Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idősek otthona fórum

Idősek otthona (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
778. ab61752c45 (válaszként erre: 776. - Forrest2010)
2018. júl. 2. 17:45
hát még szegényen pelenka is van.az anyámnak is kell,de nehezen tűri.
777. Százas Evelin (válaszként erre: 776. - Forrest2010)
2018. júl. 2. 17:36
Édi lehet, cukorfalat. Egy csecsemőt viszont össze akar az ember puszilgatni, őt meg nem valószínű. :-)
776. forrest2010 (válaszként erre: 774. - Százas Evelin)
2018. júl. 2. 16:21
a sréhen szembe szomszéd tejesen úgy néz ki : kopasz és ha nevet látom a fogait alul középen 2 ? v 4 ? tisztára , mint 1 csecsemő / 1 öreg csecsemő :)
775. forrest2010 (válaszként erre: 773. - Klaresz)
2018. júl. 2. 16:19

ez az !!!! :D köszi !


valamikor ...... a fiamnak mikor kicsi volt halvány fogalma se volt róla :( h a mi ? azt mondta : nem baj ! majd kibányásszuk :(((((((

774. Százas Evelin (válaszként erre: 773. - Klaresz)
2018. júl. 2. 13:16

Ezaz, igen.

Meg a visszamenés kisgyerekkorba. Kopasz vagyok, nincs egy fogam se, pelenkát hordok...

773. klaresz (válaszként erre: 766. - Forrest2010)
2018. júl. 2. 12:02

Végre Gazdag vagyok!


Ezüst a hajam ...

Arany az erem ...

Kövek a vesémben ...

Cukor a véremben ...

Ólom a lábamban ...

Platina a csípőmben ...

Mész és Vas az artériáimban ... és

Kimeríthetetlen forrása vagyok a nemes gázoknak!

Nem gondoltam, hogy valaha is sikerül ekkora vagyont felhalmoznom!!!

772. Százas Evelin (válaszként erre: 768. - Globus)
2018. júl. 2. 12:01

Mucikám azért nem javíthatatlan. Nagyonis rendet tart, most még a gondozó csajokat is befogja, jár hozzá kettő, reggel nyolctól kilencig, felváltva.

Főleg a Brigitta nagyon rendes, az még a tyúkudvart is kitakarítja, mama oda hordja újabban a gaz rakásokat. És be is zsákozza.

Attól lett a múltkor mama rosszul, talicskázott a szentem. Na azóta nem nyúl semmihez.

Konyhai szemetes nem tudom, lesz-e valaha. Ha már eddig nem volt... :-)

771. Százas Evelin (válaszként erre: 767. - Fincsi5)
2018. júl. 2. 11:58

Nahát, meg is válaszolták helyettem. Nem kifejezetten rosszul mosott ruha, neadjisten vizeletszag. Az valami sajátságos, nem nagyon kellemetlen egyébként, de jellegzetes.

Nonenal vegyület. Ezt megjegyezzük. :-)

2018. júl. 2. 11:46

Az öregemberszag tagadhatatlanul létezik, és a tudomány szerint a szag megjelenéséért egy „nonenal” névre hallgató vegyület a felelős, ami az öregedéssel járó hormonális változások mellékterméke.


[link]

769. globus (válaszként erre: 757. - Syria)
2018. júl. 2. 11:29
Szerintem is van... :) Az a "száraz izzadás", ezt nem tudom másképpen mondani, az ő bőrük is levegőzik, de már nem izzadnak folyadékot és átveszi a ruha. Bőrszag.
768. globus (válaszként erre: 744. - Százas Evelin)
2018. júl. 2. 11:26

Ismerem a típust :) A konyhai szemetes 5, azaz öt literes, és azt is ki van bélelve egy kisebb macskatápos zacskóval, hogy ne férjen bele annyi.

Nagy kuka olyan messze van a kapunál, hogy odáig sosem viszi el a szemetet, csak elnéz arra és közli, hogy messze van. Mondom, akkor közelebb kéne hozni? Az nem jó, mert ha tele van, nem tudja visszavinni szállításkor. Nagyobb kukának van kereke, gurítható. Ja, de azért fizetni kell, ez meg ingyen van.

Mondjuk annyit is ér, ha nincs benne szemét... :) A hulladékot mindenfelé elszórja az udvaron azzal, hogy majd később eltüzeli. De nem tüzeli, mert ott vannak a tavalyiak, tavalyelőttiek is. Hozzányúlni nem lehet rendcsinálás címszóval, mert fizikai rosszullét jelei látszódnak rajta, amiért az értékes tüzelőjét akarják átcsoportosítani... Sajnos, a sok éves takarékoskodás idővel megkövül és idős korban már nyomorgás látszatává fokozható még akkor is, ha erre nincs ok.

767. fincsi5 (válaszként erre: 766. - Forrest2010)
2018. júl. 2. 11:20

De milyen érdekes; 2x tusolt 1 nap, mindig tiszta fehérnemű, 5 évnél régebbi cucca nem volt, még nagykabát sem.Egyszerűen nem tudom elképzelni, mitől lehetett.

Baráti körük nagy volt, minden héten 1-2 összejövetel, gyógyfürdő hetente 3x, szóval abszolút nem ágyban fekvő, és mégis.

Evelin: mitől alakul ki?

766. forrest2010 (válaszként erre: 762. - Fincsi5)
2018. júl. 2. 11:06
:( mert mielőtt kipingott , mindent telepingott :( 1x olvastam valamibe , mire megöregszünk , gazdagok leszünk :( mész-........gáz......arany...nemtom elmondani , de sok benne az igazság :(
765. Százas Evelin (válaszként erre: 757. - Syria)
2018. júl. 2. 10:46
El tudom képzelni, mitől alakul ki. Az már igaz, hogy a hypo jól elnyomja, de annak is elég utálagos a szaga. Akkor már mindegy is.
764. Százas Evelin (válaszként erre: 761. - Forrest2010)
2018. júl. 2. 10:44
Azzal én is úgy jártam, hogy berohadt. Untam a gyomolást a málnák között, nosza tettem a tövükhöz levágott füvet, csak túl sokat. Nyálkás büdi lett. Aztán meg mulcsot, azon vidáman átnőtt a gaz. Most először sikerült kissé gyommentesen maradnia, ez vastag réteg száraz falevél volt. Na ez jó. Majd rakok rá megint.
763. Százas Evelin (válaszként erre: 758. - Forrest2010)
2018. júl. 2. 10:41

Aha, gyönyörűen szinez. Jó a tyuxar a háznál... :-)

Nekem is lett fekete ribizlim. Tavaly az még piros volt, de kifagyott a fő ága, magastörzsű volt. Hozott egy csomó oldalhajtást, azon meg fekete ribizli van. Nem baj. De az is elég ritka.

762. fincsi5 (válaszként erre: 757. - Syria)
2018. júl. 2. 09:28
De, lakásban is van "öregszag". Rokon idős volt, majdnem egész nap otthon, feleség hiába takarított, szellőztetett, takarított, mikor meghalt, 1-2 hónap múlva megszűnt.
761. forrest2010 (válaszként erre: 756. - Százas Evelin)
2018. júl. 2. 09:26
1x a lányom hátul jött faluszélén és olyan penetráns szagot érzett az árokparton h mondta is , h az alsó szomszéd valamikor fűnyírás után odaborította füvet a tartályból de úgy hagyta kupacba , befülledt és iszonyú büdi volt , pedig ha kicsit széjjelteríti a zember , kiszárad-elszárad-megszárad és elporlik :) régebben terítettem a virágsorok közé is mert jól tartotta a nedvességet ......aztán szépen el is bomlott :)
760. forrest2010 (válaszként erre: 757. - Syria)
2018. júl. 2. 09:19
tündéri igazgatóm az idén tavasszal ment el örökre :( a felesége után 20on évvel , a kisöregnek olyan finom illata volt mindig :) nemtom milyen arcszeszt használt , de olyan finom illatfelhő lenget utána / pedig én alig érzek valamit :) /
759. globus (válaszként erre: 758. - Forrest2010)
2018. júl. 2. 09:18

Pár hete átültettem az orchideákat. Kereskedelmi, csomagolt közegbe. Tele van muslicával, de csak az egyik fajta. Amit nem ültettem át, azokon nincs. Spricniztem rá enyhe rovarirtót, szemük se rebbent.

Nem először fordul elő nálam, hogy a bolti virágföld valamilyen nyavalyát hoz a növényeimre.

758. forrest2010 (válaszként erre: 756. - Százas Evelin)
2018. júl. 2. 09:15
tudom , h nagyon klassz a tyúkok utáni potyadék , régebben a szobanövényeim földjébe is tettem átültetéskor :) most már nem , mert a férjem morgott a muslincák miatt , az nm fertőtlenített föld , hát szerették a muslicák :( viszont a zsebkendőparcellába tavaly hordtam ki a csirkeudvarból földet , rengeteg cukkinink lett :) most néhány tő zöldbab is van a szélére ültetve + ott van a tavaly ültetett lestyán + az ősszel ültetett rebarbara :) nincsen 4 m2 az a zsebkendőparcella , ahol biózok :) lehet , h csinálok még 1 kis darabot a kertbe :) szomszédból átlóg a Josta 1-2 ága vágtam róla 1 szálat gyökereztetni , kettévágtam , hátha sikerül :) van 3 tő naggggyon öreg fekerte-ribizli tövünk már 1 hete szedem , de olyan ritkásan van rajta h nagyon nehezen akar 1-1 kis doboz megtelni vele :( viszont csodálatos színe lesz tőle a gyümölcslevesnek :)
757. syria (válaszként erre: 736. - Százas Evelin)
2018. júl. 2. 08:55
Nincs olyan, hogy "öregszag". A nem megfelelő tisztálkodás, takarítás alakít ki ilyen szagot, amit valószínűleg azért nem éreztem az idősotthonban, mert elnyomta a hypo.
756. Százas Evelin (válaszként erre: 752. - Forrest2010)
2018. júl. 1. 17:50

Remek komposzt. Egy kis csirke végtermékkel vegyítve, annál jobb nem is kell. A csirke is jóllakik, a komposztra is kerül...

Én is minden növény maradványt oda teszek, hihetetlen, mennyi van, már csak azon csodálkozom, amíg nem komposztáltam, hova az ördögbe raktam. Belegyűrtem a kukába. Micsoda pazarlás. Azt mondják, a banánhéjat nem szabad rárakni mert az kezelt. Hát én rárakom. A kifacsart citromokat, főtt kukorica csövét, mindent. Szereztem lócitromot is, már három zsákkal van rajta. Azt mostmár kissé unom, nem hozok többet, pedig tyuxar már nincs otthon, kifogytak a pipik.

755. forrest2010 (válaszként erre: 745. - Syria)
2018. júl. 1. 17:20
na az én csíkosaim tuti , h nem kellene senkinek :( volt 1 kolléganőm :D néha szelektált a göncei között , de éppúgy nem kellett senkinek , mint az enyémek se :D lehet ? h a ruha élet végső határáig voltak igénybe véve ? !
2018. júl. 1. 17:17
nemtom milyen az idei pirosdinnye , de féldinnyéket dobálnak be a csirkéinknek a szomszédok :( hát ez is 1 vélemény :(
753. forrest2010 (válaszként erre: 744. - Százas Evelin)
2018. júl. 1. 17:15
hajdanán a szomszéd nagyija itt nyaralt az unokánál , még ő mesélte , h mikor az unoka megmetszi otthon a fákat rögtön úgy aprítja fel , h az lesz majd a következő télre a szüleinek a gyújtós :) / sokszor látom tavasszal kitéve kötegekbe kötve a lemetszett ágakat , hát ott tuti h nincsen más fűtési lehetőség , mint a gáz , de legalább , nem a kertbe füstöli el :) /
752. forrest2010 (válaszként erre: 744. - Százas Evelin)
2018. júl. 1. 17:09
én a legtöbb gazt a csirkeudvarba dobom , hadd örüljenek , ráadásul 2 szomszéd levágott füve is a csirkéinknek habzsi-dőzsi / hamá' nem akarják komposztálni :( /
751. forrest2010 (válaszként erre: 746. - Ab61752c45)
2018. júl. 1. 17:06
ez Anyóskámnak hajdanán a 2 db májkrémes dobozával lenne jó ? a mi szemetünk annyira minimális , h nagyon sokszor az 50 v 60 ? l-es kuka sincsen tele :) jó ! a műanyagot havota 1x külön viszik , minden egyebet komposztolok a csirkék segítségével :)
750. Százas Evelin (válaszként erre: 749. - 31bc25d879)
2018. júl. 1. 16:27

Igen, ilyen jó nagy szurgyikot, ilyen fázós mamával, nem kis pénz.

Adnék neki pénzt is, de tudom hogy nem fogadná el. A kis smucig, még négyszögletes dobozos margarint se hajlandó venni, ott kínálgatom neki hogy omega 3, az jó, - nem kell mert az drága. Keresi a kerekdobozos 250 ft-ost, az meg jóideje nincs a Pennyben.

Neki pl. nem lenne jó a szoc. otthonos kaja, nem is a mennyiség, csak az időzítés miatt.

Mama kétóránként eszik, igaz hogy rém keveset. De annyi mindenre allergiás, meg az epéje nem bírja, hogy azért ez is elég komplikált. Mindennap megeszik egy banánt, - jó, vehetne azt magának is. De neki feltétlenül Danone actívia kell, más yoghurt nem jó. Meg kizárólag az a pufi kerek rizsszelet, amit ő mindig szokott enni, időnként éjjel is, ha úgy érzi, ég a gyomra.

Na. Hát talán az lenne a vége, hogy saját magát látná el kajával.

749. 31bc25d879 (válaszként erre: 742. - Százas Evelin)
2018. júl. 1. 15:27

Az anyu szokta mondani így. Utána néztem: kuckó, sut a jelentése:)

Hát azt amit leírsz tényleg sok kifűteni.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook