 évog, sőőőt. Egyébként 1 éves volt a gyerekem, amikor már alig vártam, hogy újra dolgozhassak, mert szerettem volna használni az agyamat is, nem csak a testem (etetés, fürdetés, ölelgetés stb.), szóval engem sem elégített ki a csak "anya" lét, de 1 hónappal a szülés után még nem lettem volna olyan állaotban sem agyilag sem testileg, hogy dolgozzak.
197. cab59af884 (válaszként erre: 193. - Nina1978)
2013. dec. 30. 11:20

Teljesen igazad van. vannak olyan munkák, munkakörök, ahol az ember nem engedheti meg magának, hogy évekre kiessen belőle...de ettől még nem szabad azt mondani, hogy jó, akkor gyereket sem vállalok, mert nem tudok mellette lenni napi 24 órát.

Jah, és azt se felejtsük el, hogy nem sok olyan hely van a világon, ahol a nők évekig a babájukkal maradhatnak otthon...a legtöbb helyen 1-3 hónap a "szabadság" a szülés után, és utána csókolom, menni kell vissza dolgozni, mert különben egy fillrét nem kap, és a munkája is elvész...ez a kapitalista világ, és tudomásul kell venni ezt, valamitn alkalmazkodni kell.


Nem hiszem, hogy aki pl megteheti és 3 évig otthon marad a baba mellett, az 100 %, hogy beszűkül...ha ő erre van kalibrálva, olyan a természete, akkor tegye.

De nem kellene szidni azokat a nőket, akiknek másra is szükségük van. Nem vagyunk ugyanolyanok.

196. spinneli (válaszként erre: 195. - Michelle.r)
2013. dec. 30. 10:30
Szerintem már a sima kapcsolattartás is fontos, én most azért csíptem el pár pluszmelót, mert aránylag rendszeresen benézek a melóhelyre, hogy mi újság.
195. michelle.r (válaszként erre: 193. - Nina1978)
2013. dec. 30. 01:14
Én mindig elcsodálkozom azon, hogy aki 3-6 évet otthon marad, miért csodálkozik azon, hogy nem veszik vissza? Ennyi kihagyás mellett simán elavul a tudás, a gyakorlat, elkopnak az üzleti kapcsolatok.
194. 93ca7ebb15 (válaszként erre: 193. - Nina1978)
2013. dec. 30. 00:26

Én abszolút értem, miről beszélsz. Én is imádok anya lenni, de én sem tudnám elképzelni, hogy hónapokig, netán évekig csak az legyek...


Csak éppen nekem a karrierem csúszott ki, így ezen a téren nyűglődés van. Amit itthonról csinálok, az hobbinak indult, imádom, az az igazi világom, de megélni nem lehetne belőle. A munkám a végzettségem szerinti szakmám, annak is van nagyon izgi része, csak sajnos az, amiben én jó voltam évekig, az gyakorlatilag elhalt itthon a válsággal, új területre meg betörni meg nem egyszerű. Igaz, azt is el kell ismernem, biztos, Te többet megtettél a karrieredért, pl. kimentél külföldre. Igen, ott teljesen mások az anyagi viszonyok, de számomra nem lenne könnyű itt hagyni Magyarországot...

193. Nina1978 (válaszként erre: 192. - 93ca7ebb15)
2013. dec. 30. 00:02

12 éve élek itt düsseldorfban. 10 éve dolgozom itt a jelenlegi munkahelyemen. Eleinte külföldiként, majd német állampolgárként feljebb és feljebb kúsztam. Nem volt egyszerű.

Imádok anya lenni, de amiért vért izzadtam, nem adom fel. Ha több hónapra kieesek a munkából, netán több évre, akkor nem tudok visszarázódni. Nem azért, mert a pozícióm elúszik, hanem mert ha kiesek a mindennapos körforgásból (pénzügyi szektorban dolgozom egyébként), nem leszek képes érdemi munkát végezni.

2013. dec. 29. 23:51

Én nagyon hamar dolgoztam a szülés után, igaz, csak napi néhány órát. Pont amikor hazahoztuk a babát, tetőzött egy itthoni, csak laptopos munkám határideje, az első hét arról szólt, hogy etetek, dolgozok, etetek, dolgozok, etetek, dolgozok, alszok. Mondjuk így kemény volt, de aztán azok a határidők véget értek, és beállt napi 0-6 órára a munka. Én ezt igénylem is, és maximáisan belefér baba mellett. Úgyhogy én pont azt nem értem, hogy hogy lehet, hogy valakinek, aki nem dolgozik mellette, semmi ideje nincs, mikor nekem ennyi minden belefér...


Más. Nekem az a bajom, hogy az itthoni munkából keresett pénz tgyás mellett jó kiegészítés, de gyed mellett már az együttes összeg is édeskevés, főleg, hogy az itthoni munkám szezonális, és kb 4 hónapig nem várható megrendelés.. Szóval az a gond, hogy én szívesen megyek vissza dolgozni, de 1 év alatt nem akarnám a gyereket bölcsibe. Bébiszittert meg nem termel ki az a fizetés, amiért visszamehetnék. Szóval ha GYED-en vagyok, a gyed nem elég, ha dolgozok, a bébiszitter díját levonva nem elég.... Mielőtt megkérdezné valaki, hogy miért vállaltam így gyereket, jelzem, hogy nagyon nehéz terhességem volt, gyakorlatilag a kórházban töltött idő 1-1,5 millió bevételkiesést jelentett, az elég lett volna mindenre...


A GYED -extra tök jó, csak pont azt az időszakot nem fedi le, ami gáz, vagyis azt, amikor támogatás kevés, de még nem bölcsiérett a gyerek, szóval éppen a legjobban kéne. Banknak meg nem tudom elmagyarázni, hogy bocsi, most nincs, fél év múlva lesz lakáshiteltörlesztőre...

191. andi6020 (válaszként erre: 190. - Andi6020)
2013. dec. 29. 23:45
jav: 2,5 hónap
190. andi6020 (válaszként erre: 189. - Nina1978)
2013. dec. 29. 23:45

Ugyanmár :)


Amúgy az elsővel én is bejártam, igaz nem egy hanem 2, hónap után. Kétszemélyes kis iroda volt, saját vállalkozás, ha szoptatnom kellett fordítottam egyet a táblán, nálam nem rögtön jövök volt kiírva, hanem a "türelem, gyerekem etetem" szöveg :) Mondjuk idegenek nem jártak hozzánk, mindig ugyanaz a cirka 100 kuncsaft, ők meg tudták, hogy mi a dörgés.

A második gyerekkel ezt nem tudtam volna megcsinálni. Egyszerűen nem bírta a jövés-menést se, és egészségügyi gondok is voltak vele, képtelenség lett volna nem otthon lenni vele.

189. Nina1978 (válaszként erre: 188. - Andi6020)
2013. dec. 29. 23:31

Köszönöm! :)


És még annyit hozzátennék, hogy a sok "hangember" igazán példát vehetne rólad.


Nem egyeznek a nézeteink, de attól még normális stílusban képesek vagyunk megosztani a gondolatainkat!


Köszi! :)

188. andi6020 (válaszként erre: 187. - Nina1978)
2013. dec. 29. 23:29

Hát nem tudom. Nekem ez így nem menne, meg nem is igen akarnám, de nem vagyunk egyformák. És a gyerekek sem azok. Nem biztos, hogy ami az első kettővel simán ment, az a harmadikkal is úgy fog.

De fő a pozitív hozzáállás! Sok sikert :)

187. Nina1978 (válaszként erre: 186. - Andi6020)
2013. dec. 29. 23:21

Nem nagyon. Csak úgy, ha beviszem magammal, mint az első kettőt.

Egy hónapot feküdtem otthon szülés után, majd bejártam az irodába a gyerekkel. Első héten 3-4 órára, aztán így tovább 5-6, majd 8 órára naponta.

Másodiknál már nehezebb volt, mert az elsőt otthon kellett hagynom, mert egy irodai élethez túl aktív volt.

De bevált és működött.

186. andi6020 (válaszként erre: 185. - Nina1978)
2013. dec. 29. 23:15

Szerintem hajrá, vágj bele. :)

De tényleg nem megoldható, hogy többet legyél otthon, mint egy hónap?

185. Nina1978 (válaszként erre: 183. - Kriszta773)
2013. dec. 29. 23:12

nem, nem mindenki érti meg. többek között te sem. de mindegy.


melyik hozzászólásomban olvastál te olyat, hogy én lenézem azokat, akik több időt maradnak szülési szabadságon.

ja tudom. abban, amelyikben azt is megláttad, hogy reggel öttől este nyolcig dolgozom.

(amikor az utóbbira szintén rákérdeztem, akkor, hogy ellensúlyozd a rosszindulatú megjegyzésedet, és kihátrálj abból, hogy netán te is visszakapj valamit, odabökted, hogy "éppen azért írtam, mert nem feltételezem, hogy így dolgozol".


szerintem lépj túl ezen a fórumon. nem neked való!

184. Nina1978 (válaszként erre: 182. - Spinneli)
2013. dec. 29. 23:08
igen.
183. kriszta773 (válaszként erre: 177. - Nina1978)
2013. dec. 29. 22:42

az a vicces, hogy szerintem mindenki megérti, ha valaki dolgozik a gyereknevelés mellett, és elismeri, akár anyagi, akár karrierépítési szempontból, te ellenben mindenkit, aki több mint egy hónapot tölt a babájával, netán egy évnél is többet, és nem bébisziterre bízza a gyereknevelés és ellátás oroszlánrészét, azt szar anyának tartod, aki tutira a tévé elé löki a gyerekét, miközben ő biztosan a hűtő előtt zabál egész nap és pusztítja az agysejtjeit, nehogy ember maradhasson :) honnan veszed, hogy a bébiszittered nem ülteti tévé elé a gyerekeidet egész nap? :) persze ezt csak viccből írtam, bár nem tudhatod, kivéve, ha nincs tévétek :)


(csak zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem egy párhónapos, egyéves babánál, vagy akár egy 4 éves gyerkőcnél minőségi együtt töltött időről beszélni, amibe kábé az esti fürdetés és etetés fér bele, röhej)

182. spinneli (válaszként erre: 179. - Nina1978)
2013. dec. 29. 22:23
Szerintem ne foglalkozz ezzel, az alap kérdésed, ha jól emlékszem a testvérféltékenységről szólt, inkább az aggasztott a 3. baba vállalásánál, nem?
181. 39dbe380da (válaszként erre: 177. - Nina1978)
2013. dec. 29. 22:16
Azért nem kellene neked harmadik gyerek mert csak így tudod megoldani, hogy ne érezd õket koloncnak. Amúgy nem minden anya üresfejû bunkó aki otthon marad a gyermekével x évig és nem biztos, hogy az otthon töltött idõ alatt senki nem lát túl a kakis pelenkán. Nem az a baj, hogy dolgozol, hanem az, hogy egy hónapot bírtál eltölteni a csecsemõiddel.
2013. dec. 29. 22:07
A 176-os sorszámú hozzászólásom NEM spinnelinek, MOncsa-nak, Panna33-nak, michelle-nek szólt!
179. Nina1978 (válaszként erre: 178. - Spinneli)
2013. dec. 29. 22:05

Nem azoknak szólt, akik emberi hangnemben szóltak, írtak a kezdetektől, hanem azoknak, akik rohadt nagy megmondó emberek!


Tudod, akinek nem inge, nem hordja!

178. spinneli (válaszként erre: 177. - Nina1978)
2013. dec. 29. 21:42
Kb. 2 oldala mindenki támogatóan szólt a terveidhez, mi bajod van?
2013. dec. 29. 15:32

Fantasztikusak a versek! Imádtam őket! :D


Igen, a kvóta meglegyen... :D Ingyen uzsonnára, ingyen kirándulásra és tankönyvekre hajtunk a férjemmel. ;)



Nem tudom az okoskodóknak feltűnt-e, hogy egyszer sem írtam arról, hogy nekem könnyű volt egy hónap után visszamenni, hogy mekkora telefonszámlákat csináltam, hogy 4 váltás inggel jártam dolgozni...

Csak annyi ragadt meg a tej és szarszagtól elhomályosult agyukban, hogy én lepasszoltam a kisbabáimat, mert érzelmi debilként képtelen vagyok kötődni hozzájuk, meg amúgy is fogjam be a pofámat, minimum, mert én a nyugalmas nyugaton mindent megtehetek, míg nekik a létbizonytalanság jutott.


És azért dolgozom, mert szeretek dolgozni, hálás vagyok a sorsnak és saját magamnak, hogy azt csinálhatom amit szeretek. Ezzel a módszerrel tudom tökéletesen kivitelezni azt, hogy a gyerekeimet ne érezzem koloncnak egy pillanatban sem, ne lökjem oda őket a tévé elé egész napra, hanem az együtt eltöltött időt tartalmasan éljem át velük.

176. M0ncsa (válaszként erre: 175. - Spinneli)
2013. dec. 29. 14:09

Huha. Fizu PLUSZ GYED??? El vagytok kenyeztetve :)


Eleinte amugy en is ugy gondoltam, hogy akarmeddig itthon tudnek maradni a gyerekkel, de aztan 6 honapos kor korul felszallt a "hormongoz", 9-10 honapos kora korul meg konkretan az idegosszeroppanas szelen alltam, hogy ossze vagyok zarva egy csecsemovel, es nem mehetek felnott tarsasagba. Aztan megbeszeltuk anyosommal, hogy hetente 2x vigyaz ra, en meg foglalkozhatok szellemi munkaval. Ez tart eletben, maskepp mar reg megkattantam volna. Nem is ertem, egyesek hogy birjak evekig a gyerekezest.

175. spinneli (válaszként erre: 173. - M0ncsa)
2013. dec. 29. 14:05

Hát jövőre anyagilag is megéri 1 éves kor után visszamenni, mert a GYED is jár a fizu mellé, én mondjuk most úgy látom, hogy 2 éves korig itthon maradok némi bedolgozással, meg tanulni is szeretnék még.

Szerencsére van segítségem.

174. spinneli (válaszként erre: 170. - 6b006fc769)
2013. dec. 29. 14:02
Igen, a szoptatás kérdéséről nem is beszélve...úgy meg aztán végleg nem jön össze.
173. M0ncsa (válaszként erre: 171. - 6b006fc769)
2013. dec. 29. 13:35
Igen, szerintem is 1 eves kor korul idealis mindenkinek. Addigra mar en sem birtam magammal, meg a gyerek is eleg nagy, hogy ellegyen massal (tagesmutterral pl. :D vagy a nagyival, akar).
172. M0ncsa (válaszként erre: 169. - Spinneli)
2013. dec. 29. 13:33

Persze, nekem is keves lett volna, en is ugy ereztem magam, mint te, orultem, hogy lyuk van a valagamon, nemhogy dolgozni :D Meg "kulonbenis".

Valoszinu viszont, hogy ha olyan munkam lett volna, ahol elfogadhatatlan a kihagyas, osszeszoritom a fogam, es csinalom...

171. 6b006fc769 (válaszként erre: 166. - Spinneli)
2013. dec. 29. 13:26
Az egy hónap az számomra is nagyon korai, mondjuk anyatejes táplálás mellett képtelenségnek is tűnik. Nekem kb. olyan egy éves kora körüli az, ami megfelelőnek tűnik visszamenetel szempontjából.
170. 6b006fc769 (válaszként erre: 166. - Spinneli)
2013. dec. 29. 13:26
Az egy hónap az számomra is nagyon korai, mondjuk anyatejes táplálás mellett képtelenségnek is tűnik. Nekem kb. olyan egy éves kora körüli az, ami megfelelőnek tűnik visszamenetel szempontjából.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook