Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idős nénik a buszon. fórum

Idős nénik a buszon. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
114. Nyamitörp (válaszként erre: 96. - Channa*)
2018. júl. 2. 10:13

Dolgoztam én is boltban. Ott pl. sokkal több bunkó középkorúval találkoztam, mint időssel vagy fiatallal.

És általában inkább a férfiakra volt jellemző.

Volt, hogy csak egy zacskó akármit vett. Fogdosta a kezében, majd mikor elém került, rádobta a szalagra, mint a kutyának. Nem hogy köszönni nem köszönt, de még rám se nézett, elfordult, de még azt is olyan pofával, mintha szaros ruhában lettem volna. Majdnem sikerült megtörnöm a jeget, amikor én is dobtam a cuccát a pakolós részre, meg amikor direkt leraktam az aprót, hogy kapirgálnia kelljen, de végül győzött benne a fensőbbség érzés, inkább nem méltatott rá, hogy szóljon. :-)

113. PöttyösPanka (válaszként erre: 112. - Ildi992)
2018. júl. 2. 09:57
Így van :D
112. ildi992 (válaszként erre: 111. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 09:55
Férfit erről nem lehet meggyőzni... Ők már 37 fokos halálos láztól is kivannak, de ami a nőket érinti az semmi...
111. PöttyösPanka (válaszként erre: 109. - Salabakter)
2018. júl. 2. 09:32
Nem betegség, de én azért terhesen ájultam már el buszon.
110. ildi992 (válaszként erre: 109. - Salabakter)
2018. júl. 2. 09:28
Nem betegség, de udvariasság, terheseket előreengedni, helyett adni nekik. Tudom, az udvariasság se betegség.. Csak hiánya bunkóság.
109. salabakter (válaszként erre: 106. - Fehérke111)
2018. júl. 2. 09:26
Éppen azért tudja,hogy a terhesség nem betegség :)
108. globus (válaszként erre: 103. - Michelle.r)
2018. júl. 2. 09:25

Én online játékban direkt ezzel szórakozom :) Köszönök, semmi. Még egyszer, semmi. Ötször megteszem, mire idegesen visszavakkantanak.

Tudnának, csak nem akarnak.

107. PöttyösPanka (válaszként erre: 100. - Piroska52)
2018. júl. 2. 09:22
Ahol sok ember van, ott senki sem érzi magáénak a helyzetet. Ha vidéken történt volna egy nem túl zsúfolt buszon, több esélyem lett volna kérés nélkül segítséget kapni. De így sem történt semmi, mert kértem, és kaptam segítséget.
106. fehérke111 (válaszként erre: 9. - Mária 54)
2018. júl. 2. 08:47

Igazad van, de én elég sok megdöbbentő (mármint számomra megdöbbentő) esetet láttam! Itt van pl. mindjárt egy szintén hétvégi, piacos szitu: tűz a napocska ezerrel, az embör lánya szédeleg, hosszú sor a zöldséges előtt. Volt ugyan egy kis árnyékos rész, de ahogy haladt előre a sor, sajnos várható volt, hogy ki kell lépni az árnyékból :-), viszont legalább közelebb került a cél :))) Amin megdöbbentem, hogy egy kismama - jól láthatóan nagy hassal - próbált volna előre menni hogy fizessen, és a sorban előttem álló velem korabeli kedves, édes, aranyos kis nyugdíjas mamikák nem engedték!!! Ráadásul felháborodva kitárgyalták, hogy milyen kényesek ezek mai fiatal nők!!! Szegényke majdnem elsírta magát és elindult a sor végére. Megállítottam, hogy jöjjön ide a helyemre, itt most még egy kicsit árnyékban is lesz és mégiscsak előrébb - de nem akarta elfogadni, végül az anyukájával együtt betuszkoltuk a helyemre :-))) én meg hátrébb vonultam a sor végére.

Amit nem értek (többek között): ezek az idős nők mindig a családra hivatkoznak, tehát vélhetően végighordtak egy-két-három terhességet! Ha már unoka is van, akkor esetleg a lányuk terhességét is végig asszisztálták. Elfelejtették hogy ez mivel jár?! Mert ha egy nagyobbacska gyerek, vagy fiatal, vagy egy férfi nem úgy reagál - hát istenkém, persze az sem elfogadható, de azoknak legalább nincs ilyen tapasztalatuk. Szerintem ez elkeserítő!

105. michelle.r (válaszként erre: 104. - 124637ff9b)
2018. júl. 2. 08:38

Igen :D

Ugyanez a combinokon, ahol egymást érik az ajtók. Felszáll az első ajtón, majd a tömött járművön nyomakszik befelé, de eszébe nem jut egy másik ajtón felszállni :D

104. 124637ff9b (válaszként erre: 99. - Michelle.r)
2018. júl. 2. 08:28

Hát na ... Nem csak elvárják a gondolatolvasást, de fel is háborodnak, ha az nem működik .


Az én kedvencem azok a metrósok, akik csúcsidőben beverekszik magukat a kocsi közepére, bepréselik magukat egy fél helyre (volt, hogy a fél combomra, úgy kellett lelökni magamról), majd két megálló után tuszkolják magukat az ajtó felé. Általában középkorúak vagy fiatalabbak.

De legalább ültek ... 😀 (Másfél percet)

103. michelle.r (válaszként erre: 96. - Channa*)
2018. júl. 2. 08:27
Megboldogult fiatalságomban társtulajdonos voltam egy belvárosi butikban. Ahonnan a tesóm, aki vezette, egy idő után ki is tiltott :DDD Munka után 5 körül beálltam én is a pultba. Jött a kedves vevő, illedelmesen köszöntem, ő nem. Én újra, ő újra nem. Tettem, vettem, akart valamit kérdezni, nem reagáltam. Újra kérdezett, újra nem reagáltam, rá se néztem. Erre rám förmedt, hogy leszek szíves figyelni rá. Mire én angyali mosollyal közöltem, hogy ne haragudjon, nem hallottam, hogy bejött ;)
102. michelle.r (válaszként erre: 93. - Channa*)
2018. júl. 2. 08:23
Pont ilyenek. Vagy még rosszabbak. Aki fiatalon ilyen stílusban beszél az idősekről, az idős korában sem fog irodalmi nyelven nyilatkozni. Csak akkor majd a fiatalokra fújja a tüzet.
101. michelle.r (válaszként erre: 88. - Nyamitörp)
2018. júl. 2. 08:21
Persze, mert addigre elhitelteleníti magát. A gyerek nem hülye, és attól, hogy beszélni sem tud még, pontosan érti, hogy mi folyik körülötte. A szülői minta nem egy new age baromság :D
100. Piroska52 (válaszként erre: 98. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 08:18

pont ez a közömbösség a legborzasztóbb,amikor látják hallják mi történik,és nem lépnek közbe a többiek,meddig tartott volna valakinek rászólni hogy fejezze be,

vagy lerakni a buszról,

de mindenki inkább elfordul,

99. michelle.r (válaszként erre: 81. - 124637ff9b)
2018. júl. 2. 08:18

Én most is kérek, ha úgy adódik. Volt, hogy leestem a lóról, kívülről semmi nem látszott, de kék-zöld voltam, fájt mindenem. Elmondtam, szó nélkül átadták. Tényleg nem értem az embereket, miért várják el, hogy mások gondolatot olvassanak.


Nyilván van, akin látszik, de sokakon nem. Én pl. adtam már át, mert azt hittem terhes. Gyilkos pillantásokkal sziszegte oda, hogy nem akar leülni ;)

2018. júl. 2. 07:34

Szerintem sem jár alanyi jogon senkinek sem ülőhely. Igenis meg lehet kérni egy fiatalt, hogy adja át a helyét, ha már a tisztelt idősebb generáció olyan büszke rá, hogy őket még megtanították tiszteletteljesen kommunikálni. Az emberek azért buszoznak, hogy eljussanak valahova, nem azért, hogy azt lessék, ki száll fel, kinek van több joga hova ülni, stb. Én pl. azt sem venném észre, ha egy fél cirkuszi társulat szállna fel a buszra, mert nem másokat méregetek. Ezért mondjuk nem is szoktam leülni, mert úgyis van, aki úgy érzi, több joga van ahhoz az üléshez, én meg nem akarom folyton lesni a felszállókat, nincs-e köztük nyugdíjas, vak, mozgássérült vagy kismama.


De ha valami van, lehet szólni. Amikor engem szúrt ki magának egy perverz, és hangosan szexuális ajánlatokat tett, senkinek sem jutott eszébe megvédeni. Ezért fogtam magam, odamentem két férfihoz, és megkértem őket, hogy a maradék három megálló erejéig tegyenek már úgy, mintha ismernének. A perverz el is kotródott. Nem kell arra várni, hogy majd valaki észreveszi magát.

2018. júl. 2. 07:24
Ez a sok általánosítás, hogy az idősek ilyenek, a fiatalok meg olyanok, meg, hogy már nem tanítják meg a gyerekeiket, stb. Jól esik mindegyik félnek a másikat lebunkózni?
96. Channa* (válaszként erre: 80. - Nyamitörp)
2018. júl. 2. 06:43

Pont nem régen voltam szem és fültanúja egy neveletlen 30-as vásárlásnak. Jól szórakoztam, de az eladó nem hiszem.


A vevő harmincasnak sem egy köszönés, sem egy kérek, sem más nem esett ki a száján. Az eladó meg pótolta helyette:D De a nő nem foglalkozott vele, mert ugyan úgy megköszönés és köszönés nélkül kivonult a boltból...

95. Channa* (válaszként erre: 57. - Bözsi néni)
2018. júl. 2. 06:34

Van aki attól, de legtöbbnek más témája sincs, mint az, hogy milyen fáradt. Reggel jellemzően az a témájuk, hogy nem tudták kialudni magukat, napközben meg a fáradtság.

Elhiszem, hogy fáradtak de, hogy mindig?

Ja, persze van az idősebbek között is ilyenek.

94. Channa* (válaszként erre: 34. - Bözsi néni)
2018. júl. 2. 06:26
Igen, én se nagyon tudom elképzelni, hogy két idős nő, egyszerre kiakad egy kismamára. Egyről simán elképzelem, de kettőről, akik együtt vannak...
93. Channa* (válaszként erre: 8. - Sziszi0528)
2018. júl. 2. 06:00

Ne fröcsögjetek a nénikre! Ki tudja ti milyenek lesztek, és ilyenek vannak a fiatalok között is.


Engem meg az háborított fel egyszer, hogy a barátnőmmel meló után mentünk haza és ültünk egymás mellett a buszon, már 40 felettiek voltunk és egy fiatal nő ránk förmedt, hogy mi mekkora bunkók vagyunk, mert nem adjuk át a helyünket a kismamának. A kismamán nem látszott, hogy terhes, honnan kellett volna tudnunk? És persze azt sem tudom, hogy miért minket szúrt ki magának? Tele volt a busz...

92. Channa* (válaszként erre: 3. - EsztyMorgan)
2018. júl. 2. 05:55

Ezt gondolom nem csak ezekre az idősekre vonatkozóan írta Bichi:)

Én is átülök sokszor észre veszem, hogy valaki együtt van, ahogy a boltban is kortól, nemtől függetlenül magam elé engedem azt aki 1 db valamit vesz, amikor én meg nagy bevásárlást csinálok...

És amikor én is valakivel utazok, akkor örülök, ha valakinek magától eszébe jut, hogy átüljön egy egyes ülésre mi meg leülhessünk egymás mellé.

Ez csak egy kis figyelmesség.

91. EsztyMorgan (válaszként erre: 34. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 23:07
Akkor tessék eljönni a kis városkámba.
90. EsztyMorgan (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 23:04
Véleményem szerint a tisztelet mindkét féltől elvárható. Azért mert idős valaki attól még nem jár alanyi jogon minden. Ahogy a fiatalságnak sem. Amúgy néha bicskanyitogató stílusban képesek megnyilvánulni az idősebbek is.
89. Nyamitörp (válaszként erre: 87. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 22:42
Jó éjszakát! :-)
88. Nyamitörp (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2018. júl. 1. 22:42

Pedig én vállon veregetnélek, vagy inkább megölelnélek. Ez hiányzik szerintem is manapság a gyerekek neveléséből. Ne csak rászóljon az anyuka, hanem mondja is el, hogy mit miért nem szabad.

Ezzel szemben mostanában azt látom, hogy rászól az anyuka a gyerekre, a gyerek nem fogad szót, az anyuka meg ráhagyja.

2018. júl. 1. 22:41
Jó éjszakát mindenkinek.
2018. júl. 1. 22:40
jó éjszakát,
85. Piroska52 (válaszként erre: 80. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 22:37

azt nem tanitják meg,ha bemegyünk valahová köszönünk,

ha megettük a csokit a papirt nem dobjuk el az utcán,

ha jön szembe valaki kitérünk kicsit hogy ő is elférjen,

az alapvető dolgokat nem tudják,

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook