Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hová tűntek a férfiak? fórum

Hová tűntek a férfiak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
23. Lara1984 (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2014. jan. 11. 09:14
Megnézem. ;)
2014. jan. 11. 09:13
Jut eszembe a német (és sok más) nyelv példája a három nemmel kapcsolatban: sie = ö, mint nö; er = ö, mint hím; es = születendö félben van a harmadik "nemtelen nem". :)
21. spinneli (válaszként erre: 20. - Lara1984)
2014. jan. 11. 09:11

Persze benne van a saját felelősség is, de sokat számít az otthonról hozott minta is.

A Harcosok klubja című film az ilyen típusú férfiakról (is) szól, érdemes megnézni.

2014. jan. 11. 09:08
Ekkora az önvád? Nök vallják, hogy nök rontják el a férfiakat?... Ha erösek lennének a pasik, nem lehetne megtenni ezt velük! Én ezt gondolom.
2014. jan. 11. 09:06

A férfiak elnőiesedtek, a nők elférfiasodtak.

Szerintem leginkább erről mi nők tehetünk. Anyaként, társként egyaránt.

18. Lara1984 (válaszként erre: 13. - Alidamolnar)
2014. jan. 11. 09:04
Én erröl olvastam pár éve. :)
17. Lara1984 (válaszként erre: 9. - 38d385d441)
2014. jan. 11. 09:02
Effajta teher csak azon van, aki magára vállalja, értsd: birkaként beáll a nyájba. Persze könnyü a legkisebb ellenállás irányába haladni - de nem érdemes.
16. spinneli (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2014. jan. 11. 09:01
az anyukák szerepe is benne van ebben, szerintem.
15. Lara1984 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2014. jan. 11. 08:57

... És elvárjuk, hogy apuka maradjon "szülöszabadságon", hogy anyuka visszamehessen dolgozni. Svédországban mindennapos dolog, Ausztriában mostanság ismerkednek az Erziehungsurlaub férfi verziójával.

:)

14. andi6020 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2014. jan. 11. 08:54
Így van! :)
2014. jan. 11. 08:53

Köpködjetek meg érte, én az 50-es barátnőm véleményét írom le:

Pont a napokban mondta, hogy most nőtt fel egy generáció, akiknek a korában (meg az anyáik korában) már a nők tömegével szedtek fogigátlót. Ami ugye vizelettel megy ide-oda, víztisztítással nem ürülnek ki a hormonok, csapvízből visszaisszuk, nem ragozom, tudjátok, miről van szó.

No, hát ez a barátnőm összefüggést vél felfedezni, hogy ennyi feminim férfi még nem volt régen, mint ma....

Nem tudom....

12. Lara1984 (válaszként erre: 1. - 38d385d441)
2014. jan. 11. 08:51
Irtózom az ilyen hímnemü egyedektöl; ezt az állatfajt mindig messzire elkerültem, mint a pestisest. Annyira nehéz dolgom viszont nem akadt, mert az az ország, ahol felnöttem, nemigen termelt ilyen félresikerült egyedeket. Jártamban-keltemben európaszerte, úgy tapasztaltam, hogy a nyugati(asodó) jóléti társadalom hozadéka a jelenség.
11. kattyus (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2014. jan. 11. 08:17
No szerintem ez 100%-ban igaz. Sőt látom-hallom a fiatal lányok elvárásait más dolgokban is. Egy nő(feleség) legyen a párja által eltartott. A férfi keressen sokat, de csak napi max. 8 órát dolgozzon, öltönyben, egy irodában, a fizikai munkát hírből se ismerje. Járjanak étterembe, drága kocsival, nyaraljanak külföldön,drága helyen. A férfi főnök legyen a munkahelyén. És persze járjon szoliba, kozmetikushoz, körmöshöz. A nő dolga a semmittevés és a lődörgés legyen! Ezt ismerős lánykák-olyan 14 és 23 év közöttiek várják el egy férfitól. No nem mindegyik, de jópáran igen.
10. 38d385d441 (válaszként erre: 6. - Eunuch)
2014. jan. 11. 08:16
Jogos a kérdés! :)
2014. jan. 11. 08:15
Igazatok van. Persze itt én is kérdezhetném, hol vannak a nők, hiszen tudjuk, hogy a férfitől lesz a nő nő, és fordítva. Rengeteg pszichológiai cikk, könyv van ezzel a témával kapcsolatban. Nyilván mi is tehetünk arról, hogy ilyenek lettek a fiúk, mert egyszerűen sok helyzetben nem viselkedünk nőként. Én a harmincas éveim közepén járok, és csak azt látom, hogy 10 éve,a mikor én voltam huszonéves nagyon más volt minden még. Furcsa, hogy 10 év ennyit változtatott ezeken a szerepeken. De a lányokat is említhetem. Egy kaptafa, sminktől, szolitól nem is tudjuk, hogy néznek ki valójában. Bár az is igaz, hogy az elmúlt években nagyon felgyorsult a technikai fejlődés, gyorsan kell élni, nem szabad lemaradni, jobbnak, szebbnek kell lenni, mint a másik, a legjobb cuccokban kell járni, a legújabb mobiltelefonnal szabad csak kimenni az utcára, mert akkor keveseknek látszunk, ha nem így van. Anno rajtunk talán nem volt ekkora nyomás, hiszen huszonegy-két éves koromban még mobilom se volt, de másnak se nagyon. :)
8. 4740439ec6 (válaszként erre: 6. - Eunuch)
2014. jan. 11. 08:02
Néhány még akad. :D
2014. jan. 11. 08:02

Amikor kiharcolták anno az emnacipációt,senki nem gondolta,hogy ez lesz belőle.


Egyébként meg hol vannak a nők?Hol vannak a gyerekek?


Mikor romlott el ez az egész?

2014. jan. 11. 07:42
És a nők?
5. a7dd008376 (válaszként erre: 1. - 38d385d441)
2014. jan. 11. 07:24

*ezt varjak el a nok! magyarul divatmajmokat krealnak a pasikbol! Mosogasson, pelenkazzon, szortelenitsen! (is)*, kozben a legtobb ferfias teruletet elveszi a ferfitol!

a no kereket-zarat cserel, villanyt-vizcsapot szerel??

*es ahogy mar itt olvastam: a nonek meg pasi sem kell a gyermekhez, inkabb elmegy a spermabankba es in vitro megtermekenyitteti magat jopenzert.

2014. jan. 11. 07:11

Szerintem is ez jórészt nekünk, nőknek köszönhető, bár én személy szerint nem bírom az ilyen hormonzavaros ficsúrokat....

Egy férfi legyen férfi. Tudjam azt, hogy meg tud védeni, ha arra szorulok, ha valami elromlik tudja megjavítani, ne kelljen soktízerért szerelőt hívni. Egy szóval: hordja ő a nadrágot, és hadd legyek én a nő a kapcsolatban.

Szerencsére nálunk ez így is van, és nem tudnám elképzelni, hogy a párom az igényességre fogva leborotválná magát, szedné a szemöldökét stb. Ha erre vágynék akkor járhatnék a barátnőmmel is.

2014. jan. 11. 06:42

Azt gondolom, hogy ezt mi nők "hoztuk létre".

Most meg már nem kell?

A lányok elvárják a fiúktól, hogy minden szőrüket leborotváljanak, ami persze higiénikusabb, de...

A lányok elvárják a fiúktól, hogy érzelgős, állandóan romantikázó, velük sorozatot néző, teázóba beülős, velük egyetértő legyen. Persze jó, ha a férfi is tud ilyet, na de nekik azért kicsit másnak kéne lenniük.

A lányok elvárják a fiúktól, hogy hozzájuk hasonlóan az utolsó divat szerint melegnek öltözzenek. Színes nadrágok, színes felsők, lányos fazonú kabátok, nadrágok, sálak, stb.

Lehet én vagyok kicsit maradi, de egy pasi nehogy már piros, sárga, neonkék, stb. nadrágot hordjon, vagy nehogy már olyan sálat vegyen, amilyet inkább nekem kellene hordanom, vagy nehogy már a cipője színesebb legyen, mint az enyém.

Elvárjuk azt is, hogy a frizurája is trendi legyen, amit sokszor persze csak hajvasalóval érnek el, vagy netán még festeniük is kell, illetve daueroltatni. (nem tudom mit szólnék hozzá, ha meglátnám, hogy a férjem épp sütögeti a haját:)))

Illetve elvárjuk, hogy a pasi mindent épp úgy tudjon, mint mi. Tudjon mosogatni, mosni, vasalni, stb.

Ezt akartuk, megkaptuk:) A pasik jobban tudnak sokszor háztartást vezetni, mint mi nők, de ennek az az ára, hogy érdektelenek lesznek a férfias munkákkal szemben, mert mondjuk nekik, hogy semmi gond, hívjuk a villanyszerelőt, ahelyett, hogy elővenné a fáziskeresőt és megnézné, hogy miért nem ég a villany....

2. Mion
2014. jan. 11. 06:22

Azt kell monjam, hogy igazad van. Azonban szerintem az is lehet az oka, hogy mi nők is kicsit talpraesettebbek vagyunk már, annyira nem szorolunk rájuk - ez lett a vége.

Kevés - de van! - az a férfi, aki ezt a megváltozott felállást nem a tökei elvesztésével adaptálja... hanem erős, férfias módon áll hozzá a férfi-női szerepekhez. Tehát felfogja, hogy nem feltétlen attól férfi a férfi, hogy farka van (már bocs..), hanem attitűd és és hozzáállás kérdése.

Én ez így látom lassan 24 évesen... sajnálatos :(

2014. jan. 11. 05:39
Azt vettem észre az elmúlt 10 évben főleg, hogy egyszerűen a nemek között nincs már akkora különbség. De inkább a fiúknál érzem, hogy "elnőiesedtek". Leginkább a 20-30 közöttiekről beszélek, egyszerűen mind kívül, mind belül változott valami, rengeteg a metroszexuális fiatal. Sajnos ez a gyakorlati életre is igaz, hiszen egy villanykörtét se nagyon tudnak kicserélni vagy alapdolgokat megcsinálni. Itt jegyzem meg, hogy senkit nem akarok megbántani, és természetesen tisztelet a kivételnek. Nektek mi a véleményetek erről?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook