Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia fórum

Inzulinrezisztencia (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
jan. 11. 14:06

Sziasztok!

Viktozarol..vélemény?

651. pedroo
dec. 30. 13:32

Sziasztok új vagyok a fórumon és engem érdekel az inzulinrezisztencia prediabétesz és cukorbetegség valamint a 160 grammos szénhidrát diéta.

Sose értettem hogy miért ragaszkodnak a ekkora szénhidrát bevitelhez a dietetikusok. Nincsen tudományosan alátámasztva az hogy ha valaki nagyon alacsony szénhidráttartalmú diétát folytat mondjuk napi 40 gramm szénhidrátot, akkor az olyan káros lenne az inzulinrezisztenciában, sőt sok cukorbetegnél csökkenti a vércukorszint a ketogén és hasonló diéták. Végre az Amerikai diabetes társaság is elfogadta az alacsony tartalmú szénhidrát diétát.

Ti ellene vagytok ennek a diétának? Mi a véleményetek? Szerintetek az segít az inzulinrezisztenciánál, hogy egy bizonyos mennyiségű szénhidrátot meg kell enni?

Másik kérdés az étkezések gyakorisága valóban jó ha ötször eszünk? Ezzel nem tartunk fent egy állandó inzulin szintet ami káros?

Néhány hivatkozás amire gondolok

[link]

[link]

Tudom ez egy kicsit szembe megy a dietetikusok állításaival de szerintem nem biztos hogy ők tudják helyesen, ti mit gondoltok?

650. baba2015 (válaszként erre: 648. - Cicamica89)
nov. 8. 19:17
Szia! Visszanéztem a korábbi véreredményeimet, máskor is volt ilyen. Voltam azóta orvosnál, de nem mondott rá semmit.
649. Dorci9
okt. 18. 14:47

Sziasztok,

szeretném megkérdezni a véleményeteket, hogy ezen értékek alapján inzulinrezisztens vagyok-e?

Cukor 0': 5,8

Cukor 60': 7,9

Cukor 120': 6,2

Inzulin 0': 2,42

Inzulin 60': 38,7

Inzulin 120': 29,8

Köszönöm!

okt. 15. 20:50
Szia baba2015! Engem is érdekelne, hogy ilyenkor mi van, ha a terhelt cukor alamegy az éhomi cukornak. Nálam az inzulin nem volt sok, a 120 perces 15 volt, DE a terhelt cukor 3 lett sajnos, az éhgyomorra mért 4,7-tol sokkal kevesebb 😔😔😔
szept. 14. 10:25
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. A 120 perces glukóz jóval kevesebb, mint a 0 perces. Mi lehet az oka?
646. LanaBanana (válaszként erre: 643. - Pierrot)
szept. 3. 10:23
Igen, az :/
645. LanaBanana (válaszként erre: 644. - Hajni0704)
szept. 3. 10:23

Szia!

Ez sajnos enyhe IR. A 60 perces inzulinod sok, 40 fölött nem jó.

szept. 3. 09:24

Sziasztok! Hátha van itt valaki és véleményt mond az értékeimről!

éhgyomri glukóz 4,9

60 perces 5,2

120 perces 4,3

Inzulin 8,8

60 perces 41,3

120 perces 15,3

Homa index 1,92

Valaki azt mondja ez IR, valaki szerint ez teljesen jó. Míg megyek a dokihoz valaki mondjon valamit, köszi!!

643. pierrot
aug. 7. 14:12

Sziasztok! Szeretnek véleményt kérni szerintetek ez ÍR?

Cukor: 4.6-6.4-2.8

Inzulin: >2-75.3-12.9

60-rol 66 kg ra hiztam 3 hónap alatt és torna ellenére sem mozdul

júl. 24. 00:06

Sziasztok!

Tanácsot kérnék. Úgy nagyjából átlagban havonta 3-4X szokott előfordulni, hogy leesik a vércukor szintem. Ilyenkor rám tör az azonnali éhség, remegek, lever a víz és nagyon ideges, türelmetlen leszek. Kajálás után egyből jobban leszek. Mértem ilyenkor a cukrom, nem olyan vészes, 3,4, 3,5. Otthoni cukormérő készülékkel. Amit még tapasztalok, hogy a gyors felszívódású szénhidrátoktól is (pl. sült krumpli, csoki) néha megfájdul a gyomrom és pár percig rosszul vagyok, de ez se mindig jelentkezik.

Tavaly október óta glutén és tejmentes diétán vagyok, azóta jelentkeztek ezek a tünetek. Fehér cukros dolgokat egyébként heti 1-2 alkalommal eszem, olyankor pl. egy sor csokit, vagy egy gombóc fagyit, de utána megint napokig 0 cukor meg minden más édesség is. Nem használok helyettesítőt csak a kávémba édesítő tablettát.

Szerintetek érdemes elmennem terheléses vizsgálatra? Háziorvos csak az éhgyomorra mért cukorból indul ki, ami normális 4 körüli érték szokott lenni.

júl. 23. 22:55

Sziasztok! Én is IR-es vagyok,na meg mellette Pajzsmirígy alulműködésem is van sajnos.

Endokrinológushoz jártam én is, L-Thyroxin Hening gyógyszert szedtem. 5 évig egyáltalán nem estem teherbe ezek a betegségek mellett . De most 6 hónapos kismama vagyok:) Spontán terhes lettem. Ne adjátok fel mi hamarabb kezeltessétek magatokat, mindenkinek aki ezzel a betegséggel küszködik, mihamarabbi babásodást kívánok:)

640. bjura83
júl. 23. 14:07

Sziasztok!

Ebben a hónapban volt egy sikertelen lombikom.

Semmilyen problémát nem találtak eddig csak az inzulinrezisztenciát.

Jelenleg nem szedek gyógyszert, mivel az endokrinológusom szerint a legutóbbi leletem alapján nem szükséges.

Az utolsó értékek:

éhgyomori glükóz: 5,1, 60 perces:6,1, 120 perces:4,9

Inzulin:5,4, 60 perces:62,6, 120 perces:28,7

Az érdekelne, hogy hasonló értékek mellett szed-e valaki gyógyszert? Tudtok-e esetleg jó endokrinológust ajánlani Pesten, mivel a jelenlegi orvoshoz nagyon nehezen lehet időpontot kapni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

júl. 16. 15:15

Sziasztok!

Jövőhéten megyek vissza az endokrinológushoz, alig tudom kivárni hogy elteljen ez a kis idő. Az inzulinom tudom hogy magas, de nem eszek még rá semmilyen gyógyszert. valakinek volt e hasonló eredménye?

Glükóz 0perces :4,9 60perces : 5,1 120perces : 5,1

Inzulin 0perces : 17,22 60perces : 127,90 120perces 81,23

fsh : 7

lh : 5,93

progeszteron : 0,74

ösztradiol : 161,40

tesztoszteron totál : 1,10

tsh : 2,20

Előre is köszönöm a válaszokat!

júl. 6. 07:33
Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni, hogy diétával, mozgással kb mennyi idő alatt rendeződhetnek a hormonális eltérések? Én sajnos mostanában elhanyagoltam a diétát és a mozgást és eléggé magas az éhgyomri cukor is: 6,2. Szeretnénk még egy gyereket, de nem jön össze és gondolom, addig nem is fog, amíg rosszak az értékeim. Fél év alatt kétszer fordult elő, hogy késett a vérzésem, egy esetben pozitív lett a teszt és 5 nap múlva megjött. Most is hasonlóan jártam, voltak korai terhességre jellemző tünetek, majd 2 nap múlva megjött. Én azt gondolom, hogy valamiért nem tud beágyazódni a magzat. Szeptemberben megyek orvoshoz, addig is diéta, torna, hátha javul valamit a helyzet. Volt valaki hasonló helyzetben?
637. s.Nikolett80 (válaszként erre: 636. - Silverfox91)
jún. 8. 05:20
Nekem azt mondta a doktornőm, hogy a 12. Hétig napi egyet lehet.
jún. 7. 19:17
Az lenne a kérdésem hozzátok (mivel endokrinológushoz csak egy hónap múlva van időpontom), hogy magas inzulin miatt elkezdtem sportolni, napi két inofolicot kell szednem, és diétázok is, és most nagy nagy örömünkre összejött a baba, szóval, hogy baba mellett mi a helyzet az inofolic szedésével? Szabad, esetleg csak napi egyet? Nyilván a benne levő folsav az még jó is, azon kívül inozit van benne, az pedig nem tudom milyen hatással lehet. Köszi a tanácsokat!
635. g.agi89
máj. 22. 18:16

A TSH-m egy ideig javult, aztán megint elkezdett emelkedni, a mostani vérvétel alapján

TSH 5,267

T4 10,07

T3 6,18

Áprilisban volt egy éve hogy emelt letrox 75-re.

634. g.agi89 (válaszként erre: 633. - S.Nikolett80)
máj. 22. 18:13
Szia. Igen.
máj. 21. 14:16
Sziasztok. 21.napi progeszteront nézetett valaki közületek?
632. zizzi 13 (válaszként erre: 630. - Aszparagusz)
máj. 20. 15:23
Mivel a csökkent glükóztolerancia érték közvetlen közelében van és babát szeretne, egy lelkiismeretes dokinak tuti szemetszúr! Minimun diét javasol, no-cukor! A pajzsmirigy referencia értéke is 0,4-4-ig szuperjónak számít, de egy babaprojektben, ha 3-as tsh-ra egy doki nem csinál semmit, azt ott kell hagyni!
631. g.agi89
máj. 19. 19:20
Pajzsmirigy miatt járok endokrinològushoz de nem vagyok megelégedve. Esetleg tudtok pesten jò szakembert elfogadhatò áron?
630. aszparagusz (válaszként erre: 629. - Zizzi 13)
máj. 19. 19:10
Egyáltalán nem magas. A 120 perces cukor 7,8-ig teljesen jó. A cukornak és az inzulinnak teljesen jó az alapértéke is. Az inzulin 120 perces egy kicsit magas, ha az alapértékhez nézzük.
629. zizzi 13 (válaszként erre: 628. - G.agi89)
máj. 19. 18:44
Szia! Nagyon beleszól a babaprojektbe a pajzsmirigy is és a cukor-inzulin is. Sztem nem okés ez az eredmény! Magas lett 120 perces cukrod.
628. g.agi89
máj. 19. 13:31

Sziasztok. Már jó ideje próbálkozunk párommal sikertelenül.

Most voltam vérvizsgálaton és a cukorterheléses eredmény ilyen lett:

Glükóz (fluoridos csõ) 5,2 mmol/L 3,5 - 6,1

Glükóz 30' (glükóz terhelés után) 9,4 mmol/L * 3,1 - 8,5

Glükóz 60' (glükóz terhelés után) 9,5 mmol/L

3,1 - 10,5

Glükóz 120'(glükóz terhelés után) 7,5 mmol/L * 3,1 - 7,5

Inzulin 2,6 mIU/L 1,9 - 23,0

Inzulin 30'(glükóz terhelés után) 28,0 mIU/L

Inzulin 60'(glükóz terhelés után) 31,6 mIU/L

Inzulin 120'(glükóz terhelés után) 23,7 mIU/L

HOMA-IR 0,6 - 4,4

Pajzsmirigy alulműködésem van, alig egy éve emeltek a dózison és most mégis rossz lett az eredmény.

Szerintetek ez mennyiben befolyásolja hogy nem tudok teherbe esni?

máj. 18. 18:19
Sziasztok! Felírták nekem a metfogamma bogyót, de nagyon rosszul voltam tőle. Van vki, aki hasonlóan járt? Hányinger, émelygés, szédülés, tompaság. Délután már leragadtak a szemeim az álmosságtól. Ez nem jellemző rám, még a 13-as tsh-tól se feküdtem le délután aludni. Úgy éreztem, egész napra kiütött. 500-at vettem be este, 2x szedtem be eddig, de leálltam. Majd fel fogom keresni a dokimat, de leghamarabb jövőhéten próbálom.
626. anett0108 (válaszként erre: 625. - Silverfox91)
ápr. 27. 13:18

Szia! Ez ez nagyon durva IR. Tényleg keress egy jó orvost. Én Pesten az Endocare-t ajánlom. Ott minden orvos jó.

Nem tudom pesti vagy-e, de szerintem egyszer érdemes elmenned, utána pedig van távkonzultációs lehetőség.

ápr. 27. 09:59
Tudnátok esetleg ajánlani jó IR szakembert (akár privátban is ), mert teljesen el vagyok veszve, annyi orvos van, és a neten mindről írnak jót is, rosszat is.
624. Silverfox91 (válaszként erre: 623. - Zizzi 13)
ápr. 27. 08:55

Hát igen, nekem is az az érzésem, hogy nagyon meg kéne mutatni másnak is. Nem mondanám, hogy nagyon megnyugtatott. Meg már legelső alkalommal is mikor nála jártam, a petevezeték átjárhatóságot mondogatta, most meg végképp, aminek amúgy szintén lenne értelme, csak közben az az érzésem, hogy rez az inzulin dolog még egyáltalán nincs kellően körbejárva. Igazából az értékek vizsgálata után kb annyit kérdezett, hogy van-e olyan, hogy hirtelen rámtör az éhség, és úgy érzem, hogy elájulok, ha nem eszem, de mondtam, hogy ez nem szokott előfordulni, aztán kb ennyi volt a dolog.

Csak olyan nehéz igazán jó szakembert találni. Előzetesen nehéz tudni, hogy ki jó és ki nem annyira, pedig hát próbál az ember utána olvasni.

623. zizzi 13 (válaszként erre: 622. - Silverfox91)
ápr. 26. 19:30
Szia! Bár nem vagyok orvos, de ez nekem durva IR-nek tűnik.. szerintem válts dokit. 120 percnél az inzulin érték nagyon magas és a cukor érték sem eshetne lentebb a reggeli értékénél.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook