Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idős nénik a buszon. fórum

Idős nénik a buszon. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
54. Anyagi
2018. júl. 1. 21:45

Szeretném megkérdezni hogy csak engem zavar, ha egy anyukának/nagymamának, aki 3-5 év körüli kisgyerekkel van átadom a helyem és ő leülteti a gyereket, míg ő állva marad?

Olyan fura érzés... Úgy gondolom talán leülhetne és az ölébe vehetné a gyereket.

Vagy ha már felálltam ne kukacoskodjak???

53. d29a6eeda9 (válaszként erre: 51. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 21:41

Azért aki munkából hazafelé tart ne sajnáljuk tőle, hogy leül...

Ki tudja ki honnan jön, hogy van elfáradva.

52. Bözsi néni (válaszként erre: 50. - D29a6eeda9)
2018. júl. 1. 21:41

Terhes kismama nyilván ne adja át a helyet. De ha mondjuk nem látszik, hogy terhes és rosszul van, akkor lehet, hogy egy idős megkéri, hogy álljon fel.


Akkor meg kell mondani, hogy miért nem adja át a helyet.

Ennyi.

51. Bözsi néni (válaszként erre: 48. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 21:38

Szerintem meg nem kérni kellene. Hanem kérés nélkül átadni a helyet.


Vagy eleve le sem ülni. Fiatal korunkban mi szégyelltük volna nagyon a pofánkat, ha olyan rozogák lettünk volna, hogy le kell ülni, mert nem tudunk pár megállót állva utazni. Gáz volt olyan gyengének lenni.


Jómúltkorában meg hallottam egy lányt a trolin hangosan telefonálni, hogy milyen borzasztó, hogy ő annyira kimerült az érettségitől, de sehol egy hely, senki se adja át a helyet, pedig ő úgy kimerült, hogy állni se tud!


Hát, szégyen. Ők a jövő?? 18 évesen nem tud állni néhány megállónyit? Tragikus.

2018. júl. 1. 21:35

Nem akarok senkit megbántani de attól, hogy valaki idős nem szent... Pedig tisztelem az időseket.

A fórum indító helyében énsem adtam volna át a helyem. Rosszul volt megértem, hogy nem bírt volna állni...

Nagyon bírom azokat a tipikus időseket akik szinte gyűlölik a fiatalokat "jajj ezek a fiatalok"... Mindíg csak a rosszat látják a fiatalokban.

Persze a fiataloknak is megkéne tanulni, hogy nem mindíg ők az elsők.

49. ab3619a9cd (válaszként erre: 46. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 21:34
Igazad lehet. A minap busszal mentem, mert akkor volt az a nagy meleg és nem akartam sétálni. Kicsi gyerekek egymás mellett ugráltak, rugdalóztak. Anyuka a másik oldalon baratnőkkel beszélgetett,panaszosan hogy a "sz.rosok" betegek... Rájuk sem nézett, és ránk sem ahogy ott álltunk a csemeték mellett. Én a gyerekkel együtt állok fel ha esetlen ember száll fel.
2018. júl. 1. 21:30

Sok a bunkó ember. Nemtől, kortól függetlenül, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az idősebb emberek is azért megkérhetnék néha a fiatalokat, hogy adják át nekik a helyet. Nem bökdösni, meg ütögetni kéne őket, meg kioktatni, stb... Ha így viselkednek az emberek többsége csak azért se fogja átadni a helyét és még azt is fogják gondolni, hogy nem olyan fontos ülni neki, ha az állás mellett még ilyenekre is van energiája.

Írom ezt úgy, hogy én is átadom a helyem, idősnek, kis gyereknek, kismamának, betegnek...

Sajnos manapság az udvariasság nem divat, sőt sokan kifejezetten a bunkóságra nevelik a gyerekeiket, mert úgy gondolják, hogy úgy fogják megállni a helyüket a világban. A kamaszoknál meg a flegmaság a menő, de mondjuk ez nem a mai kor sajátossága.

47. Piroska52 (válaszként erre: 44. - Ab3619a9cd)
2018. júl. 1. 21:29

mert sajnos az a menő,kitud jobban megalázni ,bántani nála gyengébbet,a többi meg vérszemet kap,

nem is értem hová fajul a világ,

46. Bözsi néni (válaszként erre: 44. - Ab3619a9cd)
2018. júl. 1. 21:29

Az a baj, hogy ez a szülők hibája. A kicsi rohan a szabad üléshez és vágja le magát rá, anyuka meg természetesnek veszi, hogy az ő kicsi kincsének ez jár.


Ha rugdossa a szemben ülőt, nem szól rá. Ha nagyobb már az a kicsi kincs, akkor is pont így viselkedik, és anyuka nem szól rá. Nem tanítja meg az udvariasságra, előzékenységre, arra, hogy esetleg tud állni is pár megállót, míg a fájós lábú, derekú nem.


Szóval a nevelés hiánya erősen meglátszik.

45. Minnie.3 (válaszként erre: 43. - Piroska52)
2018. júl. 1. 21:26
Igaz, én is csak mostanában kezdem felismerni mennyire kihalt a tisztelet...
44. ab3619a9cd (válaszként erre: 40. - Globus)
2018. júl. 1. 21:25
Sajnos ezek a mai kölykök azt hiszik övék a világ és bármit megtehetnek és mindezt bárkivel. Ettől lesznek menők. Én a középiskola előtt szünetben el sem sétálok pedig az nem olyan zárt hely, mint a busz...
2018. júl. 1. 21:24
hát ,rosszfelé halad a világ az biztos,olyat hogy tisztelet nem mindenki ismer,
42. Minnie.3 (válaszként erre: 38. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 21:23

Orvostól hazafelé jöttem édesanyámmal látták, hogy alig tudok megülni a buszon mégis kibeszéltek miért nem adjuk át a helyünket...kiolvad a fagyija stb... Ülve biztos nem olvad annyira...

Szerintem mind a fiatalok, mind az idősek közül is akadnak bunkók ezt nem lehetsz szépíteni bunkók...

41. Bözsi néni (válaszként erre: 40. - Globus)
2018. júl. 1. 21:23
Sajnos, ilyen is előfordul nemegyszer.
40. globus (válaszként erre: 38. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 21:21
Pár hónappal ezelőtt férjemet, aki nem is nyugdíjas, egy taknyos kölyök leüvöltötte ezen a metrópótlón, mert táskájával hozzáért a vállához. Természetesen ő ült. "Ne lökdössön, hallja?"
39. Piroska52 (válaszként erre: 38. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 21:19
igen ,csőlátásuk van,
38. Bözsi néni (válaszként erre: 37. - Piroska52)
2018. júl. 1. 21:17

Hát néha akad egy-kettő :-)


Tegnap például az M3 metrópótlón utaztunk hazafelé a 82 éves nagynénémmel, este 6 körül. A busz tele buliba igyekvő fiatalokkal.


Szinte kivétel nélkül csak fiatalok ültek, elmerülten nyomkodták a telefont és egyetlen egy sem akadt az egész buszon, aki bárkinek is átadta volna a helyet! Direkt fel se néztek.


Na, erről ennyit.

37. Piroska52 (válaszként erre: 34. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 21:14

ez igy van,én felállok a csitri meg nyomkodja a telefonját,oda se néz,nehogy felkeljen állni,

tisztelet a kivételnek,mert szerencsére azért vannak udvarias fiatalok is,

2018. júl. 1. 21:13

Most miért jó az egyes embereknek, hogy provokálnak egy kismamát? Nem arról van szó, hogy kényelmében nem adta át a helyét azért nem mert rosszul volt...

Énis tisztelem az időseket de van, hogy ők ezt a tiszteletet semmibe veszik. Fiatal idős mindegy tudja hol a helye...

35. globus (válaszként erre: 31. - Sasha.)
2018. júl. 1. 21:08
Akkor jó. Csak remélni tudjuk, hogy megkönnyebbültél, amiért neten kiírhattad magadból. Tényleg.
34. Bözsi néni (válaszként erre: 25. - Sasha.)
2018. júl. 1. 21:07

Én még nem láttam olyat, hogy két idős ember minden ok nélkül rátámad valakire.


De ha te mondod, biztos úgy van.


Általában azt tapasztalom, hogy ha terhes vagy kisgyerekes nő száll fel a járműre, szinte kivétel nélkül középkorú vagy annál is idősebb nők adják át a helyet.

Fiatalok soha.

33. Piroska52 (válaszként erre: 31. - Sasha.)
2018. júl. 1. 21:07

nem kell magad rosszul érezni,legközelebb mond meg szépen csendesen,

babát várok nem állok fel,

ennyi,mehet a sóhivatalba panaszra,

32. Piroska52 (válaszként erre: 30. - Globus)
2018. júl. 1. 21:05

na az ilyen idióta meg jobb ha megsem szólal,

ismerjük,,,,,,,,,,,

31. Sasha. (válaszként erre: 30. - Globus)
2018. júl. 1. 21:03
Ne menjünk el irányba. Nem bántani akartam/akarom az időseket.
30. globus
2018. júl. 1. 21:01

[link]


Össze lehetne vonni ezzel.

Nyugdíjas ne menjen sehová reggel, délután, este (hát hülye ő, hogy veszélyeket keres?), hétvégén, vasárnap délelőtt se misére, húzza meg magát. Örüljön, hogy lyuk van a seggén :)

29. ab3619a9cd (válaszként erre: 25. - Sasha.)
2018. júl. 1. 21:01
Tudod nagyon sok arcon csapást fogsz még elszenvedni a terhesség alatt, olyan emberektől akiktől nem is gondolnád. Reméljük hogy a nővéreknek, szülésznőknek, orvosoknak nem lesz rossz napjuk amikor szülni fogsz... Keményitsd meg magad!
28. Sasha. (válaszként erre: 25. - Sasha.)
2018. júl. 1. 21:01
*most az egyszer nem
27. Piroska52 (válaszként erre: 25. - Sasha.)
2018. júl. 1. 21:00

kedvesem,itt nem veled van a baj,jó kifogtál két boszorkát,

a baj ott van,hogy a többi utas ezt szónélkül hagyta,ha látták hogy pocakod van minimum rájuk szól valaki hogy áljanak le,

ez olyan mint a földön fekvő embert ott haggyák hogy részeg,pedig ,,,csak rosszul lett,,,

nem neked kell magad rosszul érezni,hanem annak akiben csepp tisztelet sincs,

26. Sasha. (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2018. júl. 1. 20:58
Nem akartam én rosszat, uszítani sem ez igaz.
25. Sasha. (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2018. júl. 1. 20:53

Bözsi néni én nem beszéltem a két idős nővel "cizellált modorban" mivel nekem is van egy idős nagyim aki mindíg is velünk élt megtanultam tisztelni az időseket akkor is ha ők nem tisztelnek annyira.

Évekig buszoztam a suliba el vissza mindíg átadtam a helyem az időseknek most az egyszer.

Megértem, hogy idősek de szinte rám támadtak ezt pedig a többi utas is tanusítaná akik próbáltál lecsillapítani őket. Nem akarom bántani őket biztos rossz napjuk volt előfordul...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook