Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idősek otthona fórum

Idősek otthona (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2023. máj. 28. 06:05
Miújság ittenténn?
1197. Százas Evelin (válaszként erre: 1193. - Fincsi5)
2018. aug. 15. 11:10

Lehet, hogy ezt nekem írtad. :-)

A cicák most hét hetesek. Beléjük vagyok szerelmesedve. Meg gabalyodva, ezek mindenhol ott vannak.

Nem hajtja meg őket a tej. Otthon még szoptak, egy hatalmas Main Coon cica az anyjuk. az apjuk viszont mezítlábas. :-) Nade ezek gyönyörűek.

Van száraz kajájuk is, azt ott hagyom előttük, a Whiskas Juniort meg cserélgetem. Kaptak már párizsit, májkrémet, sült csirkét, mindent megettek.

Milyen házikoszt? Tökfőzelék? Szerintem azt nem szeretik. :-)

1196. unom (válaszként erre: 1194. - Guruljka)
2018. aug. 13. 14:44
Ha egy félállású alkalmazottra szükségük van, akkor ezzel a firmával anyagilag jobban járnak.
1195. Százas Evelin (válaszként erre: 1191. - Fincsi5)
2018. aug. 13. 14:44

Lehet. A gázos az olyan, hogy akkor kapcsolod be a konvektort, amikor akarod.

A melegvizest nem, azt központilag kapcsolgatják.

1194. Guruljka (válaszként erre: 1192. - Unom)
2018. aug. 13. 14:36

Ők is csak fordítóiroda. Nincs is fix alkalmazottuk tudtommal, csak alkalmi megbízásokat adnak ki.

Titoktartási szerződés mellett, természetesen.


Lehetne egy németes cég, akiknek nem éri meg valakit teljes munkaidőben alkalmazni fordításra, de általában már projekt-menedzserek feladata az adódó fordítás is, az a munkakör pedig nem végezhető sem félállásban, sem home-officeban.

1193. fincsi5 (válaszként erre: 1191. - Fincsi5)
2018. aug. 13. 14:35

De, értem már.:)))


A cicák édesek. Már vannak 2 hónaposak, ugye?

Én úgy tudom, hogy tejet nem szabad nekik adni, mert meghajtja őket.:)))


A házikosztra kellene szoktatni, de férjem sem engedi. Akkor viszont sok száraz, hogy ne legyen fogkő.:))

1192. unom (válaszként erre: 1187. - Guruljka)
2018. aug. 13. 14:30

Próbálj meg havidíjas szerződést kötni azzal a céggel, amelyik a legtöbb megbízást adja.

Havi X összeg fixen, és megbeszélitek, ebben mennyi firdítás van benne.

Számold kicsit olcsóbbra, mintha egyenként fordítanád.

Az alkalmazott sokba kerül a cégnek, így viszont leírhatja az adóból, neked meg fix bevétel.

1191. fincsi5 (válaszként erre: 1188. - Százas Evelin)
2018. aug. 13. 14:29

Távfűtést lehet családi házba csináltatni?


Nekünk radiátoros volt a lakásban, 1 szobában nem lehetett elzárni. Mit nem értek? D

1190. ab61752c45 (válaszként erre: 1181. - 55Judit)
2018. aug. 13. 14:12
hát mikor eltörött a lábam,megfagytam volna az biztos,ha nincs gáz.combig gipszben,3 hónapig nem mentem ki.
1189. ab61752c45 (válaszként erre: 1186. - Forrest2010)
2018. aug. 13. 14:10
talán nem lógnák ki a sok kétballábas közül.mondjuk a gázszerelő + 3 év
1188. Százas Evelin (válaszként erre: 1184. - Fincsi5)
2018. aug. 13. 14:02

Most is radiátor van.

Távfűtésre gondoltam, hogy inkább az kellett volna. az is radiátoros. És darabonként ki lehet kapcsolni.

A cirkónál azért vigyázni kell, két-háromnál többet nem lehet kiiktatni mert akkor nem cirkulál.

A termosztát meg azért van fenn, mert én felül lakom, én akarom felügyelni ezt a témát, nem bízom a fiamra.

Nem felül van meleg, hanem alul. Azért, mert fél alagsor. Nyáron hűvös, télen meg meleg.

Fenn meg fordítva. :-)

1187. Guruljka (válaszként erre: 1186. - Forrest2010)
2018. aug. 13. 13:51

Hát nem könnyű dolog ez, mert a munkám a megbízásoktól függ. Május közepére már ki volt fizetve a rezsi nagy része adóstul, ebben a hónapban még szinte semmi.


Jó lenne egy bejelentett részmunkaidős fordítói státusz, akkor a havi adóm is feleződne, és minimális kis fix bérem is lenne. Szívesen dolgoznék meg érte, de itthonról.

1186. forrest2010 (válaszként erre: 1182. - Guruljka)
2018. aug. 13. 13:47
valaki aszonta , h : csak az első millát nehéz megszerezni :D nahát ! próba cseresznye ! :D / de az is lehet , h valami olyasmit mondott , h csak az elsőt ne kérdezzétek hogyan szereztem :( :( ?! / katedrát neki !!!! hadd tanuljunk :D :D mi is !!!! // most akkor focistának menjünk v gázszerelőnek ?!!!!!
1185. Guruljka
2018. aug. 13. 13:47

Érdekes ez a nyelvfejlődés.

Régen a "lebetegszik" annak a kifejezése volt, hogy az állapoos nő vajúdni kezdett. Eljött az ideje, lebetegedett. Ez volt a szülés szalonképes kifejezése. Amit akkor társaságban nem is mondtak ki.

Ennek a szeméremnek az okán a lebetegszik és a megbetegszik között volt különbség még akkor is, ha tartósan gyengélkedni kezdett valaki. (Az "ágynak esett" megint csak nem volt teljesen szalonképes, inkább csak családon belül.)

Sok ilyesmit tudok Nagymamától, aki még arra is ügyelt, hogy ne csak időben be legyen ágyazva, a beeső látogató ne lásson vetett ágyat - de az sem volt szerencsés elrendezés, ha a szobába lépve a fekvőhely rögtön szem előtt volt, persze hacsak nem volt külön hálószoba.

1184. fincsi5 (válaszként erre: 1174. - Százas Evelin)
2018. aug. 13. 13:44

Mert mi van nálad a radiátor helyett?

Meg azt nem értem, miért fent van a termosztát? Nem ott van melegebb?:))

1183. 55Judit (válaszként erre: 1182. - Guruljka)
2018. aug. 13. 13:41
:)
1182. Guruljka (válaszként erre: 1181. - 55Judit)
2018. aug. 13. 13:37
Amint lesz pár százezer forint feleslegem, elgondolkodom rajta. :D
1181. 55Judit (válaszként erre: 1179. - Guruljka)
2018. aug. 13. 13:35
A gázt kapun belülre már ingyen beviszik. "Csak" onnantól fizetős. Valahogy csak meg kellene oldani, mert ha megöregszel, vagy lebetegszel, nem biztos hogy tudsz majd fűtögetni.
1180. Guruljka
2018. aug. 13. 13:33

De ha már az Idősek otthonát off-oltuk szét, bizony sokat aggódtunk Anyu miatt. Sosem tudott rendesen bánni a konvektorokkal, ráadásul kétféle volt nála felszerelve. Mindig elfelejtette, melyiket hogy kell begyújtani, de nem is tisztíttatta ki évenként az égőfejet vagy mit. Mindig cirkusz volt vele.

Fűtött viszont egy ócska kis kályhával is, azt az egy kéményt nem engedte béleltetni. Fát nem rendelt, kerti hulladékkal gyújtott be kicsit. Néha bizony féltem, ne esik-e szét az a kályha.

1179. Guruljka (válaszként erre: 1178. - Ab61752c45)
2018. aug. 13. 13:28

Fabrikettet veszek, nem fát.

A 10 mázsa fa egy hónapra elég, de annyit nemigen hoznak ki. A húsz mázsa meg rengeteg, ha behordani kell.

De már nincs is hova, megszűnt a tárolónk.

Hasogatva hozattam, de gyújtós úgy is kellett. Most fabrikett, gyújtós kocka és kész. Kosz ezzel sincs, még hamuzni se kell naponta.


A gázt utólag úgysincs miből bevezetni. Na meg hova tenném a konvektorokat?

1178. ab61752c45 (válaszként erre: 1176. - Guruljka)
2018. aug. 13. 13:02
nekem is gázom van.inkább nem eszem,de elegem lett a favágásból,kormolásból egy életre.
1177. ab61752c45 (válaszként erre: 1169. - Forrest2010)
2018. aug. 13. 13:01
az biztos,hogy nagyon el lett baxva.az apám egy mekkmester volt,a többi is,akik összebarmolták a házat.nem is értem,mindketten kerestek,de mindenből a legolcsóbb,legvacakabbat vették meg.
1176. Guruljka
2018. aug. 13. 12:53

Hát én csak egy szinten élek.

Gázom sincs. Amikor tömegével bevezették, ajánlgatták a kölcsönt, de hogy vállalhattam volna munkanélküliként? Attól is tartottam, hogy a gáz árát úgy emelik, ahogy akarják, és vissza se tudok állni a fafűtásre, ha már bebélelték a kéményt.


Remélem, az a tömegkályha meg fogja szolgálni az árát!

1175. fehérke111 (válaszként erre: 1174. - Százas Evelin)
2018. aug. 13. 11:32

Nekik eredetileg gázfűtésük van, a lenti fürdőszobában van a cirkó, és az egyik lenti szobában volt egy kis kandalló (ez az üvegajtós vaskályha).

Ez a tkályha állítólag ki fogja fűteni a teljes alsó szintet, és küldhetnek fel a melegből a csövön - lényegesen kevesebb gáz kell a fűtésre.

Ehhez a kályhához nagyon kevés tűzifa kell, (csak hát az is egyre drágul már).

Nekem barátságtalan egy kályha, annyi szent. Nemcsak a kinézete miatt, hanem mert a belsejében lesz egy csomó műszaki cucc, programozható is - nem értem még a dolgot, na de majd, ha több eszem lesz :-)))))))

1174. Százas Evelin (válaszként erre: 1171. - Fehérke111)
2018. aug. 13. 07:40

800 csak a kályha, és nagyon sok cső kell, meg a kőművesmunka, hát ez legalább másfél milla, ha nem több.

Nekem is egymillió ft volt a fűtés rendszer. Egyetlen cirkó van fenn, itt van felül a termosztát, és lefelé van elvezetve, a másik szintet is ugyanez látja el. Hát ez kizárólag gáz. A lenti szint az fél alagsor, ott mindig melegebb van két-három fokkal, ott lejjebb lehet venni a radiátorokat.

Nem olcsó. Havi 32 ezret fizetek átalányban, de hát ez végülis két önálló lakás ára, benne van a melegvíz, fenti gáztűzhely fogyasztás is. Szerintem a radiátor olcsóbb lett volna, de mostmár mindegy.

1173. fehérke111 (válaszként erre: 1167. - Százas Evelin)
2018. aug. 13. 07:35

-))) Jó kis csendes hely :-)))


Aranyos volt ez a csajszi, akivel beszélgettem: azt mondta, hogy "tudod drága, jönnék én este 9-kor is, akkor már nincs olyan meleg, és én nem is félek a temetőben, csak tudod, nehogy valaki megijedjen, azt nem akarnám" :-)))) Hát mondom, aki ugyanúgy akkor jönne, az biztos nem ijed meg :-)))))))

1172. fehérke111 (válaszként erre: 1166. - Guruljka)
2018. aug. 13. 07:32
Igen, ezért mondtam, hogy nem mindenütt valósítható meg :-)
1171. fehérke111 (válaszként erre: 1168. - Guruljka)
2018. aug. 13. 07:30

Ő az! :-) Nagyon takarékos fűtési módnak ígérkezik, majd kiderül. Engem nem a füstcső aggaszt, hanem az az "elvezető" cső, amivel felküldik a meleget a felső szintre, sőt, itt lent még a fürdőszobába is egy másik csővel. (+venti)

Az ára... khmmmm, persze nyilván a méretektől is függ, de 800 körül tartanak, a kőművesmunkát nekik kell elvégezniük (falat kiverni, plafont átütni, stb.). Nem tudom, mennyi idő alatt térülne meg, dehát ez egy nagyon nagy ház, két generáció él együtt, + a válófélben lévő fiúcska is idejött (átmenetileg) ő kéthetenként ide hozza hétvégére a kisfiát is.

Szóval igény van rá...

1170. forrest2010 (válaszként erre: 1164. - Ab61752c45)
2018. aug. 13. 06:53
80-ba költöztünk be a faluvégére és olajkályhával fűtöttünk a szobába is + a konyhába is , 2-3 évig voltunk 1 kupacon lent , mert a gyerekek szobájába akkor még csak a létra vezetett :))))) akkoriba volt 1 olajradiátor a fürdőszobába , ritkán volt bekapcsolva , csak -20 közeli hidegbe :( mert a 2 oldalról jövő melegtől sose volt túl hideg a fürdőszoba :) mikor drága lett az olaj , akkor vettünk román kályhát a szobába + a konyhába , akkoriba megfizethető áron volt a fa .....nálunk 91-be jött a vezetékes gáz , de mivel pénz az ablakba nekünk csak 94-be lett bevezetve , közben valamikor volt olyan lehetőség is : hőtárolós villanykályha , olyanunk sose lett :( de volt 1 kolléganénim ő mindenféle fűtéslehetőséget alkalmazva soha semmit nem szüntetett meg :) ! nála megmaradt a cserépkályha , a hőtárolós villany , utoljára bevezettette a gázt is az egyik szobába csináltatott konvektort :) sokat fázhatott a háború idején , talán azért is őrizte meg mindegyik féle lehetőséget és mindig azzal fűtött , amelyik éppen a legmegfelelőbb áron volt :) a kis öreganyó mára 90 közelébe is ellátja még a dolgait :) én is így szeretnék .........
1169. forrest2010 (válaszként erre: 1164. - Ab61752c45)
2018. aug. 13. 06:31
akkor nálatok valamit nagyon carul csinálhattak meg azon a házon :( egy régi kolléganőmék olyan házikót vettek itt a faluba ahol a nappaliba volt a kandalló és onnan csöveken ment a meleg a fenti kicsi szobákba , nemtom milyen csövek eternit ? v ?...... de olyan kb 12 ? 14 ? centis átmérőjű csövek vitték a meleget a fenti kisszobákba :) ha hajdanán hallottam volna ilyet tuti h ilyen fűtés lenne nálunk is , így utólag kissé macerás , de legalábbis 1 sokba kerülő felújításra lenne ahhoz szükség......néhány éve a neten is láttam olyan kandallót ami felett a falba építették be azokat a csöveket ..... nálunk a fürdőszobába oldotta meg Bundy úgy a fűtést , h a szobai kandallóból a fürdőszobán keresztül megy ki a füst a kéménybe , jó 1 m hosszú ott a cső ami a fürdőszobát kellemesen bemelegíti , jó ha nagyon hideg van a gázt is bekapcsoljuk és mivel van ott radiátor is , biztosan bemelegíti :) felszaszerolt a falra 1 bojlernek a belső tartályát abba érkezik a kinti hideg víz , a fürdőszoba hőmérséklete kicsit enyhít a víz hidegségén és nem az a vadhideg megy a bojlerba :) ami a vizet melegíti / egymás mellett 2 tartály van a falon / rengeteg ötletes dolgot meg lehet valósítani , ha valaki olyan sokoldalú :) Bundy nagyon ügyes / csak közbe + nem szeret megmozdulni :( , sajnos mára + már kicsit roggybele lett :( nem tett jót neki a vezető állás :) a BKV-nál :( :(
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook