Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jöjjön a harmadik gyermek? fórum

Jöjjön a harmadik gyermek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. dec. 23. 00:44

Szia!


Szerintem sincs semmi gond azzal, ahogy éltek.


Külföldön nincs sok éves gyes, mégis nagy átlagban kiegyensúlyozottabbak az emberek. Plusz a legtöbb gyerek az apjához is kötődik (már ha apuka foglalkozik vele, amikor otthon van), pedig apukák nálunk sincsenek otthon évekig, hanem mennek vissza hamar munkába. Velük amúgy senki sem mondja, hogy ettől sérülne a gyerek....


Szóval amitől félsz, hogy a kicsi miatt sérülne a középső, szerintem butaság. Oda kell rá figyelni, érezze ő is a szeretetet, a törődést, vonjátok be, simogassa a babát, stb.. Ha amiatt félsz, hogy túl kicsi ehhez 2 évesen (ugye amíg meglesz a kistesó, az még kb 1 év), akkor max várjatok még egy évet... Amúgy én azzal értek egyet, hogy a legnagyobb ajándék a gyereknek a testvér, sokkal több jót kap vele, mint amennyi plusz problémát. Nyilván reális keretek között, nem ott, ahol a 8. mellé jön a 9., mert az már nekem durva, de a harmadik még bőven jó. :)


Szóval, ha Te is úgy érzed, vágjatok bele, szerintem nagyon jól csinálod!


És igen, kicsit én is irigy vagyok, én is így szerettem volna, hogy olyan munkahely, ahova hamar vágyok visszamenni, és ami fizet úgy, hogy a bébiszittert is kitermelje, és simán férjen bele anyagilag három gyerek. De nekem mást dobott az élet...

108. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Nina1978)
2013. dec. 23. 00:23
Szerény véleményem szerint, ami a gyerek(ek) számát illeti: "Ein Kind ist einer zuviel." A háromról már nem is beszélve... :)
107. Nina1978 (válaszként erre: 105. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 23:10

Más lenne a leányzó fekvése, ha azt mondtam volna, hogy bölcsiben és óvodában vannak?


Akkor jobb lennék a szemetekben?


Eljutottunk odáig, hogy már-már majdnem biztosra kéne vennem, hogy lelkileg zoknik lesznek a gyermekeim :), mert dolgozom mellettük.

106. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Nina1978)
2013. dec. 22. 22:52

Én nem szülnék a helyedben!

Elég a kettő....

105. kriszta773 (válaszként erre: 104. - Cippora)
2013. dec. 22. 22:39

az öngyilkosságok száma inkább a kilátástalan élethelyzetekkel függ össze és a pszichés betegségek totális ellátatlanságával. itt nem jut mindenkire egy pszichiáter és szakszerű ellátás :) máshol is van ugyanennyi zakkant, csak jobb egészségügyi ellátás is, nem ezzel függ össze

én megértem, hogy sok helyen kevés a szülési szabadság, de arról nem tudna meggyőzni senki, hogy az a gyereknek mindegy, mennyit van vele az anyja. ha valaki gyereket tervez, azt is bele kell kalkulálni, hogy fel is kell nevelni és időt szánni rá :) nem csak az első egy-két évben persze

104. Cippora (válaszként erre: 102. - Krisz42)
2013. dec. 22. 22:28
Nem attól függ a gyerek lelkivilága,hogy hány évet van vele non-stop az anyja.Én 2 évet voltam,de akkor sem hiszek ebben.Vezető helyen vagyunk az öngyilkosság és pszichés betegségek terén,annyira csak nem csinálhatjuk jól...ezen azért érdemes elgondolkodni.Az Amerikai minta,meg a hasonló országoké,miszerint anyuka 6 hét-6 hónap van csak otthon,nekem sem túl szimpi,de nem ezen múlik véleményem szerint hogy milyen lesz később egy ember.
103. Nina1978 (válaszként erre: 102. - Krisz42)
2013. dec. 22. 22:12
:)
102. Krisz42
2013. dec. 22. 21:49
Tudod a gyerek a bébicsőszhöz is kötődni fog,mert ilyenkor nagyon fontos számára a szeretet,h kapjon és ne csak este 6-tól.Nem véletlenül írtâk,h a gyerek életében a legfontosabb az első 3év,ezért jò,ha az anyuka addig vele van.Mindenki azzal jön,h az ő gyereke is normális lett,stb.,aztán kiderül,h senki se boldog a párkapcsolatában,nem tud kötődni vagy más lelki problémái vannak.Persze nem mindenki-sőt,ritka,aki igen-tudja ezt visszavezetni a kisgyerekkori traumákra,de van,ami amiatt van.Mikor még nincs éntudatuk,akkor nagyon sèrülékenyek,csak éppen még nem tudnak beszélni,kifejezni a problémáikat pedig végképp nem,sem a szorongást,sem a félelmet.Néha ha mi is èrezhetnénk,h egy-egy helyzet milyen erős félelmet kellt benne,akkor elgondolkoznánk,h tényleg ezt akarjuk-e.Ha valaki gyereket vállal,akkor az élsz a gyerek èrdeke legyen,mert mi emberek piciként a legtovább vagyunk kiszolgâltatottak a földön minden élőlény közül.Nem véletlenül.És az idegrendszer,de az èrzelem is ilyenkor még fejlődik,könnyebben sèrül,főleg,h mai világban egyre előbb hagyjuk magára,nem észrevéve az érzelmi szükségleteit.
101. Nina1978 (válaszként erre: 99. - Cippora)
2013. dec. 22. 21:29
Szerintem is rendben vagyunk! :)
100. Nina1978 (válaszként erre: 98. - Muraja)
2013. dec. 22. 21:29
:)
2013. dec. 22. 21:25
Jöjjön :) semmi gond nincs az életmódotokkal,külföldön ez az általános,mondjuk én becsavarodnék ha az 1 hónapos babámat másra kellene hagynom,de nem vagyunk egyformák,nincs joga senkinek ítélkezni feletted.
98. Muraja (válaszként erre: 49. - Nina1978)
2013. dec. 22. 21:23

Nagyon igaz amit irsz , en mind nagyi latom a fiamnal is igy van.

Most a kis unokam 2 hos es a menyem mat vissza ment ( film forgatasal foglalkozik ) a munkaba . Fiamnak egy olyan munkaja van amit othonrol iranyit , ket eves fiuk oviba van .

Igen nagyon kell a fejlödesel tartani plane ha diplomas fiatalokrol van szo mert ami ma a menö holnap antik .

97. kriszta773 (válaszként erre: 96. - Nina1978)
2013. dec. 22. 21:16
érdekes, hogy a gyerekem azt mondta, a barátainál kétféle szülőt lát. az egyik a túl szigorú, a másik a túl "laza". mindkettő abból jön, hogy nem ismerik a gyereküket, a határait, nem bíznak benne, a saját nevelésükben sem tudnak, így vagy agyon korlátozzák, vagy szinte nem törődnek vele, mert nem tudnak hatással lenni rá. nehéz a szülők sorsa, de az alapokat kiskorban kell lerakni, mert utána már késő :)
2013. dec. 22. 20:56
:)
95. kriszta773 (válaszként erre: 94. - Nina1978)
2013. dec. 22. 20:47
persze, hogy veled akar maradni :) de szerintem nagyon számít, hogy mikor és miben van együtt az ember a gyerekével :) ha ott ül mellette napi 24 órát, az sem garancia semmire, de fontos, hogy a szülőktől kapja az igazi útmutatásokat, segítséget, tanítást, dicséreteket. és nem abban, hogy jaj de ügyes vagy, megetted a spenótot vagy átöleled a kispárnádat, és szépen tolod a bicajt, hanem azokban, amik számukra fontosak. csak mi felnőttként már elfelejtjük, hogy a cipőfűző, a kabátgombolás, az orrfújás, az ovi, a suli milyen nagy dolog :)
94. Nina1978 (válaszként erre: 93. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 20:40

:)

lehet, hogy igazad van! de én sem engedem ám szabadjára, tudja, hogy mit lehet és mit nem. az, hogy az óvodai műsorait lecsapja, annak tudom be, hogy velem akar maradni...

93. kriszta773 (válaszként erre: 92. - Nina1978)
2013. dec. 22. 20:33
előre bocsájtom, hogy nem bántásból írom, amit írok, de lehet, hogy érdemes lenne elgondolkodnod rajta, és a bébiszittert csak a kényelmi megoldásokhoz alkalmazni. mert később, tinikorban, vagy már előbb is nagyon vissza fog ütni, hogy sok mindent nem az anyjával, apjával csinál egy gyerek. valószínűleg az, hogy az oviban nem cirkuszol, ha a bébiszitter viszi, azért van, mert vele biztonságban érzi magát, megbízik benne, míg veled a szabadság, az együtt töltött esték vannak, és érzi, hogy cirkuszolhat, hogy veled legyen, hiszen nem te szoktad ezeket csinálni, miért kéne most :) nagyon is számít, hogy a bébiszitter tanítja meg rengeteg dologra, benne van a mindennapos rutinjában, ő szól rá, ő dicséri. persze te is megteszed, de nemcsak nem a nap nagy részében, hanem a jelentős részében nem. az esti, hétvégi együttlétek nem pótolják a mindennapos, nappali "kötöttségeket", és sajnos nagyon hamar eljön az idő, amikor önállóságra törekednek :) ha javarészt nem tőled kapja a biztonságérzetet, a szigort, a nevelést és ugyanúgy a dicséretet, útmutatást, mikor már picit nagyobb lesz, és nem lesz ott a bébiszitteri mankó, nem fogod tudni kezelni, mert nem lesz meg az a kötöttség kettőtök között, ami lehetne. és egy lázadó tininél ez azért nem kis gondokat jelenthet majd. én a helyedben biztosan átvenném a reggeli irányítást, oviba cipelést és érte menést, a bébiszitter meg oldja a dolgokat, amiket nem tudsz a munka miatt :) nem azért, mintha nem lenne kényelmesebb és praktikusabb, ha a bébiszitter hozza-viszi, hanem azért, mert minden útmutatást tőle kap, és nem tőled. nekik az ovi olyan, mint nekünk a meló, sok kötöttséggel, kötelezettséggel jár, de ezt meg is kell tanulniuk az egészséges fejlődéshez, és jobb, ha a szülő viszi erre az útra és nem egy idegen, aki majd eltűnik az életéből, és majd nem érti, hogy a szülő mit papol, a szülő meg majd nem érti, miért távolodik el tőle az imádott gyerkőc :)
92. Nina1978 (válaszként erre: 89. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 20:20

Persze, hogy kellett :)

Elindultam 70 B-vel dolgozni, délután kettőre 80 C lett :D

Megtudtam oldani. Mindenki tudta, hogy ha behúzom a szalagfüggönyt az irodán, akkor utána már nem szilikon csodaként ülök be utána a tárgyalóba. A teakonyhában sem töltötte senki a kávéjába :D - legalábbis remélem :)


nekem az a bajom az ovival meg a bölcsivel, hogy akármilyen jó, azért ott nagyobb kötöttségek vannak.

itthon meg ha éhes vagy szól, vagy megdézsmálja a hűtőt, vagy játszik azzal amivel akar... én ezért is választottam a sintért.

91. andi6020 (válaszként erre: 88. - Nina1978)
2013. dec. 22. 20:12
Ami tőlem tellett megtettem, küldtem a gólyát :)
90. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nina1978)
2013. dec. 22. 20:10

Ahogy Joshi Bharat mondaná, "vágjunk bele" :)

Illetve vágjatok bele.

(mondjuk az otthon töltött 1 hónapot kitolnám 6-ra, amúgy oké)

89. kriszta773 (válaszként erre: 88. - Nina1978)
2013. dec. 22. 20:10

az ovis műsort sok gyerek levágja, de majd belejön :) bocs, hogy ilyet kérdezek, csak kíváncsiságból, de a munkahelyeden, napközben is kellett fejned? az nem volt macerás, meg kényelmetlen? tudtad higiénikusan tárolni? hátha jól jönnek még egyszer a tippek :))))) az első gyerekemet csak egypár hónapig tudtam szoptatni (elment a tejem), és addig nagyrészt otthon meg tudtam oldani. bár van olyan ismerősöm, aki ebből nem csinált nagy ügyet, vitte magával mindenhová a bébit, és ha kellett, etette :)

nekem az nagyon hiányozna, ha az első pár hónapot nem tudnám a babával tölteni, én például sokkal nehezebben viseltem a bölcsis elszakadást, mint ő :))) ha választanom kéne, én inkább egy bejárónőt szereznék, nálunk nem kellett bébiszitter, mert jól működött a bölcsi, az ovi. mert ez is nagyon számít, hogy milyenek ott, főleg az időbeosztásuk, hogy igazodjon egy átlagos dolgozó emberhez :)

88. Nina1978 (válaszként erre: 87. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 19:52

Közel lakunk a rajna parthoz :)

Sokszor járunk sétálni még így is, hogy korán beesteledik. Olyankor pótoljuk azt, amit napközben kihagytunk.


Ha bármi bajuk van, akkor maradok itthon, olyankor nem jön a sintér :)

Tehát tudom, hogy mire allergiások, mikor betegek, mit szeretnek, vagy mit nem.

Stephan egy éves koráig szopott. Napközben lefejt üzemmódban, este pedig szoptattam.

A nagyságos kisasszony az egy külön kategória, mert 7 hónapos korától kiköpte az anyatejet, így tápszert eszik és gömbölyödik :D

Az oviba meneteltől meg bevallom, félek. Kb. háromszor vittem el eddig. Mindig levágott egy nagy műsort, kitalálva különböző dolgokat, hogy miért nem marad ott. Hatalmas könnyek, újra könyörgés, majd hiszti... A babysitterrel viszont nem csinálja meg ezt. Így jobb mindkettőnknek így. Az apjával még durvábban nyomja az akaratoskodást, sőt még káromkodik is, mert az apjával módszeresen szoktak férfiasan beszélgetni :D....

87. kriszta773 (válaszként erre: 86. - Nina1978)
2013. dec. 22. 19:43

hát a vasalást azt én is örökre átpasszolnám másnak, de még sok házimunkát is :)))) én nem kapom fel úgy a vizet, mint te, mert szerintem írásban annyi minden félreérthető, nagy regényeket kellene írni, hogy minden normális legyen kifejtve, azt meg olvasni is fárasztó lenne :) szerintem te is sok mindent magadra vettél, amit én általánosságban írtam, vagy az ebkölyköset, amit úgy értelmeztél, mintha a gyerekeidre írtam volna, pedig eszembe se jutott, csak a mini-fejlődést akartam szemléltetni általában :)


attól, mert valami furcsa nekem, mint írtam, még nem jelenti, hogy rossz, sőt ha valami nekem rossz, attól még másnak simán jó lehet :) de például az bennem rögtön csomó kérdést felvet, ha valaki ilyen hamar visszamegy dolgozni. például hogy tudtál szoptatni? :) előre fejtél, hozzátáplálással, vagy egyáltalán nem tudtál szoptatni? honnan tudtad, mit szeret a gyerkőc enni, inni, mit adj neki, ha fáj a hasa, mire allergiás, miből látszik, ha a hasa, a feje fáj. sok ilyesmi, amit az ember már megérzésből is tud, ha sokat van a gyerekével és hamar mindent megtud, egészen más lehet, ha napközben bébiszitter csinálja végig és csak este lehet a babával. vagy amit korábban is írtam, egy reggeli bölcsibe, oviba menetel felér egy nagy kalanddal és sok játékos tanulással, neveléssel, amit szintén bébiszitter csinál nagyrészt végig, mert gondolom este már nem mentek nagy sétára, a hétvégi kiruccanások megint csak mások. sok ilyen apróság, ami mindennapos dolog volt például nálunk :) és persze sok olyan lehet, ami meg nálatok teljesen másmilyen, és plusz hozzám képest :)

2013. dec. 22. 19:30

nem sértődök meg és nem sértegetek... pláne az utóbbi nem. veled ellentétben.

kicsit olvasd újra, hogy miket írtál nekem. :)


mi az ami kimarad az életemből? talán a mosás-vasalás. mert azt megcsinálja helyettem az alkalmazott, ha a Julchen nem tombol.

de minden este főzök, jobban mondva főzünk, közben hülyéskedünk a kölykökkel, játszunk, mesét nézünk. nem vagyok sem átlag alatti sem feletti.

85. kriszta773 (válaszként erre: 82. - Nina1978)
2013. dec. 22. 19:19
látom, veled nem lehet beszélgetni, mert besértődsz meg sértegetsz :) pedig szerintem sok anyának nehéz összeegyeztetni a munkát és a gyereknevelést, én is sokszor éreztem úgy, hogy erőmön jóval felül teljesítek, és mindig csodáltam azokat, akik három, négy gyerekkel is meg tudták oldani. ezért kíváncsiskodtam, hogy azok a mindennapi teendők, amiket máshol az anya-apa lát el, és nálatok a bébiszitter, nem ütnek-e vissza úgy, hogy esetleg sajnálod, hogy kimarad. nem azt gondolom, hogy te nem teszel meg semmit a gyerekeidért, és mindent más csinál, de sokkal több minden marad a bébiszitterre, mint egy átlag családnál, ezért érdekelt :)
84. Nina1978 (válaszként erre: 81. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 19:16
pl. mi?
83. Nina1978 (válaszként erre: 80. - Anyegin)
2013. dec. 22. 19:14

több. de vissza kellett mennem, mert nagy kiesés lett volna, ha még egy hónapot, netán még ötöt otthon maradok.


ez az egy-egy hónap is úgy telt, hogy a headset a fülemben, az ipad egyik kezemben, a gyerek a másikban...

én választottam, hogy több lovat ülök meg egy seggel. nekem így jó.

82. Nina1978 (válaszként erre: 78. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 19:11

:D :D

ezek már annyira nevetséges erőlködések, amivel bizonyítani akarod azt a tézist, hogy én "addig voltam anya, amíg megszültem"...

81. kriszta773 (válaszként erre: 76. - Nina1978)
2013. dec. 22. 19:11
nekem nem ellenszenves a bébiszitter, sőt szerintem nagy szükség van rájuk, mert például kell néha a szülőknek is kettesben egy kis idő, hogy megmaradhasson a lamúr, az igazi szoros férfi-nő kapcsolat, vagy az anya ne kapjon idegrohamokat a kimerültségtől, és olykor kifújhassa magát :) mint írtam ezerszer, nekem FURCSA és nem ELÍTÉLEM, hogy nálad sok olyan anya-gyerek együttlét nem volt meg, ami nekem például igen, és sokat jelentett :) ezek nem hiányoztak, vagy nem vágytál rá?
80. anyegin (válaszként erre: 79. - Nina1978)
2013. dec. 22. 19:11
csak a stau, tagesmutter stb-böl gondoltam. a német karenzmodell-ekkel nem vagyok tisztába, de szerintem azért több mint egy hónap :-)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook