Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire hisztek abban, hogy Jézus Krisztus az Isten fia? fórum

Mennyire hisztek abban, hogy Jézus Krisztus az Isten fia? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. szept. 16. 12:20
Nem hiszek Istenben.
35. Napsugár8 (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2021. aug. 26. 19:38

Így van! Nem véletlen, hogy nem állt érdekükben, hogy az átlag emberek tanuljanak, ismeretekben fejlődjenek.

A jelszó: "cirkuszt és kenyeret a népnek"! Építettek sok-sok arénát, ahol a gladiátorok életre-halálra vívtak egymással, vagy éppen a torreádor a bikával küzdött meg... és ezekbe az arénákba a köznép ingyen mehetett be... jó kis hétvégi szórakozás. A nagy üvöltözés közben legalább nem hallották, hogy korog a gyomruk.

34. Amaunet (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2021. aug. 26. 18:09
Ezek az emberek hitvilágára alapozott egyházak mind gazdasági, hatalmi érdekeket képviseltek. Um. meglovagolták az emberek butaságát, hiszékenységét.
2021. aug. 26. 17:34
Mindezt olvasva még az a mustármagnyi hitem is elmegy...
32. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - Auróra2010)
2021. aug. 26. 16:33
Köszi! Nekem nem rémlik, iskolában tanultunk róla???
31. bianna
2021. aug. 26. 16:22
Ha hitben élnél ilyen kérdést nem tennél fel soha.
30. Auróra2010 (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2021. aug. 26. 16:19

1672 kat. egyház megsértése miatt

POzsonyi különbíróság


1676 II 12 - Hollandia kifizette az elitélt prédikátorokért a váltságdijat

29. Auróra2010 (válaszként erre: 28. - Unom)
2021. aug. 26. 16:16
1672 P
28. unom (válaszként erre: 26. - Auróra2010)
2021. aug. 26. 16:05

Csakis a keresztényi szeretet jegyében.

De egyik vallás se jobb a másiknál.

27. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - Auróra2010)
2021. aug. 26. 16:01
Ez hol történt, mikor?
26. Auróra2010 (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2021. aug. 26. 14:33
és ne feledkezzünk el a gályarabságra hurcolt prédikátoroktól sem.
25. Lau_Ra (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2021. aug. 26. 14:33

És a pogányok írtása, pogányok szent helyeire felhúzott templomok.

A keresztény is valahol egy barbár vallás. Nem sokkal jobb a muszlimok állatságainál amit az évszázadok alatt leműveltek.

Valóban nem a háborúról, egymás köpkőködéséről és pláne nem a pénzről kéne ennek szólnia.

Én még a mai napig nem alakítottam ki egy teljes képet arról, hogy miben hiszek.

24. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Lau_Ra)
2021. aug. 26. 14:28

Ez pedig a másik dolog, a rengeteg vallás, és mindegyik azt hirdeti, hogy övé az egyetlen igaz Isten!


Szerintem valóban egyetlen Isten van! Mert ha úgy néznénk, mint egy nagy családban, ahol az egyik gyerek úgy nevezi a saját apját, hogy Allah, a másik Fény, Atya, Atyám, vagy éppen Isten... mindegyik ugyanarról az egyetlen szülőről!! beszél, csak másként nevezi!

Ha az egyházak ezt belátnák, és nem a másik vallásban hívők ellen prédikálnának, hanem az összefogásról, a békéről, a szeretetről, egymás elfogadásáról, és a másik véleményének tiszteletben tartásáról... Nem lettek volna "keresztes háborúk", hit-térítő hadjáratok, népek, nemzetek, kulturák kipusztításai (inkák, maják, aztékok stb). Egész biztos nem itt tartana a világ.

2021. aug. 26. 14:20
Örülök, hogy olyan vallású vagyok, mint amire keszteltek,ha rákérdeznek büszkén vállalom, - de nem gyakorlom. Nem szoktam ilyen kérdéseken gondolkodni, családban sem beszélünk erről,nem téma, de inkább a NEM válasz felé hajlok, nem hiszem, hogy odafent lenne vki
22. Lau_Ra
2021. aug. 26. 14:17
És aki nem "Istenben" hisz? Isten sem egy bizonyított dolog. Így az "Isten fia" elnevezés méginkább kétes. Mindenki a saját vallásáról van meggyőzödve.
2021. aug. 26. 14:15

Én abban hiszek, hogy van odafönt valami (vagy valaki), aki igazgatja a világ dolgait.

És hogy ezt a valamit/valakit egyesek Mindenek Feletti Hatalom-nak, Univerzumi Életerőnek, Fénynek, vagy egyszerűen Istennek nevezzük, teljesen mindegy.

Én inkább annak a bizonyos "életerő-energiának" gondolom, hiszem, amely áthatja az egész univerzumot, amely pontosan ott van legnagyobb mennyiségben, ahol látszólag nincs semmi. És áthat minden élőt és élettelent, legyen az ember, állat, növény, víz, levegő, akármi. És ha ott van ahol látszólag nincs semmi (= a látszólagosan légüres térben), akkor minden élő és élettelen gyakorlatilag őbenne van, őbenne létezik. Körül ölel mindent, és mindenkit.

20. BBBeya
2021. aug. 26. 11:56
Már ott elszúrták a dolgot, hogy az iskolában tanultunk Ádám és Éváról , de közben a Homosapienről is :D . Nos akkor, hogy is van ez ? Ki volt az első ? Illetve Ádám és Éva gyermekei kikkel nemzettek új utódokat ? Most akkor mindenkivel rokonok vagyunk a Földön ? Feketék, fehérek, sárgák stb... ? Na de itt a csattanó, hogy mindezek ellenére én mégis hiszek Istenbe , Fiába és minden létező Szentbe :) :D . Szerintem ez függ attól, hogy milyen környezet vesz körül, milyen neveltetésben részesülsz aztán beléd ivódik a kultúráddal együtt a hit is . :) Sokszor jól jön , ha hiszel benne :) . Igazából a lelkednek tesz jót .
2021. aug. 26. 10:41
Én hiszek.
18. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Borian)
2021. aug. 26. 10:20

Dan Brown: A Da Vinchi-kód. c. könyvben azt írják, hogy feltámadás után Mária-Magdolnával és 1-2 követőjével együtt csónakba szálltak, és a Földközi tenger másik oldalára, a mai Franciaországba menekültek... bár később az író talán bevallotta, hogy a könyvnek ez a része inkább csak a szenzáció része volt... semmi valós nyom nincs a tudomány részéről. Persze attól lehetett létező személy, de olyan infók is futkároztak korábban, hogy Jézus személyiségét több, korabeli próféta alakjából "gyúrta össze" anno még a papság, és így lett belőle olyan ember, aki már valóban szentnek nevezhető.


Ennyi idő távlatából valóban nyitva marad a kérdés: hogy ki volt ő, és valóban feltámadt-e? És valójában kinek a fia volt? És kérdések tömkelege.

17. Borian (válaszként erre: 15. - Unom)
2021. aug. 26. 09:08
16. unom (válaszként erre: 15. - Unom)
2021. aug. 26. 08:53
Bocs, javítok: A zsidók története.
15. unom (válaszként erre: 14. - Borian)
2021. aug. 26. 08:51

Állítólag Flavius Róma története című könyvében emliti.

Elolvastam, nem említi. Tudsz másik könyvet?

14. Borian (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. aug. 26. 08:49

Az biztos, hogy létező ember volt, a római feljegyzésekben többször említik a személyét, a kivégzését.

A muszlim egyház is számon tartja, csak nem mint Isten fiát, hanem egy prófétét a többi közül.


A feltámadásáról is vannak jegyzetek, a rómaiak szerint a követői tüntették el a holttestét, hogy ezt a teóriát elterjesszék. Nyomoztak is, de bizonyítani se pro sem kontra nem tudták


Tehát: hogy létezett, az tény. Hogy eltűnt a holtteste, az is tény. Innentől kezdve hit kérdése, te melyik változatot fogadod el.



Hogy ki volt és valóban feltámadt-e

13. BorosTyánka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 25. 22:02

Arra nem vagy kíváncsi kinek milyen a

pártállása?

12. globus
2021. aug. 25. 20:35
Ebben a témában senkinél nem lehet bölcsek köve.
11. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 25. 20:14
Nem.
2021. aug. 25. 19:59

Nem akarok sem ítélkezni, sem a saját magam hithez való hozzáállásáról nyilatkozni, de erről a fórum kérdésről most az jutott eszembe, hogy dolgozik az eucharisztikus kongresszus marketingje rendesen:-)

No, annyit azért leírok, hogy az irritált, amikor a királyi tévének egy normál (nem vallási témájú) műsorában a meghívott egyházfinak egy "Dicsértessék a Jézus Krisztussal" köszönt a riporternő. (De pl. volt olyan kolléganőm, aki a munkahelyen minden ebéd előtt imádkozott, azzal semmi gondom nem volt.)

2021. aug. 25. 19:50

Ha lètezett, akkor biztos különleges kèpessègei voltak. De, hogy Isten fia volt- e ,arról már nehezebb meggyőződni.

Lehet, hogy igen, lehet hogy nem .

8. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 25. 19:49
Az se biztos, hogy létezett.
2021. aug. 25. 19:48
Igen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook