Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idős nénik a buszon. fórum

Idős nénik a buszon. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2018. júl. 3. 12:23

Tanulság nekünk:


Platón: “Úgy kell cselekednem másokkal, ahogyan szeretném, hogy velem is cselekedjenek!” (Hellász, Kr.e. 4. sz.).

2018. júl. 2. 20:54

Ranschburg Jenő · Popper Péter

Személyiségünk ​titkai

"A magatartásformákat sokkal inkább tanuljuk, mint örököljük. De egy-egy nevelési téveszme okozta torz személyiségvonás úgy belénk ivódott, hogy szinte örökletesnek tűnik."

172. Mezei Virág (válaszként erre: 142. - Lapbarna)
2018. júl. 2. 20:44

Akkor én szemellenzős vagyok! Mert akit udvariasságra, figyelmességre nevelnek, általában az is lesz.

A barátok is hatnak rá azért...:( Ha van köztük bunkó, és sokszor van.

171. havanesekutyus (válaszként erre: 168. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 20:05

Szerintem inkább olyan van, aki nem tud a helyzettel mit kezdeni.

Pl. engem udvariasnak és tisztelettudónak neveltek. Fiatalkoromban nem is tudtam az ilyen atrocitásokkal mit kezdeni. Ma meg már nem mernek élesben próbálkozni, de sokszor látom, hogy méregetnek:) Pl kutyasétáltatás közben.

170. globus (válaszként erre: 161. - Ab3619a9cd)
2018. júl. 2. 19:23

Egy ismerősöm írni akart a helyi napilapba lejárató cikket, hogy terhes kismamát leszállítottak a buszról, szemtanúja volt!

Aztán kiderült, hogy azért szállították le, mert annak a járatnak az volt a végállomása. Át kellett ülni másik buszra továbbutazáshoz.

A felháborodás mindig nyilvánosságot kap, de bocsánatkérés tévedés miatt, helyreigazítás igen ritkán.

169. Piroska52 (válaszként erre: 168. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 18:14
némelyik elég ijesztő,
168. PöttyösPanka (válaszként erre: 167. - Havanesekutyus)
2018. júl. 2. 18:08
És van, aki megijed tőlük? Én sem hagynám magam.
167. havanesekutyus (válaszként erre: 165. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 17:07
Nem mindegy, mert azzal általában nem szeretnek kiabálni, akiről azt feltételezik, hogy visszaszól, vagy rosszabb esetben visszaüt. A mérges idős nénik, ahogy az agresszív emberek többsége is, a kisebb ellenállás fele szeret menni.
166. havanesekutyus (válaszként erre: 155. - Sasha.)
2018. júl. 2. 17:04

Ne is törődj velük! Ennél nagyobb örömük úgysincs, hogy beléd kötöttek. Volt szerencsém nekem is néhány kötekedő időshöz, volt aki a botjával taszított rajtam, mert ő úgy látta rossz helyen állok. Sok embernek idős korára elmegy az esze és agresszív lesz, és azon vezeti le a frusztrációját, akitől a legkevésbé tart.

Persze a fiatalok közt is van elmeroggyant.

165. PöttyösPanka (válaszként erre: 162. - Minnie.3)
2018. júl. 2. 16:55
Én nem kötekedi akartam ezzel a feltevéssel. Csak érdekel. Mert akkor már a nénik lehettek volna olyan harciasak, hogy nem a kimamával állnak le veszekedni. Nekik nem mindegy, kivel kiabálnak a buszon?
164. PöttyösPanka (válaszként erre: 163. - Nyamitörp)
2018. júl. 2. 16:51
Igen, ez a hátránya.
163. Nyamitörp (válaszként erre: 133. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 16:07
Akkor félreértettelek. Csak kétszer is írtad ugyanazt nekem válaszolva, így magamra vettem. Van ilyen. A netes kommunikáció hátránya.
162. Minnie.3 (válaszként erre: 161. - Ab3619a9cd)
2018. júl. 2. 16:04
Nem kell kukacoskodni mint írta csak mellette volt egy hely azért szólították meg őt.
161. ab3619a9cd (válaszként erre: 160. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 15:41

Erre én is nagyon-nagyon kíváncsi lennék!

Oly érdekes,hogy pont egy rosszul lévő kismamát szemeltek ki...

2018. júl. 2. 14:50
Vajon ezen az ominózus buszon a kismamán kívül csak nyugdíjasok utaztak, hogy ő volt a legkevésbé jogosult leülni? Vagy a nénik miért nem egy fiatalt vagy férfit próbáltak meg felállítani?
159. Bözsi néni (válaszként erre: 123. - Fehérke111)
2018. júl. 2. 14:35

A sorban álló idős nénikéknek is lehet lábdagadása vagy gyakrabban kell pisilni, szóval nekik sem könnyű végigállni a hosszú sort. Mindenféle betegséggel vannak "megáldva".


Nem lehet, hogy ezért nem akarták előre engedni a kismamát? Mert a saját fájdalmuk, nyomoruk miatt már csak arra tudnak gondolni?

158. gurzau.maria (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. júl. 2. 14:14
Ugyan már... Miért lennél?
157. ab3619a9cd (válaszként erre: 155. - Sasha.)
2018. júl. 2. 14:08
Oké,de most már jobban érzed magad hogy a hozzászólók fele köpköd már mindenkire aki él és mozog?
156. frauJost (válaszként erre: 151. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 13:59
Ott a pont 👍
155. Sasha.
2018. júl. 2. 13:53

Tudjuk, hogy a várandóság nem betegség viszont nem csak attól voltam rosszul, hogy kismama vagyok.

Nem kívánom senkinek, hogy legyen olyan xarul, hogy alig bírjon haza menni.

Mint írtam tisztelem az időseket de legyen egy határ amit ne lépjen át se egy idős se egy fiatal...

Nem megkértek, hogy álljak fel hanem rámförmedtek, rámparancsoltak.

Aztán nem csak én minden fiatal xar ember volt, végig szitkolóztál a buszutat...

De ettől még nem utálom az időseket ismerek csomó kedves idős embert.

De meglepő volt, hogy ki se nézné az ember belőlük.

154. 18e07f228e (válaszként erre: 151. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 13:43
Fiatalra gondoltam. De én is pont tegnap mondtam valakinek, hogy 35-40 éves korára le kell tudni vetkőzni a családi indíttatást, főleg ha valaki szerető.megértő légkörbe kerül mikor már nem a szüleitől függ. Tehát a gonoszságra nem indok egy bizonyos kor után, hogy pl. verte valaki, vagy hogy nem lehetett belőle orvos stb...
153. 18e07f228e (válaszként erre: 149. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 13:39
Durva :( Micsoda frusztrál barom pasi lehetett. Alig várhatta, hogy valakibe beleálljon valahol.
152. lapbarna (válaszként erre: 151. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 13:38
Lájk.
151. PöttyösPanka (válaszként erre: 148. - 18e07f228e)
2018. júl. 2. 13:36
Igen, csak az a baj, hogy mostanában sokan ezzel takaróznak felnőtt korukban is. A saját tehetetlenségüket a szüleikre hárítják, hiszen már Freud is megmondta, hogy mindenről az anya tehet. Közben meg egy felnőtt ember vegye kezébe az életét, és ne a szüleire mutogasson, hogy miattuk sikertelen (különben olyan lesz, mint Dredd).
2018. júl. 2. 13:34

Nincs kedvem egyenként visszaválaszolni, aki azt írta nekem, hogy reméli nem élem meg a nyugdíjas kort se, hát remélem magába is néz kicsit néha, mert lehet bármennyire eltérő véleménye valakinek, rövid életet és gyors halált senkinek sem kívánnék, pláne egy vélemény miatt, ennél én sokkal különb embernek gondolom magam, mint itt egyesek, akik mellre szívták...


Másik dolog: évekig ingázós voltam, láttam ezt-azt. Igen, a fiatalok is tudnak bunkók lenni, nem vitás, de a nyanyákat sem kell félteni! És TISZTELET A KIVÉTELNEK, én nem a rendes emberekről beszélek, hanem az olyanokról, amilyenbe a fórumindító is belebotlott. Elmagyarázta szépen, hogy mi a szitu, de továbbra is szekálták, na az ilyen pofátlan embereket nem csípem! Ja és volt ülőhely is még, az hogy nem egymás mellé ülnek pár megálló erejéig, hát kibírható én is jártam már így barátnőmmel, jelentem túléltem :)! Láttam számos hasonló szitut, az ilyen öregeket nem sajnálom, pláne, hogy lefut egy félmaratont a busz után, felpattan tip-top a lépcsőkön, utána meg duruzsol! Én általában le sem ültem az utazásaim alatt, mert ahogy valaki korábban írta is előttem, nekem sem volt kedvem állandóan azt lesni, hogy kinek adhatom át a helyemet, mert nyilván nem fogom végignézni, ha felettem áll egy mamika vagy papika vagy gyermekes esetleg várandós nő. Számos alkalommal adtam át én is a helyemet (mikor úgy döntöttem mégis ülök), mert mikor felszálltam szinte "üres" volt a busz, aztán szép lassan megtelt és illedelmesen felálltam és átadtam. De nem ilyen embereknek, akik pofátlanok és szemtelenek. Ráadásul, amit a fórumindítónak is mondtak, hogy álljon, mert hamarabb kicsúszik a gyerek, na akkor már csak azért sem, azért mindennek van határa!!! Utaztam én is terhesen, mikor kisterhes voltam (nyilván az még nem látszott) álltam, sokszor majd' beájultam (általában a terjengő szagoktól), de nem ültem le, nem vártam el senkitől, hogy kitalálja én éppen várandós vagyok. De mikor nagyobb volt a pocim, bizony leültem, mert nem egyszer előfordult velem is, hogy egy nagyobb fékezésnél nekiütődtem a széknek/kapaszkodónak és nyilván nem fogom kockáztatni a babám épségét.

149. PöttyösPanka (válaszként erre: 146. - 18e07f228e)
2018. júl. 2. 13:33
Ez meg a valóságban történt meg egyik ismerősömmel: Terhesen felszállt a metróra, körbenézett, van-e ülőhely, de nem volt. Erre egy pasas ahelyett, hogy átadta volna a helyét, odaszólt neki, hogy "nem kellett volna felcsináltatnod magad". Szerencse, hogy az a lány nem olyan vérmes természetű, mint én, mert én visszaszóltam volna, hogy "a kedves anyukájának nem kellett volna felcsináltatnia magát, és akkor most lenne ülőhelyem".
148. 18e07f228e (válaszként erre: 145. - Ab3619a9cd)
2018. júl. 2. 13:09
Persze. Születhet két aranyszívű embernek is bérgyilkos gyereke. Hét generációra visszamenőleg lehet örökölni bármilyen tulajdonságot. De nagyrészt a családból, de főleg az anyától származnak a viselkedési minták.
147. salabakter (válaszként erre: 111. - PöttyösPanka)
2018. júl. 2. 13:08
Én meg úgy,hogy még csak terhes sem voltam :)
2018. júl. 2. 13:06

Van egy hasonló szitus vicc is.


Nagyot fékez a busz mire az idős néni nagyot csúszik. Egy fiatal fiú odaszól neki. -Néni! Ha húzott volna gumit a bot végére, most nem csúszott volna el! Mire a néni: Ha apád húzott volna gumit a farka végére ,most lenne ülőhelyem!

145. ab3619a9cd (válaszként erre: 144. - 18e07f228e)
2018. júl. 2. 13:03

Én ezt így nem mondanám!


Ha az a gyerek egy büdös tapló azt kiverni sem lehet belőle!


Maximum nem mindenkivel lesz tapló,de az alaptermészet az aztán nem nevelés kérdése!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook