Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pangó Vatera - hova tűntek a vevők? fórum

Pangó Vatera - hova tűntek a vevők? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. ápr. 19. 15:00

Szerintem még mindig eléggé dübörög, én sokat vásárolok, és eladni is szoktam. Pár száz forintért lehet kapni gyerekruhákat - sokkal jobban megéri, mint boltban venni, úgyis kinövik a srácok egy pillanat alatt, aztán lehet is továbbadni. :)

Egy jó tanács: mindig írjátok bele a ruha méretét már a címbe is, ne csak a leírásba! Így sokkal könnyebben megtalálják az érdeklődők a termékedet.

35. grizus
2014. júl. 29. 10:06
Én vettem rajta pár dolgot, ruhákat meg illatszert és szinte mindet megbántam. Mondjuk én voltam a hülye, mert nem néztem meg pontosan a méreteket pl., de ezentúl nem veszek ilyesmit láttatlanban. Volt ahol nagyon jól nézett ki egy felső és mikor megérkezett... ocsmány darab, fúj.
2014. júl. 29. 10:00
Egy életre megutáltam mióta becsaptak.Mondjuk a saját naivitásom is okolom. Minden esetre elég sokáig kellett fenyegetőznöm mire a visszapostázott állítólagos ezüst lánc árát visszakaptam. Szerencsém volt,hogy a tőlem 200km-re lévő eladó közelében laktak rokonok különben buktam volna a közel 30.000.-et.Nekem nem volt gyanus a lánc de már többen mondták, hogy szerintük nem ezüst. Bevittem egy zaciba ott jól mulattak...
33. sziszuscicus (válaszként erre: 32. - Remete66)
2014. júl. 29. 09:52
A kiemeléseket én is unom...túl sok értelmét se látom, szerintem ésszerű lenne lekorlátozni őket, hogy pl. csak az első oldal legyen kiemelt...A rejtett minimálárnak se értem a célját, én nem szoktam megadni, nincs minimálár, arról az árról indul, amit megadok.
2014. júl. 29. 00:42

Én vevőként ráuntam a vaterára, mert bármit keresek, először az özön sok kiemelt hirdetést kell végiglapoznom, néhány webáruház kompletten beleépült már.

A másik idegesítő dolog a licitálásnál az elrejtett minimálár. Már az isten sem tudja hányadik licitnél járunk, de még mindig azt írja ki, hogy a minimálárat nem érte el.

31. Sorean (válaszként erre: 30. - Sziszuscicus)
2014. júl. 26. 20:30
Szerintem jók a termékeid és igényesen is vannak "tálalva", szépek a fotók.
2014. júl. 26. 20:09
Hát sajnálom, hogy ennyi embert ért negatív tapasztalat a Vaterával/Tesz-Vesszel kapcsolatban. Én egyszer találkoztam nem korrekt eladóval, de szerencsére nem jutottunk el az utalásig. Én igyekszem mindig normálisan, gyorsan, rugalmasan lebonyolítani mindent...
2014. júl. 26. 08:11
Amióta együtt van a Tesz-Vesszel,azóta háromszor átvertek,így nem látogatom,addig soha semmilyen problémám nem volt a vásárlásokkal.
28. Nyuff
2014. júl. 26. 07:51
Én is végig olvastam, hát ebay-en kívül ott az aliexpress is mi nagyon sokat rendelünk onnan. Az a baj, hogy nagyon sok az átverés, itt már nem lehet megbízni senkiben sem. Én személy szerint inkább várok még 3-4 hetet inkább de tudom azt, hogy amit kifizettem, az ide is fog érni. ( Ha meg nem akkor garantáltan visszakapom a pénzem.) Azért ez sem mindegy.
27. pink habroló (válaszként erre: 26. - Sziszuscicus)
2014. júl. 26. 07:49

Így van.Az ebay-n csak vásárolni érdemes.

Eldásdra próbáld ki,az Olx-t,vagy a jófogást.

26. sziszuscicus (válaszként erre: 21. - Unom)
2014. júl. 26. 07:39
Én szoktam használni és szeretem is az ebay-t. De most eladni szeretnék, nem vásárolni, ahhoz meg nem elég különlegesek a cuccaim (nincs pl. egy vintage Chanel táskám:)), hogy érdemes legyen tőlem külföldről rendelni. Azt nem tudom, hogy magyarok között működik-e az ebay, én mindig Ázsiából rendelek...
25. pink habroló (válaszként erre: 1. - Sziszuscicus)
2014. júl. 26. 07:09

szia!

Én átszoktam,2 más oldalra.Az egyiket már írták is a fórumtársak.

A hirdetésben mindig megemlítem,hogy kérésre postázom a terméket,aminek költségét a vevő állja.Eddig még mindent sikerült jól eladnom,nincs jutalék. Szóval jó.

Legutóbb anyukámék kanapéját adtam el 20ezerért.

De mint vevő is sokat vásárolok,ált. könyveket.Már nem kínlódok a vaterával ,még a belépés az oldalukra is kész macera.

24. Sorean (válaszként erre: 11. - Sziszuscicus)
2014. júl. 25. 23:37

Folyamatosan árulsz? Én pár éve igen és az a tapasztalatom, hogy a július a Vaterán mindig holt időszak. Június közepétől aug. végéig szerintem nem érdemes Vaterázni.

Én is megnézném a termékeidet.

23. unom (válaszként erre: 22. - WTFISCH)
2014. júl. 25. 23:30
Minimális tudás kell, és paypal-al lehet fizetni. Nekem nagyon bejött, a vaterán már rég vásároltam. Használt holmikat a face csoportokban keresek, helyiek, nincs postaköltség, meg tudom nézni, mit veszek.
2014. júl. 25. 23:28
ahhoz kell tudni külföldiül, és sokan félnek a külföldi tranzakcióktól.
21. unom
2014. júl. 25. 23:27
Végigolvastam a topicot. Az e-bay-t senki nem említette, pedig ruhában, cipőben, bizsuban már jobban megéri onnan vásárolni.
2014. júl. 25. 23:25

A posta miatt nem éri meg vásárolni, illetve én csak csomagban szeretek, darabonként nem éri meg.

OLX-Jófogás az átverők tanyája, nincs visszajelzés az eladókról, és nincsenek sehogy leellenőrizve. Ha gond van, mossák kezeiket, és az átverő újra ott van, más néven, hiába van rá panasz.

19. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Sziszuscicus)
2014. júl. 25. 23:06

Azt en sem ertem,mi a carnak kell/ett...


Es ugyanigy gondolom, mindig leirom a termekrol a tutir, nem szoktam kamuzni, csak az ember normal arat szeretne erte.

Voszint egyre tobb a korrekt elado is. Irtam,hgy a cucc nem az a minoseg es szo nelkul visszavette,postat is allta, stb.

2014. júl. 25. 22:55

Szerintem az is baj, hogy sokkal több már a kínálat, mint a kereslet...

Mindenki eladni akar...

én 2009 óta Vaterázom, profi eladó vagyok meg minden, de most tényleg eléggé pang a piac.

Azt is megfigyeltem, hogy nem mindegy, hogy az 1Ft-os aukció hó végén jár-e le, vagy olyan 5. és 10-e között, akkor többen vásárolgatnak, mert még van a fizuból... :)

És igen, a facebookos csoportok is nagyon megszaporodtak, sajnos. :/

2014. júl. 25. 22:51

Ez a Vatera már nem ez a Vatera:-( Egy pár évvel ezelőtt én is sok dolgot eladtam-vettem itt.Most újból visszatértem volna, mert befejeztük a vidéki házunk felújítását, ami egyenlőre nyári lakként fog funkcionálni.Gondoltam veszek a Vaterán pár bútort, kerti bútort stb. kb 100 hirdetésből 85 kereskedő:-(

Elvesztette azt a funkcióját, amiért anno létrejött, h magányszemélyek a már használt, feleslegessé vált (de másnak még használható) dolgait eladják.Úgyhogy én is átpártoltam az Olx-re

16. sziszuscicus (válaszként erre: 14. - Tati21)
2014. júl. 25. 22:49
Köszönöm:) Nyári/átmeneti cuccaim mennek most. Én azt hittem az 1 Ft mindenre garancia, de ezek szerint nem. Többet koppantam, mint jól jöttem ki belőle sajna...
2014. júl. 25. 22:47

fixár. Nekem általában azonnal kell minden amit szeretnék, nem tudom kivárni a licitálgatást. Fix ár, és kell, vagy nem.


Legyen hozzá jó szöveg, jó minőségű képek, ruháknál pontos méret és esetleg kiemelés. Ami talán elég kategoriánként 1 termékre, így rádtalálnak kön nyedén.

14. Tati21
2014. júl. 25. 22:46

Fontos szerintem, h. minek mikor van szezonja, ill. kicsit szezon előtt is elkezdheted hirdetni. Pl. téli kabátot most tuti nem adsz el.

Nyaranta sokan nyaralnak és sokkal kevesebb cuccot adok el, mint pl. őszi, karácsonyi időszakban.

Nagyon fontos a jó cím, hisz legtöbben így keresnek, nem jelölik be, h. a leírásban is keressen. Sajna korlátozva van a hossz, de érdemes kihasználni minden betű helyét. Ha ismert a márka, mindenképp írd bele a címbe. Pl. GAP női ujjatlan nyári ruha szoknya. Én sokszor helyesírási hibát is teszek bele (rövidujjú / rövid ujjú), vagy leírom egyes és többes számba (matrica / matricák). Jó támpont az is, h. magadat veszed alapul, Te hogy keresnél egy adott dologra és úgy adsz címet.

Amire csak igazán van kereslet pl. nem működő modell kisvasút, azt tedd fel 1 Ft-ra, mert én pl. 13.000 Ft-ért adtam el végül. A ruhák inkább fix árasak legyenek, abból nagy a kínálat.

Ha nem tudod mennyi legyen az ára pl. egy könyvnek, keress rá, h. mások mennyiért árulják.

13. Aville
2014. júl. 25. 22:33

Én utálok vaterán vásárolni. Engem baromira frusztrál, h nem tudhatom hol vehetek át vmit (konkrét tapasztalat: annyi infóm volt, h VII. ker. - hát az lehet a Blaha, Keleti, de egy hátsó kisutca volt, ahol magyar fehér ember nem jött velem szemben az utcán, csomót kellett gyalogolni, ha van vmi kérdésem napokat kell várnom, míg válaszol az eladó, illetve a termékre is várnom kell, ha nem fix áras. Ezért ha nekem azonnal kell vmi, eszembe se jut a vatera.

Viszont, ha jó postán a cucc, akkor a vaterán szeretek vásárolni, mert ott ellenőrzöttek a felhasználók.

2014. júl. 25. 22:26
Ja, a béta az valami horror próbálkozás volt. Az a külön kiakasztó, amikor mástól meg viszik a rosszabb cuccokat jó áron..Én nem másnak akarok rosszat, hanem magamnak is jót:)
2014. júl. 25. 22:22
De mi lehet az ok? A józan ész azt diktálná, hogy ha nem gagyi és márkás cuccaid vannak, legalább vegyék meg és ne csak 1 Ft-ért..Lehet megpróbálom máshol is, persze, csak nem értem, na:D
10. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Sziszuscicus)
2014. júl. 25. 22:21

En is vok igy... De vmikor meg kirakom egy ftert, es licitalnak ezerrel...

Fogalmam sincs. Sztem sokan mentek at az olxre es a jofogasra. Nem csodalom.

Jutalek,meg minden...

Meg ez a betavatera is mire volt jo... Nem ertem :)

9. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Sziszuscicus)
2014. júl. 25. 22:18
Face árusítos csoport a lakhelyed környékén ?
8. sziszuscicus (válaszként erre: 3. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 25. 22:14
Hát kinek a pap, kinek a papné...Ezért adok meg fix árat is. Én a Vaterát azért szeretem, ha vásárolok, mert le tudom csekkolni az eladó értékelését, ez valamiképpen biztonság. OLX-nél meg nem tudom, szóba jöhet-e a postázás...ott még nem próbáltam meg eladni semmit.
7. sziszuscicus (válaszként erre: 5. - Bowie)
2014. júl. 25. 22:12
Küldtem privátba, nehogy reklámnak minősüljön:) Köszönöm, ha alkotsz róluk véleményt!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook