Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idős nénik a buszon. fórum

Idős nénik a buszon. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
204. ab61752c45 (válaszként erre: 197. - Bözsi néni)
2018. júl. 6. 08:11
a postán mondták,hogy üljek le,tartják a soromat,a műtét után.köszönöm kibírom.
203. fehérke111 (válaszként erre: 202. - Fehérke111)
2018. júl. 6. 07:54
Talán nincs is ezzel semmi baj: így kerek a világ.
202. fehérke111 (válaszként erre: 201. - L.luiselotte)
2018. júl. 6. 07:52

Nem gondolom, hogy egy terhes nő vadidegenektől számítana előnyökre vagy kedvezményekre - szerintem egyetlen terhes nő sem kockáztatja a gyerekét ebben bízva. Szerintem sem betegség, bár adódnak kényelmetlen szituk ebből az átmeneti állapotból - én is voltam terhes :-) Továbbra is tartom: egyáltalán nem áldozat részemről (még akkor sem, ha tényleg nem bírom a napot, ráadásul akkor számomra újdonság volt még a banyakór is, nagyon szenvedtem tőle :-)))), és annak valószínűleg oka volt, hogy bepróbálkozott.


Na de Lányok, a 189-esemre senki sem reagált, pedig véleményem szerint az is igen durva magatartás volt a fiatalember részéről. Azért is írtam le, hogy ne legyünk elfogultak az öregasszonyokkal, nem csak ők gonoszkodnak. Hiába, el kell fogadjuk a keményedő világunkat.

201. l.luiselotte (válaszként erre: 196. - Fehérke111)
2018. júl. 6. 07:25

csatlakozom Bözsi nénihez. A terhesség nem betegség, nem értem, hogy miért kellett volna előreengedni. Arra egyetlen kismama sem számithat, hogy állapotára tekintetttel vadidegenektől bármilyen kedvezményben plusz előnyban részesül, az idősek pedig lehettek betegek, fáradékonyak neház mozgásuak, tehát szvsz őket illeti az elsőbbség, arról nem beszélve, hogy már a k.mama előtt álltak.

A félreértések elkerülése végett én is voltam terhes, soha semmilyen kedvezményre vadidegenektől nem számitottam, nem is kaptam, nem szálltam fel úgy zsúfolt tömegközlekedési járműre, hogy vki majd átadja a helyét. Egyetlen atrocitás ért, Ráckevén a 7-8 hónapban rendelés nélkül leültem egy vendéglő padjára, állapotom már látszott, a kocsmáros odajött üvöltözni, de szerencsére a férjem elhajtotta. ( 27 évvel ezelőtt még jobban becsülték a terhes nőket )

200. PöttyösPanka (válaszként erre: 199. - Sasha.)
2018. júl. 6. 07:09
Ha rendszeresen így utaznak, és sokszor veszekednek valakivel, akkor ezt ők hobbiból csinálják. Ez a szórakozásuk, hogy majd ők rendet tesznek a buszon. Mivel ketten vannak, még bátrabbak. Ahogy minden más korosztályban, úgy az idősek közt is akadnak nem normálisak.
199. Sasha.
2018. júl. 5. 21:23

Ok nélkül nem is... Volt ok felszálltam a buszra és csak mellettem volt hely.

A héten is utazok/utaztam busszal a két néni rendszeresen ugyanúgy utazik minden nap.

A héten megint vitába bonyolódtak azt hiszem kedden de biztos ott megint nem ők voltak a hibásak.

Az egy dolog, hogy nem tisztelik a fiatalokat mert az csak egy fiatal... de, hogy egy hozzájuk hasonló idős hölgyet sem...

Az meg, hogy pikirten szóltam volna be... Nem szokásom idős hölgyeket vagy egyáltalán bárkit is zaklatni esetleg ismeretlenül beszólogatni!

Továbbiakban nem szólok hozzá a fórumhoz nem akarok vitatkozni de köszönöm a hozzászólásokat. További szép estét mindenkinek.

198. Bözsi néni (válaszként erre: 195. - Channa*)
2018. júl. 5. 17:45
Ok nélkül szerintem sem viselkednek így. Lehetett ott valami pikírt beszólás...
197. Bözsi néni (válaszként erre: 196. - Fehérke111)
2018. júl. 5. 17:44

Azt mondtad, meleg volt, napsütés, kevés árnyék, stb.


Azt is meg lehet esetleg érteni, hogy egy idős, beteg ember is nagyon nehezen viseli a sorban állást ilyen körülmények között, nem csak a terhes kis nő.


Szóval akkor miért is kellene előre engednie? Mert ha nem idős, egészséges emberekről van szó, akkor jogos. De beteg, öreg embereknél talán nem annyira.

196. fehérke111 (válaszként erre: 195. - Channa*)
2018. júl. 5. 17:36
Az én piaci sztorim a szemem előtt zajlott le, és az a terhes kis nő tényleg csak előbb szeretett volna fizetni és menni, hogy ne kelljen sorba állnia. Nem engedték, pedig két perc alatt lezajlott volna a dolog.
195. Channa* (válaszként erre: 189. - Fehérke111)
2018. júl. 5. 16:36

Én még mindig nehezen tudom elképzelni azt, hogy két idős néni ilyet tesz, hacsak nem elmebetegek, de azt is nehezen hiszem el, hogyha elmebetegek, akkor pont egymással barátkozzanak.

Azért, hogy egy terhes nővel ilyet tegyen valaki, annak a terhes nőnek is kell tennie valamit.


Emlékeztek arra, amikor a kis gyerekes nő azt mesélte a médiának, hogy a buszvezető miatt fent maradt a gyereke a buszon? És, hogy trágárul beszélt vele, stb. Vagy valami hasonló, aztán kiderült, hogy a nő hazudott...

194. Channa* (válaszként erre: 188. - Mezei Virág)
2018. júl. 5. 16:29
És igen, szerencsére nem másra öntötte. Enyhén szólva bosszús lettem volna, ha pl. nekem kellett volna miatta hazamennem átöltözni.
193. Channa* (válaszként erre: 185. - Lapbarna)
2018. júl. 5. 16:26

Nem, nem örültem, ha olvastad a hozzászólásom, akkor látod is, hogy így írtam:" Egyébként nem rég volt bennem egy kis "káröröm"..."


Segítettem felkelni a lánynak, mert a barátja csak ott nevetgélt.


Azt is írtam, hogy szerencsére nem ütötte meg magát, stb.


És mindentől függetlenül egy ilyen magas sarkú cipőt tudni kell hordani, illetve tudni kell mindenkinek, hogy a tömegközlekedési eszközökre nem szállunk fel büdösen, koszosan és olyan étellel, itallal, amivel mást összeszennyezhetünk...

192. lapbarna (válaszként erre: 191. - Mezei Virág)
2018. júl. 5. 14:18
:DDD
191. Mezei Virág (válaszként erre: 190. - Lapbarna)
2018. júl. 5. 14:18
Én jóhiszemű vagyok! ;)
190. lapbarna (válaszként erre: 188. - Mezei Virág)
2018. júl. 5. 14:12
Jó, hogy te megmagyarázod, minek örült ő, de bárki láthatja a szövegkörnyezetből, hogy nem annak.
189. fehérke111 (válaszként erre: 159. - Bözsi néni)
2018. júl. 5. 11:32

Lehet! Lehet, hogy így van, de azért én továbbra sem értem, hogy miért keménykedtek egy szemmel láthatóan várandós nővel éppen nők. Jó, idős nők, de akkor is nők.

Mondjuk ez már az én értelmi képességeimen múlik... :-)))


Nem terhes történet, és nem idős nénikkel, de most ez beugrott: egyik évben hét végén jöttem haza vonattal, már kászálődtunk leszálláshoz. Egy fiatal anyuka olyan 4-5 éves körüli kislánnyal kérte, hogy hadd menjenek előre, mert el kell érniük a buszt. (Hét vége, estefelé, vidék.) Persze, előre engedtem - én is futok, az én buszom is necces, de én le tudom inteni a kereszteződésnél :-))). Még sosem hagytak ott, pedig szabálytalan.

Előttem viszont egy igen kigyúrt, jó erőben lévő fiatalember állt, atléta (vagy izompóló, ahogy tetszik), rövid nadrág, edzőcipő, sporttáska. Vagy edzésről jött, vagy edzésre tartott. Nos, NEM ENGEDTE előre a fiatalasszonyt a kisgyerekkel! Hiába kértük többen is, kijelentette, hogy neki is megy a busza. Ennyi.

188. Mezei Virág (válaszként erre: 187. - PöttyösPanka)
2018. júl. 5. 11:17
Nem annak örült, hanem ,hogy nem másra ömlött a kávé!
187. PöttyösPanka (válaszként erre: 186. - Mezei Virág)
2018. júl. 5. 11:16
Azért annak örülni, hogy valaki orra bukott a lépcsőn...
186. Mezei Virág (válaszként erre: 185. - Lapbarna)
2018. júl. 5. 11:08

Te mit olvastál ki ebből?

Nem másra öntötte, hanem magára!

Ha már így történt, igen, ne másra ömöljön az ital. Ennyi.

185. lapbarna (válaszként erre: 183. - Channa*)
2018. júl. 5. 11:03

Komolyan ennek örültél???

Grat.

184. Mezei Virág (válaszként erre: 183. - Channa*)
2018. júl. 5. 09:19

A nemtörődömség a jellemző sajnos mostanában. Sokan ilyenek, de sokan meg nem. Nem nevelték meg őket. Vagyis de, arra, hogy legyenek önzőek, könyököljenek a saját érdekeikért akárhogy.


Lehetséges, hogy én is "kárörvendkedtem" volna ilyen esetben... ;)

183. Channa* (válaszként erre: 178. - Mezei Virág)
2018. júl. 5. 06:19

Valóban nem kor függő....

Engem pl. pont ennyire bosszant a hétvégén vagy bármikor utazó fiatalok/középkorúak, akik húzzák maguk után a nem banyatanknak nevezett gurulós bőröndjüket, a másik kezükben meg ott van a papírpoharas, vagy termoszos kávés pohár. Na, ők sem figyelnek semmire. Áthúzzák a lábukon, maguk mögött vonszolják, így kikerülhetetlenek, stb. Nem csak attól kell tartani, hogy áthúzzák a lábunkon, hanem attól is, hogy a nyakunkba öntik a pohár tartalmát.

Ez mennyivel jobb?


Egyébként nem rég volt bennem egy kis "káröröm"...

egy fiatal lány kb. 10 cm-es sarkú cipőben és miniszoknyában ment le a lépcsőn kezébe a már említett pohárral. Tömeg volt, ahogy mindig, a lány meg elesett a lépcsőn. Szerencsére nem ütötte meg magát nagyon, de az összes kávét magára öntötte....Szerencsére nem másra....

182. 8a65af67ce (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. júl. 4. 23:05
Büdös banyák. Kapják be! -_-
181. Piroska52 (válaszként erre: 180. - Bgitta77)
2018. júl. 3. 15:41
na ami a vonaton van az is megér egy misét,
180. bgitta77 (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. júl. 3. 15:37

Vannak ilyenek sajnos, ennél "viccesebbek" is, hidd el.

Nem is olyan régen gyorsvonaton utaztunk, vittünk millió csomagot, meg nálunk volt a macskánk is, szegény nyilván félt a zajoktól. Erre jön két néni, hogy azonnal engedjük oda őket, nem "terpeszkedhetünk el" csak úgy, mert nekik HELYJEGYÜK van. A gyorsvonaton... :D

Mindenféle előzmény nélkül ezt ordibálva közölték, mindenki őket nézte. Volt máshol is hely, le tudtak volna ülni... tehát érthetetlen teljesen.

Közöltem hogy ne kiabáljanak, mert a macskám agyvérzést kap, különben meg ott van két üres hely... :D


Mellesleg én meg cukorbeteg vagyok. Nekem is ugyanannyi jogom van ülni.

179. Piroska52 (válaszként erre: 178. - Mezei Virág)
2018. júl. 3. 15:09
teljesen igaz,
178. Mezei Virág (válaszként erre: 175. - Apeeng)
2018. júl. 3. 13:28

A taplóság nem kor függő. ;)

Ha van kedvetek, olvassátok végig:


[link]

"Ezek a mai fiatalok, bezzeg a mi időnkben..."

Nyugdíjasok vs. fiatalok. Te mikor, és kinek adod át az ülőhelyedet a tömegközlekedés során?

176. Piroska52 (válaszként erre: 175. - Apeeng)
2018. júl. 3. 13:09

szomorú,hogy szegény igy él,

de elképzeltem amit leirtál ,szégyen nem szégyen de elnevettem magam,

láttam magam előtt,ahogy tolja le a nadrágot,a vénasszonynak meg tátva marad a szája,

176. Piroska52 (válaszként erre: 175. - Apeeng)
2018. júl. 3. 13:09

szomorú,hogy szegény igy él,

de elképzeltem amit leirtál ,szégyen nem szégyen de elnevettem magam,

láttam magam előtt,ahogy tolja le a nadrágot,a vénasszonynak meg tátva marad a szája,

175. apeeng (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. júl. 3. 12:47

a 49-es villamoson történt..a szomszédban lakik izomsorvadásos fiatalember, 20 éves nyugdíjas. Támogatott étkezést kap, ezért kell utaznia a Körtérig..

..valamelyik nap ugyanígy ráförmedt egy idős nő, hogy szégyellhetné magát, átadhatná a helyét a fáradt nyugdíjasnak. Többen is helyeseltek, és szidták a fiatalokat...bezzeg a mi időnkben..


ahogy elmesélte, nem tudtam merjek-e nevetni..


szóval felállt, halkan megjegyezte, hogy ő is nyugdíjas, és most jön az ingyenkonyháról, mert csak így tud megélni. Eközben letolta a nadrágját, és megmutatta az tucatnyi össze-vissza műtéti vágásait, hogy egyáltalán járni tudjon úgy ahogy..

elnézést senki nem kért, csak odébb álltak.


...milyen szemét ez a fiatal..

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook