Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idősek otthona vagy házi ápolás? fórum

Idősek otthona vagy házi ápolás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
107. michelle.r (válaszként erre: 103. - Hamyka)
2013. ápr. 8. 19:42
Aki nem tudja finanszírozni, az keressen más megoldást. Ő ennyiért vállalja.
106. hamyka (válaszként erre: 105. - Alfoldi13)
2013. ápr. 7. 21:19
értem és érthető
105. alfoldi13 (válaszként erre: 101. - Hamyka)
2013. ápr. 7. 18:58
nyugdíj előtt van Ő is és már a gyerekek inkább azt tanácsolták ne emelje meg magát és hatvan évesen 12 órázni már nem igazán bírta....
2013. ápr. 7. 13:36
Az idősgondozás nagyon aktuális kérdés,igen sok családot és személyt érint. Hol gondoskodjanak az idős nyugdíjasról? Intézményi körülmények között, vagy családsegítő segítségét vegyék igénybe?? Nagy dilemma. Mint érintett nyugdíjas próbálkoztam idősotthoni ellátással, mely 2év után be is fejeződött, a menetközben egyre több hiányosság az ellátásban, pedig egy igen közismert gondozói hálózat intézményében voltam a férjemmel.Több millióért vásárolt apartman lakhatási jog, teljesen felszámolt ingatlan . Újra kezdés .6év elteltével a fokozatos állapotromlás miatt, belevágtunk ismét, most azonban egy magánotthonban találtunk elhelyezést. Az igéretek szépek voltak, azonban semmi nem valósult meg.Orvosi ellátás0, diétás étrend ismeretlen, orvoshoz való szállítás nincs csak ..sorolhatnám a hiányosságokat. Így a Hatóságokhoz fordultunk , s most ez ügyben folynak a panaszaink kivizsgálásai.Sajnos az a konklúzió teljesen mindegy minek nevezzük az intézményt, tisztelet a jól működő intézménynek , idősotthon, vagy nyugdíjasház,az üzemeltető munkáját tükrözi,hogy lehet-e ott élni, vagy csak tengődni????Két hónap után távozás az APARTMAN házból, s újra itthon. Az APARTMANHÁZ Sopronban található.
103. hamyka (válaszként erre: 102. - Kretalin)
2013. márc. 11. 22:03
már megbocsáss de kinek van erre pénze ? aki nem tudja finanszorozni az dögöljön meg? választ kérek!!!
2013. márc. 8. 15:41

SZERETŐ NAGYMAMÁKKAL ÉS NAGYPAPÁKKAL ÖSSZE KÖLTÖZNÉNK. FŐ A CSALÁD A GONDOSKODÁS, ÉS A MINDENNAPI NYUGODT ÉLET. SZERETŐ KÖZÉPKORÚ HÁZASPÁR. Idős embereknek - a korukhoz szükséges mindennapi biztonság Szerető családnál.

Családunk bármely tagjának megbetegedése, életvitelének megváltozása hatással van mindennapjainkra. Gyakran ilyenkor döbbenünk rá, hogy beteg/idős hozzátartozónknak gondoskodásra van szüksége.

Amennyiben családtagja otthoni betegellátást, felügyeletet igényel, hívjon bennünket.

Igény szerint segítünk családtagjának a napi életvitelében, egészségügyi ellátásában.

Napi ötszöri fő étkezés a saját konyhánkban az igények szerint készült ételekkel

Mosás, vasalás, varrás, takarítás

Ruhával ágyneművel, és a tisztálkodáshoz szükséges eszközökkel való ellátás

24 órás ápolói ügyelet, háziorvosi ellátás, szakorvoshoz és kórházi ellátáshoz jutás.

Várjuk mindazok jelentkezését, akik életük hátralévő részét családias othonunk által nyújtott biztonságban, szeretetben és körültekintő gondoskodás mellett kívánják eltölteni. Azok jelentkezésére is számítunk, akik csak átmeneti időre vendégeskednének nálunk

2013. őszétől indulhat.

Áraink rugalmasak, havi 120.000 – 150.000 Ft/fő.

Igény szerint egyedi és átlagon felüli elhelyezés is biztosított.

101. hamyka (válaszként erre: 99. - Alfoldi13)
2013. febr. 12. 19:47
nejed miért hagyta ott? ha meg szabad kérdezni :)
100. Ditta67 (válaszként erre: 95. - CrystalPhoenix)
2013. jan. 29. 21:23
Ilyen esetben szerintem is.Addig míg a nagybátyád is le nem esik a lábáról!
2013. jan. 28. 15:08

mi is azon gondolkodunk hogy esetleg az oldal épületben eltartunk még egy időset vagy idős házaspárt akár talán még meg tudnánk csinálni most még.... az épület maga egy új mondjuk elég tűrhető hely....és azért mi nagyon szép helyen lakunk

a nejem most ott hagyta az otthont hol dolgozott ...

98. CrystalPhoenix (válaszként erre: 97. - Baby3)
2013. jan. 28. 12:12
messze vagy..:/
97. baby3
2013. jan. 28. 11:51
debrecenbe Idős vagy beteg hölgyek,urak gondozását, ápolását, háztartási munkáinak elvégzését: bevásárlását,otthona takarítását,ruhái vasalását vállalnám otthonában napközben. Igény szerint ünnepnapokon is.Tisztelet tudó,barátságos,7 éves tapasztalattal rendelkező hölgy vagyok. Ár megegyezés szerint! Ha érdekelne valakit privátba írjon!
2013. jan. 28. 11:25
sehol senki? :/
2013. jan. 28. 06:16

Mi most vagyunk olyan helyzetbe,hogy egyre nehezebb nagymamám otthoni ellátása..

Mama 80 éves,cukorbeteg,és egyre inkább úrrá lesz rajta az időskori demencia(vagy a gyógyszerek hatása(?) de mivel lecserélték agyógyszereit, akkor kitisztult,most visszaesett, kétlem,hogy a gyógyszer lenne az oka).. súlyra pedig közel 100 kg,de lehet több is..

Nagybátyám él vele, ő elvált,így a mama gondozását egyedül végzi..

Viszont napi 8 órában dolgozik, kb.15 km-rel arrébb, édesapámmal együtt.. Mind2en asztmásak(apu állapota rosszabb, ő a tüdeje és a szíve miatt olykor heti rendszerességgel szorul orvosi kezelésre).. Édesanyám pedig rokkantnyugdíjas, nagy súlyt nem emelhet... Ő főz a mamáékra,és jár le takarítani,de sokszor már erején felül teljesít ő is, 60 éves,szívével sokszor beteg ő is..

Én pedig kb.160 km-re lakom tőlük.. innen nehéz segíteni..:/


Mama nem akar otthonba menni,de szerintem kórházban nem tartják bent hosszú távon, mert eddig nem találtak nála semmi olyan betegséget,ami konkrétan kórházi ápolást igényelne.. Otthon pedig egyszerűen már lehetetlen.. Nappal egyedül van otthon, de felkelni nem igazán tud,néha szomszéd átjár, házi gondozó néha látogatja..éjjel leesik az ágyról,nagybátyámnak a szomszédot kell áthívnia,hogy segítsen őt visszafektetni.. ÉS sokszor már nem tud magáról nagyon a mama.. rajta van a hálóing,de kéri hogy adjuk rá, és vitatkozni kell vele,mert nem hiszi el,hogy tényleg....stb.

Nagybátyám már teljesen ki van borulva..

Én úgy látom az idősotthon lenne a megoldás, mert én sajnos nem udok hazautazni.. ha haza is mennék,emelni én sem tudnám egyedül,ha bármi történne..:/

Szerintetek?

2013. jan. 28. 05:59

Én 2 hónapot dolgoztam idősek otthonában..

Ahol én voltam, ott tudtommal havi 60ezer volt a bentlakás.. Abban tudtommal az étekéz is benne volt.. rendszeresen volt orvosi ellátás, mobil bolt(előző napokban felírták ki mit kér, és pár nap múlva hozták is.. )mindenkinek volt saját belső kis kasszája,a gondozó vezette a "havi számlát" és ez volt a vásárlási keretük az időseknek..

voltak járó és fekvőbetegek is, a fent járó időseknek napi programok voltak, a fekvőkhöz bejárt a szoc. gondozó naponta beszélgetni :)

AHol én voltam,az egy nagyon jól szervezett hely volt.. Kedves dolgozókkal. A lakókkal pedig csak meg kell találni a közös hangot.. mindenki más, mindenki mást igényel..

HA jó helyet találtok, ott az időseknek is jó lesz,és a család is megnyugodhat. :)

93. hamyka (válaszként erre: 92. - Hello Titti)
2012. ápr. 30. 14:27
nem tévedtem el
92. Hello Titti (válaszként erre: 90. - Igazság hol vagy?)
2012. ápr. 29. 23:13
:DDDDD eltévedt
91. hamyka (válaszként erre: 90. - Igazság hol vagy?)
2012. ápr. 29. 23:05
nem a naplomat írom ide :D :D
2012. ápr. 29. 23:03
hamyka ide írja a naplóját vagy csak kicsit "beteg"?
2012. ápr. 29. 22:45
írok már ide..mert látom senki se ír :))
88. hamyka
2012. ápr. 29. 22:01
Ha rosszul érzi magát menjen be a rendelöbe :D márha akkor még van ügyelet.......
87. hamyka
2012. ápr. 29. 22:00

Az tiszta sor hogyha látom hogy nagyon beteg és mentöt kell hívni....


de állandoan nem loghatok a nyakában hogy ugyan mikor lesz rosszul....


Ha akkor lesz rosszul mikor nem vagyok vele szerintem engem nem terhel felelöség...

86. hamyka
2012. ápr. 29. 21:58

nah így irják a neten:


A segítségnyújtás elmulasztása bűncselekmény, amikor valaki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek élete vagy testi épsége veszélyben van. Alapvetően vétségnek számít, és büntetése két évig terjedő szabadságvesztés. Ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna, akkor bűntettnek számít, és három évig terjedő szabadságvesztés a büntetés felső határa. A büntetés öt évig terjedő szabadságvesztés is lehet, ha a veszélyhelyzetet az elkövető idézi elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles. Ez arra nem vonatkoztatható, aki a közlekedési szabályok alapján köteles a segítségnyújtásra.

85. hamyka
2012. ápr. 29. 21:20
ELmegyek bulizzni, anyut baj éri utánnam jöhet a rendör és felelöségre vonhatnak??
84. hamyka (válaszként erre: 83. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 21:19
és az én életem jogaim??
83. hamyka
2012. ápr. 29. 21:19
azért éljek hogy anyut ápoljam??
82. hamyka
2012. ápr. 29. 21:18

ui: javitás:


csuzsva= csuszva


hatalmas részt= hatalmas rést

81. hamyka
2012. ápr. 29. 21:17
Péntek ota teljesen szét vagyok csuzsva, hatalmas részt csinált bennem az egyik rendör a szavaival...
80. hamyka
2012. ápr. 29. 21:17
nehogy már hozzá kössem magam, hogy majd amit mond egyböl ugrok is...
79. hamyka
2012. ápr. 29. 21:15

de nem akar se idösek otthonát,se gondnokot se ápolot...


de ha valami baj éri engem vesznek elö... vagy rosszul tudom??


de az sem joh ha állandoan a nyakán vagyok.... aztán meg az lesz a baj... nem is akarok a nyakán logni mert akkor nem lesz önállo, és állandoan elvárná hogy vele legyek....


váá mér ilyen nehéz minden??

78. hamyka
2012. ápr. 29. 21:13

szal nekem ez a lehetöség ki löve....


én ugy találom hogy nem tudja a pénzt beosztani, mint mondtam én osztok be minden pénzt itthon.... az enyimet és az övét is...


a család segítö szerint irányitom anyut, pedig csak segítek neki....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook