Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elgyötört csendélet a buszon fórum

Elgyötört csendélet a buszon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elgyötört csendélet a buszon

1 2
56. 41790ba066 (válaszként erre: 1. - Mareszka1)
2014. máj. 4. 09:36

Nagyon jól megírtad a cikket, gratulálok.

Én nagyon régóta ingázom, pontosan tudom,miről beszélsz.

Azonban, ebben a felgyorsult világban, van aki kénytelen mobilon családi életet élni. Légy megértő. Olvass, v hallgass zenét.

55. Nikice
2014. máj. 4. 08:47
Sziasztok! Gondoltam, ehhez a fórumtémához kapcsolódva megosztom, mi történt két napja velem. Az utóbbi idő egyik legkellemesebb beszélgetése egy buszon. Volt irodalom tanáromnal futottam össze, és nosztalgiázott velem egyet. Emlékezett a keresztnevemre, hogy az ezredfordulón érettségiztem és hányasra. Nagyon jól esett, és szép emlékeket idézett fel, aminek köszönhetően jó ideig az én emlékeim közt is másként szerepel a tömegközlekedés.
54. fa65ef1844 (válaszként erre: 36. - Sly7105)
2014. máj. 4. 07:20
Jópofa kis palotapincsi volt.Nekem tetszett.Főleg az,hogy megmaradt az ülésen és nem ugatott meg senkit se.
2014. ápr. 26. 10:52
Sziasztok, nekem egyszer a buszon azt kezdte el bizonygatni egy öreg bácsi hogy az első kapcsolatom fél évnél tovább nem fog tartani, de 5 éve vagyunk együtt a barátommal. :)
52. 6fef80bd7d (válaszként erre: 50. - Genlips)
2014. ápr. 25. 05:10
hát eléggé elmebeteg lehet az a személy. én mondjuk egyenesen utálom ha mondjuk akármilyen tömegközlekedésen hívnak. ugyanís szerintem senkinek semmi köze ahhoz hogy kível mit beszélek.
51. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 50. - Genlips)
2014. ápr. 24. 23:27
Ez hülyeség,nem rendel senki direkt hivást a buszon. Ma már alap a telefon,mindenkinek van nem akarják bizonyitani,hogy ők fontosak mert hivják őket. Egyszerüen nem tudnak viselkedni és ennyi.
50. genlips (válaszként erre: 43. - Mareszka1)
2014. ápr. 24. 15:17
Biza azért veszi fel mindenki a telót, mert azt akarják, hogy a környezet észrevegye, hogy ő milyen fontos valakinek!! Sőt néhányan biztosan 'rendelnek' hívást is, hogy akkor hívja az ismerős, amikor utazik, csak hogy megmutathassa magát!!! Tutkó, ezer százalék és egyetértek!!
2014. ápr. 24. 15:03
A Belga együttes BKV cimű száma jutott eszembe, abban is az idegroncs buszsofőr monológja :p Bár az nem távolsági busz és a szám is vagy 10 éves de úgy tűnik az utasok nem változtak...
48. archy
2014. ápr. 21. 10:33
Orvosi rendelőkben, kórházakban is nagyon idegesítő a telefonálás. A csengőhangot lehalkítani nem tudják, kikapcsolni nem akarják,mert hát mindenki fontos ember. Ja, és már minden nagyothalló öregembernek van mobilja. Kórházi szobában volt "szerencsém" megtapasztalni, hogy hiába pihen vagy alszik a szobatársa (akár este 9-kor) felveszi és jól elcseveg hangosan. Nekem alap dolog,hogy lenémítom és ha nem tudok kimenni a folyosóra, akkor halkan beszélek. Egyébként főleg az idősebb korosztállyal vannak ilyen tapasztalataim.
2014. ápr. 19. 20:22

5évet buszoztam egyetemistaként 2 órás távon,aztán mikor Pesten dolgozni kezdtem,3-3,5 órát buszon meg vonaton is.Volt,hogy felszállt egy bácsi egy üveg murcival,és iddogálás közben enyhén benyomva szórakoztatta a mellette ülő asszonyt.Egyszer egy anya a négy kisgyerekével utazott egyedül és a 3 órás útra egy falat ételt vagy italt sem hozott,alig várták hogy az első hosszzabb szünetnél berobbanjanak egy büfébe.De a negatív csúcs az volt,amikor egy egymással angolul beszélő idősebb baráti párra egy magyar házaspár ráförmedt,hogy zavarják az utazást.Teljese. normál hangerővel,kulturáltan beszélt a külföldi asszony és férfi.A magyar pár a sofőrt kérte,hogy szállítsa le őket.Az volt a bajuk,hogy 'azok' biztos őket beszélik ki és rajtuk nevetnek.Amagyar férfi felállt és kiabálta,hogy Magyarországon tessék magyarul beszélni.Ezen a ponton kinyitottam a szám,hogy az ifdős pár nem beszél hangosan,senki mást nem zavarnak.A többi utasok is felszólaltak,védték a külföldi párt.Én már korábban beszédbe elegyedtem velük,mögöttük ültem.Élveztem a történetüket,és hogy használhatom az angolt.Leszálláskor egy utas 'nemzetközi jellel' az ujjait a halántékához kocogtatva jelezte nekik,hogy a magyar pár bizony nincs a helyzet magaslatán.Én meg szégyelltem magam.

Egyszer egy néni nyomta nekem a szöveget,hogy ő volt anno az ország első női téeszelnöke,és őskomcsiként kifejtette jó hangosan a politikai nézeteit amik nagyon nem egyeztek az enyémmel,akinek a nagyszüleinek a beszolgáltatás elvitte néhány földi javát,a nagyapám ült tiltott vágásért stb.Rövid úton kellő tapintattal valami más téma felé kanyarintottam a beszélgetést.Nem tudom miért tekintik evidenciának az emberek,hogy más ugyanazt gondolja a politikáról,mint ők.

46. Mareszka1 (válaszként erre: 12. - Sly7105)
2014. ápr. 19. 15:49

Köszönöm szépen!

Azt gondolom, hogy mindenkinek van hasonló története az élet sok területéről, és örülök, hogy a legtöbben meg is értették, hogy itt nem a tömegközlekedésről volt szó elsősorban.

A kulturáltság, mint árucikk nem emelhető le az áruházak polcairól, ennek megszerzése egy hosszabb folyamat.

45. Mareszka1 (válaszként erre: 16. - Fügemadár)
2014. ápr. 19. 15:40
Köszönöm szépen!
44. Mareszka1 (válaszként erre: 28. - Linda111)
2014. ápr. 19. 15:34
Igen...ez tényleg nagyon durva.
43. Mareszka1 (válaszként erre: 33. - 408020f45e)
2014. ápr. 19. 15:31

Igen..a telefonok okosodnak az emberek butulnak..

Meg talán az is igaz lehet, hogy sok embernek ez az egyetlen lehetőse, hogy „megmutassa magát”, hogy hallassa a hangját, talán még büszke is arra –lehet hogy ez nem jó szó- inkább elégedett azzal, hogy a környezet észrevette, hogy ő fontos valakinek,mert lám, ám csörög a telefonja. Mikor felveszi, akkor pedig megszűnik körülötte a világ és csak ő meg a vonal létezik.

42. Mareszka1 (válaszként erre: 40. - Nikice)
2014. ápr. 19. 15:21

Köszönöm a reagálást! Nagyon jó példákat soroltál, mert a jelenség az élet sok területére igaz.

Talán ha sokat beszélünk róla, ha nem nyeljük, le szótlanul mások faragatlanságát valami majd csak változik. Igaz, bátorság is kell hozzá, pedig a csendes többségből van több, de nálunk még mindig a decibelek döntenek.

2014. ápr. 19. 11:24

Én hosszú évekig vonattal+HÉV-vel jártam munkába az agglomerációból, és viszonylag kulturáltak voltak a népek. Persze akadt olyan, aki Esztergomból jövet 20 perc után olyannyira megéhezett, hogy elővette a kóbászt meg a bugylibicskát, de én jót vigyorogtam rajta. Vonaton a hosszabb távokon szokott előkerülni a rántott hús, gondoltam naívan. :)

Most, hogy nem jár, rákényszerültünk a vonatpótló buszra...hát nem is tudom. Eleve le kell ülni - már ha van hely - ami engem rettentően taszít, főleg mert én semmilyen tömegközlekedési eszközön nem ülök le, max. ha nagyon messzire utazom.

A legjobb, amikor a sofőrbácsi 200 decibelen hallgatja a reggeli hangulatkeltő show-k valamelyikét, és nem tudod úgy feltolni a saját füleseden a kakaót, hogy ezt kizárd. De van amelyik a magyar nótát csapatta. :))))

Vagy a dugó, körülmények, kevés fizetés stb. egész úton való szidása. :)

A legtöbb esetben poénra veszem még az utastársak türhőségét is, de hét végére elég lesz, és alig várom hogy nyugalomban legyek.

Ja, és még a másik kedvenc :): jóember a külső ülésen posztol, a belsőn a kabát-táska-jóégtudja mi kombó, és le kéne ülni, mert a jármű addig nem indul el. Azt gondolja, na ide aztán senki nem ül, és simán végignézi ahogy kínlódva araszolsz, és keresel egy olyat, ahol kívül van a motyó, és van esélyed azt elpakoltatni onnan,és ledögleni (a télikabátodban :)). Ilyenkor azért van csittegés meg gyilkos pillantások.

40. Nikice
2014. ápr. 19. 08:49
A cikk nagyon jó. Valóban igaza van azoknak, akik azt mondták, hogy ha már a körülmény adott, döntsük el mi, hogyan reagálunk rá, főként, ha esélyünk sincs változtatni, de összességében és csúnya nagy általánosításban az emberek iszonyatosan neveletlenek, sőt, tahók. Tömegközlekedésnél gondolom koncentráltabban találkozni vele, de hosszasan lehetne sorolni, pl parkolás. Nem mondom, hogy mindig sikerül a tökéletes merőleges (vagy párhuzamos) az útpatkára, de egyértelmű, hogy aki ezt a manővert elvégezte, minimális igénye nem volt rá, hogy abszolválja valahogy a helyzetet. És akkor tovább: közintézmény folyosóján szotyizás (míg kiadják a borítékolt segélyt), beleharapni a kiflibe a pénztárig menet, rágyújtani a buszmegállóban várakozva, vagy éppen a játszótéren a csúszda mellett, köztérről virágot szedni.. Egyszerűen az emberek óriási hányadát totálisan hidegen hagyja, hogy ezen a világon nem csak ő van, és vannak íratlan szabályok is. A még nagyobb gond, hogy ezek jelentős hányada éppen gyereket "nevel".
39. Regin_a (válaszként erre: 30. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 18. 22:24
Mert m'ért?
2014. ápr. 18. 22:22

Ki vállal ezért felelősséget?"


Aki az indokolatlan vagy indolokt fékezést okozta

Amúgy

Kresz 23. § (2)/ b) pont

37. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 35. - Érdekes73)
2014. ápr. 18. 22:13
Én egyszer ilyenektől lettem olyan rosszúl,hogy az ájulás kerülgetett. Pedig nem is mellettem voltak hanem kicsit távolabb és nem is igazán az ő szaguktól hanem amit ettek és ahogyan ették meg ahogyan kinéztek. Ahhh fujj most nem azért,én nem vagyok sznob,de undoritó és az egyik nő volt. Fiam támogatott le.
36. Sly7105 (válaszként erre: 30. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 18. 22:06
Utazhat a kutya is buszon, csak fizetni kell érte plusszban! Amúgy miért pfúúúj? Nem szereted a kutyákat?
35. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Mareszka1)
2014. ápr. 18. 20:36
A tömegközlekedés élményei. Még mindig jobb a távolsági mint a 32-es buszon ahol a lehányt eleve büdös orrát túró ragasztószagú egyén melléd kerül...
34. nilena
2014. ápr. 18. 20:30

Én már olyan régóta utazom tömegközlekedéssel, hogy lassan (sajnos) tudomásul sem veszem az ilyen történéseket. Teljesen hétköznapi, hogy valaki telefonál, eszik, hány, vizel, alkoholt fogyaszt és egyebek!

Egyetlen dolog veri nálam a biztosítékot, mégpedig a nyilvános "nemi élet". Mert amit manapság művelnek, az már az. Egyszer már az is megesett, hogy az éppen egymás torkában (és ruhaneműjében) matató párocska NEKEM DŐLT a metrón, mert nem találtak elég támasztékot a fékezésnél (ugyebár mindkét kezük foglalt volt), és ez őket cseppet sem zavarta. Sőt, ha én nem lökök rajtuk egy szolidat, tán még ma is engem nyalogatnának...

Nem vagyok túl konzervatív, én is ama bizonyos "ezek a mai fiatalok" közé sorolom még magam, de ettől hányok!

Nekem a párkapcsolat még a mai világban is intim dolog, nem egy egész metrónyi közönségre tartozik.

2014. ápr. 18. 20:22
Igen, ez ismerős! Én nemrég egy nagyáruházban bóklászoltam és majd a frászt hozta rám az egyik vevő, mert hangos ovációval kezdett telefonálni mögöttem. Arra gondoltam valamilyen módon jelzem neki, hogy a hangjától visszhangzik az eladótér, de ő fel sem nézett csak a mondanivalójára és a vásárlásra figyelt. Meg is fogalmazódott bennem, hogy az okos-telefonokhoz néhány embernek fel kellene okosodnia.
2014. ápr. 18. 19:00

A cikkről Kern András " Halló belváros" ( NDK-s turmixgép ) kabaréja jutott eszembe.

De tényleg hangulatfüggő : ))

2014. ápr. 18. 18:55
hangulat kérdése. Van amikor röhögünk az ilyeneken máskor meg nagyon idegesítő.
30. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 29. - Fa65ef1844)
2014. ápr. 18. 18:52
pfujj....kutya, buszon?
2014. ápr. 18. 18:37

Jó kis cikk.


Utaztam már úgy,hogy a mögöttem ülő hölgy a kutyáját etette szalámival.A kutya az ablak melletti ülésen ült,a kis pokrócán...

2014. ápr. 18. 18:18
Igaz, nem a tömegközlekedés témájához tartozik, de a telefonokról jutott eszembe: tudjátok, mi a legdurvább? Amikor valakinek templomban vagy szinházban megszólal a mobilja, és az illető FEL IS VESZI és ELKEZD BESZÉLNI!!!! Na nálam ez a top ciki, ami kiveri a biztositékot....
27. 31bc25d879 (válaszként erre: 25. - 3da8f53e4a)
2014. ápr. 18. 18:03
:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook