Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia fórum

Inzulinrezisztencia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
327. Korababa (válaszként erre: 313. - Viki77_2)
2012. nov. 18. 20:57

Örülök, biztató amit írtam a szándékom ez is az írással és, hogy időt spóroljak másoknak.

Én már 2000- 2001 óta tudtam a diagnózisom de senkit nem érdekelt. Csak a kövérség és a hormonokra fogtak mindent.

Mert amit kérdeztél is, a fiam születésekor kaptam egy agyvérzést ami az agyalapi részt érintette. A hipofízis egy kis üregben található és az artéria mellett volt a bevérzés ami elszorította a véráramot. Így a hipofízis szövete pusztulni kezdett, bár az agyban nem nagyon van fájdalom érző receptor, mégis olyan fájdalmakkal járt a folyamat, hogy élni sem akartam. De komolyan!

A fájdalmak miatt kerültem orvoshoz, azt hitték daganat, de szerencsére nem az volt viszont a hipofízis sem volt már meg, csak egy összezsugorodott apró rész.

Így azt mondták a kövérség emiatt van és ezzel letudták.

Többször voltam kórházi súlycsökkentésen, ideig óráig jó volt de nem hozott tartós eredményt.

Az áttörést az jelentette, hogy a tanárúr más szemlélettel kezelte ezt a dolgot és az eredmény orientált kezeléssel törődött.

Azt nem tudom olvastad-e már mia betegség genetikai oka, ha nem akkor ajánlom Szendi Gábort

Kicsit rávilágít a dolgokra, bár nem a pcos a fő téma de az összefüggések miatt érdemes olvasni.

Most hogy áll az állapotod, a baba még napirenden van?

326. CsillagTM (válaszként erre: 322. - .jucus.)
2012. nov. 16. 12:28
annyival egészíteném ki, h nekem pl. sokszor volt egy időben, h vacsi után vettem be az XR-t, és nem sokkal később kb. ájulászerű rosszullétem lett, szédültem, stb., és erre mondta vki az IR-fórumon, h akkor vegyem be az első falattal, és ez segített.
325. Zebra25
2012. nov. 15. 21:39

Hali csajok

remélem mindenkinek szép napja volt.

Ma nagyon ügyi voltam diétát illetően. Bár az uzsival és a tízóraivan meggyűlik a bajom.

324. .jucus. (válaszként erre: 323. - Viki77_2)
2012. nov. 15. 19:42

Én úgy szoktam, hogy az utoló falat a Met.

Aztán iszom.

Az Xr-t annak írják, akinek nem kell fogyni, így neked inkább jobb a sima.


Ha nagyon rosszul lennél tőle, akkor lehet újra felépíteni, még lassabban, vagy kisebb dózisokban.

323. Viki77_2 (válaszként erre: 322. - .jucus.)
2012. nov. 15. 19:39

Igen, dokinő is ezt mondta :) Négynaponként kell féllel emelnem, mondta ha nem válik be akkor lesz Merckformin X majd. De még reméli hogy igen, így elsőre :))

Köszi fú ez nagyon hasznos infó, ezen hezitáltam hogy kajához képest hogy vegyem be...

Jaj, úgy izgulok hogy fogyok e a 125 kig-ból, vagy mi lesz :)))

322. .jucus. (válaszként erre: 320. - Viki77_2)
2012. nov. 15. 19:38

Dehogy nevetünk ki!

Én is ilyen nagy reményeket fűztem hozzá.


Szépen, finoman fokozatosan építsd fel, hányinger, hasmenés az elején sajna természetes.

Vacsi után, vagy közben vedd be, és később is az étkezésekhez kösd.

321. Nívea (válaszként erre: 320. - Viki77_2)
2012. nov. 15. 19:31
Nem nevetlek ki :) Örülök, hogy ilyen jó kedved van ettől :) Remélem, hogy az örömöd jogos lesz a továbbiakban is :)
320. Viki77_2 (válaszként erre: 308. - .jucus.)
2012. nov. 15. 19:18

Na írtam a másikban, fél órával ezelőtt Merckformin 1000 mg napi 2 felírva :))) Életemben először :) Napi féllel kezdve, adagemelgetéssel. Mindjárt meghozzák az ügyeletes gyógyszertárból :) Kedvelnek engem az istenek, a doktornő 10 perc sétára rendel innen, és az ügyeletes gyógyszertár is közel van :)))

Hú, de izgulok :)) Biztos kinevettek, de már veszem is be az első felet :)))

319. Nívea
2012. nov. 15. 18:41

Ja, és egy kilóval ma kevesebb voltam reggel, mint 2 héttel ezelőtt :D De nem hiszem, hogy zsír ment volna le.


Ám mostmár értem, hogyan segít a tabletta, csak este már nem volt eről visszaírni. Nagyon fáradt vagyok már napok óta.

318. Nívea (válaszként erre: 314. - Zebra25)
2012. nov. 15. 18:37

Nálam semmi különös. Ma nagyon fáj a fejem. Sok gyerek panaszkodott ma a suliban is fejfájásra.

Nem tudok reggelizni, hiába próbálom, öklendezek reggel a kajától. Így tízórai szünetben ettem egy szendvicset. Ebédre itthon (2 óra körül) kínai kaját ettem. Ilyen gombás-zöldséges hús volt pirított, zöldséges tésztával. Délután ettem 2 sárgarépát. Aztán hamarosan eszem egy almát.

Ma nem tornázok, mert nem érzem túl jól magam. Holnap talán jobb lesz, akkor majd csinálok valamit.

317. Nívea (válaszként erre: 311. - Korababa)
2012. nov. 15. 18:34

Nem csinált labort. Csak a ciszták miatt mondta. PCOS van nálam szerinte. Nekem csak a háziorvos mért vércukorszintet, de nem volt 10 felett az értéke. Sőt 6,0 éhgyomorra, terhelt pedig 6,5.

Na én belegabalyodtam, mire végigolvastam, amit írtál.

Nekem van peteérésem a doki szerint, mivel az ovutesztek dupla csíkot mutattak. Ekkor még nem tudtam mi a gond. Ugyanis mikor elmentem hozzá, hogy nem esek teherbe 1 éve már, akkor haza akart küldeni ovutesztelni. Mondtam, hogy ezen már túl vagyok rég.

Nálam még különös jelek a petefészek sokszori fájdalma. Változó hosszúságú ciklusok. Barna váladék középidő tájékán (ez lehet szintén peteérés jele is), hajhullás, szőrösödés. Ezek miatt is mondta a doki, hogy ez bizony PCOS.

316. Zebra25
2012. nov. 15. 14:35

az kis picike a szenyakenyér

abból tényleg elkel a 4 szelet ha jól emlékeszem

Én vacsira lehet, hogy megint fasírtot eszem 1 szelet tk kenyérrel vagy zsemlével. Vagy zsemlét csirkemellel.

A maradék csirkemellfilét meg holnap megcsinálom soknás pennének szerintem.

315. Viki77_2 (válaszként erre: 314. - Zebra25)
2012. nov. 15. 14:26

szia :))

nekem reggeli 4 szelet korpás kenyér (ne szörnyülködjetek, habkönnyű fajta és kicsi szelet, a fél kg-os előre szelt szendvicskenyér fajtából :)), parizer és kenőmájas rajtuk. Hozzá kávé nagyon pici tejjel.

Tízórai 6 szem cukormentes háztartási keksz (tök sokat meg lehet belőle enni viszonylag, kicsik a szemek), egy pici saját eperlekvárral (nem a legnyerőbb tudom)

Ebéddel elkéstem, csak most jön, rántottcsirke magában, sok (édesítőszeres) vegyes savanyúval :) (imádom, csak 800.- a 90 dekás comb, ami ki van rántva de csak 7-8 percig kell olajban sütni) Talán lesz mellé 1 pici szelet purpurkenyér :)

Hozzá tuti hogy light cola .P

Uzsinak majd édesített túrókrém (saját kavarás), vacsira meg sztem párolok barna riszt meg zöldségeket, és valami csirkemell hozzá vagy ilyesmi :)

314. Zebra25
2012. nov. 15. 14:07

Hali csajok

mizuja?

Nekem ma viszonylag jól sikerült a diétám, bár a tízórai nem volt túl jó.

Reggelire megettem 1 tk zsemlét, 2 szelet csmsonkát, 1 paradicsomot, 1 csupor üres teát

tízóraira gyümisalit ettem

ebédre 1 szelet töltött fasírtot és párolt rizst

még ezután jön az uzsi és a vacsi.

Uzsira Én egy pici sült tököt gondoltam.

Nincs most itthon korpovitem.

313. Viki77_2 (válaszként erre: 312. - Korababa)
2012. nov. 15. 11:10

Nagyon köszi hogy leírtad :)

Úgy járhattál mint én, '99-ben túlvoltam gyógyszereken, meg a lapo műtét volt tervezgetve, a kikaparásnál feladtam... Úgy kb. 4 év után össz.

Az volt a legcukibb mikor a HO-m rám nézett akkor és kérdezte hogy mi az a PCO szindróma :((

Infó akkoriban nulla, az első infókat látom-láttam kb. 2007 óta vannak, és ami vicc, hogy csak MOST találtam egy teljes és normális leírást a PCOS mechanizmusairól... Nekem csak a kínlódás jön le, a szekálások az ok nélküli hízásom miatt, a terméketlenség, a szekálás az miatt is, mindig újra és újra csak ezek :) Most meg a diéta...

Nagyon bíztató ha ilyeneket olvasok mint a te sztorid, hogy volt a hypofízis sérülés?

312. Korababa (válaszként erre: 304. - Viki77_2)
2012. nov. 15. 10:29

Szia!

Én 35 és 39 évesen szültem a lányaimat.

PCOS. Endometriózis, Hypofízis sérülés és 130-140 kg mellet.

14 évvel a fiam után.

Hidd el ha egy gyereked már van akkor 10X nagyobb az esélyed. Nekem ezt az az orvos mondta akinek köszönhetem a lányaimat. Csak jó terv kell.

Az infókat meg kell szűrni, mert már ezt is "divatos betegség lett" és sok a tévhit én már 12 éve tudok róla és azóta nagyonsok mindent megtudtam és utánajártam, de mindig van új a nap alatt.

A legjobbakat kívánom! Jó babázni ennyi idő után ismét!

311. Korababa (válaszként erre: 225. - Nívea)
2012. nov. 15. 10:14

Az orvos labort is csinált vagy csak a ciszták miatt mondta a pcos? Miért nem szedhetsz merckformintot? NEM vagy cukorbeteg! A belgyógyász tanulja meg a szakmáját. A pcos termel inzulin, nem sérültek a hasnyál mirígy szigetei. A két betegség kizárja egymást!!!

Azért kérdezem, mert két betegség létezik a PCO és a PCOS. Az egyik a Policistás Petefészek a másik a Policisztás Petefészek Szindróma (magyar névvel írva) A sima pco csak a petefészkeket érinti leginkább míg a pcos pedig ugye a szénhidrát alapanyagcsere zavara (néha a névadó tünet nélkül is ez a probléma). Csak a labor mutatja meg melyikrők van szó.

A ciszták kevésbé problémásak lennének, ha nem okoznák a petefészek feszülését, hiszen térfoglalásuk van , ezenkívül sokszor probléma, hogy a petefészek burka megvastagszik keményebbé válhat és így az esetleg megérlelt tüszőből képtelen kilökődni a petesejt és eljutni a címzethez, tehát műtétellenes hozzáállás ezt a lehetőséget kizárja nem törődik vele azt hiszik a megérlet pete és egy átjárható petevezeték elég egy babához, hát nagyon nem. Ezért írtam fontos hogy a nőgyógyász remek sebész is legyen! És igen bármily furán hangzik de merjen vágni ha kell.

Nekem 13 éven keresztül csak azt mondták: Hormonok, Inzulin , Peteérés megfigyelése, Diéta-fogyás (130-140 Kg voltam akkor) a budai meddőségi központban kerek-perec megmondták előbb fogyjak le 90 kilóra aztán jöjjek vissza. Aztán jött a legjobb! Anyuka ha sikerül beállítani az értékeket és jók a laborok megérik a pete akkor majd sikerül a terhesség de előfordulhat , hogy először csk 2-3 hónapig tudja kihordani, aztán 4-5 hónapig és majd sikerül végig. Én meg azt kérdeztem hány babát kell elvesztenem, hogy egy sikerüljön?- Van akinek tízet is, de sikerült! -jött a válasz.

Elborzadtam! Még talán megbékéltem volna 1-2 vetéléssel ha kisidősökről van szó na de ez a prognózis teljesen letaglózott.

Ezért más utat választottam. Ekkor találkoztam Molnár tanár úrral és ő elmagyarázta: mielőtt a peteéréssel foglalkoznánk először tegyük szabaddá az utat a tüszőtől a méhig. És lássukbe IGAZA van, mit akarok én érlelni ha nem jut el a csomag a megfelelő helyre hogy találkozzon a címzettel!!!

Gondolkodjatok el lányok!

Biztosra kell menni, ezért kell a jó sebész!

A helyi orvos kínálatból úgy jó válogatni, hogy a jó laporoszkópos dokit keresitek! Szakmai cikkek!

No nem jelenti ez azt ,hogy mindenkit meg kell műteni , de van sansza néhányunknál.

A gyógyszeres beavatkozások is fontosak, nyílván fontos az inzulin szint, DE a pcos NEM CUKORBETEG csak nem tudja olyan jól és gyorsan felvenni az izulinnal kötött szőlőcukrot a vérből így kicsit magasabb a cukorszint, de nem annyira mint egy cukorbetegnél. Ahhoz hogy valakit cukorbetegnek tekintsenek többszöri 11 feletti érték kell! De a belgyógyászok nem tesznek különbséget helytelenül!

A peteérést is kell elősegíteni hiszen a policiszták azért alakulnak ki mert a betegség miatt nem megy végbe az érési folyamat, hanem megszakad és így minden ciklusban a tüszőből ciszta alakul ki.

Tehát ha az ÚT járható, akkor kezeljük a Szénhidrát alapanyagcsere zavarát (jegyzem a ACC ről is kiderült jó hatással van , bár még nem tudom, hogy miért), érleljük a petét, kicsit diétázunk (lightosan, mert a koplalás csak frusztrál) nézzük a peteérést (hőmérő, cyklotest, gyorsteszt vagy kézi microszkóp a hüvelyváladékhoz) és igyekszünk minden nap összehozni a RANDEVÚT!!!

Ez a terv vázlata.

És lelkileg is mentálisan is teljesen felszabadultan bízunk a sikerben!

Hidjétek el, ez a nehezebb feladatokhoz tartozik.

Erre is van sokféle megoldás, vérmérséklettől függően.

Már megint szómenést kaptam! Bocsi!

Lányok jó tanács: a diéta könnyebb egy hetente ismétlődő előre megtervezett étrenddel. Erről is leírom majd a tapasztalatokat.

Én úúútálok diétázni, enni viszont imádok!

Csak akkor teszem ha elkerülhetetlen, egyébként ide nekem a sütikéket!

310. .jucus. (válaszként erre: 309. - Zebra25)
2012. nov. 15. 09:56
álmosan:)
309. Zebra25
2012. nov. 15. 09:18

sziasztok

hogy vagytok?

308. .jucus.
2012. nov. 14. 22:57

Na kíváncsi vagyok, mit ír holnap.


Majd írd meg!

Most elköszönök, holnap reggeles vagyok, jó éjszakát!

307. Viki77_2 (válaszként erre: 306. - .jucus.)
2012. nov. 14. 22:41
Voltam, ott kezdtem, mert az volt az egyetlen most februárban mint reménysugár... Aztán mondták itthon Tímár doktornőt, és ő is profi, megnyugtatóan az. Majd a hormonjaim is megkérdezem tőle, hogy mit gondol, na azokra lehet hogy kell egy nőgyógyász.
306. .jucus. (válaszként erre: 304. - Viki77_2)
2012. nov. 14. 22:38

Hát az én nagy szerencsém az, hogy 23 évesen megszültem a fiamat:)


De testvére biztos az ir miatt nem lett:(

Pedig szerettük volna nagyon.


Ez borzasztó, hogy az ember életéből évek- évtizedek mennek rá a hozzá nem értő orvosokra...

Nekem pont a diabetológus mondta, hogy fejezzem be a zugevést...


Viki, a MensMentisbe nem tudnál elmenni? Ott nagyon profik,elfogadják a máshol készült leleteket is, és sokan járnak oda vidékről is.

305. Viki77_2 (válaszként erre: 256. - Zebra25)
2012. nov. 14. 22:29
na, és akkor az uccsó amire nem írtam: igen, cukorbetegtől olvastam a neten konkrétan, hogy a nádcukor és a répacukor (ill. ez ugye ahogy te is rákérdeztél, egyenlő a színezett barnacukorral is), ugyanaz a jellegű cukor, és nem fogyasztható IR-es állapotban.
2012. nov. 14. 22:21

Na totál mint jucus én is... írtam tudod, '99ben tudtam meg hogy PCO, talán a fellépésem miatt nem szemtelenkedtek velem (kivéve a nagyon durva beszólások néha pl. a nyílt utcán), de egyetlen árva szó se esett az anyagcseréről, miközben minden más rendben volt. Az internet még hőskorban, ha beírtam hogy PCO, valami kaotikus angol túlzsúfolt weboldalak jöttek ki, azokon se semmi ezekről...

Azóta én amcsi PCOS-okkal is csetelgettem meg ovlasgattam őket, ott is csak 6-7 éve kezdték így kezelni... Szóval nagy szívás, a babókáról már akkor kb. 2002 táján lemondtam, mert soha nem estem teherbe normális módon, gondolhatjátok amúgy ez hatással volt akkor 25 körül a magánéletre is :(((

Még néha gonodolok rá hogy hátha lesz gyerekem... 35 vagyok, hátha még... Már hozzászoktam hogy sose lesz, mire most februárban megfordult a világ emiatt az egész infóáradat miatt.

Én is nagyon gyorsan ráálltam, olvastam a diétákat, a mindenféle fórumokat.

Figyi, sztem nézd meg a cukorbetegek weboldalát, a hivatalosat, nem absz. informatív, de egy jó szénhidrát táblázat sokat segít.

Nekem is amúgy már az is nagyon sokat jelent, ha hasonló emberkékkel beszélhetek.

Vicces, az egyetlen pozitív dolog, hogy világéletemben 2 dologgal szekáltak, hogy ne igyak kólát és ne egyek húst, most ez a 2 ami tonnaszám mehet akár... (persze light cola csak)

Bocs mindenki hogy ennyit beszélek de még mindig totál plafonig ugrok az örömtől hogy egyáltalán van infó, 13 évnyi ledugózottság és kínok után :))

Szóval, egy jó CH táblázat sztem nagy segítség...

303. .jucus. (válaszként erre: 302. - Zebra25)
2012. nov. 14. 22:10

Nézd, én is mindent itt tanultam, abban a fórumban amit belinkeltem.


Rengeteget szenvedtem, senki nem hitt nekem, többször megkaptam, hogy azért vagyok kövér, mert éjjel kizabálom a hűtőt.Meg hogy ilyen fajta vagyok, nyugodjak bele.


Évek mentek el azzal, hogy bizonygattam, hogy nem zabálok, sőt,alig ettem, és híztam. Hülyének néztek.


Magamtól mentem el laborra,a diétát a fórumon a lányoktól tanultam, rengeteget olvastam utána.

Aztán a MensMentisben végre hittek nekem, és lassan rendbe jövök. Még 10 kiló mínusz, és elhagyhatom a gyógyszert is.


Természetes, hogy segítek, ahogy nekem is segítettek. Mert igazán csak mi értjük meg azt, hogy mi zajlik a másikban.

Akinek nincs ilyen baja, fogalma sincs erről:)

302. Zebra25 (válaszként erre: 300. - .jucus.)
2012. nov. 14. 22:03

köszi

olyan jó veletek csajok

mind olyan aranyosak vagytok

úgy látszik ha az emberek bajban vannak akkor képesek az összefogásra és a segítségnyújtásra

301. .jucus.
2012. nov. 14. 22:02
Ja, barnarizs, basmati mehet, 6 deka.
300. .jucus. (válaszként erre: 298. - Zebra25)
2012. nov. 14. 22:01

Dehogynem.


Tejet nem iszik, aki komolyan veszi, mert nagyon megdobja az inzulint.

Én azért iszom tejszínnel, mert üresen nem szeretem.


Tejszínt, tejfölt, sajtot lehet enni-inni.

A tej, kefír, joghurt nem ajánlott.

299. Zebra25
2012. nov. 14. 21:59

egyébként tejfehárjeérzékeny vagyok, azért kerülöm a tejterméket

és a fiam is sajnos, aki még szopizik

298. Zebra25 (válaszként erre: 295. - .jucus.)
2012. nov. 14. 21:58

és ha üresen iszom az nem jó?

nem szoktam bele tejes dolgokat tenni

egyébként a tejtermék az kell ebbe a diétába? mert láttam többen isztok tejet meg tejeskávét

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook