Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jó lenne tudni mit csinálnak más nők, ha nincs kedvük a... fórum

Jó lenne tudni mit csinálnak más nők, ha nincs kedvük a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
35. tien (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2022. okt. 6. 14:06

Én itthon meresztem a csinos sejhajomat, nyilván nem fogok fizetni senkinek a takarítás miatt.

Időm az van!


Természetesen igazad van,és minden elismerésem a tiéd,hogy így tudod a családod igazgatni.

34. globus (válaszként erre: 3. - Timycat)
2022. okt. 6. 13:42

Én is. Tudomásul vettem, ha magam el tudom viselni, hogy olyan, amilyen, akkor rajtam kívül senkit nem érdekel. Ugorjunk.

Egy csomó görcsöt el lehet engedni, amit magunknak csinálunk.

33. semleges (válaszként erre: 32. - Simple)
2022. okt. 6. 12:39
Nálam is. Én is így vagyok vele.
32. simple
2022. okt. 6. 12:30
Ha éppen nincs kedvem, akkor nem csinálom. Nálam mindig van egy olyan fokú tisztaság, rend, amiben lehet létezni. Tehát minden várhat simán egy két napot, ha éppen nincs kedvem megcsinálni.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Dfc04c70e4)
2022. okt. 6. 12:26

Ez jólesett, kösz:)

Teljesen egyetértek veled, az a baj, hogy sosem vagyok elégedett magammal, az elvégzett munkám mennyiségével.

30. dfc04c70e4 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 12:23

Nincs elhanyagolva az otthonotok, ez a lényeg. Az, hogy valami éppen nincs meg, az nem probléma. Ha valamit úgy csinál az ember, hogy a háta közepére sem kívánja, akkor az úgysem lesz hatékony, elhúzódik, és kedvetlen marad. Olyankor hagyni kell, majd meglesz.


A helyedben én azzal sem törődnék, ha éppen betoppanna valaki, és nem csacsog-ragyog a lakás. Egyrészt váratlanul betoppanni szerintem illetlenség (telefon), másrészt ha meg olyan jön váratlanul, aki ismer, akkor meg azért nem kell szorongani. Úgyis tudja, hogy nem vagy koszos.


Az egészséged mindennél fontosabb. A háztartási munka pedig - legyen az bármi - várhat. Úgyhogy a helyedben én nem izgulnék ezen. 🙂

2022. okt. 6. 12:15
Szeretem a zenét, de ha dolgozom valamit akkor inkább zavar.
2022. okt. 6. 12:14

Szuper ötleteket írtatok:)


Nálunk csak én takarítok, a párom soha. Nem dolgozom egy ideje, a tönkrement egészségem miatt, de a párom soha nem takarított, egyéb házimunkát sem csinált.


Sokszor arra gondolok, mi lenne ha éppen jönne valaki hozzánk és kupi van. Kosz nincs, soha. Csak kicsit hanyagolok, de szeretnék ezen változtatni.

2022. okt. 6. 12:02
Ha nincs kedvem nem csinálom meg. Másnap vagy harmadnap megcsinálom.
26. michelle.r (válaszként erre: 23. - Tien)
2022. okt. 6. 11:58
Nálunk valami légy szülészet van, más okot nem látok arra, hogy mindig egy légy van, múlt héten megöltem egy bazi nagyot, ez egy pici. Lövésem nincs, hol nőnek, mert vagy pici, vagy bazi nagy.
25. dfc04c70e4 (válaszként erre: 23. - Tien)
2022. okt. 6. 11:57

Én nem ölök pókot. A pókhálót leszedem aztán kész. De tényleg előfordul, hogy másnapra újat szőnek a pókok.

Semeddig nem tart a pókhálózás, de hol van az kőbe vésve, hogy csak én szedhetem le?

24. michelle.r (válaszként erre: 21. - Tien)
2022. okt. 6. 11:56

Nálunk se napi szinten jön. Hetente egyszer kitakarít, áthúzz az ágyakat, bedobja a mosógépbe, a mindennapos felmosást, mosást általában én csinálom. A vasalást meg azóta nem adom ki a kezemből, amióta a szinte vadiúj, kedvenc nadrágomat kiégette az egyik elődje.


Azt szoktam mondani, az én órabérem jobb, mint az övé, mindketten jobban járunk, ha ő takarít, én dolgozom 😁

23. tien (válaszként erre: 22. - Dfc04c70e4)
2022. okt. 6. 11:51

Na ,ettől én is a falramászom.

Tegnap megöltem egy olyan szőrös pókot ,hogy percekig rázott a hideg tőle.

Este felnéztem ,és megint volt egy pók a plafonon.

Annyit jegyeztem meg,hogy fasza ,hogy ilyen szenya munkát nekem kell megcsinálnom.

Besértődött..

22. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 11:45

Ha nincs kedvem, akkor elhalasztom. Legyen az bármilyen házimunka. Még soha nem halogattam annyi ideig, hogy szégyenkeznem kellett volna amiatt, hogy valami hibázott. Alapjáraton rend és tisztaság van.


Nemrég a férjem (rossz passzban volt) szóvá tette, hogy két napja lóg a pókháló a mennyezeten. Megkérdeztem: tényleg? És azóta nem volt időd leszedni?

21. tien (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. okt. 6. 11:44

Ugye?

Akár én is fizethetnék ,hogy takarítsanak ki helyettem.

DE!Én abszolút nem csinálok semmit érdemben,most pihenés van.😁

Az a kis takarítás belefér ,azt hiszem.

20. michelle.r (válaszként erre: 17. - Tien)
2022. okt. 6. 11:40
A mondat első fele nekem is megy 😁
19. e620d9d97b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 10:58
Halogatom. Majd holnap. 😄
18. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 10:29

Sajnos nem tudlak semmivel "biztatni", mert vagyok így én is néha, és az (számomra) nem opció, hogy háztartási alkalmazottat fizessek.

Az se megy (nálunk), hogy majd más megcsinálja helyettem.

De mivel a magam ura vagyok, azt szoktam csinálni, hogy ha éppen "nincs kedvem" valamihez, megvárom, amíg megjön. A kedvem.

17. tien
2022. okt. 6. 10:16

Leszarom,és másnap csilivilire takarítom a házat.

Én élek itt a férjemmel és Prézli kutyával.

A koszosmanó nem szokta felütni a fejét😁

2022. okt. 6. 09:56

Lefizetek egy nőt, hogy csinálja meg helyettem 😇


Két látogatása között meg podcastot, zenét hallgatok, olasz leckéket hallgatok a telefonon, vasalás közben filmet nézek. Főzés közben folyamatosan mosogatok, pakolok.


Azon meg csak ámulok, hogy a fiam, aki egy éve még a világ legrendetlenebb disznója volt, nem csak maga után pakol, de még a mosogatógépbe is bepakol, van hogy ki is porszívóz. Pedig esküszöm, nem fenyegettem meg 😇


És mindig emlékeztetem magam, hogy karácsonykor is a Jézuska jön, nem a Köjál. 😝

15. libikóka (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2022. okt. 6. 09:44

Nem arról szól hogy nem csinálja meg ,,csak kedve nincs hozzá.Amit egyébként érthető,,mert mennyivel jobb lenne helyette bármi:))

Egy ilyen stressz faktor még épp hiányozna az életünkbe,,,fürdő, vc , és egy helyiség ahol leültetem ha jön valaki,,legyen ok,,a többihez semmi köze senkinek.

14. libikóka (válaszként erre: 11. - 785c64a729)
2022. okt. 6. 09:36
Persze én is vagyok úgy mint Fi:)Valljuk be,, a szuper háziasszonyokon kívül kb. mindenki:))
13. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 09:27
Talán azzal, hogy mi lesz ha jön hozzád valaki és látja ezt a kupit. Vagy port mindenen. Ha elkezdesz stresszelni e miatt, meg fogod csinálni. Ha nem használ, ülj be egy csendes sarokba, és várj addig míg el nem múlik.😀
12. timycat (válaszként erre: 8. - 8d00a82c06)
2022. okt. 6. 09:24

"Van,hogy meló utàn arra megyek haza hogy a fèrjem megcsinálta."


Én gyakran erre játszok 😉

11. 785c64a729 (válaszként erre: 10. - Libikóka)
2022. okt. 6. 09:24
ügyes vagy, én nem győztem és kb igy voltam mint a forumnyitó
10. libikóka (válaszként erre: 4. - 785c64a729)
2022. okt. 6. 09:20
Nem tudom milyen ez a program,,bár lehet hogy feltaláltam én is,,mert hétvégén ha csak nem jön közbe valami sosem takarítok.Bár egy mosogatás ,felmosás,az biztos kell.
2022. okt. 6. 09:20

Zene és egy kis jutalom magunknak!

Jó kis pörgős zene (legalább is nálam), aztán kitűzök egy feladatot, ha kész, akkor leülök és iszok egy kávét pl.

Vagy eszek egy csokit.

Találd ki, hogy Téged mi motivál, mi ráz fel egy kicsit.

2022. okt. 6. 09:19

Ha nincs kedvem akkor úgy marad.

Van,hogy meló utàn arra megyek haza hogy a fèrjem megcsinálta. 😁

2022. okt. 6. 09:19
a héten konyha-étkező zóna van, azon belül csepét akarom lemosti és a szekrényajtókat, plusz porszivzni
6. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 09:18

Ha nincs kedvem, akkor inkább nem csinálom.

Megvár úgyis. 😁

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook