Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Így szülnek máshol fórum

Így szülnek máshol (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

12. Alexa77 (válaszként erre: 11. - Beszter3)
2009. jún. 7. 15:03

Egyetértünk! Én itthon szültem, nekem így volt jó, csak az bánt, hogy én soha egyetlen kórházi szülőnek nem mondtam semmi elítélőt, én viszont - na meg a többi otthonszülő - folyton a negatív kritikát kapjuk, sokszor minősíthetetlen hangnemben.

Az a baj, hgy sokan nem is tudják, milyen egy otthonszülés, de véleményük az van...

A háborítatlan szülést pedig a kórházakban is meg lehetne és kellene valósítani.

11. beszter3 (válaszként erre: 6. - DODICA)
2009. jún. 7. 06:24

Dodicával értek egyet! A hazai otthonszülést össze sem lehet hasonlítani a cikkben leírtakkal, hiszen a higiéniás viszonyok nálunk rendben vannak még otthon szülésnél is!

Számomra a cikk lényege inkább a TERMÉSZETESSÉG! Képesek a nők szülni, így vagyunk teremtve! A XX. század vívmánya, hogy a szülés férfikezekbe és kórházba került! Persze, nincs ezzel nagy baj, inkább csak azzal, hogy kiveszik a kezünkből az irányítást, "levezetik" a szülést, ahelyett hogy kísérnék!

Egyébként dúlaként azt mondom, hogy mindenkinek ott kéne szülni, ahol BIZTONSÁGBAN érzi magát, hiszen csak ott tudja elengedni magát! Akinek ez otthon van ott, akinek meg kórházban, akkor ott! Én speciel kórházban szültem, de teljesen háborítatlanul!

2009. jan. 21. 22:15
Nagyon jó cikk... Döbbenetes hogy van akinek ez a természetes. Nagyon örülök, hogy nekem nem. Azt hiszem borzasztóan félnék ha itt is hasonlóan zajlana egy szülés.
2007. márc. 31. 16:55
ja igen!Es a babäm is velem lehetett mindig,csak akkor kellett betolni a gyerekszobäba,ha vizsgälat volt(2x).
2007. márc. 31. 16:52

sziasztok!

En 9 honapja itt elek Nemetorszagban(a ferjem mär 4 eve),decemberben született meg a kicsi fiunk.

Nagyon megvagyok elegedve az itteni ellätässal, olyannyira,hogy mär elterveztük hogy ahogy betölti a babucink a 3.eletevet,akarunk megegy babät.A korhaz nagyon szuper volt,en välasztottam ki a napi kajcsijaimat(ami isteni volt,5 tipusu kaja volt,dietäs,vega,sima,stb...,es azon belül 4 valasztek.),mindennel kiszolgalhattam magam,sokszor neztem is hogy olyan helyekre mehettünk es nyulhattunk ahova a növerek es az orvosok;mindent adtak,meg babaruhät sem kellett bevinni.A szüles elött egy nagy habosfürdövel kenyeztettek.Es kekszinü szobaban szültem(volt meg rozsaszin es särga is)mivel fiut vartunk.A kivansagomra a sarokban csak egy kislampa egett es zenet halgattunk közben(apas szüles volt,es csak ketten voltun a szobaban.)szerencsem volt mert a vedönönk(27 eves csajszi)vezette le a szülest(csak ö+volt egy segedje,egy fiatal csajszi).De ugy hogy eszre sem vettem(persze gerinckörnyeki erzestelenitöt kertem,mert en meg a menstruäcios görcstöl is rosszul vagyok).A szobäkban sem 6-an voltunk bezsufolva,hanem csak egyedül,vagy ketten.Minden szobaban tv,az agyam mellett sajät telefon, fürdöszoba,teljes felszerelessel,meg beteteket is ök adtäk,minden reggel potoltak ami hiänyzott.Sajat melegitös pelenkäzonk volt meg bent a szobäban,sok sok babarucival,pelenkäval,olajokkal,kremkkel.Egy szoval szuper voltminden es luxus,pedig ez csak egy egyszerü korhäz volt.Akkor milyen lehet itt a magän klinika?Mär alig värom a következö babät?:)

2007. márc. 31. 16:10

Itt Kanadaban es az USA-ban egyre inkabb tert hodit az otthonszules Jakuzziban.(Elnezest, nem tudom magyarul a nevet!)

Allitolag az izmokat ellazitja a meleg viz, es a mamanak konnyebb "dolga" van a babaval.

Mindez,termeszetesen hozzaerto szuleszno jelenleteben tortenik.

De egyre tobben eskusznek ra, olyannyira, hogy mind tobb maganklinikan mar felallitottak tobb, un."vizes" szuloszobat,amiknek igen nagy sikeruk van.

Csak ezt szerettem volna elmondani.

De,szerintem jobb a korhazban igenybe venni a "vizes" szobat, mert barmi problema eloadodhat, es ott van az orvos helyben,aki azonnal tud segiteni.

Kivanok mindenkinek kellemes hetveget!

2006. júl. 28. 12:53

Én nem tartom felelőtlenségnek. 3 gyerekből kettőt otthon szültem, s egy pillanatra se bántam meg. A kórházit igen.

Viszont a hazai otthonszülés össze se hasonlítható a cikkben írottakkal.

2006. ápr. 10. 15:47
Én felelőtlenségnek tartom az otthon szülést. Ha valami váratlan probléma adódik, lehet nem éli túl a szülést se az anya, se a gyerek.
4. Hoxa
2006. márc. 23. 18:19
Nekem sem fordult meg sosem az otthonszülés gondolata a fejemben. Sok rossz van a kórházban, de az biztos, hogy Benjivel baj lett volna itthon.
2006. márc. 23. 09:48
Legjobb lenne ötvözni az otthonos körülményeket és természetességet a modern higiéniával és gyógyszerekkel. Mindenesetre nekem biztonságot ad a kórház gondolata.
2. ilda
2006. márc. 23. 09:08
Nos ilyen körülmények között én az első szülésembe belehaltam volna:((((
2006. márc. 7. 20:07
Az alábbi példák Tomory Ibolya tanár, végzős kulturális antropológus hallgató, az UNICEF Magyar Bizottsága önkéntesének terepnaplójából származnak, aki 2000-ben Kenyában és Tanzániában, valamint 2002-ben Kenyában és Ugandában volt terepmunkán.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook