Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idősek otthonában élők és hozzátartozóik segítsetek fórum

Idősek otthonában élők és hozzátartozóik segítsetek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
216. papája (válaszként erre: 215. - Kalmanb)
dec. 13. 08:06

Én biztosan nem "rabolnám" ki a családomat, azért, hogy egy puccos banyatanyába kerülhessek.

Győzzétek meg a mamát minden áron, ha meg nem megy, akkor intézze magának, ha tudja és van miből.

Más idős összetenné kezét-lábát, ha szerető családban, külön lakrészben öregedhetne meg.

215. kalmanb (válaszként erre: 210. - Papája)
dec. 13. 00:12
Igen, ezért is próbáltam megtudni legalább a legfontosabb paramétereket. Amit hallomásból tudok, maga a beköltözés cca. 15m ft lenne, és még naponta (a weblapon fellelhető - 2019-es!!! - szerződésminta szerint) >8e ft. Természetesen össze tudunk fogni (és fogunk is) a sógornőkkel, és mindenképpen fel fogunk utazni Pestre, akkor is, ha emiatt szabadságot kell kivennünk. Én titkon azt remélem, hogy az új információk birtokában a Mama újragondolja az elképzelését, hajlandó lesz feladni a Pesthez ragaszkodását, és belátja, hogy a szerető családi légkör többet ér az otthonnál...
214. 55Judit (válaszként erre: 213. - Papája)
dec. 12. 18:56
Vannak sok százezret, még milliót kapó nyugdíjasok is. Szerintem az idősek 1/3-a bejut egy jobb helyre.
213. papája (válaszként erre: 211. - 55Judit)
dec. 12. 18:51

Hú de igazad van! Köszönöm.

Lényeg, hogy rengeteg pénz, megfizethetetlen.

212. Enissa (válaszként erre: 211. - 55Judit)
dec. 12. 16:41

Valószínű 1 db négyest lehagyott. 20 évre egy mostani belvárosi lakás ára.

De rafkósak, hogy nem egyszerre kérik, mert 20 év múlva ki tudja mennyit inflálódik a forint, ha még az lesz akkor is és nem rubel.

211. 55Judit (válaszként erre: 210. - Papája)
dec. 12. 15:30
2 évre 14 milla. nem 20-ra.
210. papája
dec. 12. 15:22

Picit utána néztem. Meg kell hagyni, jó ízlése és igénye van a mamának. Kérdés, hogy ehhez van e elegendő pénze is vagy 20 évre, ami még megadathatik neki.


Belekukkantottam az egyik csodálatos idősotthon honlapjába is és fel hívtam őket.

2 személyes szobai elhelyezés esetén (nincs beugró és hasonlók) napi díjat kell fizetni, azonnal beköltözhető, napi 20.000Ft-ért.

Teljes ellátás, mindenféle luxus. Nem is tűnik soknak, de ha számolunk, az havi 600.000Ft. Évi 7.200.000Ft és ekkor kiesett a kezemből a telefon. 20 évre 14.000.000 Ft. Ennek érát még a dédunokák is nyögni fogják.


Elnézést, hogy elmélkedtem, de én is játszom a gondolattal...de majdcsak, ha magatehetettlen leszek és visznek. Akkor meg már mindegy hová...

209. gigi> (válaszként erre: 207. - Papája)
dec. 11. 18:41
Nem az! Tapasztalat.
208. papája (válaszként erre: 194. - Kalmanb)
dec. 11. 11:03

[link]


Ne haragudj, de nincs időm kikeresni, de küldöm a listát, amiben remélem megtalálod.

Amint lesz időm, én is segítek keresni.


Ami a legbiztosabb hívd fel az intézményt, beszélj velük.

Anyósod is elmehet érdeklődni, ráér, neki közelebb van, saját szemével láthatja, stb.

Anyósom mindent maga intézett, mi csak akkor tudtuk meg, hogy otthonba van, amikor már beköltözött.

Később azt mondta, élete legjobb döntése volt. Több mint 10 évet élt ott.

207. papája (válaszként erre: 199. - Gigi>)
dec. 11. 10:54
Dehogynem. Előbb utóbb az lesz mindenki. Ez az élet rendje.
206. gigi> (válaszként erre: 205. - Balaton2)
dec. 11. 07:20
Ezt írtam neki én is!
205. Balaton2 (válaszként erre: 184. - Kalmanb)
dec. 11. 06:32
A feltett kérdésekre csak az intézet tud konkrét választ adni. Az intézmények nagyon különbözőek, ellátás, bekerülési idő...stb.
204. gigi> (válaszként erre: 201. - 55Judit)
dec. 10. 20:43

Hidd el értem amit mondasz.

Ezért írtam azt, amit írtam a kérdezőnek.

203. libikóka (válaszként erre: 202. - Cilabogyó)
dec. 10. 20:13
Én is így láttam.
dec. 10. 20:09
Anyukám sajnos 3 éve beteg lett, állandó felügyeletet igényel. Nemrég volt egy éve, hogy bekerült az otthonba. Ő egy fekvő beteg. Viszont rendszeresen járok, és látom, hogy akik még aktívak milyen jól érzik magukat. Délelőtt foglalkozások vannak, délután mindig megy egy lelkipásztor, imádkoznak. Mindenféle rendezvények vannak. Most is gyönyörű karácsonyi dekoráció van, az ebédlő, a közösségi helyek minden feldíszítve. Mindenki születés és névnapját megünneplik, nagyon jól érzik magukat. De ez csak az én tapasztalatom.
201. 55Judit (válaszként erre: 199. - Gigi>)
dec. 10. 20:06
Nem mindenki. De aki be kényszerül költözni valahova, szeretne biztos lenni abban, hogy ha tehetetlenné válik, jól fognak bánni vele. Rendesen tisztán tartják és megetetik majd.
200. gigi> (válaszként erre: 184. - Kalmanb)
dec. 10. 20:03

Kedves Kálmán!


A legegyszerűbb és legtisztább módja az, ha felhívod az intézményt.

Beszélsz a főnővérrel kérsz tőle időpontot, és személyesen felkeresed az otthont. Ott majd minden kérdésedre valós választ fogsz kapni. Sok sikert!

199. gigi> (válaszként erre: 188. - Papája)
dec. 10. 19:55
Az idős otthonban sem mindenki haldokló, és rozzant.
198. libikóka (válaszként erre: 195. - Kalmanb)
dec. 10. 19:53

Saját tapasztalat.

Több évig jártam be egy vidéki otthonba.

Nem elfekvő volt magatehetetlen embereknek.

Persze ilyen állapotban lévő ember is volt.

A többiek akik úgy voltak mint anyósod.

Külön kis szobában,tea konyhával.

Programok voltak,foglalkozások,minden ami kell.

Semmi baj nem volt vele.

197. Enissa (válaszként erre: 188. - Papája)
dec. 10. 19:37

Szomszédom 10 éve 63 évesen (férfi) ment nyugdíjas otthonba. Ott a nyugdíj volt a lényeg.

Mondjuk olyanba, ahova befizetett akkor 3,5 millió forintot, ezért kapott egy garzont + fizeti a rezsit.

Tehát aránylag önálló maradt, de amennyiben kell neki a segítség, akkor meg van az is.

196. 55Judit (válaszként erre: 195. - Kalmanb)
dec. 10. 19:06
Így van. Megnyugtató hogy még ennyire önálló. Ha neki megfelelnek a körülmények ott, ő dolga. neki kell dönteni. Ő már az általad kérdezett alapvető dolgokra is tudja biztosan a választ.
195. kalmanb (válaszként erre: 193. - 55Judit)
dec. 10. 18:47
Ebben az egész történetben én egy nagyon kis pont vagyok (és természetesen a feleségem is). A Mama elég önfejű, mint sok idős ember, önállóan netezik (simán lehet, hogy ezeket a sorokat is olvassa...), innen tetszett meg neki az Illés utca. Szóval amit (szerintem) józan ésszel fel lehetett hozni a hozzánk költözése mellett, az már mind elhangzott, de ő csak ragaszkodik a saját elképzeléséhez. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy az ő érdeke is ezt kívánná, de (szerencsére) teljesen ép az elméje, és a saját sorsát illetően nyilván joga van neki dönteni...
194. kalmanb (válaszként erre: 188. - Papája)
dec. 10. 18:40

Kedves Papája!

Maximálisan egyetértek Veled, de a győzködés január (a Papa halála) óta egyfolytában megy, minden érvet bevetettünk, teljesen hiábavaló. Nálunk minden kényelemmel ellátott, önálló, szeparált lakrésze lenne, nagyon jó viszony van közöttünk, mindig azt hangoztatja, hogy a feleségem a legkedvesebb gyermeke, de ennek ellenére nem hajlandó vidékre jönni (mellesleg a sógoraimhoz sem). Eddig pár hétvégét és a húsvétot is nálunk töltötte, elmondása szerint nagyon jól érezte magát, de a végleges odaköltözésről hallani sem akar, csak az otthonról, elsősorban az Illés utcáról.

Egészen biztos vagy ebben a 80 évben? Esetleg tudnál tanácsot adni, hogy hol lehet a legfontosabb szabályokat megtalálni?

Előre is köszönöm!

193. 55Judit (válaszként erre: 191. - Kalmanb)
dec. 10. 18:40
Ha ahhoz az intézményhez annyira ragaszkodik akkor is anyósod ha elmondod neki milyen tapasztalatot olvastál itt, akkor engedd, had menjen.
192. kalmanb (válaszként erre: 187. - Libikóka)
dec. 10. 18:27
Köszönöm!
191. kalmanb (válaszként erre: 186. - 55Judit)
dec. 10. 18:26
Kedves Judit, ebben én is biztos vagyok, de ez az egész lényegében kényszerpálya: én nagyon szeretem az anyósomat (nem poén, tényleg!), de amit a fejébe vesz...
190. kalmanb (válaszként erre: 185. - 55Judit)
dec. 10. 18:23
Köszönöm, úgy lesz, de előbb inkább a "mi" oldalunkról érdekelt volna az egész...
189. birebora (válaszként erre: 188. - Papája)
dec. 10. 12:46
Teljesen egyetértek!
188. papája (válaszként erre: 184. - Kalmanb)
dec. 10. 11:59

Olvastam régebben az ide vonatkozó rendelet, ami szerint idős otthonokba csak a 80 év feletti magukat ellátni nem tudó embereket veszik csak fel. Őket is többnyire várólista alapján.


Mellesleg nem értem, miért kell egy 70 évesnek bevonulni, aki még tud magáról gondoskodni. Nyilván azért, hogy kiszolgálják !

Én is 70 leszek, de úgy érzem még előttem áll az élet. Be nem mennék haldokló, rozzant emberek közé, hogy én is azzá váljak.

Inkább győzzétek meg az anyósodat, hogy addig szép az élet, amég nem más mondja meg mi a házirend.

187. libikóka (válaszként erre: 184. - Kalmanb)
dec. 10. 10:50

Először neten kiválasztottam ami szóba jöhet,,ránézésre ,távolság,,stb.

Aztán mindet felkerestem.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook