Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jó lenne tudni mit csinálnak más nők, ha nincs kedvük a... fórum

Jó lenne tudni mit csinálnak más nők, ha nincs kedvük a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
95. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - Judit222)
2022. okt. 16. 19:09

Mostanában voltak ezek a TLC-n?

Nem találom a műsorban.

94. syria (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2022. okt. 15. 15:19
Viszonylag közel élek hozzád; igazán átnavigálhatnád hozzám Marcsikát! 😊 😊
93. syria (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2022. okt. 15. 15:16
Viszonylag közel élek hozzád, átnavigálnád hozzám Marcsikát! 😊
92. syria (válaszként erre: 56. - Tien)
2022. okt. 12. 22:27
A pókokért én se rajongok, és akkor finoman fogalmaztam. Ha a testemre kerül egy, éktelen visítást csapok - szerencsére alig van erre példa. Ha néha betéved egy nagyobb példány, a hányinger kerülget, de nem ölöm meg, mert akkor talán hánynék is. A lakás minden helyiségébe raktam 1-2 pókfogót. Ez bármilyen nagyobb, átlátszó kupak, többnyire kozmetikai cikkeken vannak ilyenek; mellette valamilyen levitézlett plasztikkártya, elavult névjegykártya, vagy egy kis darab keményebb papír. A fiaim már 4-5 éves korukban segítettek amikor takarítottam, és előkerült egy pók. A „Szaladj, hozz egy pókfogót!” kérésemre hozták a legközelebbi „apparátust”, addig pedig valamilyen takarítóeszközzel feltartóztattam a nyolclábút. Aztán a kupakot ráborítottam és alácsúsztattam azt, amit éppen hozott a gyerek, majd a rabot kivittem a lakásból és jó messzire hajítottam. (A módszer jól működik poloskákkal, egyebekkel is.) A hosszúlábú kaszáspókokkal lehet probléma, sérülhet 1-2 lábuk. Na meg ott vannak azok a kicsi, fekete, eszméletlenül gyors pókok, amiket művészet elkapni; azokat utálom a legjobban. A naplóm 3861. bejegyzésénél látható 3 pókfogó „készlet”. 😄 [link]
91. syria (válaszként erre: 85. - Soufflet)
2022. okt. 9. 15:24

Ismerős, amiket írsz. Hiába vagyok jóban a matekkal, a fejszámolás nyögve-nyelve megy; bármelyik sarki zöldséges kenterbe ver. A gimiben megkérdezte egy osztálytársam: dolgozatíráskor miért nézegeted az ujjaidat? Hát azért, mert számolok rajtuk! De azért sose voltam elveszve. A számítástechnika hajnalán hexadecimális, azaz 16-os számrendszerben kellett számolnunk, ahol a 10=A, 11=B, ... 15=F betűvel van jelölve. Többnyire képes voltam jól összeadni. Pl.: 3C5A14 + 96B03E = D30A52, de az bizony nem ment az ujjaim nélkül. És ha valamelyik összeadandóban volt 7 és/vagy F, akkor gyakran hibáztam. A férjem meg röhögött, amikor elmondtam neki: persze, mert a kettő olyan egyforma! Igen, mert ha a 7-est áthúzzuk vízszintesen, akkor igaz, kicsit csálén, de az F tükörképe. (Felmerült bennem a gyanú: lehet, hogy enyhén diszlexiás vagyok? A mai napig gondot okoz a b és a d betű; ezért utálom, hogy a bank a jelszót tartalmazó sms-t kisbetűkkel küldi. A B és D betűkkel nincs bajom.) Mindegy, amikor ezt felismertem, jobban odafigyeltem. Volt egy zseniális kolleganőm. Nahát! Minimum háromszor gyorsabban számolt a 16-os számrendszerben, mint én a 10-esben.

Arra is volt példa, hogy össze kellett volna adni két kétjegyű számot. Behúztam a nyakamat, és szabadkoztam: nem tudok számolni, mert matematikus vagyok. Megütközve kérdezték:

- Akkor mit tud?

- Logikusan gondolkozni. 😄

90. Soufflet (válaszként erre: 89. - Soufflet)
2022. okt. 9. 05:40

Mustar es balzsamecetes kezzel csinalja a kollegina a desszeret, mert 3-4 ev alatt nem tanulta meg a csipesxt hasznalni salatakhoz.

Mikor a betanito volt a kiadson, bejott, hogy lassits le, de elfogadhatatlan kinezetuek a kajak.

Mondd, hogy x perccrrl tobb, de van egy minimum kinezet.

Erdekeltte?

3-4 tetelt visszakuldotek a vevok, hogy xarnsk nez ki, es neki neeeem kell a segitseg, es ugyanugy folytotta.


A veszteseg listara az sem volt felvezetve a nap vegen sem. Majd kibukik a ho vegen, hogy mennyi kaka volt a palacsintaban,. Nem vallalja a felelosseget. Mert mikor megnezik, hogy mennyi a hiany, nincs napi leiras, ertheto. Elneztem, leejtettem a vevo meggondolta magat... De 10-20 tetelt hianyzik enelkul? Mintha valaki nem rendesen vettezette volna a keszletet. Vagy talan csak egy merleg rossz -aminek a hianyabsn vagyunk.

Neki a felelossegtudata nulla. A matek tudasa ugyaannyi, mint a szorgalma. Ketsze le;fel menni a lepcson! Es ezt nekem kski itt runner volt (jobb is a seggem, mint az I've :O) A ferje is itt dolgozik, van vagy 130-225 kg. Nem tul sportossak.


Feltolteni, begyujteni inkabb en szoktam elfutkosni. Miota nincs a traneriunk, 4 helyen van a pucolt hagyma, es az otodik ember nekiallt volna hamozni. Mindenhol van 2-3 nyitott.

A headchefunk 4-5 dolgot elkezd, semmit nem tesz el vagy takarit fel, igy semmire nincs hely. Mivel o a felettesem, nem mondom meg neki mit csinaljon, de kezdtek beallni arra, hogy "a hely miatt befejezhetnem ezt meg azt?"

En nem tudok 5 koszos centin dolgozni mocskos padlon, csak mert 3 foglalt a benchekrkbok, a nagy budos semmiert.

Ma azert is ram szolt, mert pakolasztam a hutoben, es az nem az en dolgom. 3* 50+centit szsbadotottam felz mert osszeraktam a fel ladskat. Es Minden megvaga, szetszorva volt.

2022. okt. 9. 04:40

Es rsmszol, ha letorlom a pultot... Vagy o nem tslal valamit, Amit mindig egy helyen tartok.

Minek teszek tetot ra? Mert beszivja a vizet es osszeragad!

88. Soufflet (válaszként erre: 87. - Soufflet)
2022. okt. 9. 04:37

Talan nem mindig mindent jegyzek meg elsore, ha som az informacio, de nem vagyok rest a Bibliat felcsapni. En megnezem szazssor is, ha kell. Ha nem emlekszem, en nem szegyellek kerdeznei, szaros kis betanulo vagyok itt. En regen mindig azt mondtam a "tsnuloimnak", inkabb kerdezes eloszor, minthogy 200 evig boltongj a hutomben keresgelve, vagy ha nem vagy biztos, szazadszorra is megmutatom, segitsek, azert (is) vagyok itt.

Hulye kerdes nincs, csak hulye ember, aki nekiall bizonyossag nelkul. (Elnagyolva.) Ugy pazaroljuk el az idot es anyagot.


Kicsit banto, mikor a 20 eve chef fonokom benzoyl, hogy "meg nem vegeztel?", de en nem szeletelek 20 eve ipari szinten, csak par honapja. Kicsit kijavitom, hogy az adott dolgot most csinalom eloszor, kicsivel kesobb jatjak, hogy haladok, es egyre gyorsabban.


A helyi betanitosunk mondta a headchefnek hogy engem a placcrol at kellene csalni. Es a mindenkirol teruleti konyhafonok meg nem latott oktak, hogy valaki s placcrol ment a konyhara :D


En szervizesbol beugrorram Akitchen porternek, es gyorsan, baromi tiszta dolgozok.

Itt a tisztan van egy nagyon Nagy hangsuly.


Nekem a legnehezebb a kiskedvencebbel a kozos munkaban az a qrva kupkeraj!

Minden munkafelylet ragad utana, a padlon egy Rajat papirz mianyag, kiborutott SOS, cukros verekedes, semmi nincs a helyen, csak talalomrs lepasszintva, es utana eluszok, mert semmit nem talalok, es hasra esek;Minden tanyert kulon tisztitani kell, mert dzsuvasan nem lehet(me) kiadni.

87. Soufflet (válaszként erre: 85. - Soufflet)
2022. okt. 9. 04:12

A szuper kolleginam megmutatta, hogy vagjak vajat, amirol most azt mondtak, marha draga, es stop van, a szemlyzet sem kaphat. Nem tud kerekiteni, szerinte a 16,7 nem 17 kozelitve, hanem 16. es hiba mindig van, szoval hianyunk lesz, mint a car. Egy hetvegen, es a kovetkezo elhavazott idoben 20 adagot adunk ki egy nap.

Napi 5 gram. az heti 35 gram. Hetente 245, 250 g van egy csomagban, es 4 het egy honapban. Es akkor semmit nem ejtettel le. Majdnem egy kg egy honapban. Ennyi vaj "eltunt', mert nem 16, es nem 17 szeletre vagtuk.

De a chocolate delice-it lattam hogy vagja. Erzesre, es volt hogy megszamoktam. 14 a 15 helyett, mer o tudja.

Az egyik salatarol ma megtudtam, hogy mindig is szar volt a recephez, kepest, mert a kelkaposztat fele a mennisegben szokta csinalni erzesre. Oke, hogy neki ugy jobban tetszik, de nem otthon vagyunk. Ez egy uzlet. Ha nem vagyunk a penzunknel, nincs tobb fizetes. Ha faxsagokra koltjuk a penzt, nem is leszunk elobbre. Az a rohadt kaposzta adja a volument. Igy 1/3-fel mennisegben adunk el, mint a kalkulatalt.

csak miatta, mert bacik a FIFo-ra, dobalunk ki cuccokat ezerrel, mert rohadt nezes a regebben bejovonot hasznalni. Valamit felksap

Annyit tud angolul, hogy "fast-fast-fast"! De ertelmesen, logikusan csinalni vagy elmondani semmit nem tud.

Ma haromszor megkertem, balrol jobbre tegye ki a rendeleseket hozzam, ha valami jott hozzam szoljon. Richtig a masik oldalrol pakolja fel, es en vagyok a fax, ha valamiert kifutok feltolteni, o egy szot nem szol, es nem vesznem eszre.

Altalaban az ok asasi irannyal forditva tesi fel, neha csak ugy kozepre. Hogy a p1csaba me kevernem ossze, ha ket ugyanolyan rendeles van ket kulonbozo asztalhoz.


Es allitolag vannak valtoztatasok, amik nincsenek a "Bibliabban" (a termekek leirasaban). En igy csinalom, ahogy tanultam, es o csak kiabal, hogy 'nonono", es mashogy csinalja. Ha megkerdezem, hogy van? Nincs egy ertelmes mondata, es ossze-vissza habof, es int.

86. Soufflet (válaszként erre: 85. - Soufflet)
2022. okt. 9. 03:09
Az elefantot is felszeletelve tudjuk betenni a hutobe :P
85. Soufflet (válaszként erre: 63. - Syria)
2022. okt. 9. 03:08

En a matekhoz nem vagyok hulye, de a szamolashoz igen. Ertem ezt ugy, hogy a logikai reszet altalaban jol csinaltam meg a feladatoknak, aztan elrontottam azon, hogy egy-ket tetelt lehagytam az egyenletbol, mikor az elozo sorbol atmasoltam azokat, amivel nem kellett szamolni. Egyugyu figyelmetlenseg.

De valahogy a szamokkal amugy is hadilabon alltam mindig, pl. a fejemen jo eredmeny van, ha leirtam, az korrekt volt, de ha ki jott a szamon, megismetelve is hulyeseget mondtam. Nem vagyok diszes, de valamit rosszul kapcsolok ossze.

Ennek ellenere csak betanultam a crouper szakmaba. Gyakorlat, gyakorlat, gyakorlat.....


Es most latom, hogy annyira en nem is szamolok rosszul.

Ma mentem a headchefhez, a kalkulacioval, gondolni kell arra, milyen alapanyagbol mennyi maradjon, bla-bla-bla.... Neki 600÷25 fejben nem megy, es nem hitte el nekem, hogy 100÷25=4 4*6=24. A masik alapanyaghoz 24*18 kellett. Nekem is egyszerubb, ha latom magam elott, uh. irasban, lebontva szoroztam elotte egy papiron, es nem ertette.

Nem tudom azt sem, a 1,8 kg+1,7kg +0,5kg+ aprosagok hogy lett a fejben 1 kg, mikor a egy kozepes fazeknyi cucc van elotte,amiben mindennek nehezebb a fajsulya, mint a viznek. Elvileg lassan 20 eve szakacs.

Lattam, hogy pircioz. 70, 80, 90 grammokat is egyesevel, kettesevel nullaz. Ha 140 vagy 135 g van, akkor tutira. Aztan a vegen szamolja, hogy hany adag lett kimerve, mert az 4500÷90 sem meg, nemhogy a 6300÷60(vagy 6210÷90). Nem tudja konnyen szamolhatora bontani (ami a logika), es nem tudja a tizes szorzotablat sem.


A legkedvencebb kolleganom is nagy spiller. 5*25-hoz es 12*1/20-hoz is beir mindent a szamologepbe. Amikor rendesen melleenyul, fel sem tunik neki, hogy becsules szerint annyi nem lehet. Es nem am rohanasban.

De legalabb van annyira magas az angolja, hogy az "osztas" szot ezen a munkaban toltott 3-4 ev alatt meg mindig nem jegyezte meg.


Egy rohadt nagy csodabogar vagyok itt, hogy osszeadni tudok, es ezzel ossztani. 140*27

=========

140*10=1400

140*5=700

140*2=280

......


700+280=980


---------

980+1400= 2380


======

140*17=2380

84. Soufflet (válaszként erre: 55. - Globus)
2022. okt. 9. 02:13

En azt utalom, hogy pl. vasarnap nagy takaritas (kellene, hogy legyen), a kolleganom, ha egyedul megy, semmit nem csinal meg. Amikor ketten vagyunk, trukkosen ramlocsoli, de hogy ne legyen total szivaszaras utan, elobb nem tudok menni, mert nem tudok az epuletbe bejutni.

A vegeredmeny: minden egy mero kosz. En mar szoltam emiatt a headchefnek, a teruleti oktato is mondta neki, hogy ez igy nem fair. Es nekem is azt mondta, hogy hagyjam a csaba, ne legy csicska.

Ha egy oraval elobb kezdhetnek, akkor biztosan kiszolgalas elott meglenne a suto (amit forron nem lehet kitakaritani) meg valami egyeb, amihez szinten nyugi kell.

Ez a no amugy is trehany, kupis es egy kicsit hulye is. Minek bekapcsolni 9-10-kor egy sutot 200 fokra, amit fel-haromnegyed 12-ig nem hasznal az ember. Csak viszi az energiat, penzt, felesleges felfuti a helyiseget, es zajos.

83. Soufflet (válaszként erre: 39. - Timycat)
2022. okt. 9. 01:57
A volt lakotarsam otthon privat hazaknal takaritott. Olyan orabert kert, amit nem szegyellt, mert ilyen dondok nem voltak vele, es egy ev elteltevel is kerdezgettek, nem megy-e vissza. Nem sok ember tud ugy takaritani, ami nalam is meguti a kercet, de o szerintem is 10 pontos volt. Es melle olyan tempoban hald, mint egy robot nagyon sok nagytakaritas nem is maradt, amig ketten (plusz a szellem fiuval) voltunk. Aztan mikor 3 kupis, retkes alak bekoltozott, feladtuk a takaritast mi is, es inkabb elkoltoztunk.
82. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 81. - ,zumba)
2022. okt. 8. 19:34
Így mondják. Másnap körömmel, az biztos, de ma nem mindig örömmel. :) Pedig úgy kellene, azt jelenti van mit enni.
81. ,zumba (válaszként erre: 80. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 19:31
Felénk a mosogatás elhalasztása kapcsán mondják: este örömmel, holnap körömmel.(rászáradt maradék)
80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 79. - Jucika33)
2022. okt. 8. 19:21
Van ami várhat, de például a mosogatás jobb ha nincs elhalasztva :)
79. jucika33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 16:41
Én egy jó ideje szimplán nem csinálom meg. A legtöbb feladat ráér. Majd ha kedvem támad ,megcsinálom.
78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Tumbo2)
2022. okt. 8. 14:39
A biológiát én is szerettem, már bánom, hogy nem tanultam többet belőle.
77. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 74. - Tumbo2)
2022. okt. 8. 14:37
Én is inkább javítgatok, alakítok. Néhány újat is varrtam már, de csak magunknak.
76. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 73. - ,zumba)
2022. okt. 8. 14:35
Ez nagyon jó, még jobb mint az én motivációm, úgymond. Mikor nagyon nincs kedvem, arra gondolok ha beugrana xy, vagy akárki, hogy szégyellném magamat. Főleg, ha olyan akinek mindig rendben van a lakása.
75. tumbo2 (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 09:55
én is, kimentek a táblához,aztán egyenleteket,meg miegymást oldottak meg.a lányom apja is próbált egy-két dolgot elmagyarázni,mivel gépészmérnök volt.nekem mondod,azt sem tudom,hogy jön át a kép a tévén.viszont biológiából,irodalomból,történelemből nyugodtan kérdezhetsz.a vejem fizikaprofesszor.még jó,hogy nem szakmázunk,erősen alulmaradnék.
74. tumbo2 (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 09:47
én is megvarrok mindent,majdnem,a gimiben tanultuk.a lányom idehozza a varrnivalót,mondom vehetnél pár tűt,cérnát.nem volt hozzá ügyességem,de amit kell megvarrok.ő viszont szerelni tud,amihez én tökhülye vagyok.
73. ,zumba (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 09:32
Gondolj arra, ami az elvégzendő feladat eredménye, látszata lesz. Ha takarítás: a tiszta helyiség, vasalás: a szép sima ruha-ágynemű. Főzés: az elkészülő étel íze,illata.
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 71. - Syria)
2022. okt. 8. 09:17

Én szeretek varrogatni, bár nem vagyok profi :)

Jól van ez így elosztva, egyik ebben jó, másik abban. :)

71. syria (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 08:49
Nincs bennünk semmi különös, a miénk is csak egy olyan szakma, mint az összes többi. 😊 Én pl. a varrónőket, a pilótákat csodálom (többek közt).
70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - ,zumba)
2022. okt. 7. 22:24
De jó lenne ilyennek lenni :)
69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - Judit222)
2022. okt. 7. 22:22

Kösz az ötletet. :)

Mostanában nem néztem azt a csatornát, pedig szórakoztató műsorok is vannak benne.

68. judit222 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 20:56

Nézd meg egy a Gyűjtőgetők c.sorozatból egy-egy részt a TLC-n, utána megnyugszol, hogy milyen szép rend van nálad és nem csinálsz semmit.😂


Ha meg a Kényszeres takarítók sorozatot nézed akkor lehet, hogy te is kedvet kapsz és elkezded a takarítást.😂

67. Érdekes73 (válaszként erre: 6. - Panna.33)
2022. okt. 7. 20:37
Így van nem szalad el és más se csinálja meg helyettem :)
66. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 15:21
Akkor is elvégzem a házimunkát. Ugyan nagyon ritkán fordul ilyen elő, mert nem esik nehezemre az otthoni teendő. Sok évtizede végzem már. Nem kell zene, semmi. Ilyen vagyok.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook