Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idős nénik a buszon. fórum

Idős nénik a buszon. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
24. Guruljka (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 20:53

Szerintem a fórumindító nem akart uszítani, csak meglepődött, hogy a kedves öreg nénik is tudnak "szerepelni".


Az általánosítás semmilyen irányban nem állja meg a helyét. Én mindhárom gyerekemet arra neveltem, hogy adja át a helyét, meg is teszik felnőttnék is, sőt a gyerekeiket is így nevelik. Tudom, mások ezzel másképpen vannak. Láttam én nagymamát az unokával, éppen olyat játszottak, hogy a pár éves gyerek az álló utasok mellett a nagyi melletti ülésen tekergett, míg a nagyija csiklandozta. És nem, nem önfeledt játék volt, mert a nagyi bizony felnézett néha, és látta, hogy sokan állnak már.

23. ab3619a9cd (válaszként erre: 22. - Banános Zselé)
2018. júl. 1. 20:51
Mint sokan mások is..
22. Banános Zselé (válaszként erre: 13. - Ab3619a9cd)
2018. júl. 1. 20:50
ő rosszul volt meg terhes
21. ab3619a9cd (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2018. júl. 1. 20:47
Remélem is, és azt is hogy a mai tapló fiatalok fogják felrángatni hogy ők leülhessenek a nyuggerek helyére...
20. ab3619a9cd (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 20:46
Maximálisan egyetértek! Az volt az első gondolatom, hogy sértődékeny kismama aki vérig sértődött, mert egy idős megkérte, hogy leülhessenek a barátnőjével a helyére. Mária54 én is voltam terhes, és sokat álltam de soha nem beszéltem így az idősekről.
19. michelle.r (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 20:43
Nem tudom elképzelni, hogy két idős ember, ha azt mondják neki, hogy "szívesen átadnám a helyem, de nem tudom, mert kismama vagyok, rosszul vagyok, legyen kedves megkérni valaki mást" így reagálna. Persze vannak dolgok földön, s égen, amit én elképzeli sem tudok, de ;)
18. Piroska52 (válaszként erre: 8. - Sziszi0528)
2018. júl. 1. 20:43

nanana,áljunk meg egy pillanatra,honnan veszed a bátorságot ahhoz ,hogy igy beszélj,idős emberekről,azért mert ez a kismama kifogott két boszorkányt,még nincs jogod igy beszélni,

én is nyugdijas vagyok,bár nem utazok sokat,de 66-évesen felállok ha egy anyuka gyerekkel száll fel és nincs hely,

és nem nézem el,hogy pocakos anyuka álljon,

úgyhogy gondolkozzál kicsit ,te is leszek nyugdijas,ha,,,,,,,,,,,

17. michelle.r (válaszként erre: 13. - Ab3619a9cd)
2018. júl. 1. 20:41
Nyugi, ha az élet kegyes hozzá, lesz még ő is nyugger :DDD
16. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Sziszi0528)
2018. júl. 1. 20:37

Az idős ember - akiket te vén, undorító boszorkánynak nevezel - lehet, hogy éppen a családja ügyeit intézi, hogy nekik segítsen, vagy az unokáért megy, hogy szintén a gyerekeinek segítsen.


Én meg látok undorító fiatalokat (hogy a te stílusoddal éljek), akik terpeszkednek az ülésen, nyomkodják a mobil, 20 kiló vakolat, műköröm meg homlokát verdeső műszempilla van rajta és fel nem állna egy bottal vánszorgó idős embernek! Ott áll mellette, látszik, hogy beteg, alig bír állni, de a fiatal csak ránéz, aztán nyomkodja tovább a telefont!


Aztán ha terhes lesz, elvárja, hogy mindenki pattanjon. Hát, drágáim, néha visszanyal a fagyi.


Ezt most nem a fórumindítónak írom - bár nem tudom, mennyi túlzás van a beszámolójában, ill. hogy ő milyen cizellált modorban beszélt, mert nem jellemző, hogy olyat mondana egy idős nő, hogy állva jobban kicsúszik.


Kár egyébként uszítani az idősek ellen, mert a fiatalok sem piskóták, élen járnak sokan bunkóságban!

15. Mária 54 (válaszként erre: 10. - Ab3619a9cd)
2018. júl. 1. 20:36
Már miért? Ki volt rosszul? Kortól függetlenül üljön az, aki beteg. Üljön a kisgyermekes anyuka, a rokkant, a védtelen és sérülékeny. Elsőbbséget élvez egy kismama, aki egy hirtelen fékezésnél nemcsak maga, hanem a magzata is sérülhet. Tehát 2 emberi élet biztonságáról beszélünk.
14. Mária 54 (válaszként erre: 11. - Sasha.)
2018. júl. 1. 20:31
Hála az égnek! Ne érezd magad emiatt rosszul. Simogasd meg a pocidat és próbáld meg elfelejteni ezt a két gonosz vénasszonyt.
13. ab3619a9cd (válaszként erre: 8. - Sziszi0528)
2018. júl. 1. 20:30
Vén, undorító boszorkányok, nyuggerek... Szép jelzők!
12. Mária 54 (válaszként erre: 8. - Sziszi0528)
2018. júl. 1. 20:28
Na ne! Ezt az általánosítást nem szeretem. Utazhat a nyugdíjas szintén ügyeket intézni, unokákat hozni-vinni, sőt várost, múzeumokat látogatni is. Nem az ő hibájuk, hogy a csúcsidőben zsúfoltak a közlekedési eszközök. Ilyenkor kellene több járatot indítani. De mentem én hajnalban dolgozni is tömött buszon. Akkor még a nyugdíjasok békésen fordultak a másik oldalukra.
11. Sasha. (válaszként erre: 9. - Mária 54)
2018. júl. 1. 20:27

Látszik rajtam, hogy kismama vagyok még meg is szóltak álljak nyugodtan jobban kicsúszik na itt elszakadt a cérna... Komolyan én érzem magam rosszul mert megvédtem magam két idős embertől...

Én azt hittem ilyen nincs... Hála az égnek több kedves időst ismerek talán ezért lepődtem meg ennyire.

2018. júl. 1. 20:22
Ezeknek az asszonyoknak volt egy stílusuk ezt aláirom, de én átadtam volna a helyem. Én is voltam terhes, én is voltam rosszul, de össze tudja magát kaparni az ember lánya ha akarja. Nagy pocakkal álltam fel buszon vagy laborban átadni a helyem idős embereknek.
9. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. júl. 1. 20:21
Egyáltalán nem vagy szemét. De legközelebb elkerülheted a támadást, ha közlöd, hogy kismama vagy, dolgoztál és nem érzed jól magad. Nincs az a vénasszony, akit meg ne hatnál. Egyébként is kedvességgel sok bajt elkerülhetünk. Légy büszke arra, hogy babát vársz és mellette még vállaltad a tanfolyamot is. Ne szégyelld azt sem, ha rosszul érzed magad. Sok szép utat kívánok, kellemes útitársakkal.
2018. júl. 1. 20:21
Vén, undorító boszorkányok... Biztos nem adtam volna át a helyem, hanem elmagyaráztam volna, hogy mi a szitu velem, és hogy hova tudnak leülni. Ha meg nem tetszik, legközelebb tessenek másik busszal menni a nagyvárosba az 50 Ft-tal olcsóbb sárgarépáért! Igen, illem, tisztelet, de azért álljon már meg a menet, mert ő nyugger neki minden jár alapon pofátlan és szemtelen lehet... És ezt csinálják, a legnagyobb reggeli és délutáni csúcsban mennek, mikor diákok és dolgozó emberek sietnek a dolgukra, nekik akkor kell piacolni. Utáltam világ életemben ezt a szitut, védd meg magad nyugodtan, nem az övék a busz, pláne ha van még hely, akkor igazán nincs miért pampognia!!!
7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. júl. 1. 20:19
A tanfolyam remélhetően hétköznap lesz majd, és akkor nem találkozol ezekkel az ájtatos nénikkel, akik valószínűleg templomból tartottak hazafele. Hogy egyem az ártatlan lelküket!
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. júl. 1. 20:15
Ezen ne agyalj, ne érezd magad rosszul!
2018. júl. 1. 20:10

Nem tudok erre mit mondani. Annak idején én 7 hónapos pocakkal adtam át a helyem egy láb-amputáltnak a tömött pesti villamoson.

És ennek már 40 éve, ennyit változott a tolerancia.

4. Sasha. (válaszként erre: 2. - Bichi)
2018. júl. 1. 20:08

Mellettem volt csak egy hely, ha jól vagyok felállok, de olyan ramatyul voltam, hogy a buszmegtől alig bírtam hazavonszolni magam.

Átléptek egy határt mert elég ocsmány módon beszéltek...

3. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Bichi)
2018. júl. 1. 20:06
Hát én meg nem ültem volna át. Nem dől össze a világ ha külön ülnek, addig se pletykálkodnak.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. júl. 1. 20:02
Nem vagy szar alak, de ha külön volt szabad hely, én átültem volna, hogy ők egymás mellé ülhessenek. Persze magam miatt, nem miattuk, de ha átlépnének egy határt, akkor csak azért sem állnék fel én sem :)
2018. júl. 1. 19:54

A munka mellett jelentkeztem egy körmös tanfolyamra és hiába van hétvége ma is ennek a tanfolyamnak az ügyeit intéztem. A tanfolyam nem a mi városunkba van hanem 50km-re tőlünk így buszozni kell. Ma is így volt felszáltam a buszra reggel, már akkor nem voltam jól hányingerem volt hánytam is...(kismama vagyok). Megérkeztem ott egy csomót kellett sétálnom egyik helyről a másikra a lábam kétszeresére dagadt alig vártam hazaérjek...

A hazavezető buszúton felszáltam leültem, majd az egyik megállónál két néni rámförmedt, hogy álljak fel hagy üljenek le... Mondtam nem jól vagyok de az egyikőjük üljön le mellém nyugodtan. Erre azt mondták mit képzelek én xaros fiatal, hogy nekem mindet lehet stb... stb...

Persze ekkor nyugodt hangnemben de jól visszaszóltam nekik.

Mondtak olyanokat, hogy a hajam égnek állt.

Átszoktam adni a helyem de nem éreztem jól magam.

Félek, hogy a pár hónap suli alatt még hány ilyen lesz...

A buszsöför állította le őket, hogy ne ordibáljanak üljenek le külön.

Ezért tényleg olyan xar szemét ember lennék mert nem álltam fel nekik azonnal?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook