Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt valaki, aki huzamosabb ideje desztillált vagy fordított ozmózisos (ro) vizet iszik? fórum

Van itt valaki, aki huzamosabb ideje desztillált vagy fordított ozmózisos (ro) vizet iszik? (beszélgetős fórum)


1 2
46. Anyagi (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 16. 20:06

De mi a rossebért akarsz te desztillált vizet inni????

Ez egy új idióta egészségügyi irányzat?

45. Anyagi (válaszként erre: 27. - Varadero)
2020. máj. 16. 20:00
Végre egy intelligens ember aki odafigyelt a biológia órákon!!!!
44. Milka*
2020. máj. 15. 04:59
Én nem
43. Guruljka (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 15. 01:14
Bocsánat, megvan az infó, de sajnos negatív, azaz akire gondoltam, nem tudja Bjudit55 elérhetőségét.
2020. máj. 12. 18:40

Kb. 15 éve R/O vizet iszom. Egyáltalán nem mindegy, milyen a víz minősége. Meghatározza a szervezet állapotát. Sokan a vízből kivett ásványi anyagok miatt aggódnak. Pedig ezeket igazából akkor tudja hasznosítani a szervezet, ha szerves ásványok. Tehát nekünk nyers növényekben kell elfogyasztanunk ezeket, hogy valóban érjenek valamit. És elég különösnek tartom, hogy a klór miatt nem aggódnak az emberek, pedig súlyosan rákkeltő hatása van és hát a csapvíz anélkül nem folyhat ki, mert bármilyen organizmus elszabadulhat a rendszerben és tömegeket gyilkolhat meg, ez egyértelmű. De ezért kell kiszűrni. Meg a klór által elpusztított mikroorganizmusok miatt is kevesen aggódnak, hogy ezzel mennyivel több feladata van a test szűrőrendszerének. Ami pedig számomra még különösebb, hogy azok a hormonszármazékok és vegyszer származékok, amit mérni sem kell, de benne vannak a vízben, egy csomó kellemetlen következménnyel járnak - mint pl. a meddőség vagy a homoszexualitás egyre nagyobb járvánnyá alakulása - szintén keveseket zavar.

Már többszörösen bizonyított tény, hogy a R/O rendszerű vízszűrők jók. Hisz ha nem lennének jók, az ANTSz nem engedélyezné a beszerelésüket.

41. Cszsuka (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 12. 18:31
Miért kellene az ozmózisos vizet pluszban desztillálni? És miért kell ásványi anyag a vízbe?
40. lolita2112 (válaszként erre: 39. - Péter 83)
2020. máj. 9. 11:03
en kb 20 evig ittam.nalunk 6 honaponkent kell a szuroket cserelni es a 3,szurot meg minden 3 evben .egesz mas ize van ennek a viznek,mint a csapviznek.
39. Péter 83 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 5. 19:47
Én már évek óta fordított ozmózisos (ro) vizet fogyaszok. Először más volt az íze, de megszoktam, és már a szűretlen csapvizet esik nehezemre meginni. A szűrőbetétet évente cserélik. Javasolták, hogy pótoljuk az ásványi anyagokat, de nekem a vízben oldás nem jött be, ezért inkább ásványianyag tartalmú multivitamin tablettát szedek naponta. Persze amikor nem elegendő az otthoról vitt víz mennyisége, akkor csapvizet is fogyasztok.
38. varadero (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 5. 06:19
Tökéletesen tiszta vizet max laborkörülmenyek között szoktak előállítani. Mivel poláros molekula ezért szinte bármelyik ionnal kötést tud létesíteni. A tároló edényzetből és a csövekből is. Nem értem miért kellene ennyi energiát belefektetni olyasmibe amitől ráadásul meg semmi tudományos bizonyíték nincs ,hogy hasznos lenne. Drága, energiapazarló es nem is túl környezetkímélő eljárások soran lágy vizet előállítani. Nyilvan azt is tudod hogy az ozmózisszűrők es az ioncserélő gyanták regenerálasa során is vegyi anyagokat használnak. A desztillálás pedig rengeteg energiát igényel. Mindezt egy kvázi tisztább esővízért. 🙂
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2020. máj. 5. 05:32
Köszönöm :) Bár írtam neki a régi fiókjára, de valószínűleg neked van igazad, hogy új fiókja van, mert még nem válaszolt :)
36. Guruljka (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 5. 00:09
Holnapra lesz info Judit elérhetőségéről, ha minden jól megy.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Varadero)
2020. máj. 4. 22:47

Köszönöm :) akkor tehát nyugodt szívvel ihatom, mert nem szűr ki minden ásványi anyagot ha jól értettem.

Ês ha mondjuk ozmozisos vízet pluszban desztilálom is, akkor is marad még benne ásványi anyag?

34. varadero (válaszként erre: 33. - Varadero)
2020. máj. 4. 08:32
Ami az erekben letapadhat az a koleszterin, meg a vérrög :-DDD Totál más dolog.
33. varadero (válaszként erre: 32. - Tüsszy)
2020. máj. 4. 08:28
Nem tapad le az erekben. :-DDDDD A víz keménysége amúgy településenként eltérő. (német keménységi fokban mérik) "A deszt és ioncserélt víz nem ugyanaz": A módszer nem ugyanaz :-DDDD Mindkettő lágy vizet eredményez csak más eljárással.
32. Tüsszy (válaszként erre: 30. - Tüsszy)
2020. máj. 4. 07:10
Van egy 4 literes elektromos desztilláló gépem, azzal készítem a desztillált vizet. Kínából rendeltem. Félelmetes, milyen sok vízkő marad a desztillálás után. En mind letapadhat az erekben...már nem is innék más vizet.😎
31. Tüsszy (válaszként erre: 17. - Varadero)
2020. máj. 4. 07:02
A deszillált és az ioncserélt nem ugyanaz.😉
2020. máj. 4. 06:58
Én desztilláltat iszo, de csak fél éve.
29. varadero (válaszként erre: 28. - Qwert1234)
2020. máj. 4. 06:45
Minden vízben (akár desztillált, akár ozmózisos) van valamennyi ásványi anyag. Egész egyszerűen nem tehet tökéletesen kiszűrni. Maximum a koncentrációjuk lehet rendkívül alacsony. A mérésnek is vannak határértékei és a műszereknek is vannak pontatlanságaik. Az ozmózisszűrők és az ioncserélő gyantaoszlopok pedig egy idő után elhasználódnak (eltömődnek) és romlik a hatékonyságuk. 100%-os hatékonyság amúgy nincs, mert az lenne a perpetuum mobile. :-D Időnként regenerálni kell őket. A cél minden eljárás esetén az ásványi anyag és a biológiai szennyezők csökkentése és ebben mindhárom eljárás célja ugyanaz csak az elv más. A fordított ozmózis szűrőknek is van egy áteresztű korlátja kb: 0,0001 mikron, amelyik összetevő mérete ez alatt van az simán átmegy rajta. A molekulák ennél sokkal kisebbek. A baktériumok viszont nem jutnak át rajta, de a normál ivóvízben sem igazán találsz élő szervezeteket. Nagy baj lenne ha találnál. Azok a valakik akik 10 éve úgymond desztillált vizet isznak és semmi mást és nincs semmi bajuk az jól hangzik, csak nem igaz. Mivel a levesben, kávéban ételekben is rengeteg ásványi só van ezért sok minden onnan pótlódik. Az előállítási költségei a nagyon tiszta víznek amúgy elég magasak. Nagy tisztaságú vizet készítő közepes teljesítményű berendezés kb 40 négyzetméternyi helyet foglal el és kb 420 Ft literenként az előállítási költség, tehát nem egy olcsó dolog.
28. qwert1234 (válaszként erre: 27. - Varadero)
2020. máj. 4. 05:57
Értem, köszönöm, jól érthetően megfogalmaztad. :) csak nekem az nem tiszta még teljesen, hogy elvileg az ozmozisos vízben sincs semmilyen ásványi anyag (ezt a víztisztítósok mondják magukról,nem én találtam ki), csak akkor lesz benne, ha úgynevezett visszasózó patronnal visszapótolják. Meg én úgy tudom, hogy a desztiláltban sincs ásványi anyag ês vannak olyan emberek akik több 10 éve isszák és nincs semmi bajuk. Most akkor ez hogy van? Ez az egy dolgot nem értem.
27. varadero (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 4. 05:34

De nem ám! Ezert mondtam, hogy nem azt a vizet iszod amit fogalmilag leírtál. Desztillalt: elpárologtatott, majd újra lecsapatott víz: célja a vízlágyítás es az ásvanyi anyg tartalom csökkentése. Ioncsere: szinten vízlágyítás és ásvanyi anyag tartalom csökkentese ioncserélő gyantán keresztül. Forditott ozmózis : a cél ugyanaz csak itt féligáteresztő hártyán keresztül zajlik az elválasztás a koncentrációkülönbség elve alapján nagy nyomással.Az ioncsere es desztilláció inkább az iparban használatos. A tisztított víz előállítas ezen eljárások kombinációja is lehet. A legfőbb mértéke a mikrosievert/méter. Mindegyik eljárasnak. Amely a csökkenő ásvanyi anyag tartalomal arányosan csökkenő vezetőképességet jelent.

Amit házi üzemű fordított ozmózisnyomasú keszülékkel állítanak elő az tisztább, de nem teljesen ásványianyag mentes víz. Ha teljesen tiszta lenne (h2o) belehalnál a fogyasztásába mivel a szervezetben csak ozmózis jelensége van és az alacsonyabb sűrűségű (koncentrációkülönbségű)kémiailag tiszta víz szépen kiszivná a sejtekből az asványi sókat (NaCl CaCl) amelyek a sejtek működéséhez alapvetőek. Hosszabb távon tehát leállnának a sejtek transzportfolyamatai. Nagyjábol kiszáradnál. Ugyanúgy mintha sós tengervizetvizet innál csak fordított koncentrációban. Tehát amit te leírtal a lag,yított es szürt víz, de nem tökéletesen tiszta víz. Ha ezt iszod és van pénzed a technológiára akkor az amen. Valamivel lágyabb vizet iszol mint az átlag valamivel több pénzért. Az a szerencse, hogy a munka dandárját a nagy víztisztítók már elvégezték.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Varadero)
2020. máj. 3. 23:50

A desztillált és az ioncserélt víz tudomásom szerint teljesen más. Más az elôállítási mód. Az ioncserélt víz valóban nem alkalmas emberi fogyasztásra, azt gépekbe pl. vasaló kell önteni.

A desztillált víz vagy az ozmózisos víz (a kettő között is van amúgy egy kis eltérés) nem egyenlő az ioncserélt vízzel.

25. varadero (válaszként erre: 23. - Timycat)
2020. máj. 3. 22:50
Mert a desztillálásnál nincs előírva a berendezések kifogástalan tisztasága. Csak az a cél hogy lágy legyen a víz és ne tartalmazzon sok kalcium karbonátot.
24. michelle.r (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2020. máj. 3. 22:37

Ne is. Nem emberi fogyasztásra találták ki. Bár most olvastam a neten, hogy emberek 3%-os hidrogén peroxidot isznak, hogy ne legyenek betegek. Rémesen le vagyok maradva a "tudományból"


🙃

23. timycat (válaszként erre: 21. - Varadero)
2020. máj. 3. 22:36
Ennek valami fémes vagy nem is tudom milyen szaga van. Szódástól szoktam venni, fogggalmam sincs hogy állítja elő. De ha sokat áll a párologtatóban akkor benyálkásodik, szóval tuti nincs UV-val csírátlanítva. Vagy a párásító szmötyis.
2020. máj. 3. 22:34

Én a végletekig leegyszerűsítettem a problémát, mondván, ami sok milliő kínainál bevált, jó lesz nekem is.

Nem iszom vizet, semmilyet, csak gyenge teát.

Ha házon kívül vagyok, akkor veszek valamilyen olcsó ásványvizet.

A teát lehet melegíteni, nyaranta a melegben is meleg teát iszunk, és ha nagyon meleg van, akkor forrót.

21. varadero (válaszként erre: 19. - Timycat)
2020. máj. 3. 22:15
A desztvíz sem teljesen tiszta. Ahhoz hogy teljesen szagtalan legyen at kell vezetni ioncserélő gyantán ásvanyi szűrőn UV lámpas fertőtlenítésen...az egészet folyamatosan monitorozni kellene vezetőképességre. A desztvíznél amúgy nem szempont a jó illat. Hiszen nem emberi fogyasztásra van.
20. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Timycat)
2020. máj. 3. 22:13
Nekem is van. Vasalóba öntöm. Inni még nem ittam belőle.
19. timycat (válaszként erre: 17. - Varadero)
2020. máj. 3. 22:11
A desztvíz szerintem büdös, szoktam venni párologtatóba. Még sosem kivántam rá.
18. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 3. 22:09

Nagybátyámék isznak desztvizet évek óta. Pont ugyanannyi bajuk van ha nem több mint előtte.


Mi csak "sima" tisztított vizet iszunk, egyrészt finom, másrészt nem kell cígelni az ásványvizet, harmadrészt nincs kidobott PET palack

2020. máj. 3. 22:08
Amit isztok az nem desztillált víz. :-). Tudom hogy nem érdekel a szkeptikusok véleménye, ez csak technikai pontosítás. A fordított ozmózisos berendezés ásványi anyag szegényítés végez. A desztillált tisztított ioncserélt víz teljesen más. A munkahelyemen állitunk elő ilyen vizet, nem is keveset,és biztosíthatlak róla, hogy senki nem inná meg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook