Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia fórum

Inzulinrezisztencia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
237. .jucus. (válaszként erre: 233. - Viki77_2)
2012. nov. 14. 15:18

Nna, ezzel én is így voltam.

Ha nem járom ki magamnak a vérvételt, vizygálatot, sehol sem tartanék.

Mondták, hogy ilyen fajta vagyok, de nem nyugogtam bele.


Lehet, hogy körte az alkatom, de nagyon nem mindegy, hogy 95 kilós körte, vagy 60:)

236. .jucus. (válaszként erre: 228. - Viki77_2)
2012. nov. 14. 15:14

Szia Viki! Az attól függ melyiket szeded. Én a Meforalt. Abból az 500-as, és 850-es nem támogatott, az 1000-es igen.


A többit nemtudom, de ha megmondod melyik gyogyó, és benne van a gyógyszerírási programomban, megnézem neked.


Diétát jól csinálod? Tartod a 160 -as ch-t?


Mert nem lenne szabad híznod, ha jó a diéta, sőt fogyni kéne gyógyszer nélkül is.

Ha van kedved, írj le egy-két napi étrendet, megszekértem neked!

235. CsillagTM (válaszként erre: 27. - Kyra1981)
2012. nov. 14. 14:41
ezeket honnan szedted? (mármint h így jó lesz a kajálás)
234. CsillagTM (válaszként erre: 23. - Nívea)
2012. nov. 14. 14:41
nem olvastam még vissza, de köretek helyett saláta?? azért ez nagyon nem így van...
2012. nov. 14. 10:37
Ja és még egy "apróság": 13 éve diagnosztizálták nálam a PCOS-t, és csak most februárban, a saját keresések (amiket akkor régen feladtam egy idő után) tudtam meg netről hogy inzulinrezisztencia az alapja... évekig töprengés, hogy mi a fenétől hízok, stb., de a lényeg, hogy az ÉHGYOMRI cukrom RENDBEN volt most februárban is, de a két HbA1C értékem pontosan a legfelső határon volt!! 35 éves vagyok, és a HO erre is lerázott azzal, hogy amíg nem magas, addig nem kell semmit se csinálni, majd akkor ha magas lesz bármelyik is !!! Inkább nem gondoltam bele hogy lehet hogy a cukorbaj kitörése előtt "fél órával" tudtam meg amit kellett, azt is mind magamtól. Tudom hogy bután hangzik de '99-ben még az internet sehol nem volt, és nekem mivel a 3 pajzsmirgy értékem rendben volt, évekig csak nőgyógyászati lóként mindenfélét beszedettek, meg ciklust matattak, meg ilyenek, közben a vérnyomásomat kezelték, és ilyenek... az anyagcsere szó fel se merült.
232. Zebra25
2012. nov. 14. 10:34

jaj bocsi

most néztem a metes dobozt és 120 szem van benne nem 100 szem

231. Viki77_2 (válaszként erre: 71. - Nívea)
2012. nov. 14. 10:30

Én használok tönköly lisztet (400 ft körül van kilója, és nagyon kellemes az íze), Graham-et is, meg teljes kiőrlésű búzalisztet, az is király, finom belőle minden. Purpur lisztet is hajtok, de az sokba kerül (800 ft körül van kilója a keveréknek) Az a baj a lisztnek mindenhogyan magas a CH tartalma, de azért ezek legalább lassabb felszívódásúak.

Figyi, csak beleolvasgattam előző hozzászólásaidba, ne haragudj nem néztem hogy sikerült e kezelést találnod, de pl. én Veszprémben, B.füreden és Alsóőrsön is rendelő endokrin doktornőt tudok, akihez járok, PCO-s vagyok és nagyon kínlódtam, úgyhogy igyekszem mindenkinek adni tippet akinek csak tudok.

A háziorvosom azzal riogatott hogy endokrinológiára ha nem vagy cukorbeteg még (pedig PCO-m van mondom, és az inzulinom jó magas, de a cukraim rendben vannak, szal tesznek rám), akkor 1 évet is kell várni.

Hát gonodlhatod, eszem ágában nem volt kivárni az 1 évet, úgyhogy összeteszem a két kezem hogy szóltak a doktornőről. (Ha gondolod priviben megírom az elérhetőségeit). Ismerek PCO-seseket a neten is még, elvileg az ország több pontján tudnak felhajtani orvost sztem aki TUDJA mi az IR (ill .a PCO), és tényleg segít.

Nekem adott beutalót a pajzsmirigy összes létező bajára tesztelésre, ciklushoz kötött teljes hormonháztartásra, terheléses cukorra meg inzulinra is (ja és persze nézesd meg a D vitamint is), és még persze más dolgokra is, úgyhogy az egész semmi többe se került hál istennek, és hamar megvan.

Most csatlakoztam csak, de figyelem a PCO meg IR fórumokat, köszi minden infót mindnekinek :)

230. Viki77_2 (válaszként erre: 229. - Zebra25)
2012. nov. 14. 10:13
Köszi, szóval ezek szerint nem vészes :) Szuper.
229. Zebra25
2012. nov. 13. 22:16

metformin 850 mg?

ha a doki felírja akkor 500ft alatt van 1 doboz, vagyis 1 éve annyi volt

ha nem írják fel akkor azt hiszem 2000 valamennyi? hú, ezt nem tudom mert 1x kellett reci nélkül vennem, de már nem emlékszem rá

ja és 100 szemesről van szó

228. Viki77_2 (válaszként erre: 183. - .jucus.)
2012. nov. 13. 22:12

Jaj jucus, nekem meg kb. 50 kg-t kéne fogynom, egész életemben úgy híztam mint a fene, holnapután este fogják végre felírni a metformint, már alig várom, semmilyen módszerrel soha életemben nem fogytam, 13 éve megmondták hogy PCO-m van, de csak most tudtam meg februárban hogy IR az alapja, a háttere, elkezdtem diétázni, azóta nem hízok tovább (csak nagyon kevés jött vissza), de nem is megy le ami már feljött az évek alatt...

Alig várom már hogy felírják a gyógyszert, az lenne a kérdésem, meg tudnátok mondani mennyibe kerül? És hogy támogatott? Mert hallom hogy off-label írják fel csak a PCOS-eseknek...

Köszi!

227. Zebra25
2012. nov. 13. 19:34

és mit raksz rá?

csak mert már unom a sonkát

226. Nívea (válaszként erre: 224. - Zebra25)
2012. nov. 13. 19:10
Én egy szendvicset. Ha kapok tk. kenyeret, akkor abból, ha nem, akkor egy zsemlét.
225. Nívea (válaszként erre: 221. - Korababa)
2012. nov. 13. 19:09

Nekem is sűrűk most a napok, így csak most olvasom, amit írtál.

Mi egy éve próbálkozunk sikertelenül a babával. Elmentem dokihoz, de nem akart kivizsgálni. Egy kis erőszakoskodással elértem, hogy elküldjön hüvelyi UH-ra. Ott találták meg a cisztákat. Mindkét petefészkemben rengeteg van. Aztán az orvos mondta, hogy megműt és teherbe is esek. Míg várakoztam, hogy sor kerüljön a műtéti előkészületekre, addig meggondolta magát, azt mondta, hogy feleslegesen műtene meg, úgyis elvetélnék. Azt mondta, hogy menjek el belgyógyászhoz, állíttassak be inzulint, mert mekformint nem szedhetek. Ha ez rendben lesz, akkor jöhet a baba. Még annyit mondott azon kívül, hogy cukorbeteg vagyok, hogy PCOS-em van. Egyébként a vércukromat a háziorvos mérte ujjbegyből. Az éhgyomri 6,00, a terhelt pedig 6,5 lett. Ebből következtetett,hogy cukorbeteg vagyok.

A Páromnak kicsit lassúak a spermái, de ez nem okoz gondot az orvosa szerint. Ennyi történt velünk.

224. Zebra25
2012. nov. 13. 16:51

sziasztok csajok

mizujs?

akartam kérdezni, hogy Ti mit szoktatok reggelizni?

2012. nov. 12. 00:38
Bocs a sok elírásért, de késő van és a lányokra is fülelnem kell. De különben is a magas IQ mellet pocsék helyesíró vagyok. Sorry!
2012. nov. 12. 00:36

A PCOS, Az Ir és a pajzsmirígy dolgok összefüggenek. Az aki JÁrtasabb a biológiában vagy egészségügyben annak ezt egyszerűbb átlátni de az "egyszerűbb halandók" csak félinformációkat kapnak a rendszertől (orvosok, eü személyzet stb.) Sajnos Magyarországon nem divat az embereket oktatni az egészségüket érintő dolgokra. A felkapott mentálhigénia sem törődik a teljes kép kialakítására, csak a drog a nem kívánt terhesség és az SZTB. Természetesen pártolom a felvilágosítást és küzdelmet hiszen minden káros dologgal fel kell venni a versenyt!

De a mai magyar lakosság maximum az internetben bizhat ha valamit meg akar tudni sajnos ehhez is kellene valamilyen alap infó, de jobb ha tudatlan az a beteg, mert akkor fontosabbnak tűnik az EÜ rendszere. Itt jegyzem meg az "öngyógyítás" nem megoldás, ahhoz kicsit képpbe kell lenni. De ott ahol 8-9 éve egy vidéki kórház belgyógyászával (főorvosi ranggal) a beteg közli hogy a férje által szedett merckformin a PCOS-nak is jó, no ott azért gáz van. Azt sem nagyon reklámozzák, hogy míg statisztikailag minden 10. embert fenyeget a diabétesz addig a PCOS minden 7. embert a férfiakat is beleértve. Igen hölgyeim a férfiak is lehetnek PCOS-ok. Hiszen a névadó tünet a nőknél sem mindig van jelen. A diagnosztikája az LH/ FSH fordított arányának a kimutatása hormon panellel. És itt jönnek be a többi hormonok, ha borul az egyik, akkor az dominó módjára beleszól kisebb nagyobb mértékbe a többibe is Pl: jellemzően a pajzs mirígybe is. ÉS itt a kör be is zárul. De nekem sikerült igaz ideiglenesen de meg van a gyerek!

Ismeritek a viccet amikor a menthetetlen Nénike azt kéri a dokitól mondjon valami biztatót.

A válasz:

Hajrá Mari néni!!!

No hát nekem sem mondtak biztatóbbat.

DE nem adtam fel!

KÉrlek tise adjátok fel!

Akit érdekel annak leírom részletesen mik a tapasztalataim és nekem mi vált be.

Sziasztok!

221. Korababa (válaszként erre: 209. - Nívea)
2012. nov. 12. 00:11

Szia!

Csak most van időm a géphez ülni.

Először is ajánlok egy könyvet: Szendi gábor: Paleolit táplálkozás

Elsősorban az elmélet és nem az étrend miatt.Olvasmányos és nagyon tanulságos.Sok szempontból.

A PCO genetikai hiba, csak tünetileg kezelhető és jóeséllyel örökítjük. No nem a betegséget hanem a szénhidrátokkal szembeni csökkent toleranciát.

Az egész ebből indul. Az inzulin rezisztencia miből áll azt is meg kell érteni másképp nem lehet ellene küzdeni.Ha nincs elég infód a mibenlétéről akkor majd írok.

NEm tudom neked milyen problémáid vannak még sajnos nem volt továbbra sem időm ennyi írást átnézni csak szemelgettem.

Az én történetem az orvosokkal kezdődött velük is zárult de közben az úton sokat tanultam és most is sokat tanulok folyamatosan.

Én már mindenre nyitott voltam csak segítsen valaki.

tudom furcsa hiszen volt már egy fiam és mindenki azt mondta elégedj meg ennyivel, ezt addta az Isten ne akkarj mindenáron mást ezt neveld fel. Hát én nemnyugodtam bele. Bár azzal is elégedett lettem volna ha valaki megmondja pontosan miért nem lesz kisbabám, mert nem tudták.

Aztán találkoztam egy asszonnyal aki azt mondta: Gyere el Szegedre A Molnár Tanárúrhoz, amit ő mond az tuti, remek ember és orvos is. Én mentem és félév mulva teherbe estem. Megjegyzem azért ennyi idő múlva mert a féjemet baleset érte így nem a babagyártás volt a fő, nem is ment volna.

És a második lányomat is neki köszönhetem.

Tudni kell a PCO gyulladásokat okoz a kismedencében, hogy hogyan azt nem tudom de gyakori. Ezek a gyulladások összenövéseket és más csúnyaságot. A dokik általában a hormonok felől támadnak, ami egyrész igaz, de belül is mindennek rendbe kell lennie. Tudom mivel jár egy műtét 9 különféle műtéten vagyok túl, de ahogy a Tanárúr mondta addig mit akarunk míg nem tudjuk mi van bent. Nem csal histeroscopiát csinált, hanem ha már bentvolt műtött is , volt mit. Hiába csesztetik a hormon szinteket, érlelik a petéket, UH-nak, ha anatómiai akadályok vannak. És nem mindegy ki az aki műt.

Kérlek ne haragudj ha kicsit zavarosan írtam de annyi minden történt már velem. Írd meg mi az ami érdekelne részletesebben, te milyen helyzetben vagy. Szívesen meghallgatnálak!

220. Korababa (válaszként erre: 208. - Zebra25)
2012. nov. 11. 23:43

Köszönöm szépen!

Van mire büszkének lennem, három okom is (1 fiú, két lány).

219. Nívea (válaszként erre: 218. - .jucus.)
2012. nov. 11. 07:11
Sütéshez nagyon jó! Van egy egyszerű mikrós süti recept, amibe 5 evőkanál liszt kell. Most megkívántam és zablisztből próbáltam kis. Teljesen olyan, mint a fehérlisztből készült. Kérdés az, hogy szabad-e :DDD De igazad lehet, hogy ha a zabpehely jó, akkor ez is jó.
218. .jucus. (válaszként erre: 217. - Nívea)
2012. nov. 8. 22:15

Hát, azt pedig én nem próbáltam még.

Nem tudom, bár ha a zabpehelyből indulok ki, hogy az jó...akkor biztos a zabliszt is:)

217. Nívea (válaszként erre: 212. - .jucus.)
2012. nov. 8. 18:08
Azt nem kaptam :( De zablisztet viszont igen. Az nem jó?
216. .jucus.
2012. nov. 7. 19:19

Egyébként én nem akarok már babát, de nekem is azt mondta az orvosom, hogy 1 körül tartsam a tsh-t, max. 1,5.


De annál ne menjen feljebb.

215. .jucus. (válaszként erre: 214. - Hpmarianna)
2012. nov. 7. 19:16

A tsh-t gyógyszerrel rendbe lehet tenni.


Esetleg egy MensMentises konzi?

214. hpmarianna (válaszként erre: 213. - .jucus.)
2012. nov. 7. 18:42

Ertem.Koszonom! Akkor nem èrtem, hogy a dokim (akit lelkiismeretes jo szakembernek tartok) miért nem foglalkozott ezzel az értékkel. Ha tartom a 3-as kezelèst, a TSH èrtèkem nem lesz jobb, igaz? Ezeknek ilyen tèren nem fuggnek ossze. Alltalàban egyutt jàr a 2 betegsèg, de kulon-kulon kell kezelni oket ha jol èrtem...Hàt, mindenkèpp ràkèrdezek erre ha megyek vissza decemberben ujabb vèrvètel + hormonvizsgàlatra...

Most jo kis szomoru vagyok...Olyan lelkiismeretesen csinàlom a diètàt, sport stb.. erre hiàba is vàrom, hogy babàs leszek igy? :(

213. .jucus. (válaszként erre: 211. - Hpmarianna)
2012. nov. 7. 18:34

Nekem mindkettő van. ( pm alulműxi és ir). Azt megerősítem, hogy együtt jár.


Babásodáshoz 1 körül kell tartani a Tsh-t.

212. .jucus. (válaszként erre: 210. - Nívea)
2012. nov. 7. 18:32

Próbáld ki a durumlisztet! Nem érezhető annyira, hogy nem fehér, tök jók a sütik abból sütve.

A palacsinta és a nokedli is normális állagú lesz.

2012. nov. 7. 18:21

Sziasztok!

Uj vagyok itt, mèg nekem sem volt idom Mindenkit vègigolvasni...

Egy sikertelen terhesség ès egy ujabb sikertelen èv utàn augusztusban diagnosztizàltàk nàlam a PCO-t ès az IR-t.Igazàbol mikor endokrinologushoz fordultam, tudtam, hogy valami nincs rendben,koros hajhullàssal szenvedtem, ami olyan foku volt, hogy szinte belebetegedtem, a homlok rèszen teljesen kiritkult a hajam. A ciklusom rendszertelen volt, 38-50 naposak. Azt hittem sok a fèrfi hormon a szervezetemben stb. IR-re nem gondoltam, de meg sem lepodtem. Mivel lelkileg màr minden rosszon tul vagyok amit egy missed ab. ès majd egy èv sikertelen probàlkozàs okozott, szinte "orultem" hogy megvan a problèma,hogy vègre cèlirànyosan kezelnek majd. A kèrdèsem az lenne Hozzàtok (akik màr tapasztaltabbak, tobbet tudnak) hogy igaz-e, hogy ha elkezd javulni az IR, rosszabb lesz a TSH vagyis a pajzsmirigy èrtèk.Tobb, mint 2 honapja szedem a Merckformint (napi 2x 500-ast) tartom ezerrel a diètàt ès a sportot is, pedig fogynom vègkèpp nem kène, 50 kg vagyok ès 160 cm.Szoval a ciklusaim nem lettek rovidebbek, de gondolom 2 honap utàn ne vàrjak csodàt, bàrcsak konnyebb lenne turelmesnek lenni...Mivel àllandoan fàzom, ma egy ismerosom ràkèrdezett nincs-e pm alulmukodèsem, mivel az IR ès ez gyakran egyutt jàr. Sot, ha javul az IR, romlik a TSH. Nekem màr eddig is 2.74 volt, pedig àll.2 alatt kell lennie boven a babàsodàshoz. Most akkor hogy van? Ha javul az egyik problèma, jon egy màsik? Van kozottetek valaki aki talàlkozott màr ezzel? Tudtok errol valamit?

Koszi hogy vègig olvastatok! :)

210. Nívea (válaszként erre: 208. - Zebra25)
2012. nov. 7. 18:17

Nálam semmi különös. Várom az időpontomat :) Közben diétázni próbálok, kisebb-nagyobb sikerrel. Igyekszem elkerülni a fehérlisztet és a cukrot. A liszttel van egy kis gondom :D De beszereztem zablisztet és graham is van, most már rendben leszek. Kétnaponta mozgás is van. Fél óra tekerés a traineren.

Veled mi újság?


Mindenki eltűnt innen :(

209. Nívea (válaszként erre: 207. - Korababa)
2012. nov. 7. 18:15
Engem érdekel minden! Mesélj! Olyan jó olvasni pozitív hozzászólást! :)
208. Zebra25
2012. nov. 6. 21:59

Mi a helyzet csajok?

Korababa gratulálok:)

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook