Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeri valaki a fordított ozmózis eljárással működő Silver Acqua féle víztisztítót? fórum

Ismeri valaki a fordított ozmózis eljárással működő Silver Acqua féle víztisztítót? (beszélgetős fórum)


2016. jan. 7. 12:03
Légy tudatos,arra amit magadhoz veszel.Ezt kezdheted a tiszta vízzel,ez az alap,mi is váltottunk és jó döntés volt.Igazából egészségügyi okokból,most tisztító kúrán vagyok,ezzel is rá lehet segíteni,hamarabb beindulnak az öngyógyító folyamatok,végre fellélegzel,jobb lesz a közérzeted,fittebb leszel és még sorolhatnám.Ha bárkinek kérdése van forduljon hozzám bizalommal.Akár privátban is.
2016. jan. 7. 11:50
A legtöbb ásványi anyaghoz az élelemből jutunk.Csupán nagyon kis hányada származik az általunk megivott vízből.Viszont ha az Neked nem lenne elég,akkor természetesen pótolhatod ásványi anyag tablettával,porral.
20. Hmkati
2015. aug. 15. 11:55
Kérdés: a tisztított víz mellé milyen étrend kiegészítőket kell szedni, Mert sem Ca, P, Mg, és sorolhatnám nem marad benne. Ezt külön kell pótolni. Ezt egy ügynök mondta, ki ilyen masinát forgalmaz. Köszi
19. Dócy (válaszként erre: 11. - Kisfüles)
2009. okt. 16. 22:49
Értem.Akkor nem muszáj beletenni a patront ezek szerint.Vagy az nincs is mindegyikhez?
2009. okt. 16. 21:51
Jól tudom hogy ezek az ozmózisos berendezések jelentős mennyiségű öblítővizet használnak el?
17. 3c0814215c (válaszként erre: 14. - Mkjudit)
2009. okt. 16. 21:50
Balaton felvidéken, ahol élek kiváló minőségű, finom, 20-22 nk° keménységű víz van. A Balaton partján viszont nem túl jó izű.
16. 3c0814215c (válaszként erre: 15. - Mkjudit)
2009. okt. 16. 21:41

Minimális mennyiségű klór legfeljebb akkor kerül a szervezetetdbe ha közvetlenül megiszod a csapvizet. Ez max napi 2 liter víz. Minimális dózis klórból. Főzéskor távozik a klór.

A csővezeték öntisztító. Régi vascsőből időszakosan, pl javítás után kerülhet be vasoxid, ami rossz ízűvé teheti a vizet, de egészségre ártalmatlan.

15. mkjudit (válaszként erre: 12. - 3c0814215c)
2009. okt. 16. 19:55
Sajnos azt már telenyomják iszonyú sok klórral,és végigmegy kilométer hosszú vezetéken mire odaér hozzád.Az már biztos nem az a minőség amire te gondolsz.
14. mkjudit (válaszként erre: 12. - 3c0814215c)
2009. okt. 16. 19:51
Hát egészségedre váljon az a kiváló minőségű ivóvíz!....Én már meg sem tudom inni olyan borzasztó íze van a tisztított víz után.
2009. okt. 16. 17:09
A keménységet okozó ásványi anyagok (kalcium és magnéziunsók) adják a víz ízét, kár lenne őket eltávolítani az ivóvízből. Hacsak nem a vízkövesedés elkerülése a cél (pl. melegvíznél).
2009. okt. 16. 16:58
Magyarország legnagyobb részén kiváló minőségű ivóvízet adó ivóvízbázisok, karsztvizek találhatók. Ezek kezelést nem igényelnek. A szennyeződések kiszűrésére elég egy 100 mikronos ivóvízszűrő, ami 10-15 ezer forint.
11. kisfüles (válaszként erre: 10. - Dócy)
2009. okt. 16. 16:31

Kedves Dócy


Soha nem volt a víz feladata,a szervezet ásványi anyag pótlása.Ezt a tévhitet a sok ásványvíz lobbi,akik milliárdos hasznot tesznek zsebre,a tudatlanságból,ezt ők terjesztik.A szervezet ásványianayaggal való ellátása,kifejezetten az élelmiszerek feladata.Soha nem fog,egy pohár víz 10 deka gyümölcsöt,vagy zöldséget pótolni.

10. Dócy
2009. okt. 16. 14:40
Igaz, h ezek a modern víztisztítók mindent kivesznek a vízből, ezért az értékes ásványi anyagokat patronnal kell pótolni?
9. kisfüles (válaszként erre: 8. - Mkjudit)
2009. okt. 15. 22:13

Kedves Judit


A tisztított víz kesernyés íze,egy idő után valóban elmúlik,de ha bővebben kiváncsi vagy a véleményemre,nagyon bőven kifejtem a tudatosvasarlo.hu oldalon.Én kismaci néven vagyok regisztrálva,okvetlenül olvasd el,nekünk is ettől a cégtől van a víztisztítónk.

2009. okt. 15. 13:45

Sziasztok!

Én most találtam erre a fórumra, sajnos már úgy látom régen jártatok itt,azért,ha olvassátok a kérdésemet írjátok le a véleményeteket.

Nekünk március óta van víztisztítónk a Silveraqua-tól.Engem nagyon meggyőzött,amikor a rengeteg mocskot láttam a vizünkben és az ásványvízben is.Eleinte nekem keserű volt az íze,de mára már ezt nem érzem.Azt hallottam,hogy ha el van savasodva a szervezetünk akkor érezzük keserűnek a vizet.Vajon akkor a tisztított víz ennyire jótékonyan hatott a szervezetemre,vagy már megszoktam az ízét? Valaki tapasztalt már ehhez hasonlókat?

2009. márc. 15. 10:51

Én a Zepteres viztisztitot ismerem mivel ott dolgozom.Tudomásom szerint a Lux meg a Zepter kapott megfelelő tanusitványokat.A viz száraz anyg tartalmát szoktak kimérni egy kis toll ormájú készülékkel és nem kellenek semmilyen vegyszerek.Eddig a tapasztalataim szerint 350-370 körüli a vizek szárazanyag tartalma,tehát a 432-es az nagyon durva,nagyon koszos.A Zeptere viztisztitó vize 13-17es tisztaságot képvisel.

A pi vizet is kimertük,az sem jobb.

Ami még a legjobb az olcsó szénsavas vizek.

Miutan a kicsapatóval kimértük a vizek szennyzettségét,borzalom volt látni h mit iszunk mit használunk,barnás,zöldes,sárgás,moszatos állag.

Szerintem érdemes megnézni h mit iszuk!

2009. márc. 14. 14:50

Azért járj utána alaposan,mert sokféle víztisztító létezik.

Nekünk ÖKONETES van,150E-be került.Évente kell cserélni benne 3 db szűrőt,ami kb15 ezer forint.

Egy másik cégnek a készüléke 110E körül van,de ott 50.000!! a szűrők cseréje félévente.

Harmadik fajta cég készülékének nem tudom pontosan az árát/60 ezer körül/,de havonta 10 ezer a szűrőcsere.

Szerintünk nagyon finom a tisztított víz.Valóban íztelennek tűnik először,de csak azért,mert mindent/mindenféle szennyeződést:baktériumokat,klórt,mérgeket....../kiszűr.

Hihetetlen,hogy mi minden van a csapvízben,ami ránézésre nem látszik.Viszont ha kicsapatjuk!!Zavaros,zöldes-barnás üledékes lötty.

Sajnos a márkásabb,drágább ásványvizek sem különbek egy fokkal sem.Mi már szinte mindegyiket kicsapattuk.


Most erre sokan azt mondják,hogy régen sem volt víztisztító.

Igen,de nem volt ennyi vegyszer,gyógyszer,mérgek,ami bekerült az ivóvízrendszerbe,a szmog,amit belemos az eső a talajba......

5. kisfüles (válaszként erre: 4. - Kryssz)
2009. márc. 14. 10:19
Vegyszerekkel megmérte a klórtartalmát,és utána elektródákkal kicsapatta az összes benne levő szennyeződést.Pár másodperc után borzasztó zavaros barna pezsgő és forró folyadék lett a vízből.A víz felforrósodását a benne lévő nem kívánatos fémek és egyéb anyagok okozzák,a víz minősége 100 alatt normális,a mi vízünk 432-es értékű volt,a kezelés után 33-ra csökkent,a víz keménységünk kezelés előtt 28 volt,kezelés után 3 lett.Nálunk a Silver Acqua szakembere járt,nagyon komoly a készülék amit ajánlanak,igaz az ára is borsos(300.000 forint)de van részletfizetési lehetőségük is,bankon keresztül.Most hívtunk egy másik víztisztítóval foglalkozó céget,igaz,hogy annak 60.000 forint a terméke,de most már lesz mihez viszonyítanom 2 hét múlva újra jelentkezz,és addigra mindent megtudok,és értesítelek.Szia:Farkas Kriszti
4. kryssz (válaszként erre: 3. - Lehoagi)
2009. márc. 13. 21:40

Szia,


hogyan mérte be a vizeket? Milyen eljárással?

2009. márc. 13. 21:28
ez nem tudom milyen, de alegtöbb viztisztitó un. forditott ozmozis eljárással működik. Persze árban nagyon különbözőek. Nálunk 1 hete járt a LUX cég egyik okoskája és bemutattta ill. bemérte a csapvizünket ill. az ásv.vizet. Ugyanolyan volt mindkettő. Én is okoskodtam egy kicsit, és megkérdeztem, hogy ismeri-e a Forever vizét. Azt mondta, hogy ismeri és a lehető legjobb, majdnem olyan jó, mint az ő tisztitott vizük. Kicsit elgondolkodtam, hogy vajh a többi ásv.viz is egyforma barnás, rozsdás szinű a csapvizzel!?!?! hasonló tapasztalat vkinek!?!?
2009. márc. 13. 21:20

Anyukámnak van. Én nem szeretem az ízét, nekem kicsit keserű, de én mindig ásványvizet iszom, annak meg eleve lágyabb az íze, mint a csapvíznek (szerintem). A férjem sem szereti, ő íztelennek érzi.

De anyukám imádja, és nagyon odavan érte!

2009. márc. 13. 21:10

Sziasztok

Megint lenne egy kérdésem felétek.Édesanyám látott a tévében,egy úgynevezett fordított ozmózis eljárással működő víztisztító berendezést,azt mondta,hogy nagyon tetszik neki,annak ellenére,hogy nagyon drága,most azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy van e valami tapasztalatotok ezzel a szerkezettel kapcsolatban.Nagyon Szépen kérlek benneteket,ha tudtok valamit róla írjátok meg nekünk.Nagyon Szépen Köszönjük

Sziasztok:Farkas Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook