Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten az Úr, vagy Jézus? Soha nem kaptam választ erre. fórum

Isten az Úr, vagy Jézus? Soha nem kaptam választ erre. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
191. 02dd40895d (válaszként erre: 190. - Dcf348385f)
2011. jún. 15. 10:53

A jól és gondosan összeszedett hozzászólásodban mindössze egyetlen apró (talán lényegtelen) tévedést észleltem.

Írod: "Jézus feszítésének ünnepe -húsvét -, pedig 189 -ben határozódott meg."

Jézus kereszthalála húsvét előtt két nappal, Pénteken azaz Nagypénteken volt. Húsvétkor a feltámadását ünnepeljük.

190. dcf348385f (válaszként erre: 182. - Gyuri67)
2011. jún. 15. 10:17

Elnézésed, tudom, nem nekem szól a hsz.-ed, de néhány gondolatot engedj meg.Köszi:)

Nagyon, nagyon sok ember érzi azt, hogy nincs otthon a Földön, s vágyik a lelke valahova, haza.

A reinkarnáció ott van a feltámadunkban, s tudatunkban :)



Egyiptomban a Kheopsz piramis Kr.e.2600 -ban épült fel, amely bizonyítja az ember magas

alkotó és spirituális képességének évezredekre visszanyúló múltját.


Mózes Kr.e. 1240-ben mutatta be a törvényeket az embereknek.

Akkoriban is ember volt az ember, s nyilván tett olyan dolgokat, amelyek a 10 parancsolat

megszületését kívánták, egy magas erkölcsű ember által.

Jézus feszítése 30-ban volt, Máté az evangéliumát 50-ben írta meg. 20 év a különbség.Kimaradt

Jézus életéből nagyon sok és fontos állomás, pld.,hogy járt Tibetben.

A Jelenések könyve még később, 95-ben készült el,

Jézus feszítésének ünnepe -húsvét -, pedig 189 -ben határozódott meg.Hatalmas a különbség!

A kersztény üldözés -nérótól - 54 -től 336 -ig tartott,mikoris már nemcsak vallásszabadságot kaptak, hanem kárpótlást is, az üldöztetésük miatt.

S 380-ban a kerszténység lesz az egyetlen római birodalmi,engedélyezett vallás.

S sorra kersztelkednek a királyok :)589-ben még a gótok is katolikusokká válnak.

1022-ben Henrik kitalálja, hogy pap nem nősülhet,s elkezdik az eretnekeket égetni még abban az évben.

S mi történik? Indul az első keresztes hadjárat 1096-ban, s elfoglalják Jeruzsálemet.

Aztán folytatódnak a hadjáratok, s a világ még nagyobb felügyeletére, a hatalom, a vagyon megerősítésére,az egy ,,kézben" levőségre kitalálják az inkvizíciót, 1233-ban.Hoppá!A kereszténység hatalomi rendszer.Aki hisz,s betart, az nyugton és élve marad.-Brúnót -is- elégették.-

Majd ezt követte a világhódítás: az egyszerű népek,törzsek leigázása, akiknek lila fogalmuk sem volt a ,,civilizációról", kereszténységről,a negatív emberi vágyakról,tulajdonságokról.Pld. Kolumbusz a Bahamákon.

Azt igyekeztek eltaposni, amit a még spiritualitásban élő népek az első századokban tudtak-matek,

természettudomány,asztrológia, sámán kultusz,és pld. barlang rajzok - bár, pár sámán még elvétve él, Szibériában -.

Az erőszakosan bevezetett, hatalmi okból megszületett - ránk, magyarokra is kényszerített - kereszténységet pedig most, a XX.sz.-tól,

az Új Világrend kívánja felülírni.

Rengeteg maszlagot megetetnek az emberekkel,új nézeteket,életmódot adnak nekik,amibe nem fér bele Isten, se Jézus.

Az egyszerű népeknél Isten 1, a természetet jelentette,

2, sokan hagytak hátra más bolygóról érkezőkről írásos, képi emléket,

3, magát az Univerzumot gondolták annak.

Ha a bioszt nézzük, nekünk van egyedül tudatunk,többes felosztásunk,isten központunk.

Isten minden, ami helyes, ami az összességet egyenlően, s szeretettel szolgálja,ami nem erőszakos, s ami nem hazug.A válasz tényleg odaát van :)

Ha az emberiség Istent játszik, az hatalomra törés: valaki,valami legyőzése, s ez negatív.

Szerintem :)

189. e8f9478eb2 (válaszként erre: 182. - Gyuri67)
2011. jún. 15. 09:27
Ez perfect:)
188. 02dd40895d (válaszként erre: 187. - Bodu)
2011. jún. 15. 09:21

Kérdezhetek?

Csupán a te véleményed a mérvadó?

Aki veled, vagy mással nem ért egyet, annak biztosan kevesebb van az agyában, mint neked, vagy másnak?

Honnan vagy ebben olyan biztos?

Hol osztottam az észt?

Tudsz olyanról, amikor neked osztottam volna?

Kérlek jelezd!

Az már más kérdés, hogy szerintem minden felnőtt ember képes magát megvédeni, ezért semmi szükség arra, hogy kéretlenül védelmedbe vegyél bárkit!

Mikor és kivel voltam - SZERINTED - arrogáns?

Veled?

Ha igen, jelezzed, ha nem, akkor meg semmi közöd hozzá!

Azt pedig, hogy milyen cikkekhez szólok hozzá, eddig se és ezután se tőled fogom megkérdezni, vagy éppen engedélyt kérni rá!!

Na talán ez már súrolta az arrogancia határát! De tudod "senkinek se szeretek adósa maradni".

187. Bodu (válaszként erre: 185. - 02dd40895d)
2011. jún. 15. 09:11

Nem is fogadna el tőled semmit szerintem.Kicsit jobb dolgok vannak az agyában,mint neked.:-DDD

Ha már ilyen nagyképűen osztod az észt,talán én is vehetem a bátorságot,és adhatok egyet:szivárogj csak vissza a fütyioldalra,arról biztos okos gondolataid lehetnek,hiszen találkozol vele nap,mint nap,más értelemes hozzászólásod az arroganciádon és a péniszeden kívül úgysem volt.

186. 02dd40895d (válaszként erre: 177. - 10c97b2309)
2011. jún. 15. 08:23
Olvastad tőlem valahol, hogy betartom a "Bibliai szabályokat"?!?
185. 02dd40895d (válaszként erre: 176. - 83e25137af)
2011. jún. 15. 08:20
Neked nem is tanácsolom...
184. 02dd40895d (válaszként erre: 177. - 10c97b2309)
2011. jún. 15. 08:18

Istennel, Jézussal, Szűz Máriával, az egész vallással kapcsolatban 1000+1 kérdést lehetne feltenni. Talán volna értelme, talán nem.

Miután senki nem lehet bizonyos az igazában, és mindannyiunk számára vannak és maradnak is olyan megválaszolatlan/megválaszolhatatlan kérdések, nem probléma az, hogy ha valaki kérdezni mer.

Sajnos nagy az esélye annak, hogy a válaszokat vagy nem fogadja el, vagy egyszerűen meg se érti. (Arra gondolni se merek, hogy nem akarja megérteni)

Az is gondot jelent, hogy a rendelkezésre álló "irodalom" is emberek által írt/szerkesztett/fordított anyag, így mindig marad benne "nyoma" az alkotó szándékának.

Ennek ellenére, ha valaki képes rá, ezekből az írásokból leszűrheti a "saját hitét" megválaszolhatja a felmerülő kérdéseket.

183. 02dd40895d (válaszként erre: 175. - Bodu)
2011. jún. 15. 08:09
????
182. gyuri67 (válaszként erre: 132. - 4970cb02c7)
2011. jún. 15. 07:52

Üdvözöllek Lacesz24!

Úgy tűnik találtál még valakit,ki tökéletesen egyet ért Veled!



Tisztelt Hölgyek és Urak!

Van kivel már beszélgettünk ilyen és ehhez hasonló témákban különböző fórumokon,Őket külön üdvözlöm!


Nincsen ezzel semmi baj,ki milyen szinten és milyen tudattal fordul a kérdéshez.Biztosan azért teszi mert neki éppen ez a legmegfelelőbb.

Több már mint 2 éve kezdtem el én is ezen az úton járni.Egy leírhatatlan élmény indított el.

Mivel az élménynek köze volt az Égiekhez és az előző életekhez,azt gondoltam itt a remek alkalom és végre kezembe kell vennem azt a Bibliát mit már évek óta vásároltam egyszer magamnak.

Miután az Újszövetséget végig olvastam felmerült bennem a kérdés.Miért nincsen a Bibliában, konkrétan egyetlen szó sem arról,hogy nem csak egyszer élünk a Földön?

Ez a tény számomra megkérdőjelezte az egész hitelességét....


Lenne itt még néhány kérdés........


Tisztelt hívő emberek és hit oktatók!

Vajon a Ti papotok mesélt már Nektek arról a XIV. századi Nizzában megtartott zsinatról, hol több száz püspök arról szavazott mit vegyenek el az emberektől,annak érdekében,hogy könnyeben kordában "karámban" tarthassák a hívő embereket?


Ugye nem?!

Akkor most elmondom nektek:

Kitörölték a Bibliából azt a tényt.hogy nem egyszer élünk a földön,elvették az emberektől azt a tudást amit évezredek óta tudtak és használtak is,az Égiekkel,és az Angyalokkal való kommunikáció és munka hatalmát.

Ki ennek ellenére mégis megpróbálta továbbra is használni a tudását,őt könyörtelenül máglyára vetették,családjával együtt.Európában 300évig égették az embereket,felnőtteket,csecsemőket.

Mára sikerült már ezt az egészet végleg kiirtani az emberiségből és valóban birka mód terelgethetik azokat kik mindezek ellenére is hisznek még nekik.


De van itt más is mit ugyan csak nem szoktak egyetlen misén sem említeni,pedig az benne van a Bibliában.

Vedd elő a Könyvet és nézd meg benne,ha nem hiszed...

Zsoltárok könyve: 82. zsoltár6.verse:

"mindannyian Istenek vagytok a fenségesnek fiai mindahányan"

Miért nem emlegetik?Mert lehet valaki rákérdezne, ez mit is jelenthet?


Biztosan hallott már mindenki a Jelenések könyvéről a Biblia végén található.Nem gondolkodtatok még rajta,hogy mit akarnak ott közölni velünk.Persze tudom,a Világ végét!De miért nem érthető számunkra?Megfejthető az egyáltalán?

Talán hallotta már valaki,hogy eredetileg nem 22 részből áll?A 23. rész lenne a megoldás,az ahol megmagyarázzák mit, hogyan kellene értenünk.

De sajnos ezt a kódot elzárták, a Vatikánban őrzik.Miért nem adják oda az emberiségnek???

Mert így a birkákat könnyebben terelgetik???!!!


A keleti vallásokban ott van az Inkarnáció ténye.Nem érdekes?


Nem gondolkodtatok még rajta?

Lehet,hogy van egy minden vallás fölött álló igazság?


Tisztelt fórum indító!

Az én mostani tudásom szerint,Jézus egy egyszerű ember volt.A maga korában ráébredt arra,mire már mindenkinek kellene.

Örökké létező szabad szellemek vagyunk.

A krisztosz szó görögül:felébredtet jelent.


Isten pedig maga a létezés,a világ amiben élünk,mi magunk is.


Mára már ott tartunk,hogy nem csak a vallások foglalkoznak az reinkarnáció kérdésével.Próbálják a tudomány oldaláról is megközelíteni.

L.Ron Hubbard:DIANETIKA c. könyvében részletesen és kézzelfogható bizonyítékokkal ír erről.


Még valami kérdés jutott eszembe.

Tisztelt Bibliát jól ismerő, vakon hívő emberek!

Van valaki,ki megtudná nekem idézni azt a részt a könyvből ahol Jézus arról beszél,hogy Ő értünk,a mi bűneinkért halt meg a kereszten?

Pál apostol ír erről,de nem Jézus mondta.


Bocsánat,ha hosszúra sikerült!

181. 10c97b2309 (válaszként erre: 179. - 83e25137af)
2011. jún. 14. 19:30
Na igen.... :)))
2011. jún. 14. 19:27

Hát ööö...a Biblia szerint,Isten az Isten,Jézus,az Jézus:)A kettő nem egy és ugyanaz,de véleményem szerint Jézus és közöttünk,emberek között annyi azonos,hogy a Forrástól(Istentől) eredünk:)

Nem vagyunk kevesebbek,mint Jézus,szerintem.És ezt olvasatom szerint,Ő maga sem állította sehol.

179. 83e25137af (válaszként erre: 177. - 10c97b2309)
2011. jún. 14. 19:25

erre van egy jó japán mondás:


"Aki kérdez, öt percig ostoba. Aki nem kérdez, buta marad, míg él."


szerintem többet nem is kell mondanom :)

178. 10c97b2309 (válaszként erre: 177. - 10c97b2309)
2011. jún. 14. 19:19

Ez az érdekes amúgy hogy akik elolvassák 620-szor a Bibliát azok közül is vannak akik kimerítik még a "bűnöket" is...meg minden szabályukat.... De másokat könnyű okítani így......

Bocsi. :))))

177. 10c97b2309 (válaszként erre: 173. - 02dd40895d)
2011. jún. 14. 19:17
Ácsi, ácsi! Azért mert ő feltett egy kérdést nem kéne rögtön letámadni hogy nincs hite meg megkérdőjelezi Istent stb.... Emberi lény szabad akarattal és sosem kár ha kérdez, mert kíváncsi... Nem kínlódik csak kérdez! Szabad ítélkezni annak aki betartja a Bibliai szabályokat? :) Hm? :)
176. 83e25137af (válaszként erre: 174. - 02dd40895d)
2011. jún. 14. 18:52
énnemolvastambibibiii :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
175. Bodu (válaszként erre: 174. - 02dd40895d)
2011. jún. 14. 18:45
Jöttünk már kötekedni,meg kéretlen tanácsokat osztogatni,magyarul meg nem annyira tudunk beszélgetni...:-))))
174. 02dd40895d (válaszként erre: 17. - Hot-rot)
2011. jún. 14. 17:09
Neked is azt tanácsolom, hogy olvassad el a Bibliát!! Ha hiányosak az ismereteid, ne dicsekedjél vele!!!
173. 02dd40895d (válaszként erre: 1. - 7ec51306c9)
2011. jún. 14. 17:05

Lehet, hogy közben megkaptad a választ kérdésedre, (nem olvastam még a hozzászólásokat) de ha így lenne, akkor is azt mondanám: "Ismétlés a tudás anyja!"

Hallottad már ezt a szót, hogy SZENTHÁROMSÁG?

Segítek. Atya-Fiú-Szentlélek.

Isten (az Atya) létrehozta/teremtette Jézus Krisztust (emberalakban elküldte őt a Földre) De tulajdonképpen saját magát emberalakban. Ebben a formában nincsen lényege az időnek, hiszen csupán azért volt Krisztus valakinek a fia, mert születésétől haláláig végigkísérhettük az életét. (Pár évet kivéve)

Az Úr, azaz az Atya pedig mindig volt és mindig lesz.

Ezt megértened csak akkor lehet, ha hited van!!!

Ha nincsen, akkor felesleges vele kínlódnod!

Olyan ez, mint amikor az Isten mindenhatóságát firtatja valaki.

"Mindenható-e Isten? Ha igen, tud-e megmozdíthatatlan sziklát állítani?

Olyat, amit képtelenség megmozdítani!

Ha nem sikerül neki, akkor nem mindenható, ha meg állít egyet, amit még ő se tud megmozdítani, akkor pedig azért nem mindenható, mert létezik már egy olyan szikla, amit még ő se képes megmozdítani."

Ha ilyen irányban indulsz el, akkor kár az energiáért!

172. Bodu
2011. jún. 14. 16:56
Látod,még azt sem veszem észre,kivel beszélgetek...:-)))Szia!
171. Bodu (válaszként erre: 160. - 4970cb02c7)
2011. jún. 14. 16:53
Ó,elbeszéltünk egymás mellett!Az egóm óriási,nem erről beszéltem,de még csak nem is erről a topicról.Azzal nem tudok azonosulni,amit más témák hozzászólásaiban olvastam-róla,amit önmagáról vallott.Bocsánat,egyszerre több dolgon szoktam gondolkodni,több könyvet olvasni párhuzamban stb:-)))De vegetálni soha nem szoktam.Fotoszintetizálni,azt igen,mert elfelejtek időnként enni is...Jut eszembe!
170. 4e1fcae85e (válaszként erre: 169. - Dcf348385f)
2011. jún. 14. 08:22

Most akartam írni ide, de e hozzászólásod után már nem szükséges.

:))

2011. jún. 14. 07:53

Megint egy ok, a ki a legokosabbra :)Megint egy ok, hogy véletlenül se legyen legalább egy pont, amiben megegyezünk :)S megint egy ok arra, hogy legyenek valakik, akik megakarjanak győzni valakiket arról, hogy ők, s mások milyenek.

S a lényeg? Annak belül kellene lennie. Ha az meglenne, értenénk egymást, hogy ki, miért azt írja, amit :) Sosem fogunk egyformán látni, érezni,gondolni, tenni, s talán még hasonlóan sem.S ez valahol így oké is :)Segít különbséget tenni.

Már csak a megerősítések hiányoznak :DDD

Szerintem

168. 83e25137af (válaszként erre: 159. - 4970cb02c7)
2011. jún. 13. 23:23
sajnálom. nem nyert :) majd legközelebb
167. 4970cb02c7 (válaszként erre: 166. - A14deb9047)
2011. jún. 13. 21:20
Igaz..
166. a14deb9047 (válaszként erre: 165. - 4970cb02c7)
2011. jún. 13. 21:16

Számomra az cseng le, hogy adni és nem elvárni.

Béketűrő, de nem közönyös, érzéketlen lélek vagyok.

165. 4970cb02c7 (válaszként erre: 164. - A14deb9047)
2011. jún. 13. 21:07
Nem értettél meg. Az 'üzlet szerűségét' magában a versen belül gondoltam.. Olyan mint pl., hogy ne ítélj, hogy ne ítéltess. Ez nem üzlet? Nem azért nem ítélek, hogy én ne ítéltessek, hanem azért, mert nem akarok, meg mert semmi közöm a másik életéhez, hogy megítléljem, nem az ő cipőjében járok. A versben meg azt gondoltam 'üzlet szerűnek', hogy kéred, hogy segítsen az Úr, cserébe, aki ad, az kapni fog, aki meghal az felébred az örök életre. Nem cikizés, csak meglátás, ettöl még gyönyörü vers!
164. a14deb9047 (válaszként erre: 163. - 4970cb02c7)
2011. jún. 13. 20:59
Az íróasztalom sarkán volt évekig annak ellenére, hogy jöttek az ügyfelek. És senkire nem borítottam rá.
163. 4970cb02c7 (válaszként erre: 155. - A14deb9047)
2011. jún. 13. 20:43
Ez a versike szép, bár kicsit 'üzlet szerű'. Ha így gondolod, a szívedből jön, és néha önmagadban lakozó szikrának is elmondod elvárások nélkül /bár a segítsen kívül én tudom, hogy segítesz-et mondanák /, akkor is már rengeteg lépést tettél felé, így Ő legalább tizet tesz feléd.. :)
162. 7ec51306c9 (válaszként erre: 155. - A14deb9047)
2011. jún. 13. 20:41

Ez Assisi Szt. Ferenc imája.

Én is nagyon kedvelem.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook