Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia fórum

Inzulinrezisztencia (beszélgetős fórum)


27. kyra1981 (válaszként erre: 23. - Nívea)
2012. okt. 30. 20:45

én beszereztem:


reggeli rozskenyér +joghurt+gyümölcs


szépen lassan 12 óráig


utánna húsi+francia saláta


és vacsoráig folyamatos evés .-) csak mindig egy egy falat.


Kaptam egy új gyógyszert Mercformint és elvileg ezzel illetve a 3 óránkénti evéssel szépen le lehet adni 10 kg-t.


Ezt a gyógyszert az inzulinra írták fel!

Ha nincs saláta, mert nem tudod beszerezni akkor inkább ne legyen mellé köret.

26. Nívea (válaszként erre: 24. - Kyra1981)
2012. okt. 30. 20:45

Nekem is kb. ennyi. Vagy 15. De a 10 is jó lenne :)

Holnap mit fogsz enni?

25. pixi84 (válaszként erre: 17. - Nívea)
2012. okt. 30. 20:42
Ugyanezt a kálváriát én is végigjártam már, amit Te elkezdtél. háziorvos, nőgyógyász, belgyógyász - miután diagnosztizáltam magam.:) Ugyanazt javasolnám, amit kiwi! A Mensmentisben odafigyelnek rád, megkapod a normális terápiás kezelést!Sajnos, amíg nincs kezelve az IR-ed, addig a teherbeesés is nehézkes, illetve a vetélés kockázata is nagyobb, de gondolom ezt már Te is tudod...
24. kyra1981 (válaszként erre: 22. - Nívea)
2012. okt. 30. 20:42

Majd nézek valami finom diétákat .-)


Komoly tervem a -10 kg.

23. Nívea
2012. okt. 30. 20:40
Nekem a kajával rettentő nagy bajom van. Ugye a köretek helyett saláta meg nem tudom mik kellenek. Ez a legegyszerűbb. De én ezt nem tudom minden nap megfizetni és beszerezni sem. Falu átka. Ma a 3. boltban kaptam feta sajtot :D Több üzlet nincs is a faluban :D
22. Nívea (válaszként erre: 21. - Kyra1981)
2012. okt. 30. 20:38
Persze :) Azért is írtam :) Jobb nekem is, ha kedves emberekkel együtt próbáljuk leküzdeni a bajunkat :)
21. kyra1981 (válaszként erre: 20. - Nívea)
2012. okt. 30. 20:37

:-)

azt hiszem, össze kell fogni és egymást kell erősítenünk .-)

Az akaratot, hogy nem szabad mindent enni nagyon nehéz legyőzni! De én holnaptól megpróbálom!

Csatlakozol?

20. Nívea (válaszként erre: 18. - Kyra1981)
2012. okt. 30. 20:34

Van egy elliptikus trainerem, de fáj rajta a térdem. Ülve szoktam rajta tekerni, de nem mindig megy. Egy lábbal meg elég nehéz tekerni :DDD

Duci tréning meg unalmas már nagyon és kevésnek is érzem. Pedig az jó lenne.

19. Nívea (válaszként erre: 16. - Kiwi08)
2012. okt. 30. 20:33
Na igen! Bár én eléggé határozott vagyok. A múltkor össze is vesztem vele, mert felületes volt és bekeményítettem. Persze azt nem tűri, hogy a beteg dirigál, így kiakadt. Hát ez van...
18. kyra1981 (válaszként erre: 12. - Nívea)
2012. okt. 30. 20:32
igen, cardio lenne a legjobb.
17. Nívea (válaszként erre: 15. - Kiwi08)
2012. okt. 30. 20:32

Az Pesten van igaz? Ott minden beutaló nélkül fogadnak? Hogy működik ez? Kit kell keresni? Vagy mégis merre induljak? Tovább szeretnék lépni, mert itt csak lökdösnek ide-oda és nem történik semmi.

Annyira vágyunk már egy kisbabára. És nem jön. Már 1 éve próbálkozunk és csak most vizsgáltak meg könyörgések árán. Így derült ki a betegségem.

Félek is a cukorbetegségtől. Ismerem sajnos elég közelről (édesanyám, nagymamám). Szörnyű betegség.

16. kiwi08 (válaszként erre: 13. - Nívea)
2012. okt. 30. 20:29
Szerintem igen, elküldhet. Az én tapasztalatom az hogy nagyon határozottnak kell lenni a dokikkal, mert nekik is limitáltak a lehetőségeik és a legkönnyebb pingpongozni a beteggel.
15. kiwi08 (válaszként erre: 12. - Nívea)
2012. okt. 30. 20:27

Hát nálam pl aerob mozgát írtak elő. De ez egyén föggő. Én a Mensmentisbe mentem, nagyon korrekt és ahoz képest hogy magán nem drága.

Nem akarok itt nagy okosságokat mondani, mert én sem vagyok nagy ész, csak a saját tapasztalatom van, de az tény hogy sajnos ezzel sok helyen nem foglalkoznak, pedig aki IR-es előbb-utóbb cukorbeteg lesz, csak nem mindegy mikor...

14. Nívea (válaszként erre: 6. - Kyra1981)
2012. okt. 30. 20:27
Te voltál orvosnál? Milyen értékeid vannak? Kaptál valami segítséget?
13. Nívea (válaszként erre: 11. - Kiwi08)
2012. okt. 30. 20:26

A házi orvos elküldhet az endokrinológushoz? Ő azt mondta, hogy oda a nődoki írhat beutalót. Egymáshoz lökdösnek. Már kezd elegem lenni. A nőgyógyász nem ír beutalót a hormonvizsgálatra.

Igazából csak a házi orvos csinált cukorvizsgálatot. Azt írtam, hogy sikerült. Tehát nem vérvételen voltam. Ebből állapította meg a nőgyógyász, hogy cukorbeteg vagyok :S Már magam sem tudom.

12. Nívea (válaszként erre: 8. - Kiwi08)
2012. okt. 30. 20:24

Semmit. Azt vettem észre, hogy inkább elzavart, minthogy foglalkozzon velem. Ő megmondta mi a bajom, de segítséget nem kaptam. A Páromnál is akadt egy kis probléma, ezért nem is műtött meg (holott úgy mentem vissza hozzá, hogy megműt, előtte is tudta a cukorvizsgálat eredményét, akkor ez még nem volt gond neki). Most se gyerek, se segítség, se semmi. Amit olvastam, az alapján igyekszem.

Nincsenek ötleteim, hogy mit főzzek, mit egyek, miből mennyit lehet. Méregetni nem tudom a kaját, az engem idegileg kimerít :D És időm sincs rá sokszor. Mivel állandóan eszek, ha nem érzem jól magam lelkileg(és most pont nem), ezért nehéz lakatot tenni a számra. Jó, nem vagyok olyan kövér, csak arányosan húsos :D De azért van 10-15 kiló, amitől szívesen megszabadulnék. Csak nehezen megy.

Erre nem cardio mozgást kell végezni? A Réka inkább erősít nem? Lehet, hogy ez most hülyeség, de ezt olvastam :)

11. kiwi08 (válaszként erre: 10. - Nívea)
2012. okt. 30. 20:23

Hát akkor nagyon gyorsan endokrinológus!!!! Mi az hogy nem akarta engedni?

Megírod az értékeid?

Gyogyiról amúgy én is ezt olvastam...

10. Nívea (válaszként erre: 6. - Kyra1981)
2012. okt. 30. 20:17

Az igazság az, hogy a metformint nem szedhetem a nőgyógyász szerint, ha babát tervezek, mert a terhesség mellett azt nem szabad szedni. Ő azt javasolta, hogy menjek el belgyógyászhoz és állíttassam be az inzulinomat. Én meg azt gondolom, hogy ez az érték nem rossz. Az éhgyomri az határeset, de a terhelt az a háziorvos szerint is jó. Nem akarom inzulinnal kezelni magam, hiszen ez nem olyan magas érték.

Magam sem tudom, hogy mi lenne jó nekem. Azt tudom, hogy ott vannak a ciszták. Rengeteg, mind a két petefészkem teli. De egy hormonvizsgálatot, sem egy laboros cukorvizsgálatot nem akart engedni a nőgyógyász. Holnap megyek próbálkozni a háziorvoshoz, hátha valamit ki tud nekem találni :)

9. kiwi08 (válaszként erre: 7. - Kyra1981)
2012. okt. 30. 20:12

Voltam détás tanácsadáson és itt a hoxás lányok :)

Van egy másik fórum is ahol sokan tudnak küldeni hozzá anyagot.

8. kiwi08 (válaszként erre: 5. - Nívea)
2012. okt. 30. 20:11

Értem. Ez már egy jó kezdet, de tovább kell menned! Először nagyon rossz, főleg az evés. Aztán megszokod, és a mozgás akár hiányzohat is! A térded miatt inkább válassz gyógytornát, de a Réka videókban is sok van amit lehet nyomatni (has,csípő,felsőtest...).

Kaptál a diétára valami iránymutatást? Milyen leosztásban kell a szénhidrátot, stb?

7. kyra1981 (válaszként erre: 3. - Kiwi08)
2012. okt. 30. 20:10
160 g ch valaki segített ebben? vagy ahogy te összeállítottad?
6. kyra1981 (válaszként erre: 2. - Nívea)
2012. okt. 30. 20:08
ez igen, nem tudom miért nem írtak fel gyógyszert neked...
5. Nívea (válaszként erre: 4. - Kiwi08)
2012. okt. 30. 20:04

Mindkettő! Nap végére olyan fáradtnak érzem magam, hogy már nem tudok erőt venni magamon. Azért ritkán sikerül. A térdem egy sérülés miatt fáj, így nehezen tudok vele tartós mozgást végezni.

A kaja...cukrot nem használok. Fehérlisztet sem. Viszont nem tudok ellenállni a gyümölcsöknek, a túró rudinak és ma megettem egy danone pudingot is :/ Vagy ha anyukám süt, akkor sem. Tésztából a durumtésztát használom, és igyekszem heti egy alkalomra korlátozni (de hát ez a leggyorsabb étel, amit el tudok készíteni, és "olcsó" is). Elég válogatós vagyok ételek terén.

4. kiwi08 (válaszként erre: 2. - Nívea)
2012. okt. 30. 20:00
Mivel van gondod? A kaja vagy a mozgás?
2012. okt. 30. 19:59

Éppen bent :)

Én még árilis végén voltam nézetni, elvileg ez enyhe IR:

Vc Inzulin

0 4,6 8,1

30 5,8 47,4

60 4,1 44,6

120 4,7 37,9


Erre még nem kaptam gyogyit, hanem 160g CH diéta és mozgás.

Mostanában készülök kontrollra.

2012. okt. 30. 19:59

Szia!

Nálam pár kb. egy hónappal ezelőtt álapították meg, hogy PCOS miatt nem tudok teherbeesni. A nődoki azt mondta, hogy cukorbeteg vagyok (éhgyomri 6, terhelt 6,5). Ezen kicsit elcsodálkoztam. Műtét elmaradt, így a ciszták megmaradtak. Kezelést nem kaptam. Most diétázni próbálok, de elég nehezen megy :(

2012. okt. 30. 19:56

Sziasztok,

én is ezzel a problémával küldök immáron 1 éve.

Szeretnék olyanokkal megismerkedni, akik ezen már túl vannak, vagy éppen bent :-)

Várok minden hasznos hozzászólást .-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook