Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten az Úr, vagy Jézus? Soha nem kaptam választ erre. fórum

Isten az Úr, vagy Jézus? Soha nem kaptam választ erre. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. jún. 16. 14:40
Hát Isten az Úr, és az ő egy szülött fia Jézus.
250. 2c3c6c7515 (válaszként erre: 237. - E8f9478eb2)
2011. jún. 16. 14:39

Kedves Fórumozók, **angyalfény!

Csakrák, aurák-lélekruha - jó vannak valamik, valaminek lennie kell, lehet akár burgonyacsakra és répacsakra is, bár én még nem láttam, nem érzékeltem ezeket, de sokan beszélnek róluk... :) Mint, ahogy az elektro-mágneses hullámoknak is van hullámhosszuk, a fénynek is van hullámhossza, amit az emberi szem érzékel, na ezt tapasztalom látom, bár csak a végterméket, amit ez a remek agyunk dolgoz fel a neuron-hálóival szinapszisösszeköttetéseivel. :) Ezzel látjuk a 3D-s világot, időben. Ami ugyebár már így 4D, nem sok ez picit? Mindezt csakrák kötik össze az Univerzummal-létezéssel, szóval ezek mind programok, különböző funkciók ellátására - érzelmek.

Szóval egytől származunk és mindenki önálló egyéniség, ami Isten egy része. Isten marha EGOISTA lehetett, gyönyörködik magában, és nagyon nagy humorérzéke van, nem bírja ki röhögés nélkül. :)

Ha én benne vagyok valamiben, akkor halovány-lila sejtelmem sem lehet róla kiben vagyok, mivel nem látok ki. Persze az az EGÓ, amit kaptam a Forrástól sokmindent kimagyarázhat, bemagyarázhat az én EGÓ töredékemnek, pl., ha vírusos lesz a Windowsom, nah akkor aztán csinál furcsa dolgokat, még öntudatra is ébred néha. Az más kérdés, hogy az EGÓM újratelepíti, szóval reinkarnálja, ha nem tetszik valami :) Észrevesszük, a 6-7-8 érzékszervünkkel, már valakinek 9 is van állítólag-jó pénzért, és szektákat alapítunk, majd irányzatok jönnek létre és mindig lesz EGO, aki ezeket követi. Értem én.

Gondolat - energia. Csak akkor van energiája, ha érzelem van mögötte? Tudatosan, vagy tudattalanul? A tudatalannak talán nincs energiája? A légzést egy ősprogram irányítja? Figyelhetem, ekkor már nem az ősprogram, hanem én? EGO? Így válik az Isteni légzés, a pulzálás EGO-vá? TUDATOSAN? Ja az nem az EGO műve, persze. :) Szóval az energia - az egy izé, egy állapot, erő, időben, és térben, ahogy pörög a villanyóránk számolja is keményen. Szóval az energia az rezgés, mivel minden körülöttünk lévő dolog rezgés, hullám. Még a tárgyak is, hisz a szemünk csak hullámokat érzékel időben és térben, processzorunk meg feldolgozza az elménk számára. Á, de nekik, a tárgyaknak nincs EGÓ-juk, vagy csak pici, mégis vágyunk nagy sötétüveges terepjárókra, és hopp, már lett is a tárgynak EGÓ-ja. Ja hogy, mi akasztottuk rá. A mi EGÓ-nk, egy másik egót teremtett? Az ember egy különleges lény. Hisz kezdetben vala gondolat, ami energia. És a gondolat Istennél vala. Még egyszer. Kezdetben vala gondolat, és a gondolat Istennél vala. Én szoktam gondolkodni basszus. Szóval van a gondolat és a gondolat nálam vala. Isten vagyok. :) EGÓ meg is nyugodott, meg simogattuk.

Jó és rossz? Ki ítél? Az egó, vagy egy belső lakó? Ami nem az EGÓ? Hát hányan vagyok? Sok én-em van, tehát, ha sok én-em van, akkor én-telen vagyok, mert nincs egy ÉN-em, elvesztettem azt az egyet. Akkor ki vagyok én? Egy szabad szellem, akinek lélekruhája van, meg fizikai teste? Egó már megint megnyugodott, mert NEKI VAN. Nekem.. :)

Vonzás törvénye, meg minden ilyen hiper-szuper könnyen gazdagodjunk és öregkorunkban legyen mellettünk egy fiatal csajszi című rovatunk, miközben ontjuk az okosságokat, és építjük a villát, és így meg így vonzzad be a másik egót, marha nagy üzlet lett? Mert a másik EGÓ nem ismeri ám a vonzás törvényét, el ne mondjuk neki, mert még ő gazdagabb lesz, és nagyobb cicis barátnője lesz, mint nekem. Há hova lett az a fránya szeretet? Ahol rend van, ott szeretet van, ahol nincs ott RENDetlenség. Egó már megint megértette. Szegény Immanuel Jesus, mi lenne most vele, mikor azt mondta - "Eltörlök minden törvényt, szeressétek egymást". Nem azt mondta vonzzátok, nem volt fizikus tudtommal. :) Meg azt sem hallottam töle, hogy menekülj a rossz elől, és akard a jót a pozitívat. Pont Ő mondott volna ilyet, akit keresztre feszítettek.. No persze az más tészta, hogy nem halt meg és nem támadt fel, de ezzel nem is akarok vitát szítani.. :) Az én EGÓ-m mást tud. Tudja, hogy a világ őrült, nem én.

Egyébként tényleg picit viccesre vettem a figurát, mert annyi boldogtalan embert látok, vagy spirituális vezetőket, aki pedofilok lettek, de mindig mindent megetettek ezzel a fránya EGÓ-val.

Csak, hogy el legyen foglalva, még véletlenül se halljuk meg a szavak közti csendet, ne lássuk a másikban csak a csakrákat, meg asztráltestét és még véletlenül se vegyük észre hogy nem is tudjuk igazán miket beszélünk, mert nem állunk meg egy percre sem.

A saját gondolataink rabjai lettünk, nah jó beszélek a magam nevében. :)

Lélekbe zárt bitek haladnak a labirintus útvesztőjében. Egyéniségnek képzelik magukat. Ez is benne van a programban.. :)

Arra nem gondolunk, hogy minden lehet másképp van? :) Jujj, gondolunk.. Már nem is jó.. :) Megint ERROR.. Reset. Reinstall program EGO. :)

2011. jún. 16. 14:35
uhh szentfazetak vs ezot erikák :D
248. 02dd40895d (válaszként erre: 244. - Bodu)
2011. jún. 16. 14:34

Drága!

Nem veszed észre, hogy saját magadnak mondasz ellent?!?

Ha nem izgatna a dolog, akkor meg se említetted volna!(Nem, hogy itt panaszkodnál)

Amikor elküldtem a tanácsot az orchideával kapcsolatban (és visszaolvastam) már tudtam, hogy félre fogod érteni.

De nem álltam neki, hogy helyesbítsek, mert magyarázkodásnak, amolyan "mosakodás-félének" tartottad volna. Egyszerűen bíztam benne, hogy megérted, de inkább félreértetted, és most itt panaszkodsz és gyógyítgattatod a lelked:

247. 83e25137af (válaszként erre: 246. - 02dd40895d)
2011. jún. 16. 14:33
szerények az igényeim XDDDDDDD
246. 02dd40895d (válaszként erre: 243. - 83e25137af)
2011. jún. 16. 14:29
Örülök, hogy örömet tudunk szerezni!
245. 02dd40895d (válaszként erre: 242. - Bodu)
2011. jún. 16. 14:27

Bennem harag? Azt se tudom, mi az!

Akik ismernek, azok tudják azt, hogy nekem ennél lényegesen több kellene ahhoz, hogy bárkire is haragudjak.

Még rád se sikerült megharagudnom, pedig 1000-rel mesterkedtél ezen, ezt ismerjed csak be! (Nem nekem, hanem magadnak)

Néha már azt kell gondolnom, hogy "gyártási hibás" vagyok, mert két érzés teljesen hiányzik belőlem. Az egyik a féltékenység, másik a harag.

Az elsőről azt tartom, hogy "Akire féltékenykedni kell, az nem érdemli meg azt, hogy az ember féltékeny legyen rá"

A másodikról pedig: "Nincsen olyan dolog, ami annyit ér, hogy az ember mások hülyesége miatt, saját magán álljon bosszút!" (Tudom ezt az idegességre is szokták mondani, de a két indulat viszonylag közel áll egymáshoz)


Más.

Miután nem csupán itt szoktam hozzászólásokat írni, néha-néha összejöttem "hasonszőrű" némberekkel. Velük is élvezettel élcelődtem. Szórakoztatott a vergődésük.

Arra szoktam gondolni, hogy vajon milyenek lehetnek életben? Még az is előfordulhat - sőt óriási az esélye - hogy ha életben találkoznánk, remek haverokká válhattunk volna...

244. Bodu (válaszként erre: 243. - 83e25137af)
2011. jún. 16. 14:25
Elnézést érek mindenkitől!Nem folytatom tovább,ha provokál sem.Most már átment a többi fórumra,ahol hozzászóltam,és ott piszkál.Nem mintha megrázna...
2011. jún. 16. 14:23
de jó ezt a kis "parázs vitát" olvasni. :)))) kellemetes a lelkemnek :)))))
242. Bodu
2011. jún. 16. 14:08

Drága fff1!

A jó Isten áldjon meg téged,hát miről beszélsz már megint?Színes bőrű?!Menj be egy templomba és nyugodj meg.Látom kikészültél.Azért küldtem mosolyt neked,mert csak nevetni tudok rajtad.Bennem nincs indulat,benned viszont forr a harag.Hihetetlenül gyenge jellem vagy.:-))))))

Puszi neked,béke veled!:-)))))))

241. 02dd40895d (válaszként erre: 238. - Bodu)
2011. jún. 16. 14:02
Ja, és azt még elfelejtettem megjegyezni, hogy akit éppen most küldtem el a qrva anyjába, annak soha nem teszek :-)) jeleket!!
240. 02dd40895d (válaszként erre: 238. - Bodu)
2011. jún. 16. 13:59

Ennyi tellett mindössze tőled? És még én vagyok szánalmas?!?

Egy kis történet jutott eszembe veled kapcsolatban. (Talán képes leszel megérteni)


"Egy néger bölcs írta fehér szomszédjának:


Mikor megszületek, fekete vagyok.

Mikor felébredek, fekete vagyok.

Mikor lesülök a napon, fekete vagyok.

Mikor fázom, fekete vagyok.

Mikor meghalok, fekete vagyok.


DE TE!


Mikor megszületsz, rózsaszín vagy.

Mikor felébredsz, fehér vagy.

Mikor rosszul vagy, zöld vagy.

Mikor szoláriumozol barna vagy.

Mikor irigykedsz, sárga vagy.

Mikor lesülsz a napon, piros vagy.

Mikor fázol, kék vagy.

Mikor meghalsz, lila vagy.


És még van pofád engem színes bőrűnek nevezni?"

239. Bodu
2011. jún. 16. 13:39

De nem is erre akartam válaszolni,hanem közben megkérdeztem a 10 éves fiamat,hogy ő mit gondol erről,és az Úrról azonnal és egyértelműen Isten jut eszébe,semmi más.

Egyházi iskolába jár és a gyerekek egészen máshogy látják időnként a dolgokat,mint mi,úgyhogy kíváncsi voltam...

238. Bodu (válaszként erre: 235. - 02dd40895d)
2011. jún. 16. 13:33

Ó,pardon!Valóban elírtam egy számot:2011.04.06.helyett 2011.04.26.-ot írtam,elnézésedet kérem ezért a súlyos elírásért,a lényegen azonban nem változtat.

Szánalmas vagy:-)))

237. e8f9478eb2 (válaszként erre: 234. - 2c3c6c7515)
2011. jún. 16. 13:22

:)Szia


Próbálok felelni Neked,de nyilván Magad döntöd el,mit tartasz helyesnek.


A csakrák,aurák,energiarendszerek nem is annyira bölcselkedéseknek számítanak,hiszen vannak:)

Nem,nem magunknak magyarázzuk,de szeretnénk fejlődni a témában,ezért jó meghallgatni más emberek felfogását,véleményét.

Nem,nem úgy vagyunk Egyek,hogy akkor magunkkal beszélgetünk,hanem Egy Forrástól eredünk,de mindenki önálló egyéniségnek teremtetett.

Szerintem Istenben élünk,mozgunk,és azért nehéz észrevenni,mert nem nézhetjük kívülről,hisz Benne vagyunk,nem szakadhatunk ki.

A gondolatnak lehet energiát adni,főleg,ha érzelem van mögötte.Az energia követi a figyelmet,azaz vezethető,áramoltatható.Alig másabb,mint a mágneses erő-szerintem,mert nyilván mindent lehet cáfolni is.

Bizony,teóriákból van sok,csak győzzük kiszemezgetni,melyik nem hamis.

A vonzásnál,gondolom, a vonzás törvényére gondoltál:)Bocsi,ha nem,de ebből kiindulva igyekszem felelni:a vonzás törvényét már annyira túlmagyarázták,hogy lassan elveszíti valódiságát:)Szerintem egyszerű,ha jól érezzük magunkat,sokkal jobban vesszük az akadályokat,amikor viszont rossz passzban vagyunk,nehezebb elviselni bármilyen nyomást.Sajnos,azt is kifogásolom,amit írnak azzal kapcsolatban,hogy semmi rossz nem érhet el minket,amikor topon vagyunk.Van rá számtalan példa emberei életekből,amikor mégis.Mivel társas lények vagyunk,és ezen a Földön,ilyen környezetben élünk,ezek mind hatnak ránk is,nincs kivétel.Nincsenek emelkedettebbek,akiket semmi sem ér el,de olyan jól hangzó ezo-szöveg.Bocsánat,aki nem így érzi,gondolja,ezt csak magánvélemény,elfogadom,ha valaki másként gondolja.

Az ellentétek vonzzák egymást...:)Szerintem nincs is ott ellentét,mert mindegyikünkben van azonos:)


Látod,és milyen jól teszed,hogy elmélkedsz,és megosztottad velünk is itt.

:)

236. 83e25137af (válaszként erre: 225. - Dcf348385f)
2011. jún. 16. 12:50
nem releváns információ :D
235. 02dd40895d (válaszként erre: 229. - Bodu)
2011. jún. 16. 12:22

1.) Ha hivatkozol valamire, akkor azt csak pontosan tegyed, mert hamar megvádolnak hazugsággal! Pl. 2011.04.26-án!!! egyetlen hozzászólást se írtam!! Sőt! 04.07-től 05.17-ig egyetlenegyet se olvashattál tőlem! Csak a pontosság kedvéért, a 04.06. és a 04.26. között akad némi különbség)

2.) Az általad kifogásolt témákban, az összes hozzászólásom 20%-a se íródott, ezért felesleges és félrevezető dolog az általánosítás!

3.) A jelzett témákhoz rajtam kívül is íródtak hozzászólások. Nem is kevés! Kérdezem én, szerinted ezekhez csupán nők szólhatnak hozzá?!? Azok közül is, csupán egy bizonyos korosztály?!? Légy szíves meghatározni, hány éves kortól TILOS bizonyos témákhoz hozzászólni?!? (Csak halkan jegyzem meg, máshol mindig hiányolják az érintetteket, a férfiakat)

4.) Végül rájöttem, hogy mi is az alapvető problémád velem! Egy hozzászólásom kapcsán, "nem túl kedvezően" nyilatkoztam az MLM-ről. Ezért keresel rajtam fogást, vagy kóstolgatsz. Megnyugtatlak, a véleményem ettől még nem fog megváltozni az MLM-ről!!!

2011. jún. 16. 12:21

Sziasztok fórumozók!


Érdekes bölcselkedések.. Csakrák, aurák, energia, EGO, Isten, lélek, szellem.. És teóriák, miket magyarázunk. Magunknak? :) Hiszen minden én vagyok. Még az Istennel is egy szintre helyezzük magunkat. Akkor ha most a másikkal beszélgetek azt magammal teszem valójában? Hisz én vagyok az Úr.. :) Isten minden, ami körülvesz. Tudatállapot? Az energia? Vagy gondolat, ami energia? Ami nem vész el, csak átalakul? És teóriák és teóriák... :) Aztán hupp, újra melóznom kell, visszazuhanok, de már van pozitív filozófia, menekülök a pozitív irányba. Bevonzom a hasonló rezgésű embereket, de jó nekem. :) A negatívokat taszítom. Nem az ellentétel vonzák egymást? Ja az csak a fizikában. Értem.. :) Én nem kötekedésnek szántam, csak elmélkedek.. :) Gondolkodom, tehát vagyok.. Isten? :) Ami tudatállapot, megértés, megvilágosodás, időtlen, tértelen, ami görbülhet is? :) .. Körbe körbe mint a karika. :)

233. e8f9478eb2 (válaszként erre: 220. - 7ec51306c9)
2011. jún. 16. 11:46

:-)

Szia


Bölcs megfigyelések,helyes következtetések,és amit leírtál a szabad akaratról,helyénvaló.

Nagyon jól kifejezted:energiarendszerünkbe mi magunk döntjük el,milyen erőket,energiákat fogadunk,engedünk be,de ha megengeded,ehhez hozzáfűznék picit:

A negatív,alacsonyabb energiáknak akkor van esélye,amikor magunk alatt vagyunk úgymond,eltávolodunk önmagunktól,ilyenkor roppant sérülékeny az energiaburkunk.(Az már más téma,hogy szépen ki lehet tisztogatni,levédeni az aurát).A félelemtől pl. teljesen 'zavarossá' válik az aura (mint a felkavart víz),és így maga az illető is olyanná válik.Ha tartósan fennmarad a félelem állapota,testi formákat ölthet,így hat a testre a lélek.

Hmm...vajon ezt tudták már akkoriban a vallási manipulátorok,és ezért alkották meg a bűn fogalmát,sakkban tartáshoz?Mivel a félelem nagy úr,hatni lehetett vele a megvezethető emberekre,akik ellenálltak,elhallgattatták őket..

232. dcf348385f (válaszként erre: 229. - Bodu)
2011. jún. 16. 09:54
Hááát, Freud meg tudná magyarázni :))
231. dcf348385f (válaszként erre: 230. - Dcf348385f)
2011. jún. 16. 09:52
Értem :)
230. dcf348385f (válaszként erre: 229. - Bodu)
2011. jún. 16. 09:42

Valóban nem.Komolyan kérdeztem.

Köszi a munkád, a választ!

229. Bodu
2011. jún. 16. 09:28

Biztos vagyok benne,hogy nem kötekedni akarsz,ezért elküldöm neked,de többet nem vagyok hajlandó ezzel a témával foglalkozni:Nem értek a p...-hez:)Tapasztalt nők...2011.04.05.13:48.16:54.Vibrátor...2011.04.06.,Tudásbázisban lányairól:2011.04.26.-án.

De nekem ennyi elég is volt ebből.

228. dcf348385f (válaszként erre: 227. - Bodu)
2011. jún. 16. 09:16
Azért kérdeztem, mert magam is néztem, de ilyesmit nem találtam.
227. Bodu (válaszként erre: 224. - Dcf348385f)
2011. jún. 16. 09:03

Amikor hirtelen megjelenik valaki egy fórumon,és oda nem illő,inkább csak kötekedő megjegyzéseket tesz,megismerkedem vele:egyszerűen az adatlapján,interaktivitás címszó alatt fellelhető az összes eddigi hozzászólása.Belenéztem,ott olvastam,amit nem ismétlek meg újra,illetve azt is,hogy felnőtt lányai vannak.

De tényleg kár ebbe belemenni,szíve joga mit tesz,csak nekem ez egy kicsit meredek.Ha az én apám írkálna nyilvános fórumokon ilyeneket magáról,elsüllyednék szégyenemben:-(

2011. jún. 16. 08:47

:)) ,,Csendesedjetek el és ismerjétek el,hogy én vagyok az Isten" ,,Legyen meg, a Te akaratod"

Teremtett lénynek lenni felelősség.Felelősek vagyunk - lennénk - önmagunkért, másokért, azokért is, akiket nem kedvelünk, akik ártanak, ártottak, a gondolatainkért, a kimondott, leírt szavainkért- a tetteinkért-, a környezetünkért- a természetért-.

,,Szeresd felebarátodat,mint tenmagadat"

,,Az Én országom, nem e világból való"

A hit pedig - szerintem-, önmagában kevés, ha nincs bizalom, s nem érezzük át a lényeget :)

Egyfelé megyünk, az élet vége felé:)

Teljesen mindegy,hogyan magyarázzuk a Dolgokat, ha azokat nem éljük meg. --Szerintem --

225. dcf348385f (válaszként erre: 217. - 83e25137af)
2011. jún. 16. 08:25
???
224. dcf348385f (válaszként erre: 216. - Bodu)
2011. jún. 16. 08:21
Ezthol olvastad?
223. dcf348385f (válaszként erre: 219. - A14deb9047)
2011. jún. 16. 08:20

Nem is akart :)) Nem arra ment.Én is azt írhatnék, amit csak akarok :)

A Háromság Szt. Szellemét rendszeresen kihagyja minden Tudat és megerősítő hsz.-ből.

222. 02dd40895d (válaszként erre: 216. - Bodu)
2011. jún. 16. 08:10

Szerinted ki az a "mindenki" akit kioktatok?

Téged mikor oktattalak ki?

Nem is emlékszem, hogy bárhol is "kapcsolódtam volna" hozzád! Legfeljebb te "szólítottál meg" Tévednék?

Az pedig, hogy a témát indítónak mit írok és milyen hangnemben, csupán kettőnk dolga!

Ahogy az első hozzászólásomban jeleztem, én úgy értelmeztem, hogy valaki "talált egy témát" amivel reményei szerint vitát indukálhat. Számtalan ilyen és ehhez hasonló kérdést lehetne feltenni a vallás a hit világából, ha valakinek a provokáció a célja, vagy nincsen hite. Nem tehetek róla, de engem mindig zavart, ha - bármilyen témában - azon igyekszik valaki, hogy a "szakembereket" hajánál fogva előrángatott témával csőbe húzza, vagy megfingassa! Különösen olyan dolgokban és olyan kérdésekkel, amire bármilyen választ kap, azt joga van nem elfogadni, megkérdőjelezni. Szerintem mindez csupán kötekedés részéről! Na látod ezért írtam neki olyan hangnemben!


Egyébként meg, ha nem tetszik a "stílusom" akkor azon könnyen segíthetsz, NE OLVASSAD EL a hozzászólásaim!!!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook