Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 6 éves gyermekem 17 kiló és nagyon rossz evő, tud valaki valami megoldást, hogy megjöjjön az étvágya? fórum

A 6 éves gyermekem 17 kiló és nagyon rossz evő, tud valaki valami megoldást, hogy megjöjjön az étvágya? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. dec. 17. 14:58
Vitacolán szirup.
2014. dec. 17. 10:13
Nem olvastam el az összes hozzászólást, de hasonló probléma miatt én is sokat szenvedtem a fiammal. Vagyis inkább a tragikus étkezése miatt. Édességet, csokit egyáltalán nem eszik és nem is a chipses, rágcsálós típus. Csak rendes kaját eszünk (értsd: életében nem evett még Mc'Donaldsban, a gyrost is otthon készítjük...hamburger soha nem volt a menünkben...stb)Ha már rágcsál, akkor almát, mandarint vagy egyéb gyümölcsöt. Most 10 éves de kb. 2-3 éve vagyok nyugodtabb, amióta rendszeresen adok neki éhgyomorra 10 csepp Béres cseppet meg C vitamint. Nőtt az étvágya és a betegségek is messze kerülik. Még mindig vékony, de már nem aggódok, hogy éhen fog halni :) Szóval a Béres csepp szerintem egy próbát megér, hátha nektek is beválik! :)
2014. dec. 17. 04:06

A rossz evő gyerek csak a mások számára rossz evő.

Ő annyit eszik, amennyire éppen gusztusa van.


Mégis miért egyen egy számára gusztustalan dologból csak azért, mert az Neked vagy bárkink így tetszene? (Azért írom így, mert nekem például a lecsó sokáig gusztustalannal tűnt, csk nem tudtam kifejezni, azt mondtam, hogy nem szeretem.)


Engem rossz evőnek kiáltott ki anyám, mert amikor ő úgy érezte, hogy nekem ennem kellene, akkor pont nem akartam. Erre nem békénhagyott, hanem kitalált valami mást, hogy akkor azt egyek.

Erre akkor ismertem rá, amikor az én gyerekemmel is ezt akarta csinálni.

Mondtam neki, hogy tuti fog szólni az a gyerek, ha éhes. Mert kisbaba korában is tudta jelezni. És gyerek még úgy nem halt éhen, hogy volt otthon étel.


Hozzáteszem, nálunk soha nem volt otthon rendszeresen édesség. Csak ünnepekkor.

Más alkalommal egy kis tejbegríz vagy ha éppen úgy alakult, egy túrórudi volt a maxiumum. Nem is jutott eszükbe a nassolás.

Egyik gyerekemnek sincs evészavara, sem rossz foga.

És mindig alkatukhoz és korukhoz képest normálisan ettek, jó étvággyal.

De nem is volt muszáj mind megenniük, ami előttük volt sőt mindig azt mondtam, egy falattal se egyen többet, mint amennyi igazán jól esik!


Ha nem téma az evés, ha nem ez a napi cirkusz középpontja, nagyobb az esély arra, hogy jóízűen egyen az a gyerek.

2010. márc. 10. 07:52

A középső fiam is rossz evő, a mai napig.

Egyszer a gyógyszertáros néni ajánlott egy cseppet, amit étkezés előtt kellett bevenni. egy fél decis üveg, de a fele még megvan. Használt, a gyerek most 13 éves, 176 cm, 65 kiló, de továbbra is olyan vékony mint aki alultáplált. (a nevét nem tudom pontosan, valami:tinktúra amara, és írtózatosan keserű)

2009. júl. 21. 10:26

Az édesség elveszi az étvágyat! Mindenféle rágcsálnivaló is.

A napi 5x étkezés lenne a legjobb de ha már 3x enne rendes kaját sokkal jobb lenne.

Szóval felejts el mindenféle édességet,rágcsálnivalókat és tedd elé a rendes kaját. Ha éhes lessz megeszi mert nem lessz más választása. Add neki azt amit a legjobban szeret!

Ha segithet elksziteni mégjobban jólesik neki megenni.

Ha kidíszititek pl a vajas zsemlét szem,orr,száj talán jobban jólesik neki megenni.

Inni ha lehet akkor a legjobb lenne házi gyümölcsleveket késziteni mert az 100%-os (a bolti 100%-os nem is igazi 100%-os) egészséges és ha valaki egészséges jobban eszik. Ha mégsem házi gyümölcslé akkor jöhet a bolti 100%-os de az max 60%-os.

Ehetne sok fehérjét mert az az izmoknak jó ha már nem hízik annyira legyen erősebb.

Naponta 1 pohár tej (2,8 vagy 3,5%-os) vagy kakaó kell a szervezetnek. Szívószállal nagyon szeretnek inni a gyerekek!

Ha szeretik a halrudacskákat azis nagyon jó fehérje.

A pudingot is szokták szeretni a gyereket, a tejberizst,tejbegrízt..stb..

Lehet formába önteni és ha kihűlt kidíszítve ha a felét megeszi már jo!

Nagyon sok kis praktika van ami használhat!

Nálunk pl a keresztfiam 7 éves 20kg és a szalonnát csak akkor eszi meg ha ő nyársalja. Olyan örömmel eszi ha együtt esszük vele!!

2009. júl. 20. 22:42

Szia Bnedora!


Az én fiam most hízott egy kilót, így aztán vasággyal együtt nagykabátban és hótaposóban:))) (ez csak vicc), szóval most épp 18 kiló és 6,5 éves. Nem nagyon megy az evés, de az édesség az jöhet töményen, bár attól sem hízik.

2009. júl. 18. 15:18

Halihó! Eltelt egy pár hónap, most hogy álltok a kilókkal?

Én is rossz evő voltam, 40 kg-mal mentem férjhez, most a duplája vagyok.

Az iker unokáim 2,5 évesek, 17-16 kg a súlyuk, míg a 8 hónapos öcsikének csak 7 valamennyi. Szerintem nagyon függ az alkati adottságoktól. Azért nemárt odafigyelni, de ha egészséges, akkor nem kell erőltetni az evést.

2009. márc. 16. 09:47
Az én fiam 10 éves, és 22 kg, 2 éve nyáron endokrinológiai vizsgálatra vittem, ahol csontkor röntgent is csináltak. Ebből kiderült, hogy 5 éves kornak felel meg a fejlődése (akkor volt 8) nagyon megijedtem, befeküdtünk Szegedre a Gyermekklinikára, ahol különböző terheléses vizsgálatokat végeztek. Az eredmény szerint éppen a határon van a fejlődési görbéje, ha alacsony lett volna ez a szám, előterjesztik növekedési hormon adagolására, ami azt jelenti, hogy kb. 2 éven keresztül minden este injekciót kell kapnia, amit nekem !! kell beadnon.
2009. márc. 16. 09:31
Az én fiam 8éves lesz ,kb 22kg lehet e lehet annyi sincs...ő a legkisebb és legvékonyabb az osztályban,bár baromi jó az étvágya,ráadásul nem fogyisjellegü dolgokat eszik:)Valahogy nem idegeskedek miatt,egészséges,sportol,ha vékony marad ám legyen....
25. 03755e6896 (válaszként erre: 20. - 7934d1ac97)
2009. márc. 16. 09:22
Én is a marslakócskákat adom a fiamnak,és nagyon jó étvágya lett,de Nekünk már 1 hét múlva "hatott"
24. mimmo33 (válaszként erre: 11. - NataliaWeiss)
2009. márc. 16. 09:14
Polyvitaplex-et próbáltátok már? Na az egy B vitamin bomba!
23. d88030a7e1 (válaszként erre: 22. - Rasza)
2008. nov. 4. 11:50

Ebben van valami.

Egyébként megmértem a 6 éves fiam 135 cm és 38 kiló, ez nekünk sokkal nagyobb gondot okoz, mint az, hogy a lányom vézna.

22. rasza
2008. nov. 4. 11:42
Én is ilyen vékony voltam és még magas is.Van róla képem hogy a combom majdnem olyan vastag mint a térdem .Nekem se volt étvágyam .Anyukám teljesen ki volt akadva.Mikor ebédeltünk állandóan mondogatta hogy egyél már ,egyél már,egyél már.Hát így nem lehet enni!Egyszer rá is szóltam hogy hagyjon már békén.De szegény aggódott.Emlékszem hogy volt hogy egy óráig ettem a levest.A teteje a már megdermedt.Ha olyat főzött volna amit szeretek akkor biztosan eszek.De sose kérdezte .Én meg nem mondtam.Anyukám körzeti nővér.Állandóan nyomta belém a B12 szurikat de ez sem használt és a vitamin se.Nem volt kiegyensúlyozott az életünk.Én ennek tudom be a nem evést.Ha néha meg ölelt volna és azt mondja hogy szeret akkor nem lettem volna szorongó és félős és szívesen ettem volna a főztjéből.Derítsd ki nincs -e valami félelme.Jó a kapcsolatotok?Te főzöl neki?Kérdezd meg minden nap hogy mit szeretne enni és mindegy ha hetekig ugyanazt akarja.Add meg neki.Bele fog jönni az evésbe.Mikor a nagymamámnál nyaraltam ,ő minden nap megkérdezte hogy mit szeretnék enni és azt adta.Híztam is rendesen.Érdekes hogy ott reggeli is volt.Anyu ezt elfelejtette.Pedig a friss vajaskifli kakaóval igazán jól esett.
2008. nov. 4. 11:26

Nálunk az Aloa Vera készítmény " Forever B12 Plus"

nagyon bevált.Az én fiam meg 154 cm, és 34 kg volt.Mióta szedi, 156cm és 46 kg.60 tabletta van benne, és nap egy darabot kell bevennie.ha jól emlékszem 2500ft volt egy üveggel.

2008. nov. 4. 10:04
Az én fiam is borzasztóan rossz evő, bár ő még csak 3 éves, az ősszel elkezdtem neki adni a Marslakócskákat, (mulivit. tab.) és azt vettem észre állandóan jön oda hozzám, hogy "valami kéne enni" :D. kb. olyan másfél hónap után. Csak lestem. Próbáld ki.
2008. nov. 4. 10:01
5-6 év és a fejedet is megeszi! Az én fiam is ilyen volt...ma már 26 éves.
2008. nov. 4. 09:54
Polybé
17. ce8b002a07 (válaszként erre: 16. - NataliaWeiss)
2008. okt. 29. 17:27

Első körben mindenképp a háziorvoshoz, mivel valószínű, hogy szakrendelésre beutalóra lesz szükség. Az endokrinológus foglalkozik a hormon-háztartás zavaraival, és mivel a növekedést is hormon szabályozza(somatotrop hormon), így szerintem endokrinológiai szakrendelést kellene felkeresnetek.

Az alacsony súly mögött lehet pajzsmirigy probléma, vagy az enzimek okán hasnyálmirigy probléma. Ezeket belgyógyász tudja vizsgálni.

Vérvételen és ultrahangon kívül nem hiszem, hogy lenne más tortúra, a kivizsgálások alatt.

2008. okt. 29. 17:00
És milyen orvoshoz lépjek?
15. ce8b002a07 (válaszként erre: 11. - NataliaWeiss)
2008. okt. 29. 15:39
Egy ismerősöm kisnövésű, eléggé, és mivel fiú, ez duplán hátrány. Az öccsénél is erre számítottak, és el is maradt a többiektől, ám időben kapott kezelést, és megindult a növésben. Szépen lehagyta a bátyját. A térdével voltak gondok, mert túl gyorsan kezdett nőni. Minden esetre biztos hálás a szüleinek minden egyes plusz centiért. Egyszóval, spec. orvos biztos tud segíteni, és még időben kellene lépni.
2008. okt. 29. 14:35

Szia !!


Nem tudom,h sportol-e valamit a csemete,de en ajanlom,hogy ha nem akkor vidd el uszni!!

Ez csak jo lehet neki :D

13. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 11. - NataliaWeiss)
2008. okt. 29. 14:29
Szerintem akkor kéne inkább aggódnod, ha túl kövér lesz! Az tuti rosszabb lenne!
12. pemete (válaszként erre: 11. - NataliaWeiss)
2008. okt. 29. 14:23
Áh attól, hogy kisebb, még agyban lehet sokkal nagyobb:)
2008. okt. 29. 14:17
Köszönöm az információkat. A Vitacolan szirupot adom neki, ettől maximum nem annyira beteg, legalább ritkábban kapja el a nyavajákat. Már egy üveggel adtam neki. A Béres csepp nem igazán vált be. Két évig azt használtuk, miután abbahagytuk hónapokon keresztül beteg lett. Hízni semmit nem hízott és az étvágya sem jött meg. Azért aggódom, mert az ovistársai és a barátok már mind egy fejjel és legalább 5-10 kilóval nehezebbek. Félek, hogy elmaradott lesz.
2008. okt. 29. 14:15
Minket a súlya miatt (akkor volt 2éves) nyaggatott a gyerekorvos. 2-szer voltunk gasztroenterológusnál, az meg kiröhögött, hogy minek mentünk. Addig tök ideg voltam, mert tényleg elég vézna volt. Most, hogy már 5 és fél éves 15kg. Nem nyaggatom a kajával. Én is és a tesóm is elég vékonyak voltunk, mégis szépen kigömbölyödtünk. Úgyhogy ne aggódj!
2008. okt. 29. 14:10

Amint látom, a többség "lazán" fogja fel a dolgot. És így is kell. Nem szerencsés túlaggódni.

Én szintén 16 kilósan mentem suliba, nagyon válogatós voltam, alig ettem s most meg kínlódok a túlsúlyommal. (Mentségemre szólva, most éppen babát várok - a harmadikat - úgyhogy nem aggódom annyira.)

2008. okt. 29. 14:08
Béres csepp! Tuti hízni fog! 3 hónap után szépen jönnek a kilók!
2008. okt. 29. 14:08
Sajnos nem tudok nekem a 10 éves nagy fiam 5 kg-val könnyebb,mint a 7 éves kisfiam!
2008. okt. 29. 14:06
Nálunk is ez a helyzet, 4,5 éves és l5 kg. Én is próbáltam már multivitaminokat a doki is irt fel étvágyjavitot. De semmi hatás.
2008. okt. 29. 14:01
Majd eszik , ha éhes, nem fog elfogyni:) Anno én is 17 kilóval mentem iskolába, és 38 kiló voltam 14 évesen, és még élek, sőt most van rajtam plusz tíz kiló. Úgyhogy ne aggódj, ez a súly nem olyan kevés:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook